Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Какво те е подразнило в LAX или имаш негативно отношение към конкретно този терминал? Защото на мен лично преди години LAX ми се стори добре организирано летище, вярно вече доста остаряло, но коректно към пътниците и с качествено обслужване...

Връзка към мнение

Какво те е подразнило в LAX или имаш негативно отношение към конкретно този терминал? Защото на мен лично преди години LAX ми се стори добре организирано летище, вярно вече доста остаряло, но коректно към пътниците и с качествено обслужване...

 

Конкретно към тоя терминал! Минеш ли рентгените, няма нищо! Освен празни чакални и тоалетни. Едно кафе къде да изпиеш, камо ли биричка.

Връзка към мнение

Както казах и в представянето си, работила съм на летище Пловдив. Така че за мен летищата, колкото и да са зле, си носят някакъв уют и особен чар. :) Един вид, чувствам се в свои води.

Харесва ми да наблюдаваморганизацията и работата на служителите там. Аз не оценявам летищата от архитектурна гл.т.

И все пак, може би най-омразното ми е старият терминал на летище София.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Както не веднъж съм отбелязвал вече по други места, мое любимо летище е Шарл де Гол. Никога не съм имал каквито и да било оплаквания от него. Изключително удобно е за трансфер и добре организирано. 

С колко различни очи гледат хората само. :) За мен това е най-омразното летище - зле уредено и със супер нелюбезен персонал. За капак последният път бяха забравили да ми натоварят куфара. :wacko: Никога повече!

Любимото ми е Цюрих - летище със стил, удобно и ненатрапчиво, а и третират пушачите като хора. :D

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

С колко различни очи гледат хората само. :) За мен това е най-омразното летище - зле уредено и със супер нелюбезен персонал. За капак последният път бяха забравили да ми натоварят куфара. :wacko: Никога повече!

Любимото ми е Цюрих - летище със стил, удобно и ненатрапчиво, а и третират пушачите като хора. :D

Вероятно е въпрос на гледна точка Ана! Вероятно е въпрос и на свикване. на ШдГ кацам вече десета година - основно за трансфер и досега никога не съм имал отрицателни емоции там. Да не говорим, че правят едни от най-вкусните шоколадови кексчета, които са пропити с ароматен шоколад...има място за всеки, персоналът е отзивчив, наистина, напоследък са назначили основно индийци, араби, африканци за обслужващ персонал, но те се държат подобаващо и с уважение. не ми се е случвало досега някой да не ми се усмихне, да ме нагруби, или да ми се нацупи...ако се случи - директно му изстива мястото - достатъчно е да го споделиш на управата - има специален телефон за това, както и вече комп. връзки - ще го разкръстят при оплакване.

Връзка към мнение

Да попитам: Някой знае ли кога ще махнат тези ленти м/у заминаващи и пристигащи на Терминал 2 в София? 

Така летището изглежда много запустяло и гадно. Да те карат да минаваш зад гишетата на компаниите е меко казано тъпо! 

Мисля да пиша на летище София, да не би да са забравили, че са там. 

Връзка към мнение

 

Любимото ми е Цюрих - летище със стил, удобно и ненатрапчиво, а и третират пушачите като хора. :D

Аз заради пушалнята на Цюрих веднъж щях да си изпусна полета  :D

Но хората любезно ме поканиха по озвучителната уредба  да се отправя към изхода. :)

Както съм писал вече, и за мен Цюрих е най-доброто летище в Европа.

Редактирано от Георги
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

между другото, по другите летища също има пушилни и уредба, по която те канят любезно да се отправиш към самолета, ако не си го направил...едва ли това се случва само в Цюрих.  :)

Връзка към мнение

По темата, кое за вас е най-важното за едно летище? Удобни транспортни връзки до града, ясни знаци, разнообразие от места за хранене и duty free, любезен персонал. Ясно, че всичко е важно, но аз питам за това, кое на вас ви е приоритет. Аз клоня към добри транспортни връзки до града, май.

Връзка към мнение

По темата, кое за вас е най-важното за едно летище? Удобни транспортни връзки до града, ясни знаци, разнообразие от места за хранене и duty free, любезен персонал. Ясно, че всичко е важно, но аз питам за това, кое на вас ви е приоритет. Аз клоня към добри транспортни връзки до града, май.

 

Естествено, че транспортните връзки. Аз се съгласявам с две ръце с великана О'Лиъри, хората не искат мраморни дворци - искат да кацнат, да си вземат багажа максимално бързо и да се изнесат. 

 

Даже напоследък, колкото по-малко летище, толкова по-добре, дори да е от барачките, на които кацат Раянер. Новия терминал във Виена, черно, модерно, ОК, но 40 минути вървене от гейт до гейт...е аман.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За мен летището трябва да е лесно - като се започне с лесно стигане до него (ака транспортни връзки), лесно траснфериране от гейт до гейт (а не разходки по 1 час, влакове, тунели и асансьори), лесно общуване с персонала,...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Айде да се изкажа и аз за летищата, като един "капацитет"!

Съвсем наскоро видях пример за ужасно летище - "Каструп" в Копенхаген. Явно работи много над капацитета си! На връщане бях там в 5 сутринта за ранен полет до Виена. Е няма такава гледка - километрични опашки, пълен хаос, изнервени хора и тн. На чек-ин гишетата - огромни тълпи, на чек-ин машинките - също (част от машинките са бъгави и много бавни, като завършиш процеса по чекиране, който отнема 15 минути заради бавността им :wacko:  и после не ти пускат бордната карта :angry: ). Към всичко това се прибавят и солидни опашки на проверката сигурност (само да напомня - това е в 5 сутринта, представям си в други часове какво става там)! На всичкото отгоре летището е доста вехто, между отделните терминали няма топла връзка и за капак в момента се извършва ремонт, така че една сериозна част от интериора е в скелета и строителни материали (в 5 сутринта имаше само един "майстор" на работа, който бясно блъскше нещо с един огромен чук :wacko: )! И дамата работеща на чек ин гишето солидно ми се накара, понеже не съм си сложил сам лентата за багажа, а машинката просто не ми пусна лента за багажа (бъгава работа), аз какво можех да направя!?

Е, има си и хубави страни самото летище - перфектни връзки с града (метрото, което между другото е напълно роботизирано, върви 24 часа в денонощието и те води в центъра за 20 минути), освен това трябва да призная, че самите гейтове на летището са някак уютни (не са само сив бетон и стъкло)...

 

Аз харесвам малките летища - например това в Сплит. Там от входа до гейтовете може да се стигне за около 5 минути....

 

ПП: Христос воскресе! :)

Редактирано от tonik
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

между другото, по другите летища също има пушилни и уредба, по която те канят любезно да се отправиш към самолета, ако не си го направил...едва ли това се случва само в Цюрих.  :)

Пробвай тогава същото упражнение на Копенхаген или Мюнхен. Най-много да успееш само да видиш как ръкава се отлепя от самолета ти.  :D Доста силна емоция като изживяване е това, уверявам те! И на въпрос, служител учтиво и усмихнато ти отговаря - на това летище нямаме практика да подканяме пасажерите. След това купуването на еднопосочен билет до София също не е свързано с позитивни спомени.

Така че молбата ми е, да направиш един списък на летищата, на които си бил (освен Цюрих), където това се случва. Ако не те затруднява, разбира се! Ще съм ти много благодарен!

 

За мен летището трябва да е лесно - като се започне с лесно стигане до него (ака транспортни връзки), лесно траснфериране от гейт до гейт (а не разходки по 1 час, влакове, тунели и асансьори), лесно общуване с персонала,...

По тези показатели (с които съм напълно съгласен като най-важни), Sofia Airport определено заема едно от челните места. :) Жалко само, че не е трансферно, освен за частните случаи от вътрешни (Бургас и Варна) към международни полети, или обратно.

 

П.П. Сега видях, че с tonik сме писали по едно и също време за "страхотното" летище CPH, не знам дали е само случайност, или по-вероятно явно има някаква причина.  :rolleyes:

Редактирано от wilks
Връзка към мнение

В София май съм виждал и 2-те крайности - от усмихнати и учтиви момчета и момичета , които в нечовешкия час 06:00 премаршрутизират по 3-ма души едновременно, защото Фокерът на Оустриън нещо бил сдал багажа и нямало да излети... до откровено грозни картини: февруари, студ, сняг, пилотите на Луфти решили да кацнат в Белград, австрийците просто отменили ОС799... 05:30 сутринта - около 400 човека (от 3-те отменени полета - Мюнхен, Франкфурт, Виена) чакат на 2 гишета за промяна на билетите... Група сънародници получават в последния момент места в полета на Ники и докато 2-мата, които получиха бордните карти, успеят да стигнат до другите 5, които чакаха отстрани, за да не правят излишна бутаница - цели 5 метра, от нищото се появи една лелка и почна да крещи: "Аре бе, няма само вас да ви чакам! Целият самолет е готов и само вас ви няма! Кво ми се мотате тука?...." По-цветистите ѝ фрази мисля да спестя...

 

А в Мюнхен може би са променили практиките, защото редовно ми се случва да слушам как издирват някого... :)

 

Личният ми опит със CDG не кара да мисля, че служителите там не са груби, но просто не ти помагат... Не е нормално аз да съм единствен клиент на траснфер деск и да трябва да чакам 2-те женици да си свършат сладките приказки за това какво станало в снощната серия на сериала, за да ми обърнат внимание... После едната да се чуди 5 минути в коя посока да гледа, докато затворят гейта за полет, който ми върши работа и тържествено да обяви "А, то имаше места в този полет, но те затвориха гейта - ще трябва да изчакате следващия полет след 3 часа" :blink:

Връзка към мнение

Не знам дали само на мен, и дали само ми се струва, но летището на Брюксел (Zaventem BRU), някак ми напомня на Терминал 2 на летище София. Разбира се в много по-голям мащаб от нашето.
По-точно Pier A по начин на разположение на изходите, самите ръкави. Включително и това, че оборудването в тоалетните на цялото летище е на FAYANS, Каспичан.  :D

А и това, че самолетът на FB на връщане направи огормно закъснение, обяснение за което никой не беше в състояние да ни даде. В един момент някак си почувствах, че разликите между Европа и България на моменти са размити и имагинерни. :)

От един момент нататък все едно си бях на нашия Терминал 2. Особено като останахме само ние за полета до София, и една група руски туристи за друг също закъснял полет...

Връзка към мнение
 Малко утопично разчитам лудаците от Райнеър да въведат подобна революционна опция вбъдеще, ама там е работата, че властите никога няма да позволят такова нещо, дори да си е напълно на отговорност на превозвача. 

 

:unsure:

 

Хе хе, Въпроса е, че и никой превозвач няма да направи това нещо, дори и лудаците от Райънеър.

Все пак превоза се осъществява със самолети, които струват ама много пари. Естествено грешки се случват, затова има и застрахователи, ама затова и никой по веригата няма да позволи шанса на някой мургав брадясал фен на Мохамед да се поразходи след посещение на магазина за ловни принадлежности да е по-голям от 0.

Връзка към мнение

Летищата в днешно време са едни от най-отвратителните места, за които мога да се сетя. И това  най-вече "благодарение" на всичките им там психарии в сферата на сигурността - течности, колани и други *** майни, които карат човек да се чувства като някаква торба багаж!!! 

 

В това отношение Терминал 2 ми е абсолютният фаворит за най-противно летище - сигурно щото не съм стъпвал на израелско или американско, хехе, Георги да сподели там - има ли ги от онези "голи" скенери, с които ни проглушиха ушите в последните години!? Та за Терминал 2 ми беше мисълта....

И аз на Терминал 2 съм имала най-неприятните емоции и безумни "мерки за сигурност". Примерно... събрахме половината летище заради пласмасовия воден пистолет под формата на лилаво жълта акула. Бил имитация на оръжие - трябвало да се изхвърли. Детето реве, че си е негов и не дава да се изхвърли, онея от проверката реват, че трябва. Красота. Събра се цялото секюрити да се изказва за този "тежък случай". Аз твърдях, че е имитация на риба и единствената връзка с оръжие е в името - воден... пистолет... Както и да е. Пуснаха ни с разрешение на шефа по сигурността. Изхвърляли са ми отверка за апарат за кръвно. Острие към половин см. Според разпоредби имам право на 2 см, но нейсе... Всеки път ме пребъркват по подразбиране. Включително помня мануална проверка на дъщеря ми от 1 г облечена с впита блузка и клинче. Сигурно бомба в памперса и търсиха. И понеже съм кацала и на няколко летища в щатите и на митичния Бен Гурион смея да твърдя, че такава "пишка" с хората никой никъде не си прави. В Тел Авив се оказа, че съм минала с половин литър минерална вода през скенерите (бяхме на мъртво море, казаха да пием много вода след това и съм забравила да изхвърля шишето). Може би фактът, че пътувахме с деца направи пребиваването ни на Бен Гурион приятно, но аз толкова бърза и спретната проверка не съм имала. Дори не са ми вадили водата, че да отпивам от нея. "намерих" си я в самолета. В щатите (Вегас) се озовах по погрешка с ръчния багаж на мъжа ми. В него имаше ръчно направен дайкаст модел на мотор. Сигурно половин кило метал с всякакви метални остри части по него.... Ми отвориха багажа, извадиха го, огледаха го, прибраха го и ми пожелаха приятен път, а аз с моя цигански английски не мога и да обясня какво е това. Тука в Бг сякаш ги е яд, че отиваш някъде, та всячески се опитват да ти превърнат първите мигове от пътуването в кошмар. И дори въобще не говорим за това, че им дреме за децата (давали са ми билети за 4мата като нито един с един не е един до друг. Явно се предполага, е в случай на проблем 2 годишната ми щерка ще успее да се оправи сама). Според отговора на жалбата ми не били длъжни да подсигуряват места едни до други, защото дъщеря ми била с билет (демек сигурно пълнолетна по техните представи)!

От  Шарл де гол съм с отлични впечатления. Успяхме да направим връзка за 45 мин (закъснял полет от Сф с час и половина ни изяде останалото време) като пътувахме с автобус и влак през това време, вървяхме и солидно количество време пеша до гейта и пак остана време за пушене. Прехвърляхме тервинали от Б на Ф ако не се лъжа...

 

И най-приятното летище, на което съм била е в Пунта кана. Навес, стени няма, лениви вентилатори на тавана... 2ма полицая с 1 немска овчарка полегнали на плочките и нямат никакво желание за нищо... Лентата за багаж и тя на открито. До нея пепелник. Чакаш си багажа и пушиш -ееей, живот, здравей. На излитане - голяма градина с палми за пушачите на 1 ръка от самолетите. Плазми висят на въжета от сламения покрив да опоменават кой гейт е това. Няма ръкави, няма автобуси. Пешком до самолета :D, а до теб бодро крачи куче да ти души багажа за наркотици. Единственото неудобство беше, че 4 часа преди нашия полет е трябвало да излети руски чартър. Съответно по уредбата нон стоп виката "сериожа еди кой си, наташа еди коя си - ласт кол". След малко намерят сериожа и наташа и загубят олег и марина. като открият тея двамата изгубили още 5 човека... така и не излетя техния полет преди нашия, та незная колко време са се търсили, обаче ако не беше това постоянно подвикване щеше да е като в рая. Палми, пейки, ром на смешни цени, цигарки, а пред теб самолетите....

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Тука в Бг сякаш ги е яд, че отиваш някъде, ..

 

 

Работата е, че не само като отиваш някъде, ами и като се връщаш от някъде. maialearrosto беше писал за доста неприятни случаи на претърсване на летище София, И при пристигане.

 

 Съответно по уредбата нон стоп виката "сериожа еди кой си, наташа еди коя си - ласт кол". След малко намерят сериожа и наташа и загубят олег и марина. като открият тея двамата изгубили още 5 човека... така и не излетя техния полет преди нашия, та незная колко време са се търсили, 

Това със съобщаването на "изгубени" руснаци, и викането на имената им, придружено с "last call", съм го чувал често и на: Барселона, Виена, Мюнхен, Берлин -Тегел, като на последното летище минаваше един служител през половината гейтове на терминала, и питаше групи хора дали не са еди кой си (примерно Василий, Дмитрий, Володя и Саша). И това в продължение поне на 20 мин.

На Барселона също след половин час викане по уредбата (на руски), с ясни указания на кой точно ръкав да се явят, и как точно се стига до него, накрая мина една достолепна дама, и разпита чакащите на гейта за София, дали няма някой заблуден украинец сред нас.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

И от мен един глас за Цюрих. Така се изумих, че първото нещо, което видях след като ни стовариха от самолета е зала за пушачи. И навсякъде, където ти се припуши. Отделно, че на едно не голямо летище има всичко, само цените са неприятни.

 

Нещо интересно, ако не го знаете. От другата страна на летището/ от към голямата писта/ има място за снимане на самолетите. Има ограда естествено, но с дупки да си снимаш спокойно. Има и будка за напитки и нещо си. Събота и неделя ходят с деца и кучета и си зяпат самолетите. Страстните фотографи си носят дори стълби, за да снимат над оградата.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

От какво предпазват, че не се сещам?!? Ако някой е решил да те взривява, ще го направи на някой площад, в някое метро,  автобус, влак, стадион, или просто в предверието на летището, както имаше един случай в Москва преди няколко години... За чий ще му е да се самоубива с теб в някой самолет, хехехе... 

 

Не знам каква е презумцията да има такива мерки за сигурност специално при полетите?!?! Може би такава, че автобус/влак може да спре аварийно веднага след някакъв инцидент, докато при самолета е малко по-сложно.  

 

И в този ред на мисли мечтая някоя нискотарифна компания да въведе секюрити фрий полети срещу отстъпка в цената (пък и да няма отстъпка). Само тях ще ползвам, обещавам! Лично аз предпочитам шансът за инцидент във въздуха да се увеличи от 0,0000001 на 0,0000003 %, но да не ме третират като вързоп багаж по летищата! Малко утопично разчитам лудаците от Райнеър да въведат подобна революционна опция вбъдеще, ама там е работата, че властите никога няма да позволят такова нещо, дори да си е напълно на отговорност на превозвача. 

 

:unsure:

На теб трябва да ти опънат вдно въже между Тауър Бридж и Статуята на свободата :) може да вземеш едно чадърче да не те перне слънцето :)

С най-добри чувства, но защо човек трябва да си търси белята, като живота сам му предлага достатъчно. :(

Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Моля те, Георги, обясни. На мен не ми е ясно, при условие, че това е летището на което най-редвоно кацам за трансфер, минимум 8 пъти в годината, поради 4-те ми прелитания между България и Лисабон с ЕрФранс и трансфера, който прая на ШдГ. Аз недостатъци никога не съм намирал. Никога. Това са 8 кацания минимум през годината и то от години наред.

Да споделя с аудиторията за последния ми рекорд от вчера именно на "масово нехаресвания" CDG.

Пътуване с AF. В Берлин ми отмениха полета, който по разписание ми даваше 3.5 часа престой на CDG до следващия, и ми дадоха друг, с който имах 45 минути. От там пак с AF до София. Това по разписание, обаче!

Естествено, че имаше закъснение от 15 минути още преди да излети, след това навакса само 5, та останаха все пак някакви си 35 мин за прекачване. След това супер изненадата - самолет на AF каца не на ръкав на неговото си летище CDG. От никъде не го очаквах. Всъщност то пак е ръкав, но накрая на ръкава има стълби надолу, и се озовавах на бетона на перона. От там отвеждащ автобус до пристигащи. А парижкото летище всеки е наясно колко е мащабно. И се почнаха едни обиколки с автобусчето по мостчетата и тунелите...направо имах чувството, че съм хобит попаднал на Горната земя с всички онези бетонни куполи и овали, Джъмбовци и А380-та, покрай които минавахме (все пак, въпреки целия абсурд на ситуацията, в която бях, успях да нащракам малко снимки, но тях ще ги пусна в нарочна тема в спотърския раздел).

Както и да е накрая ме стовариха на 2F. От там обаче следва втора част - да се добера до 2E, по-точно  гейтовете L.. По принцип съм ги обикалял всички букви на Т2, ама преди 3-4 години и нямах никакъв конкретен спомен, и реших само по табели да карам, до където стигна. В крайна сметка не беше моя вината, че имам 35 мин. за прекачване, и ако нещо се объркаше, винаги можех да претендирам, че не е в мен причината, а в тях, както си и беше.

Краен резултат - 21 мин. от отварянето на вратата на самолета (12:01 ч.), през ръкава в нищото, автобуса с панорамния тур на Т2, опознавателна обиколка на отсечката 2F-2E/L с магазинчета и неработещи пътеки, до вратата на втория самолет (12:22 ч.). Подобрен личен рекорд за прекачване изобщо, като предния беше на Виена преди обновяването, съответно значително по-лесен от сега. Но пък тук няма отново втора проверка за сигурност, както беше, и май все още е на Виена.

Настаних си се на стратегическото при полет обратно към София място F, че даже за награда се оказах и сам на трите седалки. :D

Хубавото беше, че нямах паспортна проверка след първия полет, иначе малко съмнително дали щях да успея. Е, с пререждане и малко assistance, със сигурност пак щях да се побера в 35-те минути.

Цялото това препускане донякъде се компенсира с не много обилното, но за сметка на това изключително вкусно меню, и двата Хайнекена, кaто една много усмихната стюардеса свойски намигвайки ми даде втория без да съм го искал.

 

Ако трябваше сам да избирам между такъв трансфер, и нормален (поне 2 часа), определено щях да избера втория. Но пък сега вече ще знам, че и по-кратък от 2 часа не е проблем. На отиване имах даже и преспиване, и хич не го мислех, но за връщането ми дойде като неочаквана тренировка да не губя форма. :D

Като заключение мога да кажа, че ако човек е в добра физическа кондиция, и има някакъв събран опит за ориентиране изобщо на летища без конкретно на CDG, прекачването там не е проблем. Е, от значение е и от кой на кой терминал. Ако е от 2В до 2Е ще трябва и малко тичане, и 10 мин. повече. Като цяло се затвърди мнението ми от преди, че CDG може да не е най-лесното, но в никакъв случай не е и най-трудното за бърз трансфер летище в Европа!

Не се плашете от негативните ревюта, с които е пълно виртуалното пространство. Все пак въртележката и голямата забава е на Барахас, не на CDG ;)

Редактирано от wilks
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.