Прескочи до съдържание

План за Узбекистан


ivailo_radev

Препоръчани мнения

Преди 1 час, vino4erpec каза:

Тази цена на човек ли е или на автомобил/бус или каквото е превозното средство?

Да, потвърждавам и аз , цената е на автомобил , до 4 човека.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 часа, ivailo_radev каза:

Аз направих плана и аха да купя билетите, обаче шефката и е на път тотално да ми смени дестинацията.

давай да мислим другата 🙂

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 55 минути , ivwer34 каза:

На някой да са му върнали отговор от Посолството на Узбекистан в Турция, относно списъка с лабораториите в БГ?

На мен не. Но ще си влезем в страната с PCR-а от "Рамус", не мисля, че ще има пречка.

Връзка към мнение

Лично впечатление от закупуването на билети за влаковете https://e-ticket.railway.uz/lang-ru/index.html  - проверявах ги всеки ден, защото за нашите дати не бяха пуснати  в продажби билети. Пуснаха ги някъде около 20 дни преди датата на пътуване. При резервация се въвежда и паспорт на пътниците. Плащане - с Visa и MasterCard.

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 13.04.2021 г. в 16:04, Яничка каза:

На мен не. Но ще си влезем в страната с PCR-а от "Рамус", не мисля, че ще има пречка.

Ако нещо не се промени, ние ще пътуваме края на месеца и ще пиша дали е имало някакви проблеми по границите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, ivwer34 каза:

Ако нещо не се промени, ние ще пътуваме края на месеца и ще пиша дали е имало някакви проблеми по границите.

Ние сме на 30.04.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 Вече в Ташкент 🙂. Засега без проблеми,  пср теста се иска на 3 места, в София на чекина, в Истанбул на гейта и на кацане в Ташкент слагат някакъв печат на самия тест и ти го връщат, но въобще не се заглеждат по дати и т.н. за 3 секунди и айде. Шофьорът на таксито каза, че от днес почва някакъв  режим, ама толкова ми се спеше,  че не питах за подробности,  най вероятно задължителни маски, разстояния, защото досега са си били кажи речи без никакви мерки и всичко си им е било отворено...ще разбера по-късно дали ни касае по някакъв начин като туристи, надявам се не 🙂.

  • Харесвам 15
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, dealni каза:

 Вече в Ташкент 🙂. Засега без проблеми,  пср теста се иска на 3 места, в София на чекина, в Истанбул на гейта и на кацане в Ташкент слагат някакъв печат на самия тест и ти го връщат, но въобще не се заглеждат по дати и т.н. за 3 секунди и айде. Шофьорът на таксито каза, че от днес почва някакъв  режим, ама толкова ми се спеше,  че не питах за подробности,  най вероятно задължителни маски, разстояния, защото досега са си били кажи речи без никакви мерки и всичко си им е било отворено...ще разбера по-късно дали ни касае по някакъв начин като туристи, надявам се не 🙂.

Браво, Деска, супер да си изкарате 🙂

Пиши, като разбереш за този режим, оказва се, че доста хора около Великден планират Узбекистан.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, очевидно са тези от статията, но като цяло нищо особено. Маските уж трябва да ги слагаш и на улицата,  но не е строго като при нас. Тук нещата откъм ковид ситуация са доста по-спокойни и лежерни  в сравнение с България. 

  • Харесвам 7
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Вчера кацнахме в Узбекистан, късно през нощта. Тук всичко е много лежерно и спокойно. Маски общо взето се носят кой когато поиска и не се упражнява някакъв контрол по тяхното носене. Всички, които плануват да идват скоро имайте предвид, че още в самолета на всички ни раздадоха декларации за карантиниране за период от 14 дни, на избрано от нас място. Ние обаче не ги попълнихме, защото информацията ,която имам от различни места, включително и от консула на Узбекистан в Истанбул е че карантина няма. Когато кацнахме ,от паспортния контрол ни поискаха декларациите, но ние им заявихме, че не сме длъжни да спазваме карантина и единственото нужно за да влезем в страната е негативен ПСР. Човека потърси нещо в компютъра за 1-2 мин , след това ни сложи печат в паспортите и ни пожела приятен престой без да се налага да спазваме карантина.

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към мнение

Подарявам узбекистанска сим карта с много интернет и нац.тел.разговори. Кофтито е, че е валидна до 17 май. Ако на някой му трябва,  да пише. Относно тези декларации,  и на нас ни ги дадоха и дори ги попълнихме и предадохме, но това е някаква формалност , не сме спазвали карантина. То за 12 дни само 2 пъти ни направиха забележка за слагане на маска, камо ли карантина...  

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 14 часа, dealni каза:

Подарявам узбекистанска сим карта с много интернет и нац.тел.разговори. Кофтито е, че е валидна до 17 май. Ако на някой му трябва,  да пише. Относно тези декларации,  и на нас ни ги дадоха и дори ги попълнихме и предадохме, но това е някаква формалност , не сме спазвали карантина. То за 12 дни само 2 пъти ни направиха забележка за слагане на маска, камо ли карантина...  

Тя на мен работа няма да ми свърши, ама я сподели какви са им цените. Иначе смятаме да направим втори опит за атака на Узбекистан в началото на юни (ама да видим :D). Гледам, че началото на юни го дават още да е хубаво времето, т.е. да не е прекалено голяма жега.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, ivailo_radev каза:

Тя на мен работа няма да ми свърши, ама я сподели какви са им цените. Иначе смятаме да направим втори опит за атака на Узбекистан в началото на юни (ама да видим :D). Гледам, че началото на юни го дават още да е хубаво времето, т.е. да не е прекалено голяма жега.

Ще е жега,  онзи ден в Ташкент беше 36°... за картата с 20 гига интернет, 1000 нац.минути и 1000 смс платих 15 $ на официалното гише информация на летището, не ми дадоха никаква бележка и нещо ме човъркаше след това да проверя колко струва в сайта на компанията. Оказа се, че са ме излъгали и тази карта реално струва около 7.5 $ . Какво да кажа... има ги навсякъде такива хора, макар че само на летището ме излъгаха така. Като цяло са честни хората там. Има досадни таксиметрови шофьори, продавачи и гидове по забележителностите , но не ни се случи да ни излъжат нещо, освен да досаждат. Единствено на летището се изложиха тотално, и то официални служители. Освен това там ни набутаха такси за 5 $ до хотела , а в последствие разбрахме, че е около 1 $ цената. След това на 2 пъти същия маршрут през приложението Яндекс го платихме 1 долар и малко.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Ние си купихме карта от центъра на Ташкент за 84 000som (около 8$). Иначе в момента в Бухара е 34 градуса. Като цяло хората са отзивчиви и готови да ти помогнат. За Самарканд има друго приложение за таксита - Itaxi. Улеснява много придвижването, без да се налага човек да се пазари за цената.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, ivwer34 каза:

За Самарканд има друго приложение за таксита - Itaxi. Улеснява много придвижването, без да се налага човек да се пазари за цената.

Благодаря, свалям го 🙂

Тази нощ пристигаме в Бухара 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 23 минути , muchachote каза:

На какъв език се оправяте там? Предполагам на руски, или......?🤔

Аз не съм отишъл още и не знам на какъв се оправят те, ама моят опит от разни бивши съветски републики е, че с български (понеже руски не знам) и малко ръце и усмивки, винаги сме се разбирали.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , muchachote каза:

На какъв език се оправяте там? Предполагам на руски, или......?🤔

Основно на руски. Някои хора разбират и английски. Като цяло дори човек да знае и само български ще се оправи.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
На 18.04.2021 г. в 11:17, dealni каза:

 Вече в Ташкент 🙂. Засега без проблеми,  пср теста се иска на 3 места, в София на чекина, в Истанбул на гейта и на кацане в Ташкент слагат някакъв печат на самия тест и ти го връщат, но въобще не се заглеждат по дати и т.н. за 3 секунди и айде. 

 

Интересно ми е дали ще мине с pdf файл от телефона или искат задължително тест на хартиен носител?

Връзка към мнение
преди 9 часа, Guinness каза:

 

Интересно ми е дали ще мине с pdf файл от телефона или искат задължително тест на хартиен носител?

С pdf на тел става. Изпробвано.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.