Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Магеланци, имам едно чудене и не знаех къде да го постна, та го пускам тук....

В момента съм във Виена и искам да купя малко коледни сладки за близки, но не ми е ясно с рестрикциите по летищата, с рестрикциите на Уиз и после с наблъсканите до последно багажници на самолетите как бих могъл да ги пренеса до София?

Та някакви идеи/споделен опит?

 

Благодаря предварително...

Връзка към коментар

Ограниченията са за течностите, за сладките не би трябвало да има никакъв проблем. Аз лично никога не съм имала проблем с Уиз с храна в ръчния багаж. А за багажниците - въпрос на късмет... 😉

Връзка към коментар
19 hours ago, Мари Николова said:

Май от доста време не се случвало да няма нова дестинация за следващ сезон от София,нито при Уиз,нито при Раян 😞

 

Раян има сериозни проблеми с капацитета поради приземяването на 737 MAX, а Уиз вероятно ще прегрупират част от капацитета си към новата база в Абу Даби.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Вчера е имало полет Бургас-Меминген. Предполагам, че при последната ротация самолета не е успял да кацне във Варна (въпреки че времето е било хубаво?!) и за това сутринта е излятал от Бургас. Някой знае ли подробности?

Връзка към коментар

Имам такава мека чанта 44х32х20 , дали ще мине за ръчен багаж https://paulaventi.com/ranitsi-enzo-nori/sakove-enzo-nori/sakove-putni-chanti-enzo-nori/chanta-cabin-luggage-ENZO-NORI-EN077-green 

Ако си купя нещо от безмитният ,дали мога да го внеса като втора чанта или трябва да го слагам в ръчната?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
19 minutes ago, soniapro said:

Имам такава мека чанта 44х32х20 , дали ще мине за ръчен багаж https://paulaventi.com/ranitsi-enzo-nori/sakove-enzo-nori/sakove-putni-chanti-enzo-nori/chanta-cabin-luggage-ENZO-NORI-EN077-green 

Ако си купя нещо от безмитният ,дали мога да го внеса като втора чанта или трябва да го слагам в ръчната?

Да, щом е мека, ще мине.

За покупки от безмитния: минавала съм с тях отделно, но са ме карали и да ги прибирам в ръчния багаж. Сега по празниците вероятно повече хора пътуват и ще те накарат да ги натъпчеш вътре. Успех!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
30 minutes ago, soniapro said:

 

Ако си купя нещо от безмитният ,дали мога да го внеса като втора чанта или трябва да го слагам в ръчната?

В сайта на Уиз пише, че имаш право на дюти фрий стоки, закупени след проверката за сигурност, отделно от другия ти багаж. Т.е. може да се носи.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Мен са ме карали да прибирам в багажа. Ясно си спомням единия път, бяха някакви сувенирни бонбони с гледки от София и скапаха настроението, защото бяха за подарък на важен човек, не беше голяма кутията, но едва я натиках в чантата и яко им треперех да не нагъна кутията. 🙂Според мен е чиста руска рулетка наземното обслужване на какъв кеф е. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, tch каза:

Вчера е имало полет Бургас-Меминген. Предполагам, че при последната ротация самолета не е успял да кацне във Варна (въпреки че времето е било хубаво?!) и за това сутринта е излятал от Бургас. Някой знае ли подробности?

Времето беше хубаво ,но имаше мъгла късно вечерта и машината беше пренасочена към Бургас ,изпълнявайки полет от Кьолн-Варна .Сутрешния полет от Варна за Меминген беше канселиран,а Меминген -Варна изпълнен.Сходна беше ситуацията и  с вечерния полет от Лондон-Варна,който беше пренасочен към Отопени.Нямам идея ,защо точно там са го пренасочили.Сутрешната ротация Варна-Лондон ,беше изпълнена с около 3 часа закъснение.

Връзка към коментар
На 20.12.2019 г. в 9:16, stani.m каза:

Кой по ред си чекиран? Дали към последните или има още хора да се чекират.

Въпреки че се чекирах почти 24 часа по-рано и ми даде три места едно до друго, самолета беше на около 90% пълен и почти ден по-рано надали всички са били чекирали. Тъкмо да ги похваля и днес пак с около 24 часа по-рано чекиране  ни разхвърли на 3 различни реда. 

Връзка към коментар
7 minutes ago, Alexander said:

Въпреки че се чекирах почти 24 часа по-рано и ми даде три места едно до друго, самолета беше на около 90% пълен и почти ден по-рано надали всички са били чекирали. Тъкмо да ги похваля и днес пак с около 24 часа по-рано чекиране  ни разхвърли на 3 различни реда. 

Уизз почти винаги поне в едната посока са благосклонни и ви слагат заедно...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
57 minutes ago, Jorro said:

Уизз почти винаги поне в едната посока са благосклонни и ви слагат заедно...

И на мен ми се случи през октомври до Катания. На отиване бяхме заедно, а на връщане отделно при чекиране 24 часа преди полета и в двата случая.

Връзка към коментар

Здравейте,

 

Не мога да открия информация как да ползвам сумата в Wizz баланса ми. Имам около 30 евро и искам да ги ползвам при плащането на билет, но не ми дава такава възможност.

Какс е ползва този баланс ?

Благодаря!

Връзка към коментар

Когато стигнете до плащане, ще видите ето това.1431832518_Screenshot_20191223-195545_WizzAir.jpg.548c16a74d94ca32013fb89e8ec1a820.jpg

Натискане плюсчето  където пише уиз кредит и виждате това:767977262_Screenshot_20191223-195605_WizzAir.jpg.689afcc7704c49fbc1d97fe80c5d6818.jpg

При мен е 0, но при вас ще е вашата наличност, избирате я и готово. Ако сумата е по- малка ще ви иска да доплатите.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
3 minutes ago, soniapro said:

48 часа преди полета ли мога да се чекирам ако нямам закупени места? Днес следобяд ще започнат да текат , но ми пише че остават два дена.

Да, ще можеш. 2 дена до полета =48 часа... 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , Jorro каза:

Да, ще можеш. 2 дена до полета =48 часа... 

Благодаря, аз го разбрах като два дена до възможността за чекиране. Значи все още ми иска да купя места ,изчаквам да станат 48 часа и действам.

Връзка към коментар
7 minutes ago, soniapro said:

Благодаря, аз го разбрах като два дена до възможността за чекиране. Значи все още ми иска да купя места ,изчаквам да станат 48 часа и действам.

Трябва да са по-малко от 48ч и ще те пусне с произвилно избрано място. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не съм видяла да е отбелязано, ако е - ме извинете, че преповтарям информацията. Уизз вече предлагат услуга да те чекират автоматично и да ти изпратят бордните карти след като го направят. В моя случай, стойността на услугата беше 3 лева на отсечка на пътник.

Съвсем са се оляли с цените на допълнителните услуги. Приорити за София-Болоня е 33 лева, та купих един чекиран багаж 20 килограм - много по-изгодно излиза за двама души. По спомен, последния път като купувах приорити, беше 16 лева, за по-дълга отсечка.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Какво да кажем за Гданск - Тромсьо,  чекиран 10кг.  е 40€ в посока,  20кг. е 55€. Подобно и по другите северни дестинации 🙂

 

Все някой трябва да плаща за евтините ни билети, неприятно е когато  ние сме в подобна позиция. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.