Прескочи до съдържание

Криптовалути - майнинг, инвестиции, доходност и т.н.


Препоръчани мнения

преди 4 минути , logist13 каза:

ATH, $66k. За оптимистите, скоро $100k. За песимистите, и повече може да стане 🙂

99.7% от всички които притежават биткоин в момента са на печалба😄

Връзка към коментар
преди 6 минути , neuromancer каза:

а какво е АТН и ЕТН? 😳

ATH -all time high, т.е. връх, който не е достиган досега.

ETH - валутното съкращение на Етериум, втората по пазарна капитализация крипто валута.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз поразтоварих биткойн и полкадот преди няколко дни, в момента в който тръгнаха надолу с не-лоша печалба.

Сега гледам пак са леко нагоре. Очаквате ли още корекция надолу на тези две криптовалути, ако да, примерно до какви нива?

За Солана какви са ви очакванията?

Въпросите са до всички.

Поздрави!

Връзка към коментар
преди 27 минути , FlyTraveler каза:

Аз поразтоварих биткойн и полкадот преди няколко дни, в момента в който тръгнаха надолу с не-лоша печалба.

Сега гледам пак са леко нагоре. Очаквате ли още корекция надолу на тези две криптовалути, ако да, примерно до какви нива?

За Солана какви са ви очакванията?

Въпросите са до всички.

Поздрави!

@logist13 каза, че до края на годината биткойн ще чукне $100К, а каквото е прогнозирал до сега се е случило едно към едно 🙂

Полкадот въобще не е разгърнал потенциала си, така че не мисля, че трябва да се пипа.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , iMari каза:

 

Полкадот въобще не е разгърнал потенциала си, така че не мисля, че трябва да се пипа.


Благодаря за отговора! В смисъл да не се купува или да не се продава полкадот в момента? 🙂 

Връзка към коментар
преди 12 минути , FlyTraveler каза:


Благодаря за отговора! В смисъл да не се купува или да не се продава полкадот в момента? 🙂 

Имах предвид да не се продава, ако имаш. Дали да се купува - към момента цената ми се струва висока, но зависи каква ти е целта и колко бързо искаш да я продадеш. Според мен, това е един от койните за дългосрочна инвестиция  🙂

 

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Какво мислите за акциите на компаниите за добив на злато и сребро (мини)? То има различни де, но да кажем основните - Barrick Gold, Pan American Sliver, Fresnillo и подобни или пък благородни метали royalty и streaming компании от типа на Wheaton Precious Metals, които не притежават мини, но изкупуват процент от бъдещи добиви на минни компании. За последните разправят, че било даже по-добре, защото нямали производствени разходи, скъп инвентар, работници, енергия.

Ясно е, че цените на акциите им основно са свързани с цените на металите, но разправят, че ако металите се вдигнат, майнърс и royalty и streaming компании скачали още повече... 

 

преди 16 минути , iMari каза:

Имах предвид да не се продава, ако имаш. Дали да се купува - към момента цената ми се струва висока, но зависи каква ти е целта и колко бързо искаш да я продадеш. Според мен, това е един от койните за дългосрочна инвестиция  🙂

 

 

Е, тя в момента цената на полкадота е по-ниска все още, от тази, на която продадох, та затова се чудя дали ще направи още корекция надолу, след като коригира вече малко... 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 15 минути , FlyTraveler каза:

Е, тя в момента цената на покадота е по-ниска все още, от на тази, на която продадох, та затова се чудя дали ще направи корекция надолу, след като коригира вече малко... 

Преди година беше под 5 евро, февруари беше 20 евро, през май направи ATH като мина 40 евро, юли вече беше 10 евро, сега пак си върна високите стойности, така че трудно може да ти каже някой кой е най-подходящия момент за купуване 🙂 Вдига ли се биткойн, вероятно всичко в топ 10 ще върви нагоре, макар и с различни темпове.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

А не ви ли се струва, че пазарът на криптовалута е начин да се смекчи ефекта от напечатаните пари в последните 1-2 години.

т.е. тези хартийки да възвърнат част от стойността си или да са по-малко хартийки, като унищожим част от тях. Но вместо да ги горим да ги налеем в нищото, опс, да ги налеем в биткоини.

 

Предварително се извинявам, че излизам от общата еуфория. 

Имайте предвид, че това е хипотеза на човек, който разбира от макроикономика, толкова колкото политикономията и науния комунизъм, изучавани преди 40 години в технически университет, са му дали като база.

 

Ще оценя всякакви мнения, включително и нещо от рода:

"Абе профан, личи си, че си запознат единствено с част от творчеството на Маркс и Енгелс и то преразказано."

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 23 минути , ven62 каза:

А не ви ли се струва, че пазарът на криптовалута е начин да се смекчи ефекта от напечатаните пари в последните 1-2 години.

т.е. тези хартийки да възвърнат част от стойността си или да са по-малко хартийки, като унищожим част от тях. Но вместо да ги горим да ги налеем в нищото, опс, да ги налеем в биткоини.

 

 


То по-скоро покачването на криптото е вследствие от многото напечателни фиатни валути и бъдещ ръст би се дължал предимно на страх от още по-висока инфлация на същите. Даже и да не се вдигне инфлацията е достатъчно да се запази моментната за година и половина - две и криптото, както и благородните метали ще се вдигнат чувствително, като е възможно и да се умножат. Хората се опитват да излязат от системата на централните банки и фиатните валути, доколкото могат. Мое мнение. Не, че аз разбирам много от инвестиции. Ако разбирах, нямаше да питам. 🙂🙂 

Иначе еуфорията по крипто валутите може да се балансира (пак според мен) с инвестиции в благородни метали, към които последните месеци почти никой не поглеждаше, та балониране няма.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 20 минути , ven62 каза:

А не ви ли се струва, че пазарът на криптовалута е начин да се смекчи ефекта от напечатаните пари в последните 1-2 години.

т.е. тези хартийки да възвърнат част от стойността си или да са по-малко хартийки, като унищожим част от тях. Но вместо да ги горим да ги налеем в нищото, опс, да ги налеем в биткоини.

 

Предварително се извинявам, че излизам от общата еуфория. 

Имайте предвид, че това е хипотеза на човек, който разбира от макроикономика, толкова колкото политикономията и науния комунизъм, изучавани преди 40 години в технически университет, са му дали като база.

 

Ще оценя всякакви мнения, включително и нещо от рода:

"Абе профан, личи си, че си запознат единствено с част от творчеството на Маркс и Енгелс и то преразказано."

 

 

 

Балоните са не само в криптото, а навсякъде, акции, имоти и т.н. Примерно акцията на Тесла преди година и половина беше $600-$700. Преживя сплит 5:1, т.е. за всяка акция акционерите получиха по 4 допълнителни. Сега акциите на Тесла се търгуват на $900, т.е. инвестиралите $600-$700 преди година и половина, сега имат $4'500. Печатането още не е спряло, така, че май дори и по-дългосрочно ни чака още от същото. Даже не знам дали е правилно да се говори за балони, по-скоро вече минаваме на други, значително по-високи ценови равнища на всичко. Колкото повече печатането на пари продължи, толкова по-неприятно за обикновените хора ще става. За богатите е обратно, стават още по-богати...

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 2 часа, FlyTraveler каза:

с цените на металите

Може и инвестиция в по-простите метали 🙂

Медта и от там месинга и подобните алои се вдигнаха няколко пъти тази година и си бяха ATH.

Алуминия онзи ден беше с 13годишен ATH.

Магнезия направо изчезна и от там бумти и ще расте като цена....

А прословутата *Карбонизация и Зелената сделка какво ще причинят на на цените на г.п. и други метали.... чак не ми се мисли.... 🙂

 

ПС. Лично мнение, моля да не се разбира като препоръка за продажба или купуване на акции.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Я какви “сложнотии” си говорите тук🙂

Аз бих казал, че който не притежава макар и частица Биткойн обрича бъдещото си финансово състояние..

Преди една година на днешната дата Биткойн е бил $13к

Преди няколко месеца Фантом $0.24
днес е $2.92 😉

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Ами не знам честно казано, това за мен си е чиста психология, защото криптовалутата не се крепи на нищо, освен на вяра...

То дори акциите са в голяма степен психология, а те поне имат реални компании зад тях. Това е като Черен Петър, като свърши всичко трябва да нямаш у теб, иначе губиш.

Ама аз не разбирам от инвестиции определено.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 4 часа, FlyTraveler каза:

Аз поразтоварих биткойн и полкадот преди няколко дни, в момента в който тръгнаха надолу с не-лоша печалба.

Сега гледам пак са леко нагоре. Очаквате ли още корекция надолу на тези две криптовалути, ако да, примерно до какви нива?

За Солана какви са ви очакванията?

Въпросите са до всички.

Поздрави!

Аз от около 6 месеца се занимавам с крипто, но съм далеч от специалист. В повечето случаи очакванията ми нямат общо с това, което се случва.

Затова просто ще споделя елементарна логика. Конкретно за Солана. Нямам идея колко е добър проектът, къде планират да го използват и т.н., но маркет капа му е над 60 млрд. $. За да ми се удвоят парите, инвестирани днес, трябва капа да подгони 130 млрд. Доста по-вероятно е някоя (малка) валута с кап около 5-6 млрд. да се удвои/утрои/у-х-тори, отколкото това да се случи със Солана. Аз лично залагам предимно за валути с маркет кап под 10 млрд. и засега съм доволен. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 21 минути , VASILEV каза:

Я какви “сложнотии” си говорите тук🙂

Аз бих казал, че който не притежава макар и частица Биткойн обрича бъдещото си финансово състояние..

Преди една година на днешната дата Биткойн е бил $13к

Преди няколко месеца Фантом $0.24
днес е $2.92 😉

 

Доста по-интересния въпрос е колко ще е Биткойн след 1 година по това време. Ако се спазва историята и цикличността - наполовина на сега 🙂 Ако има нещо хубаво по темата, то това е, че контролът на биткойн премина от китайците към американците. Китайците искат да го ликвидират заради това, че е конкуренция на дигиталния им юан, ама вече няма как да стане. А американците са практични хора, предполагам ще намерят начини да печелят от биткойн и да прибират данъци.

 

преди 14 минути , neuromancer каза:

...Това е като Черен Петър, като свърши всичко трябва да нямаш у теб, иначе губиш...

 

Баш те така е на края на цикъла...  

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 3 часа, Tim каза:

Може и инвестиция в по-простите метали 🙂

 


Медта вече доста се вдигна, въпреки, че дългосрочно няма как да не е нагоре. Това са индустриални метали. Златото е монетарен, среброто е монетарен, както индустриален също.  Наличните запаси от физическо сребро са нищожни в сравнение с бъдещо търсене. Освен това е би-продукт, не се копае само сребро, добива се в комбинация с мед и други метали, не е лесно бързо да се разшири добива, освен ако не е висока цената.

Благородните метали може да се притежават и физически. Ако спре интернета (което не е съвсем изключено в някакъв лош сценарий) какво ги правим тези метали на сертификати? 🙂 🙂 🙂  Иначе са нужни складове, за да се съхранява физически мед, алуминий или магнезий. 

В момента много се горови за уран. Спрот направиха сега един нов уранов фонд.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, VASILEV каза:

Я какви “сложнотии” си говорите тук🙂

Аз бих казал, че който не притежава макар и частица Биткойн обрича бъдещото си финансово състояние..

Преди една година на днешната дата Биткойн е бил $13к

Преди няколко месеца Фантом $0.24
днес е $2.92 😉

 


Биткойна наистина ще е много важен, защото е ограничено количество и не може да се произведат повече от 21 милиона биткойни. Не случайно му казват "цифрово злато". 

Според мен е най-добре човек в сегашната ситуация да стъпи на три стълба - крипто (биткойн за инвестиция, алт койнс за трейдване и после да се обръщат в биткойн), злато и сребро. Няма как да се сбърка много с такава стратегия поне през следващите две-три години, както и всичко е извън финансовата система. Говорим за защитна, отбранителна стратегия.

Ако се скапе интернета, захранването и пр. остават металите, може да се продават и да се преживява от това (добре е да имат делимост). Ако пък се наложи да се бяга някъде през граница, малко трудно ще убедиш някой секюрити или митничар на летище, че няма проблем да пренесеш няколко кила злато. Един хардуерен портфейл в джоба, дето никой не знае колко има в него върши идеална работа в случая. Даже списъка с ключовите думи е достатъчен.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.