Прескочи до съдържание

Криптовалути - майнинг, инвестиции, доходност и т.н.


Препоръчани мнения

преди 2 часа, logist13 каза:

Доста по-интересния въпрос е колко ще е Биткойн след 1 година по това време. Ако се спазва историята и цикличността - наполовина на сега 🙂 Ако има нещо хубаво по темата, то това е, че контролът на биткойн премина от китайците към американците. Китайците искат да го ликвидират заради това, че е конкуренция на дигиталния им юан, ама вече няма как да стане. А американците са практични хора, предполагам ще намерят начини да печелят от биткойн и да прибират данъци.

 

 

 


А мислиш ли, че с тези биткойн ETF-и (нали пуснаха фючърси, ще пускат и спот), няма да започнат да манипулират биткойна много повече от преди времето до няколко дни, когато си се купуваше само от блокчейн-а? Т. е. дългосрочно, въпреки момента на легитимация, търговията по борсите няма да влияе негативно на криптовалутата.
 

Връзка към коментар
преди 2 минути , VASILEV каза:

Много вероятно е Тесла отново да приеме Биткойн за разплащане в най скоро време

 

B2429CB3-5E3E-4998-8E9A-36A3AA605F6F.png

Тогава биткойна пак ще скочи, а покрай него и акциите на Тесла. Те и без това вече са над $1000.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 19 минути , logist13 каза:

 

Рано или късно ще крашне, ама едва ли ще е баш сега. По-скоро гледай какво ще стане след 4-5 дни 🙂

Какво се очаква да се съобщи след 4-5 дни? 🙂

Връзка към коментар

Нищо ново под слънцето, пазара никога не е вървял само на горе или надолу. Какъв по удобен начин да се оберат парите от тези които правят дей трейд независимо шорт или лонг 

ликвидация на леверидж 

От друга страна ако $67к беше дабъл топ за биткоин очаквано е да тръгне надолу и да видим един кратък алтсизен,  който да зарадва тези които са заложили на печелившия кон. Аз лично мисля, че е временно и ще видим Биткойн над $70к

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , Redyred каза:

Какво се очаква да се съобщи след 4-5 дни? 🙂

 

Нищо не очаквам да се съобщи, просто обикновено има дребна цикличност. Към края на месеца копачите продават за да си покриват разходите, а в началото на месеца фондовете инвестират набраните пари. Затова обикновено в края на месеца има спад, в началото на следващия - ръст.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Понеже се заговори и за инвестиции в лотарии, та да покажа нещо, което не бях виждал преди и бих предположил, че е ново - да се трейдва на борса за събития. Всякакви събития - дали ще вали на еди коя си дата, дали FDA ще одобри някоя ковид ваксина за деца до 4-ти ноември, дали ще сменят председателя на Федералния резерв до декември и каквото се сетите. Може да се залага само на "да" или "не", работата е "Тука има, тука няма". 😆  Води се борса на commodities и е федерално регулирана. 😆

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар

@FlyTraveler, според мнението на някои Магеланци криптовалутата не е инвестиция, та мнението ти е в грешната тема🙂.
Има си темичка за инвестиции🙂.

Опсс, това беше опит за шега😀смело драскай, то и без това сме в трепетно очакване на moonvember 😉

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 16 часа, VASILEV каза:

@FlyTraveler, според мнението на някои Магеланци криптовалутата не е инвестиция, та мнението ти е в грешната тема🙂.
Има си темичка за инвестиции🙂.

Опсс, това беше опит за шега😀смело драскай, то и без това сме в трепетно очакване на moonvember 😉

За коя страна на луната става въпрос. :wink:

Връзка към коментар
преди 17 часа, VASILEV каза:

@FlyTraveler, според мнението на някои Магеланци криптовалутата не е инвестиция, та мнението ти е в грешната тема🙂.
Има си темичка за инвестиции🙂.

Опсс, това беше опит за шега😀смело драскай, то и без това сме в трепетно очакване на moonvember 😉


Аз не, че нещо много съм инвеститор или трейдър, ама си мисля, че с криптото ако купуваш дългосрочно (дет' му казват HODLing - hold on for dear life) се води инвестиция, ако купуваш и продаваш на кратки периоди си е трейдинг (търговия), точно както и с акции на компании, суровини и пр. 

За този moonvember и аз се наточих, че направих едни глупости вчера... Биткойните (по-скоро частите от биткойн) ги продадох малко преди последния връх, както и полкадота (успях да избегна корекцията). После купих полкадот доста изгодно на 42 долара и на 43 долара (на два пъти, вторият път като видях, че се качва, сложих всичко).  После, обаче видях, че вдигна и взе бързо да отива към ATH, изплаших се от корекция и продадох първо половината на 47.7, после и другата половина на 48.10. Дотук добре, ама като подмина ATH и взе да се катери нагоре, станах пишман, че съм продал. Купих отново на 50.38 - сложих всичко, каквото имах на криптоборсата и каквото съм си отделил за крипто търговия на полкадот. После веднага отидох и на еToro, където купувам и продавам разни акции на минни компании и където последно време ги бях продал, че вървяха надолу и сложих всичко и там на полката (на eToro могат да се купуват и някои криптовалути, съвсем скоро добавиха DOT) и то при много по-голяма комисионна на сделката, отколкото на криптоборсата. 😆  🤣

Явно изобщо нямам нерви/ не ставам за трейдър... И сега вече наистина hold-вам for dear life и трепетно чакам moonvember 😆  Имам някакво усещане, че ще яде Хасан баница де... Иначе ще се наложи да коригирам календара за сафаритата за пролет/ лято, 2022. 😞 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 20 минути , FlyTraveler каза:


Аз не, че нещо много съм инвеститор или трейдър, ама си мисля, че с криптото ако купуваш дългосрочно (дет' му казват HODLing - hold on for dear life) се води инвестиция, ако купуваш и продаваш на кратки периоди си е трейдинг (търговия), точно както и с акции на компании, суровини и пр. 

За този moonvember и аз се наточих, че направих едни глупости вчера... 

Явно изобщо нямам нерви/ не ставам за трейдър... И сега вече наистина hold-вам for dear life и трепетно чакам moonvember 😆  Имам някакво усещане, че ще яде Хасан баница де... Иначе ще се наложи да коригирам календара за сафаритата за пролет/ лято, 2022. 😞 

Паниката при коригиране на цената на определена валута винаги играе лоша шега.

Panic sales или FOMO са враг номер едно. Трябва да се научиш да си държиш ръцете в джобовете и да не натискаш клавиша да продаваш или купуваш. Ако си прочел напред в темата, бяхме сложили едни принципи, следваш ли ги ще си ОК. Отделно трейдването не е лесна работа и риска да загубиш е огромен особено, ако играеш леверидж. Така че лонг търм и си тупай топката🙂

По принцип Ноември е зелен месец и очакванията са да видим Биткоин около $75 - $80к и след него е ред на алткойните. 
Времето е на наша страна😉

Преди 1 час, ven62 каза:

За коя страна на луната става въпрос. :wink:

91FE857C-83DC-4D26-B187-42E43E5D8B40.jpeg.d27ab0e14f29b05272d6f9fca82f5d3d.jpeg

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , VASILEV каза:

Паниката при коригиране на цената на определена валута винаги играе лоша шега.

Panic sales или FOMO са враг номер едно. Трябва да се научиш да си държиш ръцете в джобовете и да не натискаш клавиша да продаваш или купуваш. Ако си прочел напред в темата, бяхме сложили едни принципи, следваш ли ги ще си ОК. Отделно трейдването не е лесна работа и риска да загубиш е огромен особено, ако играеш леверидж. Така че лонг търм и си тупай топката🙂

По принцип Ноември е зелен месец и очакванията са да видим Биткоин около $75 - $80к и след него е ред на алткойните. 
Времето е на наша страна😉

Е, на левъридж никога не играя, даже по принцип не съм купувал нищо на кредит от 1992 година насам, тогава беше за кратко покрай първите ми кредитни карти. 🙂  Аз имам очаквания за още ръст на DOT във връзка с предстоящите скоро на полка network-a parachain търгове. Ще видим...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , FlyTraveler каза:

Аз имам очаквания за още ръст на DOT във връзка с предстоящите скоро на полка network-a parachain търгове. Ще видим...

DOT вероятно ще мине $100

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 58 минути , logist13 каза:

Месеца почва добре, нов ATH за ETH. Както вървят нещата, скоро и биткойн, да видим 🙂

Следвайки принципа на @VASILEV се занулих от към ЕТН баш на АТН.

Сега държа ръце в джобовете и стискам фиатните стотинки до ... ATL - то е ясно, имайки предвид другия принцип на Василев.

:wink: 

 

И @VASILEV не лъжи за къщата. Не е на луната, а ще се появи някъде около Плевен, нали? 

Пожелавам ти го от сърце.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, ven62 каза:

 

И @VASILEV не лъжи за къщата. Не е на луната, а ще се появи някъде около Плевен, нали? 

Пожелавам ти го от сърце.

Благодаря, доста цикли на криптото ще чакам. Сега съм на фундамента😂

 

 

43687163-4693-4EE4-97B7-D816FC3B5D29.jpeg

EF38D9ED-DE60-4C49-8355-2D7F6BACE91D.jpeg

94C54586-89B2-4444-8431-7A41E83C20BC.jpeg

  • Харесвам 1
  • Браво 3
Връзка към коментар

Като аматьор да питам, сега подходящо ли е да продам цялото количество етериум и да го купя пак като падне малко и после пак да го шитна или да си го оставя да си расте.

Изпуснах момента да продам ADA и полигона и сега се чудя какво да ги правя....

Чудя се дали да си играя да продавам и купувам през малки маржове, В момента имам около 600 USD в етериум и не знам в байнанс като ги правя тези транзакции купува/продава дали таксите (ако има такива) няма да изядат евентуалната печалба? Какво ще ме посъветвате?

Връзка към коментар
Преди 1 час, VASILEV каза:

... Сега съм на фундамента😂

 

 

43687163-4693-4EE4-97B7-D816FC3B5D29.jpeg

EF38D9ED-DE60-4C49-8355-2D7F6BACE91D.jpeg

94C54586-89B2-4444-8431-7A41E83C20BC.jpeg

Когато се наливаха основите

 

...

Потомци, вий напразно ще се ровите,
докрай едва ли ще узнайте вий,
когато се наливаха основите -
какъв живот живяхме ний!

...

 

------------

Зашо все на комунизъм ме избива ... баш мен.

... нещо с ваксината се обърка,... вероятно.

  • Смея се 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, Jorro каза:

Като аматьор да питам, сега подходящо ли е да продам цялото количество етериум и да го купя пак като падне малко и после пак да го шитна или да си го оставя да си расте.

Изпуснах момента да продам ADA и полигона и сега се чудя какво да ги правя....

Чудя се дали да си играя да продавам и купувам през малки маржове, В момента имам около 600 USD в етериум и не знам в байнанс като ги правя тези транзакции купува/продава дали таксите (ако има такива) няма да изядат евентуалната печалба? Какво ще ме посъветвате?

На теория е идеалното време за продаване на ETH. Въпросът е дали ATH ще бъде 4400 или ще отиде повече и колко ще се задържи преди неизбежната корекция. Може да продадеш на 4500 и цената да се срине с 20-25% още утре. Може, обаче и да тръгне смело към 5000 и да си изпуснал още печалба. А може и да се полакомиш, чакайки 5000+ и да изпуснеш влака и една сутрин да се събудиш е ETH на 3200.

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.