Прескочи до съдържание

План за Узбекистан


ivailo_radev

Препоръчани мнения

Здравейте, силно ентусиазиран от темата на @Mary започвам някакво доста предпазливо подготвяне за евентуално посещение на Узбекистан през втората половина на април. Като гледам може да очакваме добро време тогава. Проверих и за Рамадан - спокойна е работата и всичко си върви нормално по време на рамадана.

За момента планът е да летим до Самарканд, от там обикаляме каквото обикаляме из държавата и накрая си заминаваме от Ташкент.

Защо в този ред - ами защото открих засега само в Ташкент лаборатория, която да работи всеки ден за PCR тест на обратно към Германия. Уж мога да си го направя и като се прибера в Германия, ама то тук всеки ден нещо се мени.

 

Та, колебанието ми е в момента дали да сме за около 10-11 дни и да направим Самарканд-Бухара-Ташкент или за около 14-15 и да включим и Хива.

Понеже ми се струва, че 10-11 дни ще са малко за Самарканд-Бухара-Хива-Ташкент.

Ама ще се радвам на мнения и идеи. Отпуска имам бол, така че и 2 седмици не са проблем. Много ли са, малко ли са по 2-3 дни в Самарканд, Бухара, Хива и Ташкент (в Ташкент няма мърдане, заради теста най-малко)?

Свързах се с някакви местни и ми казаха, че в момента няма проблеми да се пътува между отделните области в Узбекистан.

Това, което не ми е много ясно е дали искат и тест за пътуване с влак между градовете, понеже тогава май ще пропуснем за момента. Знам, че за вътрешни полети не искат (източник узбекските авиолинии).

Като поизбистря тези неща горе, ще правя и конкретна програма. Планът е да се лети с турците през Истанбул.

  • Харесвам 14
  • Браво 3
Връзка към мнение
Граф Вронски

Ще следя темата, защото аз ще бъда там след 2 месеца, живот и здраве. 
Засега абсолютно нищо не съм гледал, но с началото на идния месец ще започна.

Съвсем грубо: края на май летим с турците през Истанбул до Ташкент, връщането ни е от Самарканд и ... ако там няма лаборатория лоша работа. 
От пътеписа на @Mary най-много ми хареса Хива. Предполагам, че ще бъда по 2 дни в 4та града - летим на 21 май вечерта и рано сутринта кацаме в Ташкент. На 31 май рано сутринта е полетът до Истанбул.
 

  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Граф Вронски каза:

Ще следя темата, защото аз ще бъда там след 2 месеца, живот и здраве. 
Засега абсолютно нищо не съм гледал, но с началото на идния месец ще започна.

Съвсем грубо: края на май летим с турците през Истанбул до Ташкент, връщането ни е от Самарканд и ... ако там няма лаборатория лоша работа. 
От пътеписа на @Mary най-много ми хареса Хива. Предполагам, че ще бъда по 2 дни в 4та града - летим на 21 май вечерта и рано сутринта кацаме в Ташкент. На 31 май рано сутринта е полетът до Истанбул.
 

То може и да има, ама аз не съм намерил до момента. Иначе в Ташкент SwissLab работят всеки ден и тестовете им са евтини.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, ivailo_radev каза:

и да включим и Хива

Аз съм за Хива с две ръце!

Там беше най-натуралния вид на красотите и с най-малко европеидни туристи. Имаше повече от съседния Туркменистан, които са много готини хора.

Муйнак и Аралско море пропускате ли ги?

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

В Ташкент като гледам  има едно 13-14 лаборатории ( 5 на Суис Лаб) , вероятно има и в Самарканд. Узбекистанците си имат специален канал (апп) за всички Ковид въпроси , там ще ви кажат всичко необходимо - https://t.me/koronavirusinfouz

 

Лабовете в Ташкент :

 

 

Laboratory

Contact Number

Type of Test

Price

Timing

Results

Address

Required Documents

Inter Med

78 148 2288

PCR COVID-19

250,000 soum

8:00 – 13:00

48 hours

Yunusubad district, Chinabad Str., 10

Original Passport

Genotexnologiya

95 198 8303

PCR COVID-19

220,000 soum

8:00 – 18:00

after two days

Shayhantahur, Str. Kukcha Darvoza, 42 (nearest landmrk – gorodskoy perinatalniy center)

Copy of passport

Swiss Lab*

71 207 6556

PCR COVID-19

300,000 soum

7:00 – 19:00

next day

1. Yunus Abad-17, 17

2. Kushbegi, block of flats, 11A ( nearest landmark – Infectious Hospital)

Original Passport

VITROS Diagnostics

95 198 0091

71 200 0091

PCR COVID-19

250,000 soum

8:00 – 11:30

next day after 14:00

Str.  Kichik Halqa Yoli (Malaya Koltsevaya), Chilanzar – C block, 6/1

Passport copy with registration

Korea No 1 Laboratory

99 805 5968

PCR COVID-19

300,000 soum

8:00 – 13:00

next day

Yangi kuylyuk 1a St, Kuylyuk-5, Mirabad District

Original Passport

Tibbiyot Dunyosi

71 277 5090

71 277 0069

PCR COVID-19

280,000 soum

7:30 – 14:00

next day

Chilanzar 2, Str. Gagarin, 11

Original or Copy or passport

SHOX MED CENTER

71 252 5465

71 202 0212

PCR COVID-19

350,000 – 420,000 soum

24 hours

24 hours

 District Mirabad, Aybek St., 34

Original Passport

FrankMedic

71 266 1119

PCR COVID-19

350,000

8:00- 9:30

next day from 10:00

Mirzo-Ulugbek district, Karasu 4, 3B

Original Passport

AKFA Medline

71 203 3003

PCR COVID-19

350,000 – 420,000 soum

8:30 15:00

24 hours

5A, st. Kichik khalka yuli

Original Passport

 


Имат и експресна услуга, както и тест вкъщи :))

 

 

  • Swiss Mobile Lab (brigade) goes to the patient home to get the swab, costs – 500,000 soum plus the test cost. Phone +998 95 1450006.
  • Swiss Express (expedited) tests: the swab till 11:00 am, the result after 7:00 pm same day, costs – 590,000 soum
  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , Mary каза:

Аз съм за Хива с две ръце!

Там беше най-натуралния вид на красотите и с най-малко европеидни туристи. Имаше повече от съседния Туркменистан, които са много готини хора.

Муйнак и Аралско море пропускате ли ги?

За там трябва да видя, че малко встрани идва. Ама Хива май ще влезе и ще си го направим като хората за 2 седмици спокойно.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 6 минути , ivailo_radev каза:

За там трябва да видя, че малко встрани идва. Ама Хива май ще влезе и ще си го направим като хората за 2 седмици спокойно.

Обикновено летят Ташкент-Ургенч заради Хива /може да се получи и със спален вагон/ и започват да връщат към Ташкент, с джип и влак / скоростен влак/. Мисля че за 2 седмици можеш да видиш всичко. /не съм ходила, просто скоро оглеждах дестинацията отново/.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Още един глас за Хива. Ние летяхме до Нукус откъдето се отправихме към Муйнак на Аралско море,а вечерта ни закараха в Хива. Ползвахме услугите на тази агенция:

http://islambektravel.uz/page17.html
 

Разбрахме се да ни вземат от летището. Контактувахме през WhatsApp . Ако не ви се ходи до Муйнак може да летите до Ургенч.Трансфера от летището до Хива е 5$ без пазарене. Влак до Хива не бих препоръчал,тъй като скоростните отсечки са само Бухара-Самарканд-Ташкент .

  • Харесвам 6
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, gini каза:

Май има лаборатория: http://samlab.uz/

 

Супер, благодаря ти много. На Граф Вронски ще му е повече от полза, ама пак мерси 🙂

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 6 часа, ivailo_radev каза:

Та, колебанието ми е в момента дали да сме за около 10-11 дни и да направим Самарканд-Бухара-Ташкент или за около 14-15 и да включим и Хива.

Понеже ми се струва, че 10-11 дни ще са малко за Самарканд-Бухара-Хива-Ташкент.

Според мен 11 дни ще са достатъчни за 4-те града. Ние направихме за 8 дни Самарканд-Бухара-Хива и мисля, че беше добре. 14-15 дни ми се виждат доста само за тези градове, ако не ходите и някъде настрани. Но пък не съм била в Ташкент, та не знам за там колко време би било добре.

Аз също горещо препоръчвам да стигнете до Хива. Много е различен от Самарканд и от Бухара. Между Бухара и Хива (Ургенч) има и полети. Влакът също е опция, макар да не е бърз, нощният влак върши добра работа.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Йосиф Милчов

Записвам се да следя, ако успея есенно да отидем до Узбекистан и да видя поредната бивша съветска република ще умра от кеф и ще е супер година. Узбекистан ми е повече от детска мечта, за мен Бухара и Самарканд винаги са били като градове излязли от приказките на 1001 нощ или градове застинали в безвремието преди много векове. Нищо което можеш да видиш на адски малко места по света.

@Граф Вронски колко ви излязоха като цена билетите до Ташкент и летите с Турците директно от София или от Истанбул.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 13 часа, Svetulche каза:

Според мен 11 дни ще са достатъчни за 4-те града. Ние направихме за 8 дни Самарканд-Бухара-Хива и мисля, че беше добре. 14-15 дни ми се виждат доста само за тези градове, ако не ходите и някъде настрани. Но пък не съм била в Ташкент, та не знам за там колко време би било добре.

Аз също горещо препоръчвам да стигнете до Хива. Много е различен от Самарканд и от Бухара. Между Бухара и Хива (Ургенч) има и полети. Влакът също е опция, макар да не е бърз, нощният влак върши добра работа.

Между Бухара и Ургенч полетите са спрени сега, ама ще го изтърпим и с влак. Поне от Ургенч до Ташкент си летят.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Трябва ли ни виза за Казхстан, понастоящем? На сайта на Външно горе пише, че трябва виза, а долу в текста, че е отменен безвизовия режим до 1-ви ноември и нищо след това - та се обърках удължена ли е отмяната на безвизовия режим, или - пак сме без виза? Полетите до Шимкент, Казхстан наистина са най-изгодни.

 

Връзка към мнение
преди 13 минути , ivailo_radev каза:

ще го изтърпим и с влак

Разбира се. Хива го залужава 🙂

Препоръчвам ви, ако има възможност, да вземете нощен влак. Ние взехме влак в 4 сутринта, който пътува около 6 часа. Пейзажа, който видях в светлата част от пътуването беше доста монотонен и безинтересен, та по-добре човек да го проспи 🙂

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Йосиф Милчов
преди 8 минути , gini каза:

Трябва ли ни виза за Казхстан, понастоящем?

Според информация от сайта Паспорт Индекс, Казахстан за България е Covid-19 Ban. Така, че едва ли изобщо може български гражданин да влезе в страната. Шимкент за сега отпада като вариант.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Граф Вронски
Преди 1 час, Йосиф Милчов каза:

 

@Граф Вронски колко ви излязоха като цена билетите до Ташкент и летите с Турците директно от София или от Истанбул.

София - Истанбул - Ташкент
Самарканд - Истанбул - София 

465EUR - като в тази цена включвам Semi-flex тарифата (ако така се казваше), което беше с 40EUR по-скъпа от първата (Economy? , т.е. 425EUR) - взехме го януари месец, когато имаше промоция на Turkish Airlines.

Имам спомени, че когато търсех през 2019 за пътуване през май или септември 2020 -> с Turkish Airlines пак подобен маршрут излизаше над 1200лв.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 6 минути , Граф Вронски каза:

София - Истанбул - Ташкент
Самарканд - Истанбул - София 

465EUR - като в тази цена включвам Semi-flex тарифата (ако така се казваше), което беше с 40EUR по-скъпа от първата (Economy? , т.е. 425EUR) - взехме го януари месец, когато имаше промоция на Turkish Airlines.

Имам спомени, че когато търсех през 2019 за пътуване през май или септември 2020 -> с Turkish Airlines пак подобен маршрут излизаше над 1200лв.

И аз гледам в такъв диапазон - около 450-500 евро от Дюселдорф в моя случай и пак с турците.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 26 минути , Йосиф Милчов каза:

Според информация от сайта Паспорт Индекс, Казахстан за България е Covid-19 Ban. Така, че едва ли изобщо може български гражданин да влезе в страната. Шимкент за сега отпада като вариант.

АЗ тъкмо прочетох на сайта на Узбекския автобусен транспорт, че всички международни автобусни линии са спрени поради Ковид. Иначе Шимкент-Ташкент е около 10 лв и 3 часа.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 37 минути , ivailo_radev каза:

И аз гледам в такъв диапазон - около 450-500 евро от Дюселдорф в моя случай и пак с турците.

Има директен на узбеките, Истамбул- Ургенч... и връщането съответно Ташкент-Истанбул, не знам как се връзва с Дюселдорф. Иначе най-ниско ми излизаше София-Киев с Rayan, Киев - Шимкент, ама Казахстан отпада.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 48 минути , gini каза:

Има директен на узбеките, Истамбул- Ургенч... и връщането съответно Ташкент-Истанбул, не знам как се връзва с Дюселдорф. Иначе най-ниско ми излизаше София-Киев с Rayan, Киев - Шимкент, ама Казахстан отпада.

Ами то има и директен от Франкфурт на узбеките (до там ми е 2 часа с колата), ама ме притеснява да не отменят полети и т.н. А пък турците са си с добри условия при отмяна и вече знам какво се случва, ако те отменят - променяш си датите или си взимаш парите или open ticket. И понеже го изпробвахме есента, ще ми е по-спокойно с тях (но не и по-бързо де)

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Йосиф Милчов

@Граф Вронски Цената от София е много добра. Аз се оглеждам пак с Турските но от Истанбул. Имам някакви ваучери на Аегеан, които мога да ползвам и за турците та с тях ще намаля цената  с 200 евра на билет, но определено ще взимам билети не по-рано от юли месец.

@gini другата опция е с Пегасус от Истанбул до Ош в Киргистан. Не съм проверявам цените обаче, иначе Киргизстан е отворен и издават Виза он арайвъл.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Янко Велков

Следя темата с интерес - и аз гледам в посока към Узбекистан през май, като резервният ми вариант е Украйна. 

А ако измисля как да ги съчетая на прилична цена за билети, би се получило идеално...!🛫

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Малко информация от нещо си на туризма в Узбекистан, че им зададох няколко въпроса:

 

 

Hello dear friends! The State Committee of the Republic of Uzbekistan for Тоurism Development expresses its gratitude to уоu fоr choosing оur beautiful country to visit! 1. Air traffic with Germany was restored on February 11, 2021. To arrive in Uzbekistan, you will have a negative PCR made at most 72 hours before arriving and good mood!) 2. Yes, you can to travel between the regions. There is no serious restrictions in Uzbekistan now. The country still has a mask regime and a little restrictions on holding mass events. 3. No, you need only negative PCR test. More information about COVID-19 you can read on our web-site: https://uzbekistan.travel/en/o/covid-19-in-uzbekistan/

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Йосиф Милчов каза:

@Граф Вронски Цената от София е много добра. Аз се оглеждам пак с Турските но от Истанбул. Имам някакви ваучери на Аегеан, които мога да ползвам и за турците та с тях ще намаля цената  с 200 евра на билет, но определено ще взимам билети не по-рано от юли месец.

@gini другата опция е с Пегасус от Истанбул до Ош в Киргистан. Не съм проверявам цените обаче, иначе Киргизстан е отворен и издават Виза он арайвъл.

Избягвам го, защото за Киргизстан май месец е рано, там където искам да отида е в сняг, освен това за там се плаща виза, което също трябва да се остойности.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.