Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Летищата: първото и последното нещо по пътя. Да оставим кентаври, таксита, Бай Мангал (че и той има да храни циганката с катуна) дупки по пътищата и проч. Те също са важни, но хората са на първо място. И на последно.

 

Ма сложете там едни убави българи, едни секси българки, па накарайте ги умерено да се усмихват и им кажете, че така са по-красиви. Я, я, я вижте к`ви убавци са по летищата в Италия: че като намигнат на баба Гица от Лепица, че като и стане едно убаво, па внучката й, като кацне на Червенобрежката гара, почне да си фантазира: "Боже, тоз убавец на Фумичино как убаво намигна. Какво ли искаше да ми каже". И така до края на живота тоз Франческо ще пълни ере-/еротичните й мисли. Цяла Фани Хорн и отец Ередия.

 

Оня ден се чекирам на Фиумичино за любимото си Палермо. Полет с Изиджет. Момата-жабарка ми дава бордната и ми изстрелва на чудесен български: "Довиждане". - Как се казваш, белла? - Чинция - ми отговаря. - Е, бъди жива и здрава, Чинция. Ариведерчи, Рома!

 

Сърцето ми още трепти, амичи булгари.

 

А, я прасето да Ви каже какво откритие направи преди години в Алиталия в полет до Рим. Летим си с добрия стар секси MD-80. Край мен българки. 1 жабарска стюардеса за бизнес класата и 3 жабари стюарди за икономичната класа. Упоени и вдъхномени, тез наши българки бяха като хипнотизирани. Едни погледи летяха, едни бедра се люшкаха...

 

Амичи, поздравявам Ви с Лаура, да сте ходили на нейн концерт?

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не че имам голям опит с летищата, а и не ме вълнуват особено, но определено е за отбелязване, че на Barajas се стига за 1,8 евро с метрото, което те стоварва пред гишето за check-in.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, за голямо съжаление ги няма: на Сити терминуса има вече модерни съчленени Arriva. Мерак ми беше да се кача на оранжево-червено-жълтите дедовци, ама ги няма. Язък.

Седя си в Слиема и чакам амтобуса, идва една дебеланка в униформа на градския транспорт и вика: - Сер, вие сте чужденец и сигурно искате билет. Да ви продам... Купих си и останах приятно изненадан. Викам си, ех да съм на Плиска и да дойде некоя леля до мен и да ми продаде билет. Мечти-и-и.

Ми т`ва автоматичните тоалетни в Малта. Искам да съм прасе в Малта.

Само жените там са ми дебелички за моя вкус.

 

Те до миналата година им бяха централна забележителност - червеничките автобуси де. Как така не са се решили да оставят поне 2-3 линии :)

Предполагам Слиема и в ниския сезон си е онова безкрайно питейно сити с много барове и дискотеки?

 

P.S.

А съм се чудил за онези с паспортите от рицарския орден.

"Орденът е признат официално и поддържа дипломатически отношения с 103 държави включително България. Има право да сече монети, да издава паспорти и пощенски марки, регистрационни табели, има свой официален химн, герб и флаг." Wiki

Ако Magelanci.com стане орден, и след известно време Жоро вместо папа, го обявим за почетен председател, от дето се казва можем да наподобим структурата :)

Вместо картички - марки ще издаваме. Това с ваучерите можем към монети да го видоизменим. Пък ако установим дипломатически отношения със 100тина държави, то и въпросите с визите ще е още по лесен.

Връзка към мнение

Сега пък на масонство взе да ви избива! Ще трябва и йерархия да се измисли:

 

Върховен  аеро пътешественик

Церемониал - жп стрелочник

Рицар - боцман

Магистралчик

.....

Кофражист

Шлосер

Мераклия-пътешественик

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Те до миналата година им бяха централна забележителност - червеничките автобуси де. Как така не са се решили да оставят поне 2-3 линии :)

Предполагам Слиема и в ниския сезон си е онова безкрайно питейно сити с много барове и дискотеки?

 

P.S.

А съм се чудил за онези с паспортите от рицарския орден.

"Орденът е признат официално и поддържа дипломатически отношения с 103 държави включително България. Има право да сече монети, да издава паспорти и пощенски марки, регистрационни табели, има свой официален химн, герб и флаг." Wiki

Ако Magelanci.com стане орден, и след известно време Жоро вместо папа, го обявим за почетен председател, от дето се казва можем да наподобим структурата :)

Вместо картички - марки ще издаваме. Това с ваучерите можем към монети да го видоизменим. Пък ако установим дипломатически отношения със 100тина държави, то и въпросите с визите ще е още по лесен.

 

 

Много ме е яд за автобусите. Да, факт, няма ги, и макар и да не съм ги виждал, определено липсват в малтийски пейзаж. Сега са прозаичните автобуси http://www.arriva.com.mt/home?l=1

Ми да, Слиемата си е за младежи, по малките часове си е екстра. Поздрави!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не че имам голям опит с летищата, а и не ме вълнуват особено, но определено е за отбелязване, че на Barajas се стига за 1,8 евро с метрото, което те стоварва пред гишето за check-in.

 

 

Беше някога . Сега мисля е 4 евро.

Връзка към мнение

Сега пък на масонство взе да ви избива! Ще трябва и йерархия да се измисли:

 

Върховен  аеро пътешественик

Церемониал - жп стрелочник

Рицар - боцман

Магистралчик

.....

Кофражист

Шлосер

Мераклия-пътешественик

 

Имах мераци да създам подобна класификация, да те бях викнал теб :)

Връзка към мнение

Споделям мнението на Adinko, че едно от най-удобните летища, особено за трансфер, е MUC - бързо, компактно, без недомислици...

Този понеделник се чудих как Оустриън се договориха с летищните власти на Швехат да им построят нов терминал за няколко милиарда евро, той не е достатъчно голям (как ли се справяха без него...), което налага да ползват и стария, а връзката между 2-та е... само през публичната зона... :blink: Само до преди година Виена беше едно от най-бърите трансферни летища в Европа... :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

 

 

Сега пък на масонство взе да ви избива! Ще трябва и йерархия да се измисли:

 

Върховен  аеро пътешественик

Церемониал - жп стрелочник

Рицар - боцман

Магистралчик

.....

Кофражист

Шлосер

Мераклия-пътешественик

 

Имах мераци да създам подобна класификация, да те бях викнал теб :)

 

Е, това е то! Ти ако я създадеш точно тази класификация, аз съм обречен да си остана в мазето на форума за вечни времена, да си бъркам кротко кофража  :lol: .

...поне ми дай лек шанс за изкачване по стълбичката, като сложиш и едно "кофражист-мечтател"  :rolleyes:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Както не веднъж съм отбелязвал вече по други места, мое любимо летище е Шарл де Гол. Никога не съм имал каквито и да било оплаквания от него. Изключително удобно е за трансфер и добре организирано. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Както не веднъж съм отбелязвал вече по други места, мое любимо летище е Шарл де Гол. Никога не съм имал каквито и да било оплаквания от него. Изключително удобно е за трансфер и добре организирано. 

 

 

Toва е може би едно от най-мразените летища , но аз също никога не съм имал проблем там. Е все пак съм минавал само три пъти , но не разбрах що толкова го ненавиждат.

Връзка към мнение

За мен най-добрите летища са малките. Просто отиваш, чекираш се пийваш едно кафе и се качваш на самолета. Сещам се например за летището в Олбия с много приятно заведение и вътрешна открита част или пък летището в Лампедуза или Пантелерия. Софииският терминал-2 също го харесвам, ново, компактно, чисто и има възможност бързо да се премине през него. Разбира се все пак си е наше и можем да го залеем с недостатъци  :)

Връзка към мнение

Не бих използвала никое от тези прилагателни за Т2....

 

Георги, има ли възможност няколко пъти да харесам едно мнение?

 

:)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

не видях никой да е споменал летище Пловдив. Не искам да коментирам администрацията, при положение че са договорили само 2 полета на Ryan на седмица. Но е малко, кокетно, слънчево и има музеен самолет в салона. Да не говорим, че там е сниман "Непобедимите 2"

Редактирано от petko
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Toва е може би едно от най-мразените летища , но аз също никога не съм имал проблем там. Е все пак съм минавал само три пъти , но не разбрах що толкова го ненавиждат.

Аз също нямам никаква идея защо го мразят, като до момента не съм открил нито един недостатък. Да, голямо е, но къде е проблемът? Все пак е връзка към целия свят. Трансферите изобщо не са трудни - какво като се походи малко? На всяка крачка има някой, който ще ти помогне.

 

Аз съм например с лоши впечатления от Барахас - такова хаотично нещо едва ли има някъде - тръгваш за някъде и нямаш на представа за къде..., особено ако кацнеш на 4S

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да, бе, аз първи път като кацахме на 4s  гледах много странно на системата за взимане на багажа. Дори се притесних по едно време, че ще се объркаме и ще излезем без да искаме от летището и после няма да можем да си вземем багажа  :D . Наистина върха е качването на влака  :D . На всичкото от горе имахме да гоним друг полет от друг терминал...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Същото с багажа е и в Банкок , и там се сетих точно за Барахас. Не мисля , че е проблем ако човек спазва указанията.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Любими:

  1. Цюрих - перфектен публичен транспорт, страхотна организация, включително проверките
  2. Мюнхен - функционално, удобно, бързо и не на последно място добре изглеждащо

Нелоши:

  1. Ларнака
  2. Фуертевентура

 

Избягвам:

  1. Париж CDG - мисля е ясно за всички.
  2. Рим FCO - Георги беше обяснил, мога да добавя - хаос, в който е малко трудно да се ориентираш
  3. Атина - никога не съм излитал навреме
Връзка към мнение

 

Избягвам:

  1. Париж CDG - мисля е ясно за всички

Моля те, Георги, обясни. На мен не ми е ясно, при условие, че това е летището на което най-редвоно кацам за трансфер, минимум 8 пъти в годината, поради 4-те ми прелитания между България и Лисабон с ЕрФранс и трансфера, който прая на ШдГ. Аз недостатъци никога не съм намирал. Никога. Това са 8 кацания минимум през годината и то от години наред.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.