Прескочи до съдържание

Криптовалути - майнинг, инвестиции, доходност и т.н.


Препоръчани мнения

People still ask "is cryptocurrency real?"

People don't ask "is internet real?" anymore.

Still early days. Дааа, все още не е късно...

The Ethereum  Tsunamy!   $4k 

 

Редактирано от VASILEV
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 15 часа, VASILEV каза:

People still ask "is cryptocurrency real?"

People don't ask "is internet real?" anymore.

Still early days. Дааа, все още не е късно...

The Ethereum  Tsunamy!   $4k 

 

Познавам доста хора които преди 12-13 години купуваха на SOFIX около 2000 , сега е на 520 и едва ли някога в обозримо бъдеще 10-20 години ще стигне пак 2000 . Та не е много хубаво да купуваш на върха , после или продаваш на загуба или са си вечно твои.....Естествено сравненията с криптото са неуместни , но няма да има всяка година ръст по 1000-2000% , справката е недалечното минало . Все повече институционални инвеститори скъсяват .Пазара в момента се води от туитове , няма нито фундамент , нито анализ.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 11 минути , ivan69 каза:

Познавам доста хора които преди 12-13 години купуваха на SOFIX около 2000 , сега е на 520 и едва ли някога в обозримо бъдеще 10-20 години ще стигне пак 2000 . Та не е много хубаво да купуваш на върха , после или продаваш на загуба или са си вечно твои.....Естествено сравненията с криптото са неуместни , но няма да има всяка година ръст по 1000-2000% , справката е недалечното минало . Все повече институционални инвеститори скъсяват .Пазара в момента се води от туитове , няма нито фундамент , нито анализ.

Купих Етириум Февруари, в момента съм със  +192%.

"Докато умните се наумуват, лудите се налудуват" 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 часа, ivan69 каза:

...Естествено сравненията с криптото са неуместни , но няма да има всяка година ръст по 1000-2000% , справката е недалечното минало . Все повече институционални инвеститори скъсяват .Пазара в момента се води от туитове , няма нито фундамент , нито анализ.

 

Доста е странно твърдението, че институционалните инвеститори скъсяват, по-скоро е точно обратното. Метриките сочат, че има сериозни покупки на BTC от китове и институционални инвеститори на нива 52к, 54к и 58к. Освен това ръста на ETH последните 2-3 седмици се дължи основно точно на институционалните инвеститори. Очакванията им за близкото бъдеще също са ясни - примерно опциите за ETH към края на юни масово са на ниво 8к. Също така ми е доста странно да си говорим за фундаменти и анализи точно при криптото. Иначе 1000-2000% ръст веднъж на около 4-ри години лично на мен ми е напълно достатъчен. Само, че навлизането на институционалните инвеститори съществено променя играта и за основните крипто валути ефекта най-вероятно ще е липсата на такива големи ръстове и спадове както в миналото.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Инфлацията в САЩ е рекордна за последният месец от 2008 г. Тесла спира плащанията с ВТС . Относно купуването на върха , обяснете на @don мисля че беше какво да прави като купува ВТС над 60 к . Дано да е разтоварил с минимална загуба , защото скоро и 50к няма да видим .

Връзка към мнение
преди 3 часа, ivan69 каза:

Инфлацията в САЩ е рекордна за последният месец от 2008 г. Тесла спира плащанията с ВТС . Относно купуването на върха , обяснете на @don мисля че беше какво да прави като купува ВТС над 60 к . Дано да е разтоварил с минимална загуба , защото скоро и 50к няма да видим .

 

Паникьорството не е никак добър съветник при инвестициите, а и точно в момента гледам с очите си и не вярвам - BTC 51k, ETH 4k. Нито има нещо изненадващо с инфлацията, нито пък народа се е затичал да си купува Тесла с биткойни. Така, че хайде стига толкова с паниката, който се плаши от мечки да не ходи в гората...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Обявата че Тесла може да се купува с BTC наду балона, и сега ще се стихне. Поръчаните Тесли с BTC нямат никакво значение.  Основното при крипто валутите е вярата в тяхната стойност, тъй като зад тях не седят никакви активи. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ванка, мисля, че някъде там около теб имаш една от онези кристални топки, които предричат бъдещето, още повече в нещо така непредвидимо, като криптото. Не знам от къде имаш тази информация, че Тесла спира плащанията с биткойн? Вчера или онзиден Елон Мъск подметна,че може да започне купуване на Тесла с дожкоин, въпроса е дали борда на директорите на Тесла ще дадат зелена светлина на проекта. 

Ако следиш отдавна криптовалутите, трябва да ти е ясно, че от време на време при всяка една от тях има "sideways" движение. Няма как само на горе.

Ти обаче гледаш биткойн, като краткосрочна инвестиция, а той Януари е бил около  $25к, а в момента е $50к...Някои дори предвиждат "double cycle", така, че ще бъде интересно. Аз ще си позволя още една поговорка:

"Пилците се броят наесен" 😉  Успех на тези, които скъсяват и на тези с дългосрочни планове.

  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 26 минути , Климент каза:

Обявата че Тесла може да се купува с BTC наду балона, и сега ще се стихне. Поръчаните Тесли с BTC нямат никакво значение.  Основното при крипто валутите е вярата в тяхната стойност, тъй като зад тях не седят никакви активи. 

 

Всъщност ако смятате съобщенията на Мъск за чак толкова важни няма да е лошо да ги четете изцяло, а не избирателно... Че съобщението е кратко, не отнема време, но има и друга интересна част. Повода за него също е ясен, тези дни се водеха дискусии дали е добре, че Тесла приемат биткойни за плащане и ефекта им върху околната среда. При положение, че едва ли са продавали много коли срещу биткойни е ясно, че това е превантивна мярка да си пазят имиджа и кешовите продажби, особено след случилата се пак тези дни издънка с Китай. Иначе предишните съобщения на Мъск надуха цената съвсем за кратко, едва ли и сега ще е кой знае колко различно... Паникьорите дребни инвеститори реагират и купуват/продават панически, до 1-2 дни пазара се успокоява, а паниралите се остават прецакани.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 4 часа, ivan69 каза:

Инфлацията в САЩ е рекордна за последният месец от 2008 г. Тесла спира плащанията с ВТС . 

Да, сега го прочетох, но си има и отговор...

874588FC-5F72-4232-841B-A587D31A0B93.jpeg

880F4180-4E00-4682-97CF-D2C317BE1E82.jpeg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 51 минути , logist13 каза:

 

Всъщност ако смятате съобщенията на Мъск за чак толкова важни няма да е лошо да ги четете изцяло, а не избирателно... Че съобщението е кратко, не отнема време, но има и друга интересна част. Повода за него също е ясен, тези дни се водеха дискусии дали е добре, че Тесла приемат биткойни за плащане и ефекта им върху околната среда. При положение, че едва ли са продавали много коли срещу биткойни е ясно, че това е превантивна мярка да си пазят имиджа и кешовите продажби, особено след случилата се пак тези дни издънка с Китай. Иначе предишните съобщения на Мъск надуха цената съвсем за кратко, едва ли и сега ще е кой знае колко различно... Паникьорите дребни инвеститори реагират и купуват/продават панически, до 1-2 дни пазара се успокоява, а паниралите се остават прецакани.

Ама разбира се , как днес разбраха че btc замърсява , преди 2 месеца като пуснаха плащанията , явно не е замърсявало. При Тесла ( Мъск ) всичко е за пари 

1,Купува btc - 2020

2.Продава btc , същевременно туитва за да налапат шараните и да удвоят цената , разрешава плащания в Тесла ( м,1-3,2021)

3,Спира приеманията на плащанията с btc ( вероятно Тесла вече е разтоварила и останалите 90% ) -м,05,2021

Идеална Шано схема , ама не е виновен този който яде зелника , а този който му го дава. 

@logist13  След като очакваш ЕТН да стигне 8к до месец , купуваш ли на текущи нива ( около 4к) . Знам че имаш купени които са се удесеторили , но кой отказва леки 100% за 30 дни?  Аз чакам  btc да пробие 50к и ще си удвоя позицията.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 минута , ivan69 каза:

Ама разбира се , как днес разбраха че btc замърсява , преди 2 месеца като пуснаха плащанията , явно не е замърсявало. При Тесла ( Мъск ) всичко е за пари 

1,Купува btc - 2020

2.Продава btc , същевременно туитва за да налапат шараните и да удвоят цената , разрешава плащания в Тесла ( м,1-3,2021)

3,Спира приеманията на плащанията с btc ( вероятно Тесла вече е разтоварила и останалите 90% ) -м,05,2021

Идеална Шано схема , ама не е виновен този който яде зелника , а този който му го дава. 

@logist13  След като очакваш ЕТН да стигне 8к до месец , купуваш ли на текущи нива ( около 4к) . Знам че имаш купени които са се удесеторили , но кой отказва леки 100% за 30 дни?

 

За 2 месеца нищо със замърсяването не се е променило. Ама за който следи темата е ясно, че преди 10-на дни се разшумя за покупката на Тесла с биткойн и отражението върху околната среда. Пълна идиотия разбира се, по тази логика енергоемко и замърсяващо е и печатането на хартиени пари, енергоемко и замърсяващо е поддържането на сървърите на банките. Даже и крушките ми в къщи цапат, хайде обратно към пещерите, че да сме еко...

 

Иначе много ще ме радва, ако Тесла са разтоварили и останалите 90% от биткойните си, това ще е много хубав знак, че пазара е стабилен и изобщо не го е усетил. Разбира се това едва ли е така, ще го видим в отчета им за тримесечието.

 

За ETH лично аз не очаквам нищо, има си достатъчно данни какво очакват занимаващите се с търговия и опции, т.е. настроенията на пазара. За биткойна е същото. Ако всеки път се панирах и продавах когато ETH се срине с 10-15%, въобще нямаше да имам евтино купени ETH. Удесеторили се бяха при предишната дискусия преди 2-3 седмици, сега, след днешния драстичен срив са х16 🙂 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

Аз все още не мога да повярвам, че един човек, независимо колко е известен/влиятелен, може да влияе по такъв начин на пазара. Буквално всяка глупост, която туитне, може да вдигне или срине пазара за часове. 
Хората го гледат като някакъв Бог, който спуска мъдрост към тях, а той просто си печели огромни пари на гърба на обикновените хора като ги лъже най-балъшки. Времето си минава, а те все така му вярват сляпо. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 42 минути , ACM каза:

Хората го гледат като някакъв Бог, който спуска мъдрост към тях, а той просто си печели огромни пари на гърба на обикновените хора като ги лъже най-балъшки. Времето си минава, а те все така му вярват сляпо. 

Когато и аз имам няколко мултимилиардни бизнеса зад гърба си и на мен ще ми вярват.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 53 минути , ACM каза:

Аз все още не мога да повярвам, че един човек, независимо колко е известен/влиятелен, може да влияе по такъв начин на пазара. Буквално всяка глупост, която туитне, може да вдигне или срине пазара за часове. 
Хората го гледат като някакъв Бог, който спуска мъдрост към тях, а той просто си печели огромни пари на гърба на обикновените хора като ги лъже най-балъшки. Времето си минава, а те все така му вярват сляпо. 

 

В интерес на истината явно и американските регулации и регулатори не са толкова в час, засега. Защото си е чиста пазарна манипулация от пряко заинтересовано лице... А иначе "вярващите" май изпитват финансовите последици от вярата на гърба си 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 часа, Jorro каза:

ЕTH пада и се чудя дали да не купя малко какво мислите?

За мен вчера формира двоен връх около 4330 , това не е добър знак за купувачите . За 4 месеца е скочил с 700% , ако корекцията е започнала ще може да си купиш на доста по-изгодни нива , Но както казва @VASILEV това е само началото:)

Обемът за последните 24 часа е над 40ММ , над три пъти над средният , вероятно е рекорд , 

Връзка към мнение

Мъск продължава с щуротиите, пак е почнал с DOGE 🙂 Ама пък иначе MicroStrategy са се възползвали и са си напазарували още биткойни по-евтинко, възползвайки се от глупостта на панираните дребни инвеститори. Така или иначе 36 часа след създадената безсмислено паника, биткойна е стабилно на 50к, ETH се върна на 4к. В интерес на истината ефекта Мъск този път се задържа малко по-дълго като време, просто съвпадна с малък трус и на пазара на акции. Инвеститорите се били уплашили от инфлацията, като гледам доста бързо им мина 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Елън определено създаде паника на пазара, всъщност не знам дали не повлия и на пазара на акции: Tesla -3% ; Microstrategy -9%; Coinbase-7% , но пък криптото бързо се възстанови дори Cardano(Ada) направи нов ATH. Дали няма да е следващата валута на Мъск след Doge...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много му се впечатлявате на Мъск 🙂

Прави си експерименти човека.

 

Аз очаквам избухването на Polkadot, има много причини за това, различни от милиардерски прищевки. Добре тръгна в началото на годината, но после поспря.

 

Ако сте забелязали нашето любимо CRO, прави разни плавни движения нагоре надолу тези дни. Милионери няма да станем, но бързо може да се изкара нещо и от него, колкото да заредим картата за летните почивки.🙂

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 27 минути , iMari каза:

 

 

Аз очаквам избухването на Polkadot, има много причини за това, различни от милиардерски прищевки. Добре тръгна в началото на годината, но после поспря.

 

 

От по-малките проекти очаквам VeChain и Theta да си покажат зъбките но да видим...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, VASILEV каза:

От по-малките проекти очаквам VeChain и Theta да си покажат зъбките но да видим...

 

VeChain го следя от доста време, не мисля, че има кой знае какъв останал потенциал в този цикъл, реално вече стигна х30 нагоре. Болна тема ми е и една от най-големите глупости които съм правил, имах скромните 500'000 купени за без пари от доста време и ги махнах на х3, х4, точно преди рязкото изстрелване нагоре. Ама здраве да е 🙂

 

Иначе за мен ключовите въпроси в момента са два:

1. Ще успее ли биткойн да направи още един по рязък лег нагоре докъм 70-80-100к или ще продължи да е в рамките до 60к. Ако успее ще значи, че и за другите криптовалути ще има потенциал за сериозен ръст, ако не ще гледаме схемите с въртенето на едни и същи пари по pump & dump схемите при които временно избухват отделни валути и също толкова бързо се спихват.

2. Ще успее ли биткойн да удържи водещата позиция, и то с много спрямо ETH. Ако удържи добре, ако не успее ще влезем в качествено нов и непредвидим пазар. Към момента трудно мога да си представя ETH да измести BTC, ама хич не е невъзможно...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 14 минути , logist13 каза:

 

VeChain го следя от доста време, не мисля, че има кой знае какъв останал потенциал в този цикъл, реално вече стигна х30 нагоре. Болна тема ми е и една от най-големите глупости които съм правил, имах скромните 500'000 купени за без пари от доста време и ги махнах на х3, х4, точно преди рязкото изстрелване нагоре. Ама здраве да е 🙂

 

Иначе за мен ключовите въпроси в момента са два:

1. Ще успее ли биткойн да направи още един по рязък лег нагоре докъм 70-80-100к или ще продължи да е в рамките до 60к. Ако успее ще значи, че и за другите криптовалути ще има потенциал за сериозен ръст, ако не ще гледаме схемите с въртенето на едни и същи пари по pump & dump схемите при които временно избухват отделни валути и също толкова бързо се спихват.

2. Ще успее ли биткойн да удържи водещата позиция, и то с много спрямо ETH. Ако удържи добре, ако не успее ще влезем в качествено нов и непредвидим пазар. Към момента трудно мога да си представя ETH да измести BTC, ама хич не е невъзможно...

Много се надявам на VeChain до $0.80 до края на този цикъл, но всъщност в Кардано ми е надеждата до края на сезона да направи x4 -5 

За мен по скоро гатанката е: 

Дали да очакваме в края на годината края на този цикъл или такъв изобщо няма да има. Ако този цикъл продължи и през 2022г. тогава Биткойн определено ще стигне 100к, а от там и останалите алткоини.

 

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.