Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Ами това е...всеки може да пише тук за любими/ мразени летища, безбожната скъпотия в повечето от тях, това колко са различни и колко еднакви са те, доколко отразяват манталитета на държавата в която се намират...

 

Не мисля, че имам любимо летище, но определено Barajas ми е фаворит в листата "нефункционално използване на пространството". Следва Терминал 2 хаха

Връзка към мнение

It can hardly be a coincidence that no language on Earth has ever produced the expression "As pretty as an airport." Airports are ugly. Some are very ugly. Some attain a degree of ugliness that can only be the result of a special effort. This ugliness arises because airports are full of people who are tired, cross, and have just discovered that their luggage has landed in Murmansk (]Murmansk airport is the only exception of this otherwise infallible rule), and architects have on the whole tried to reflect this in their designs.

 

Та в тоя ред на мисли, определено съм късметлия с Амстердам. Лесен достъп с обществен транспорт, много дребни детайли, удобни столове...проверката за сигурност чат-пат е дългичка, но няма летище, което да не страда от това. 

 

И естествено терасата за спотинг!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е, има и хора които се радват, че ще пътуват към нова дестинация, на дълго чакано пътешествие и т.н. Залата с посрещачите е интересна също. Летищата не са красиви, но аз ги намирам за много интересни места, където освен самолети е интересно да се наблюдава и self-loading freight-a

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И естествено терасата за спотинг!

Eх, като хлапе през ваканциите съм стоял с часове на терасата на софийското летище да зяпам самолетите ..., все едно хопнотизиран бях.

Жоро, а този сайт знаеш ли го ;)  - http://www.plane-spotting-hotels.com/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Летищата не са красиви, но аз ги намирам за много интересни места

Точно, а и летищата са от най-забележителните сгради от гледна точка на архитектура  и на инженерно-технически новости.

Любими са ми също филмите по NatGeo и Discovery за сторежа на летища, например на изкуствени острови в морето.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не мога да кажа, че имам любимо летище. Общо взето повечето ми изглеждат еднакви, а след "JFK" всички останали ми се струват малки. Все пак предпочитам добре организирани хъбове като "Schiphol", но се чувствам добре и на малки летища като "Orio". От гледна точка на "спотинг" мога да посоча "Portela", където има обширни зони с пряка видимост към пистите...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Eх, като хлапе през ваканциите съм стоял с часове на терасата на софийското летище да зяпам самолетите ..., все едно хопнотизиран бях.

Жоро, а този сайт знаеш ли го ;)  - http://www.plane-spotting-hotels.com/

 

Върна ми усещането за керосин и черни сажди от рулиращите анчета. Сигурно помниш и пилотките, ако не се лъжа бяха оранжеви ИЖ. Беше много готино и сигурно сме се засичали на терасата - група от квартала хващахме 84 и все там висяхме...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Летищата в днешно време са едни от най-отвратителните места, за които мога да се сетя. И това  най-вече "благодарение" на всичките им там психарии в сферата на сигурността - течности, колани и други *** майни, които карат човек да се чувства като някаква торба багаж!!! 

 

В това отношение Терминал 2 ми е абсолютният фаворит за най-противно летище - сигурно щото не съм стъпвал на израелско или американско, хехе, Георги да сподели там - има ли ги от онези "голи" скенери, с които ни проглушиха ушите в последните години!? Та за Терминал 2 ми беше мисълта. Напоследък го опасаха с някакви никому ненужни заграждения и полицейски ленти, всеки втори човек в терминала е някакъв циркулиращ служител на неясна позиция, а за капак маршируват някакви кухи изрезки със зле прикрити пушкала под мишница. Да им се *** на цялата палящина бе, драги зрители!!! Ей тези неща (за някои може да се струват дребни и незначителни) ти убиват всякакво авантюристично настроение, поне докато не изпиеш няколко бири в самолета...!

 

п.п. Ще извинявате за негативизма, ама много се дразня на тези простотии!!!!! Единственото нещо, което би ме отказало от самолетите, са именно летищата с всичките им горепосочени малоумщини! 

Връзка към мнение

Аз пък считам мерките за сигурност за напълно нормални и дори се радвам когато забележа съвестни служители по сигурността на някое летище. В това отношение ми струва, че софийското е добър пример за съвестно работещи служители. Бавното обработване при влизане в страната е отделна тема, моля да не се бърка с мерките за сигурност при влизане в терминала! Също така софийското летище е едно от много малкото европейски летища на което се предоставят калцуни преди рентгените. Може би положителното ми мнение относно засилените летищни проверки се изгради при посещение в САЩ през 2002 г., година след атентатите. Надали мога да опиша адекватно за какви мерки за сигурност ставаше дума по онова време, но най-изумителна беше реакцията на хората. Никой, от лъскавите бизнесмени, до раздърпаните средностатистически американци с подчертано наднормено тегло не протестираха, а чинно изпълняваха указанията. Така и трябва да бъде, в крайна сметка тези мерки предпазват самите нас...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Eх, като хлапе през ваканциите съм стоял с часове на терасата на софийското летище да зяпам самолетите ..., все едно хопнотизиран бях.

Жоро, а този сайт знаеш ли го ;)  - http://www.plane-spotting-hotels.com/

 

Мерси за сайта, мисля че съм го засичал веднъж, но не съм го букмаркнал и е изтекъл по реката :)

 

Аз пък считам мерките за сигурност за напълно нормални и дори се радвам когато забележа съвестни служители по сигурността на някое летище. В това отношение ми струва, че софийското е добър пример за съвестно работещи служители. Бавното обработване при влизане в страната е отделна тема, моля да не се бърка с мерките за сигурност при влизане в терминала! Също така софийското летище е едно от много малкото европейски летища на което се предоставят калцуни преди рентгените. Може би положителното ми мнение относно засилените летищни проверки се изгради при посещение в САЩ през 2002 г., година след атентатите. Надали мога да опиша адекватно за какви мерки за сигурност ставаше дума по онова време, но най-изумителна беше реакцията на хората. Никой, от лъскавите бизнесмени, до раздърпаните средностатистически американци с подчертано наднормено тегло не протестираха, а чинно изпълняваха указанията. Така и трябва да бъде, в крайна сметка тези мерки предпазват самите нас...

 

Аз също ги разбирам проверките, но не значи че са ми приятни. Като цяло и на мен това ми е най-неприятният момент от пътуването, вадене на лаптопи, колани, обувки...но пък ако това е, което е необходимо за да са спокойни хората...

 

Meidj, имаше ги скенерите, нищо страшно не са. Влизаш, вдигаш ръце и излизаш! Има и надпис, че имаш право да откажеш скенера, но ще бъдеш подложен на щателна "ръчна" проверка. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Скоро бях на MLA, малтийското летище, в слабия сезон. Особено приятно, малко, направено както трябва. Ако си пушач и си минал чек-ин, скенери и проч., отиваш в кафенето на терасата, палиш цигарка и си викаш: Евала на малтийците.

А такситата, уникални са. Пристигаш, отиваш на гишето за такси, казваш, че таксито ти е в квартал, да кажем, Слиема, 15 евро, даваш ги на гишето, издават ти бележка и само я даваш на шофьора. Няма измами, бакшиши, надписани курсове, шофьорите с хубави панталони и сини ризи...

 

Ало-у, Мангал експрес, ало-у, другарко Фандъкова!

 

Веднъж един тъпак от ОК супертранс ми вдигна куфара и после ми се разсърди, видите ли, изпотил се бил. Ама той беше и къпан?!

 

Много харесвам и Гардермоен в Осло.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

От какво предпазват, че не се сещам?!? Ако някой е решил да те взривява, ще го направи на някой площад, в някое метро,  автобус, влак, стадион, или просто в предверието на летището, както имаше един случай в Москва преди няколко години... За чий ще му е да се самоубива с теб в някой самолет, хехехе... 

 

Не знам каква е презумцията да има такива мерки за сигурност специално при полетите?!?! Може би такава, че автобус/влак може да спре аварийно веднага след някакъв инцидент, докато при самолета е малко по-сложно.  

 

И в този ред на мисли мечтая някоя нискотарифна компания да въведе секюрити фрий полети срещу отстъпка в цената (пък и да няма отстъпка). Само тях ще ползвам, обещавам! Лично аз предпочитам шансът за инцидент във въздуха да се увеличи от 0,0000001 на 0,0000003 %, но да не ме третират като вързоп багаж по летищата! Малко утопично разчитам лудаците от Райнеър да въведат подобна революционна опция вбъдеще, ама там е работата, че властите никога няма да позволят такова нещо, дори да си е напълно на отговорност на превозвача. 

 

:unsure:

Връзка към мнение

Meidj, имаше ги скенерите, нищо страшно не са. Влизаш, вдигаш ръце и излизаш! Има и надпис, че имаш право да откажеш скенера, но ще бъдеш подложен на щателна "ръчна" проверка. 

 

И някой пендел да ти бърка в гащите. Бахти и избора, чеСно...  <_<  :angry:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На прима виста май Цюрих за мен е най-доброто. Приятен интериор, умерено внимание към хората, не се усеща напрежение, или няква натрапчива припряност. Спокойно и чисто летище, без излишни елементи, или липса на удобства.

 

Преценявам кое летище е хубаво според ситуацията. Дали ми трябва само за прекачване, или е крайна дестинация.

Връзка към мнение

Иначе летищата в Малта и Осло действително са едни от най-приятните, на които съм бил. Спретнати и уютни. Ще забравиш, че си на летище :) 

 

Прасчо, хвана ли онези уникални ретро автобуси, които се считаха като символ на Малта? Чух, че са ги заменили с модерни в последно време... :mellow:

Връзка към мнение

Помните ли какво посрещане имахме на Терминал 1, когато той беше единствен.

 

Пристигаш, вземаш си багажа и, О, майно льо, господата митничарите. Идват като хиени, паспорт, нещо за деклариране, колко пари носите, О-О-О, СВЕЩЕНА ПРОСТОТА, и гледат, мамка им мръсна, да анализират.

 

И за капак, другарю Прасе, я да ти ровичкаме за пореден път из чантата на онези масички, докато хората минават и гледат.

О-О-О, КОЛКО Е ТЕЖКО ДА СЕ ВРЪЩАШ В РОДИНАТА СИ И ДА ТИ РОВЯТ В БЕЛЬОТО БЕЗ СРАМ, БЕЗ СВЯН...

О-О-О, още ме боли зурлата... :O !

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Оххх....не беше идваш, вземаш си багажа а: идваш, висиш, висиш, чакаш служителите да си го преровят на спокойствие и след около час си го вземаш, ако имаш късмет с половината съдържание...ами митничарите??? Май в стария паспорт имам записан личния лаптоп, сакън да не го продам в БГ и да спестя от ДДС.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Иначе летищата в Малта и Осло действително са едни от най-приятните, на които съм бил. Спретнати и уютни. Ще забравиш, че си на летище :)

 

Прасчо, хвана ли онези уникални ретро автобуси, които се считаха като символ на Малта? Чух, че са ги заменили с модерни в последно време... :mellow:

Да, за голямо съжаление ги няма: на Сити терминуса има вече модерни съчленени Arriva. Мерак ми беше да се кача на оранжево-червено-жълтите дедовци, ама ги няма. Язък.

Седя си в Слиема и чакам амтобуса, идва една дебеланка в униформа на градския транспорт и вика: - Сер, вие сте чужденец и сигурно искате билет. Да ви продам... Купих си и останах приятно изненадан. Викам си, ех да съм на Плиска и да дойде некоя леля до мен и да ми продаде билет. Мечти-и-и.

Ми т`ва автоматичните тоалетни в Малта. Искам да съм прасе в Малта.

Само жените там са ми дебелички за моя вкус.

Връзка към мнение

И някой пендел да ти бърка в гащите. Бахти и избора, чеСно...  <_<  :angry:

 

особено ако ти се падне некой мазен латинос  :huh:

 

И за капак, другарю Прасе, я да ти ровичкаме за пореден път из чантата на онези масички, 

 

представям си как са тарашили багажите с потни ръчички в очакване да изскочи отнякъде тоблерон или шоколадово яйце  <_<

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Минавам на манчестърското летище. Полет с BMI за LHR.

 

- Сър прасе, я да Ви направим една лична проверчица. Списанийце - тука с една четка ще проверим дали не сте го напоили предварително с нещо... Муш четката в детектора за онези вещества.

 

- Сър прасе, Вие пушите. Имате 2 запалки. Бихте ли си избрали коя да изхвърлите, че кралицата разрешава да се качите на аеропланчето само с една.

 

Каца прасето на SOF и тъжно-тъжно чака пак да му бъркат под опашката. Минава сър Джон, виден стоманолеяр от Бароу ин Фърнес и нашите угодливци тичат да му целунат дедовия...

 

О-О-О-О!!!!!

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ало-у, Мангал експрес, ало-у, другарко Фандъкова!

 

Веднъж един тъпак от ОК супертранс ми вдигна куфара и после ми се разсърди, видите ли, изпотил се бил. Ама той беше и къпан?!

А аз като си пристигах от Дортмунд на Т1, излизам и отвън опашка от таксита. Трябваше ми превоз до Младост, демек супер близко, но супер неудобно с рейс. Тръгвам да се качвам на първото такси, шофьора ми вика да се кача на друго. И така 3-4 пъти. И накрая ми вика пак тоя първия шофьор, абе ти си наблизо, ние тука цял ден висиме и чакаме клиенти, що не си хванеш рейса!? Еййййй значи направо побеснях. Ей с такова отношение сме точно за никъде! 

 

По темата: Любимото ми летище е мюнхенското Franz Josef Strauss. :)

Редактирано от Adinko
Връзка към мнение

Мерките за сигурност по летищата са абсолютно излишни - това бърникане, това чудо. 

А защо няма такива на жп гарите? Че те са милион пъти по-уязвими.

 

А колкото до секюрити, предпочитам да сложат навсякъде скенери - влизаш и излизаш. Вече ми дотегна да се разопаковам и опаковам всеки път. Миналата седмица на проверката на летището в Бс останах само по една риза и дънки, като аз винаги свалям и обувките и пак пищях - :ph34r:  и айде наново проверки и накрая им рекох да си оправят скенера, че постоянно някой му пипа настройките, при все че се случи че същата седмица точно три полета имах през 3 дена и трите пъти бях с едни и същи дънки, с едни и същи обувки, само ризите бяха различни, но една и съща материя, цветовете им бяха различни. И те седят и ме гледат недоумявайки...  :blink:  :wacko:

Връзка към мнение

"и страшно е, майко, и весело..." Н.Фурнаджиев

 

Ей, добре, че махнаха Кентавър такси. Свърши манджарето...

 

Ами хамбарестия терминал 2 на летище София. Кафе 4 и нещо лева в кафенето, на кафе автомата 1.50 лв.

Бре, с Луиджи Лаваца в Торино си пием кафето за 80 цента, пък тук две евро и кусур.

 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ади, следващия път, когато ти откажат да те качат, има едно телефонче на предното табло - звъниш, разказваш ситуацията и чичко бакшиш олеква с 20 кинта (поне толкова им беше глобата за отказан курс на Окейките преди няколко години, сега може и да са я качили). 

 

На мен не са ми отказвали от аерогарата, но пък винаги са едни киселяци, че им се е паднала късата клечка. Да ти стане неудобно, че си се качил. Пък и винаги се връзва някаква сума на 90 и няколко стинки, та на практика остават без бакшиш и направо полудяват... 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Е, на мен просто не ми се разправяше. Но много се вбесих. Тамън за пореден път очарована от Германия и още пристигнала, непристигнала - такова отношение...Та реших да не си развалям съвсем настроението. :) 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.