Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Поне 7-8 пъти съм бил на FCO и никога не съм имал проблеми с ориентацията , може би защото още на втория имах нощен престой там и за час-два опознах терминалите .Просто не мога да спя по летища и обикалям , обикалям ...наистина го познавам много добре.

Връзка към мнение

На FCO ако знаеш къде е оня тунел между Т2 и Т3, в останалото няма никаква сложност.

А и да не стане с тунела, отвън по дъгата е елементарно.

Като за първи път става и по картата на терминалите.

 

На CDG малко дълги са разстояния, но с ходещите пътеки и този проблем е решен. И аз не го намирам за толкова лошо, колкото се представя масово в мнения из нета.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Поне 7-8 пъти съм бил на FCO и никога не съм имал проблеми с ориентацията , може би защото още на втория имах нощен престой там и за час-два опознах терминалите .Просто не мога да спя по летища и обикалям , обикалям ...наистина го познавам много добре.

хапаха ли те комарите, ако си обикалял и отвън? :)

и ако си бил през лятото, де.

Връзка към мнение

И отвън съм бил лятото - юли , но честно нямам спомени за комари , може да е имало-:)

Има една удобна връзка от Ница дето кацаш късно на FCO и после с ранния полет за София , та нощувам на Фиумичино вече няколко пъти.

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

И отвън съм бил лятото - юли , но честно нямам спомени за комари , може да е имало- :)

Има една удобна връзка от Ница дето кацаш късно на FCO и после с ранния полет за София , та нощувам на Фиумичино вече няколко пъти.

Е точно юли, 2010 бях и аз една вечер там за прекачване от Женева. Комарите бяха като врабчета, и супер агресивни. Целия ме нашариха гадовете.

Връзка към мнение

 

Любими:

  1. Цюрих - перфектен публичен транспорт, страхотна организация, включително проверките
  2. Мюнхен - функционално, удобно, бързо и не на последно място добре изглеждащо

Нелоши:

  1. Ларнака
  2. Фуертевентура

 

Избягвам:

  1. Париж CDG - мисля е ясно за всички.
  2. Рим FCO - Георги беше обяснил, мога да добавя - хаос, в който е малко трудно да се ориентираш
  3. Атина - никога не съм излитал навреме

Това само доказва един стереотип - на север нещата са премислени и вървят гладко (Стокхолм, Копенхаген, Лондон, Амстердам, Мюнхен, Цюрих, ....), но пък е леко скучно; на юг има живот, но организацията е "специфична" (Мадрид, Рим, Атина, ...) :D

Винаги има и изключение, което доказва правилото - аз поне се сещам за Франкфурт... :)

Връзка към мнение

Винаги има и изключение, което доказва правилото - аз поне се сещам за Франкфурт... :)

Един познат твърдеше, че атинското летище е копие на това във Франкфурт. Тъй като е сравнително късно построено, може просто да са ползвали готовия проект. 

Връзка към мнение

Един познат твърдеше, че атинското летище е копие на това във Франкфурт. Тъй като е сравнително късно построено, може просто да са ползвали готовия проект. 

Доколкото погледнах, поне според мен, нямат нищо общо... Освен, че и 2-те са летища с ръкави... :)

Връзка към мнение

Доколкото погледнах, поне според мен, нямат нищо общо... Освен, че и 2-те са летища с ръкави... :)

Е, не ми се е случвало да се качваме в Атина от ръкав! Все с бусчета ни возят!

Връзка към мнение

С толкова много трансфери през CDG сигурно си свикнал. Аз съм бил общо 2 пъти там и двата пъти имах някакви премеждия, които само затвърдиха мнението ми или потвърдиха стеротипа - както искате така го разбирайте.

Преди редовно летях през Виена и го смятах за доста удобно, но сега като гледам какво пишат хората - не съм минавал от там от Януари 2011 - затова и просто го изключих от класацията.

 

Все пак редовно летя през Мюнхен и Цюрих и такива проблеми не съм имал.

Последното ми добро впечатление от Цюрих беше на Коледа 2011 - пиково натоварване - оргомният брой хора се виждаше с просто око навсякъде из летището - време за минаване през проверка с чакането на опашката - 10 минути. :)

Има ли нужда да обяснявам?

Връзка към мнение

Е, не ми се е случвало да се качваме в Атина от ръкав! Все с бусчета ни возят!

 

Това може да показва 2 неща - или самолетът е малък и не може да бъде "закачен" на ръкав, или а/к е "cheap" и предпочита да не плаща за ръкав :)

Връзка към мнение

Не не, то не е задължително билетите да са евтини. Просто авиокомпанията избягва/намалява част от разходите по полета. Най-общо казано ръкавът е екстра и за нея се плаща допълнително. Е, някои а/к предпочитат да си спестят тази "екстра" и тогава самолетът паркира на автобусен гейт.

Така и така засегнахме а/к, да изям още една от темите на Георги за петък - ето го подреждането на авиокомпаниите от САЩ за 2012г.:

http://docs.lib.purdue.edu/aqrr/23/

 

Документът съдържа детайлна обосновка на метода за пресмятане на т.нар. рейтинг. :)

Връзка към мнение

Аз, като се замисля не мога да се сетя за повечето летища, 'изтрил' съм спомените от хард диска:)

Имах големи очаквания за Чанги, Сингапур, но ми се видя съвсем същото, като много други.

Терминал 2 си го харесвам, сигурно, защото го свързвам с много хубави спомени - всяко заминаване:)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Най-страхотното летище на което съм бил е на остров Самуи (Тайланд). Малко, почти без стени, цялото в зеленина и цветя, а в тоалета - огромни аквариуми!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз, като се замисля не мога да се сетя за повечето летища, 'изтрил' съм спомените от хард диска :)

Имах големи очаквания за Чанги, Сингапур, но ми се видя съвсем същото, като много други.

Терминал 2 си го харесвам, сигурно, защото го свързвам с много хубави спомени - всяко заминаване :)

 

 

Същото впечатление от Чанги макар и да не съм видял Терминал 3 . Вярно , че е чисто , комфортно , с много атракции да убиеш времето ама все пак просто летище  ...

Връзка към мнение

Както не веднъж съм отбелязвал вече по други места, мое любимо летище е Шарл де Гол. Никога не съм имал каквито и да било оплаквания от него. Изключително удобно е за трансфер и добре организирано. 

На CDG му е кофти пърият терминал, но ако си правил трансфери с Air France, надали си минавл оттам. CDG1 е от категорията "архитектура заради архитектурата" и подозирам, че е бил замислен да изглежда добре ... от самолет. Едни безумни футуристични (за 70-те години!) тунели и ескалатори  пресичат пространството, обаче пространство, примерно за посядане преди полет, няма.

CDG2 е добро. Особено новите дялове с изходите за междуконтиненталните полети. Ако изключим, че преди 10 години единият се срути, точно като беше кацнал полетът от Йоханесбург. Но после го оправиха. И във всичките има добър избор на френски сиренца.

А най-голямото предимство на CDG е, разбира се, че е в Париж. И че Air France обикновено разрешават да stop over за няколко дни, без да ти се отрази на цената на билета.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На CDG му е кофти пърият терминал, но ако си правил трансфери с Air France, надали си минавл оттам. CDG1 е от категорията "архитектура заради архитектурата" и подозирам, че е бил замислен да изглежда добре ... от самолет. Едни безумни футуристични (за 70-те години!) тунели и ескалатори  пресичат пространството, обаче пространство, примерно за посядане преди полет, няма.

CDG2 е добро. Особено новите дялове с изходите за междуконтиненталните полети. Ако изключим, че преди 10 години единият се срути, точно като беше кацнал полетът от Йоханесбург. Но после го оправиха. И във всичките има добър избор на френски сиренца.

А най-голямото предимство на CDG е, разбира се, че е в Париж. И че Air France обикновено разрешават да stop over за няколко дни, без да ти се отрази на цената на билета.

Напротив, кацал съм и на Т1 и най-много ми харесват онези диагонални пътеки и старите футуристични изпълнения. Даже някъде ги бях снимал. Трябва да намеря фотосите. Доколкото си спомням, за последно кацах на Т1 на ШдГ 2011 с един полет на Луфтито от Мюнхен - отивах на един концерт в Париж. Та това си е супер як терминал - къде ще видиш друг такъв?

Редактирано от niki_m
Връзка към мнение

 

  1. Рим FCO - Георги беше обяснил, мога да добавя - хаос, в който е малко трудно да се ориентираш
  2. Атина - никога не съм излитал навреме

 

 

Един път от Атина с Olympic ни забавиха час и половина, защото в София имало мъгла.

През което време със завист гледахме как от съседния без никакви притеснения за София излита самолетът на Agean Air  :)

Хубавото на летището в Атина са баничките със спанак (Σπανακόπιτα)!

И въпреки че във всички кафенета и барове бирата е по 4 евро и повече, има един магазин в източния край на долния етаж (посрещане), където я дават на бакалски цени (около 1 евро). Хем студена.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ето, намерих няколко от снимките, които щраках по Т1 на ШдГ

 

attachicon.gif223252_1528788558554_5979184_n.jpg

 

attachicon.gif230517_1528787478527_5278416_n.jpg

 

attachicon.gif228350_1528788678557_1026262_n.jpg

 

attachicon.gif222320_1528788918563_6957632_n.jpg

 

 

Напротив, кацал съм и на Т1 и най-много ми харесват онези диагонални пътеки и старите футуристични изпълнения. Даже някъде ги бях снимал. Трябва да намеря фотосите. Доколкото си спомням, за последно кацах на Т1 на ШдГ 2011 с един полет на Луфтито от Мюнхен - отивах на един концерт в Париж. Та това си е супер як терминал - къде ще видиш друг такъв?

Именно - за виждане става. За изпитване на удобства - друг въпрос. Случайно да имаш снимки от чакалнята пред някое от сателитчетата с изходите, от което през следващия един час се канят да излетят три-четири трансконтинентални полета?

Редактирано от домосед
Връзка към мнение

Именно - за виждане става. За изпитване на удобства - друг въпрос. Случайно да имаш снимки от чакалнята пред някое от сателитчетата с изходите, от което през следващия един час се канят да излетят три-четири трансконтинентални полета?

Трябва да търся из дисковете със снимки. Но доколкото помня имах всякакви. Нямам спомен обаче да съм стърчал прав на Т1

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.