Прескочи до съдържание

Криптовалути - майнинг, инвестиции, доходност и т.н.


Препоръчани мнения

преди 10 часа, nomad каза:

Интересува ме, дали някой от пишещите тук, има реален опит със стейкванне на крипто в uniswap срещу лихва. Попаднах на видео в което се твърди, че при вложени 5500USD(етер), очакваната възвращаемост от лихви е над 20%. Отделно, че след година е вероятно, стойността на етер в долари, да е доста по-висока. Звучи прекалено добре за да е истина, хем се инвестира в нещо, което се очаква да поскъпва в средносрочен план, хем има над 20% пасивен доход от лихви.

 

 

 

 

 

 Нямам опит, че и аз съм новобранец, но мисля от догодина да пробвам. Лихвите обаче, които съм срещал тук и там са в порядъка на 4,5% -5,5% годишно, тези 20% …

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, определено  20%, звучат нереално високо, най-вероятно цифрата е част от стратегията му за привличане на клиенти(балъци). За да ловиш риба, трябва захранка, така и той с обещанията за 20% лихва. Все пак ми стана интересно и смятам да проуча по-подробно въпроса със стейкване срещу лихва и къде е най-изгодно и безопасно да се прави. Така или иначе, ако човек смята да държи дадена криптовалута над година, защо да не стейкне.

Връзка към коментар
преди 14 часа, VASILEV каза:

 Нямам опит, че и аз съм новобранец, но мисля от догодина да пробвам. Лихвите обаче, които съм срещал тук и там са в порядъка на 4,5% -5,5% годишно, тези 20% …

VASILEV,
някъде бях мярнал,че имаш VRA не си ли я стейкнал?

Връзка към коментар
преди 3 часа, tintoretto каза:

VASILEV,
някъде бях мярнал,че имаш VRA не си ли я стейкнал?

Не, не съм стейквал нищо. Не бях сигурен кой алткоин колко дълго ще държа, тъй като е края на 4-ри годишния цикъл и вероятно в края му ще извадя всичко на 85%. Отделно ОК е, но е и за хора примерно със $50к в даден коин, че да има ефект в края на годината при лихва 4,5% примерно. При $1к за една година 4,5% не е колосална сума.

Аз съм обикновен човечец и се старая към простите нещица🙂

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, VASILEV каза:

Не, не съм стейквал нищо. Не бях сигурен кой алткоин колко дълго ще държа, тъй като е края на 4-ри годишния цикъл и вероятно в края му ще извадя всичко на 85%. Отделно ОК е, но е и за хора примерно със $50к в даден коин, че да има ефект в края на годината при лихва 4,5% примерно. При $1к за една година 4,5% не е колосална сума.

Аз съм обикновен човечец и се старая към простите нещица🙂

Сбъркал си според мене лихвата на VRA е 25.5% годишно (до март 2022г.) и не е заключено стейкване .

Връзка към коментар
преди 10 часа, nomad каза:

Да, определено  20%, звучат нереално високо, най-вероятно цифрата е част от стратегията му за привличане на клиенти(балъци). За да ловиш риба, трябва захранка, така и той с обещанията за 20% лихва. Все пак ми стана интересно и смятам да проуча по-подробно въпроса със стейкване срещу лихва и къде е най-изгодно и безопасно да се прави. Така или иначе, ако човек смята да държи дадена криптовалута над година, защо да не стейкне.

 

Аз бях стейк-нал Polcadot за 30 дни на Binance борсата за 11% годишна лихва. Имат опции и за други валути за стейк-ване. Полката можеш да си я дръпнеш и преждевременно, но губиш лихвата и отнема около 2 дни да се unstake-ва. 2 дни при динамичен пазар е доста време. За биткойн валута, ако някой иска да държи дългосрочно, имаше една компания Celsius, която даваш лихви, ако се заключи.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Годишна лихва от 11%, хич не е зле, особено ако през това време стойността на дадената криптовалута също расте. На този етап, нямам достатъчно смелост, да инвестирам в друго освен биткойн и етер, като и за тях, бих се престрашил само след  сериозна корекция. Ще прегледам условията на Celsius, конкретно за биткойн, не ме притеснява заключване за година, когато настъпи подходящ момент.

Връзка към коментар
преди 12 часа, nomad каза:

Годишна лихва от 11%, хич не е зле, особено ако през това време стойността на дадената криптовалута също расте. На този етап, нямам достатъчно смелост, да инвестирам в друго освен биткойн и етер, като и за тях, бих се престрашил само след  сериозна корекция. Ще прегледам условията на Celsius, конкретно за биткойн, не ме притеснява заключване за година, когато настъпи подходящ момент.

Аз стейквам TRX и ADA. Не знам колко е лихвата официално (никъде не пише), но така като го смятам на база месечна лихва, ще бъде някъде около 5-6% годишно. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 30 минути , ACM каза:

Аз стейквам TRX и ADA. Не знам колко е лихвата официално (никъде не пише), но така като го смятам на база месечна лихва, ще бъде някъде около 5-6% годишно. 

Къде ги стейкваш? Binance, през 2020, при locked staking, са давали годишна лихва за TRX до 20.58%, явно е било промоция, не можах да намеря, колко е към днешна дата -  https://www.binance.com/en-IN/support/announcement/2f3f7d76a0fd477b9cf065c9039247cf

Връзка към коментар
преди 20 минути , nomad каза:

Къде ги стейкваш? Binance, през 2020, при locked staking, са давали годишна лихва за TRX до 20.58%, явно е било промоция, не можах да намеря, колко е към днешна дата -  https://www.binance.com/en-IN/support/announcement/2f3f7d76a0fd477b9cf065c9039247cf

В eToro. Мога да ги продам, когато си поискам. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Интересен факт : През далечната 2011-та година се провежда турнир по Starcraft 2 . Наградният фонд за турнира от 700$ се увеличава на 1000$, като първите 4 играчи получават съответно :

1 - во място : 500$

2 - ро място : 250$

3 - то място: 150$

4 - то място:100$

От там надолу 5-8мо място или така наречените "загубили" в турнира получават отешителна награда по 25 биткойна .. 😄

Или както се казва ... живи да ги оплаче човек 

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 3 часа, Ou7law каза:

Наскоро се регистрирах в Бинанс. Кой е най-добрият начин за депозиране/теглене с български карти или револют? Advcash ili p2p bank transfer?

 

Аз ползвам дебитна карта на mypos . Миналата седмица теглих и са въвели 1% такса при теглене , не е болка за умиране , но я нямаше доскоро.Парите идват до 3 минути.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, Ou7law каза:

Наскоро се регистрирах в Бинанс. Кой е най-добрият начин за депозиране/теглене с български карти или револют? Advcash ili p2p bank transfer?

 

Не е точно отговор на въпроса, но като идея може да ти свърши работа. Аз в Бинанс си преведох XRP закупени в Битстамп, за превод еквивалентен на 400$ ми взе комисионна 0,2XRP. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, VASILEV каза:

 

Чудя се, как осчетоводяват заплатите, като плащанията са в биткойн, от страна на клуба и на служителите, нали все пак има данъци, осигуровки и т.н. Освен, ако в Австралия не са направили някакво много прогресивно законодателство.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, nomad каза:

Чудя се, как осчетоводяват заплатите, като плащанията са в биткойн, от страна на клуба и на служителите, нали все пак има данъци, осигуровки и т.н. Освен, ако в Австралия не са направили някакво много прогресивно законодателство.

Нямам идея, а и нека клуба и Австралийското правителство си блъскат главите..истината е, че все почесто ще виждаме и чуваме за така нареченото ''mass adoption'' и биткойн ще бъде все по използван..

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.