Прескочи до съдържание

План за Узбекистан


ivailo_radev

Препоръчани мнения

Имам въпрос относно митническите разпоредби. Пише, че може да се внасят стоки до 2000 долара. Ама фотоапарат, лаптоп и такива неща броят ли се към тези стоки?

Връзка към мнение
преди 59 минути , ivailo_radev каза:

Имам въпрос относно митническите разпоредби. Пише, че може да се внасят стоки до 2000 долара. Ама фотоапарат, лаптоп и такива неща броят ли се към тези стоки?

Отговарям принципно: преди време, като се попълваше митническа декларация винаги, при -влизане-излизане от страната, тези неща се попълваха в декларацията при влизане в страната и на излизане, ако поискат ги показваш, че си ги изнасяш. Не зная за Узбекистан винаги ли попълваш митническа декларация?

Май винаги попълваш декларация, според мен маркираш т.3.11.  и после обясняваш какво внасяш.

Ама провери си го и ти, за да не те подведа.

Това би трябвало да е декларацията:

http://artworks.narod.ru/z/declaration/declaration_00.htm

така е, ето тук попълнен образец.

Таможенная декларация формы Т-6

Редактирано от gini
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В туристическият сайт на Узбекистан са публикували списък с одобрени лаборатории по държави от които ще приемат PCR тестове.

https://uzbekistan.travel/en/o/covid-19-in-uzbekistan/

http://sanepid.uz/oz/category/murojaat-qilish

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , ivwer34 каза:

В туристическият сайт на Узбекистан са публикували списък с одобрени лаборатории по държави от които ще приемат PCR тестове.

https://uzbekistan.travel/en/o/covid-19-in-uzbekistan/

http://sanepid.uz/oz/category/murojaat-qilish

Оф много са прости 😄  Не мога да коментирам за отделните държави, но знам кои са лабораториите в моя град и те признават само една, пък реално най-реномираната не я признават. Според мен са дали задача на някой да направи един лист и той е вкарал по една лаборатория от град/държава.

 

Ама много благодаря за информацията, че до преди няколко дни и това нямаше дори.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, ivailo_radev каза:

Имам въпрос относно митническите разпоредби. Пише, че може да се внасят стоки до 2000 долара. Ама фотоапарат, лаптоп и такива неща броят ли се към тези стоки?

Не сме попълвали митническа декларация. Със сигурност техниката ми е била за над 2000 долара. :wink:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Някой знае ли къде мога да намеря официална информация за карантината в Узбекистан? Uzbekistan.travel ми писаха, че няма карантина, немското посолство в Ташкент ми писаха, че има карантина (ама на тях нещо не им вярвам) и сега не знам какво да правя 😄

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
На 1.04.2021 г. в 16:17, ivailo_radev каза:

Пиши им, те ще отговорят и ще кажат и за България.

Писах и аз за всеки случай. Получих отговор, който за нищо не става - препращат ме към Посолството на Узбекистан в Турция. Писах и на тях, да видим ще кажат ли кои лаборатории в БГ са включили в списъка за PCR при влизане в страната им...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Яничка каза:

Писах и аз за всеки случай. Получих отговор, който за нищо не става - препращат ме към Посолството на Узбекистан в Турция. Писах и на тях, да видим ще кажат ли кои лаборатории в БГ са включили в списъка за PCR при влизане в страната им...

На мен пък още не са ми отговорили даже. Според мен нямат изготвен никакъв списък за България.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 36 минути , ivwer34 каза:

На мен пък още не са ми отговорили даже. Според мен нямат изготвен никакъв списък за България.

И аз така мисля. Понеже на мен ми отговориха по друг въпрос. Аз ги питах какво ще стане ако вземат да обявят локдаун. Може ли да напуснем страната и да се придвижим до Ташкент и т.н.?

Отговорът е, че локдаун със сигурност няма да има, понеже президентът е казал така преди 4 дни, но ако има еди какво си 😄

 

"Hello, the 3rd lockdown will not happen, because President said about it 4 days ago. Don't worry about it. But if it happens, I think, it will be according to this scenario: -it will be announced at least 3 days before its start. For this time you can go back to Tashkent and fly by your plane, or one of next charter which will be organized for tourists. -not all the hotels will be closed in Uzbekistan. Last time tourists lived in some hotels all quarantine. Your visas will be extended until the required time and the State will provide maximum support from its side. But these are just assumptions! A lockdown is not expected due to a direct order from the President. "

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 38 минути , ivailo_radev каза:

И аз така мисля. Понеже на мен ми отговориха по друг въпрос. Аз ги питах какво ще стане ако вземат да обявят локдаун. Може ли да напуснем страната и да се придвижим до Ташкент и т.н.?

Отговорът е, че локдаун със сигурност няма да има, понеже президентът е казал така преди 4 дни, но ако има еди какво си 😄

Е ти какво неща питаш, какво очакваш да ти отговорят хората? За тия неща питай президента, правителството, или който взема решенията там...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , Яничка каза:

А как може да разберем кога има светлинно шоу "Звук и светлина" на площада Регистан в Самарканд?

Ако вече имате хотел - попитйте там.

Ние бяхме там в такъв ден, но за съжаление го пропуснахме.

Нямахме предварителна информация, а на място видяхме заградения площад.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 28.03.2021 г. в 19:02, dealni каза:

По план и ние сме решили да сме там втората половина на април, казвам по план , защото още не смея да купя билетите, но скоро смятам да се пускам 🙂. Горе долу по 3 дни на Хива , Бухара и Самарканд, и по 1 на пристигане и тръгване за Ташкент. Изчетох пътеписа на Мари, който ми беше много полезен, за което благодаря! Смятам последователността да е като при тях, с отскок до Муйнак и екс-морето в началото. Освен това и аз мисля да мръднем до Шахрисабз от Самарканд. Може би сте видяли, но да си кажа , в момента няма вътрешни полети никакви освен Ташкент- Нукус и Ташкент-Ургенч и обратно, и дори не са всеки ден. Относно влаковете днес вече има възможност да се купуват отсечки за този период, защото до вчера все още нямаше никакво разписание. Бях се притеснила, че и влаковете изпускаме и ще се движим с някакви споделени транспорти или пазарлъци с шофьори, но се появи разписание , алелуя ! Относно пср тест на връщане, не съм сигурна, че го искат, но ако се окаже по евтин отколкото в България на прибиране, нямам нищо против да го направим там. 

Купихте ли билетите? Аз още имам леки колебания, ама поне им се стабилизираха числата и мисля, че няма да измъдрят някой локдаун. 

Да споделя, че карантина няма. Свързах се с разни хора, които са там в момента като туристи и не са имали карантина при влизането. И силно се надявам, че немското посолство в Ташкент е просто зле информирано и не е умишлена дезинформация.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 32 минути , ivailo_radev каза:

Купихте ли билетите? Аз още имам леки колебания, ама поне им се стабилизираха числата и мисля, че няма да измъдрят някой локдаун. 

Да, взехме ги билетите за 17 април тръгване, дано успеем да заминем, че вече с тези локдауни и глупости ми омръзна.... ако нещо стане , ще сменяме дати срещу такса от 35 евро, няма как.  Ако сте там , най вероятно ще се засечем 🙂.

На 19 апр. сутринта от Ташкент има полети и за Нукус и за Ургенч и там още се чудя кой от двата да взема, защото се надявах тази агенция дето Дидо я препоръчва на първа страница да ни отганизират тура до Муйнак за същия ден и да ни върнат вечерта в Хива, но не отговарят... и сега не знам кой от двата полета ще е по-удобен. Ще им пиша и на телефона, дано отговорят, иначе трябва да се мисли друг вариант за тур до Аралско море. Знаете ли някой друг който организира турове до морето?

 

Връзка към мнение
преди 18 минути , dealni каза:

Да, взехме ги билетите за 17 април тръгване, дано успеем да заминем, че вече с тези локдауни и глупости ми омръзна.... ако нещо стане , ще сменяме дати срещу такса от 35 евро, няма как.  Ако сте там , най вероятно ще се засечем 🙂.

На 19 апр. сутринта от Ташкент има полети и за Нукус и за Ургенч и там още се чудя кой от двата да взема, защото се надявах тази агенция дето Дидо я препоръчва на първа страница да ни отганизират тура до Муйнак за същия ден и да ни върнат вечерта в Хива, но не отговарят... и сега не знам кой от двата полета ще е по-удобен. Ще им пиша и на телефона, дано отговорят, иначе трябва да се мисли друг вариант за тур до Аралско море. Знаете ли някой друг който организира турове до морето?

 

И ние на 17-ти април смятаме да палим и на 18-ти в 1 каца полета. 😄 А иначе за морето - мисля, че и с едно такси ще стане работата и няма да е скъпо.

 

Връзка към мнение
преди 10 минути , ivailo_radev каза:

И ние на 17-ти април смятаме да палим и на 18-ти в 1 каца полета. 😄 А иначе за морето - мисля, че и с едно такси ще стане работата и няма да е скъпо.

 

Супер, предполагам, че полетът от Истанбул до Ташкент всъщност е един и същ.

Тъкмо се оплаках, че не отговарят тези от Исламбек и се оказа, че на уотсап са налични и бързи. Веднага ми отговориха, тура до Муйнак е 65 $, тръгване от летището на Нукус, връщане вечерта в Хива, така поисках, защото иначе може и от Хива, но ще е по-дълго тараляскането. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 минута , dealni каза:

Супер, предполагам, че полетът от Истанбул до Ташкент всъщност е един и същ.

Тъкмо се оплаках, че не отговарят тези от Исламбек и се оказа, че на уотсап са налични и бързи. Веднага ми отговориха, тура до Муйнак е 65 $, тръгване от летището на Нукус, връщане вечерта в Хива, така поисках, защото иначе може и от Хива, но ще е по-дълго тараляскането. 

Ние май ще прескочим Муйнак и направо на 18-ти вечерта ще хванем нощния влак за Хива, който пристига там към 10 и нещо сутринта. 14 часа са, ама така и така ще спим 😄 Другият вариант беше да хванем на 19-ти рано сутринта полета до Ургенч, ама в Хива пак по същото време ще пристигнем и реших да си спестим едно ранно ставане. Ама още нямам с Търкиш билети взети де. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, dealni каза:

Тъкмо се оплаках, че не отговарят тези от Исламбек и се оказа, че на уотсап са налични и бързи. Веднага ми отговориха, тура до Муйнак е 65 $, тръгване от летището на Нукус, връщане вечерта в Хива, така поисках, защото иначе може и от Хива, но ще е по-дълго тараляскането. 

Тази цена на човек ли е или на автомобил/бус или каквото е превозното средство?

Връзка към мнение
Преди 1 час, vino4erpec каза:

Тази цена на човек ли е или на автомобил/бус или каквото е превозното средство?

Ние сме двама. Оферираха ни тази цена за двамата общо със седан.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.