Прескочи до съдържание

План за Узбекистан


ivailo_radev

Препоръчани мнения

Направихме PCR-и в Самарканд в тази лаборатория за 220 000 сом-а (34 лв.)

20210507_150419.thumb.jpg.57719d831048d1021042cea8a9e798f0.jpg

 

20210507_150425.jpg.0f8147c9181107f2e4d7de8e2d7fdc36.jpg

 

Бяхме тръгвали към друга, но от хотела ни препоръчаха тази, че ни е по-близо. Резултатът стана след 3.5 - 4 часа и ни го пратиха на мейла в pdf, с огромен QR код в средата. На място хората бяха много любезни, не сме чакали на опашка.

Относно храната да обърна внимание за хората като мен, които не обичат кориандър, характерен за виетнамската кухня - слагат го в доста ястия. Иначе имат една много вкусна супа - мастава, и на двамата ни хареса 🙂

В Самарканд ползваме активно app-a iTaxi, препоръчан в темата. Много благодаря за което. Спеснява ни досадния пазарлък с бакшишите, а и е доста по-евтино, макар че тук всичко е евтино. Самият app е обвързан с узбекистански тел.номер т.е. на него звъвят за потвърждение на поръчката.

  • Харесвам 9
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Яничка каза:

Направихме PCR-и в Самарканд в тази лаборатория за 220 000 сом-а (34 лв.)

20210507_150419.thumb.jpg.57719d831048d1021042cea8a9e798f0.jpg

 

20210507_150425.jpg.0f8147c9181107f2e4d7de8e2d7fdc36.jpg

 

Бяхме тръгвали към друга, но от хотела ни препоръчаха тази, че ни е по-близо. Резултатът стана след 3.5 - 4 часа и ни го пратиха на мейла в pdf, с огромен QR код в средата. На място хората бяха много любезни, не сме чакали на опашка.

Относно храната да обърна внимание за хората като мен, които не обичат кориандър, характерен за виетнамската кухня - слагат го в доста ястия. Иначе имат една много вкусна супа - мастава, и на двамата ни хареса 🙂

В Самарканд ползваме активно app-a iTaxi, препоръчан в темата. Много благодаря за което. Спеснява ни досадния пазарлък с бакшишите, а и е доста по-евтино, макар че тук всичко е евтино. Самият app е обвързан с узбекистански тел.номер т.е. на него звъвят за потвърждение на поръчката.

А знаеш ли им работното време, т.е. дали работят и събота?

Връзка към мнение
Мирослав Василев
преди 4 минути , ivailo_radev каза:

А знаеш ли им работното време, т.е. дали работят и събота?

От понеделник до събота - 8:30 - 17:00

 

https://samtibdiag.uz/

Връзка към мнение

И другата работи в събота, зависи коя е по-удобна като локация: http://samlab.uz/ PCR тестът става готов за 4-5 часа, цена - 20 $, няма нужда от записване на час, резултатът може да се получи на мейл като PDF. Работно време: понеделник – петък – 8 – 18 ч.; събота – 9:00 – 15:00; неделя – почивен ден. Адрес: Бобур Мирзо

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , Яничка каза:

И другата работи в събота, зависи коя е по-удобна като локация: http://samlab.uz/ PCR тестът става готов за 4-5 часа, цена - 20 $, няма нужда от записване на час, резултатът може да се получи на мейл като PDF. Работно време: понеделник – петък – 8 – 18 ч.; събота – 9:00 – 15:00; неделя – почивен ден. Адрес: Бобур Мирзо

Само 20 $??? И в Турция и в Сърбия са по- евтини. У нас тестовете са машина за пари😡

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Понеже първият път ми пропадна пътуването, утре ще правя втора атака. Уж всичко върви добре за момента.

Ама не мога да не споделя една история.

Отивам вчера да си правя PCR тест, негативен излезе за моя радост. 

Обаче момичето ме пита: "За почивка или за друго, т.е. ще искате ли и номера на паспорта да вкарам?"
Аз и отговарям: "За почивка"

Понеже беше някакво неловко мълчание, тя се опита да води някакъв разговор и ме пита: "Къде ще отивате, някъде на топло ли?"

Аз: "Да, в Узбекистан"

Тя: "Къде"

Аз: "Узбекистан"

 

Погледът и, когато чу Узбекистан, е незабравим. Супер съмнително ме изгледа и нищо не каза повече. 

  • Харесвам 3
  • Смея се 12
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.