Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 8 часа, Ivko каза:

Днешните полети до Лутън сутрешния и Бергамо сега в 14ч. са анулирани.

Поголовната сеч днес от Уизз - Лондон Лутън /сутрешен/, Милано, Париж, Лондон Лутън -19:40 часа, сега искам една ПР-ка да обяснява, че не било поради липса на персонал, а заради технически проблем с машина, както излязаха с официлно съобщение за отменените от Бари и София полети на 02.07.2022.

 

Добавям, че дори машина да се върне навреме и по разписание в София от предходна ротация, тя престоява тук поне час-два на земята и закъснението за следващия полет е налице, поради необясними причини.

 

И накрая си представете всички тези пътници от отменените полети на Летище София на Терминал 1, заедно с пътниците от закъсняващите им полети в уникалната сграда и простраство.  И не на последно място, "изключителната" грижа на Уизз Еър за пътниците им от закъсняващи и отменени полети!

  • Харесвам 5
  • Шок 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, agenta каза:

дори машина да се върне навреме и по разписание в София от предходна ротация, тя престоява тук поне час-два на земята и закъснението за следващия полет е налице, поради необясними причини.

Престоява 30-40 мин. и излита за следващата дестинация.  Това с час-два-три е само през нощта. На няколко пъти ми се е случвало да ми закъснява полет от София за някъде си и да проследявам машината откъде идва... закъснява от Бове, каца и след половин час летим вече за Шарлероа. Може и не всеки път да е така, но нямат големи интервали на изчакване тук в София. Най-грубо казано самолетите си "почиват" нощем между 03 и 06

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Днес и ние изгоряхме с Бари - Уиз го отменят за втора поредна седмица. Този съботният е явно проблемен. Някой да има идея каква е причината, т.е. дали има шанс да не е по вина на авиокомпанията (стачка или подобно) и да откажат компенсация? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 44 минути , lyubo21 каза:

Днес и ние изгоряхме с Бари - Уиз го отменят за втора поредна седмица. Този съботният е явно проблемен. Някой да има идея каква е причината, т.е. дали има шанс да не е по вина на авиокомпанията (стачка или подобно) и да откажат компенсация? 

Бари не е отменен, само закъснява. Съобщение ли получихте?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Моля за малко помощ.

На мое близко дете са отменили полета днес от Франкфурт до София. Пратили са им мейл. Моля за идеи за полезни ходове - какво да направят? Да търсим полети на други авиокомпании или с влак до някъде и после полет?

Връзка към коментар
преди 4 минути , DGTG каза:

Моля за малко помощ.

На мое близко дете са отменили полета днес от Франкфурт до София. Пратили са им мейл. Моля за идеи за полезни ходове - какво да направят? Да търсим полети на други авиокомпании или с влак до някъде и после полет?

Първо да провери има ли опция за премаршрутиране в сайта. Ако е на летището да търси информация за същото. Ако не стане търси варианти за прибиране до София и пази всички бележки за направени разходи. 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Като казваш дете, може ли да се справи ако кацне посреднощ на съседно летище като Белград? Защото днес има късен полет от Хан до там, а утре може да вземе автобус. Като гледам всичко до съседни на София летища е заето за близки дати. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Да могат да се справят. Те са група студенти - 5 човека и са в Страсбург. Могат с влак да отидат до където намерим полет. Просто гледайки разни летища и полети на Уиз и Раян всичко до София е разпродадено.

 

 

Връзка към коментар
преди 7 минути , Радо каза:

Датата е утрешна обаче;)

Да, видях, извинявам се.

преди 12 минути , DGTG каза:

Да могат да се справят. Те са група студенти - 5 човека и са в Страсбург. Могат с влак да отидат до където намерим полет. Просто гледайки разни летища и полети на Уиз и Раян всичко до София е разпродадено.

 

 

Утре от Базел има полет до Букурещ, ако им е по-удобно и има къде да преспят. После може да искат възстановяване на разходите за транспорт Страсбург -Базел и Букурещ -София. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 41 минути , iMari каза:

Утре от Базел има полет до Букурещ, ако им е по-удобно и има къде да преспят. После може да искат възстановяване на разходите за транспорт Страсбург -Базел и Букурещ -София. 

Щом получили съобщението от Уиз младежите си поискали парите и сега търсят начин за прибиране. Имат ли право след това да искат от Уиз възстановяване на разходите?

Връзка към коментар
преди 7 минути , DGTG каза:

Щом получили съобщението от Уиз младежите си поискали парите и сега търсят начин за прибиране. Имат ли право след това да искат от Уиз възстановяване на разходите?

Доколкото знам не, така сами са се отказали от съдействие от страна на АК. 

Все пак, нека да пуснат клейм за обезщетение за отменен полет след като се приберат.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, DGTG каза:

Просто гледайки разни летища и полети на Уиз и Раян всичко до София е разпродадено.

Днес има вечерен Кьолн-Варна, утре има Дортмунд- Варна и двете летища са много наблизо.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, DGTG каза:

Щом получили съобщението от Уиз младежите си поискали парите и сега търсят начин за прибиране. Имат ли право след това да искат от Уиз възстановяване на разходите?

Това е грешка, освен ако не са платили високи суми за билетите и са им трябвали веднага... Така или иначе тези суми щяха да бъдат върнати.

Аз написах друго, когато попита и е жалко, защото този ред защитава максимално клиента. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 25 минути , The Doctor каза:

Това е грешка, освен ако не са платили високи суми за билетите и са им трябвали веднага... Така или иначе тези суми щяха да бъдат върнати.

Аз написах друго, когато попита и е жалко, защото този ред защитава максимално клиента. 

Те първо си поискали парите, пък след това се обадили на родителите да питат какво да правят с отменения полет.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 2.07.2022 г. в 11:11, Capitan Morgan каза:

И на софийското летище днес до Дортмунд беше сменен самолета.

20220702_054236.jpg.47eca48a8a420bd90c97aa66afe662c6.jpg

 

Пътувах със самолет на Skyup от FMM-SOF. Ден по-рано Уиз ми бяха пратили съобщение, че полета ще бъде изпълнен от partner operator, така че бях подготвена. Явно не всички бяха обърнали внимание на мейла и една не малка част, предимно мургави пътници, при слизане от автобуса упорито се насочиха към самолет на Wizzair, чакащ пътници за Сараево, на няколкостотин метра от нашия. Едвам ги върнаха. 🙂

Екипажа беше украински, много приятно впечатление правеха - свежи, с едни ведри усмивки. Униформата им страшно ми хареса, бих си я носила с кеф и в ежедневието.😃 Като че ли разстоянието между седалките беше по-голямо от това при Уиз.

Видимо Уиз са се амбицирали да гонят инфлацията със стриктно следене за спазване на правилата за кабинен багаж и съответно налагане на глоби. На нашето летище служителите пред розовите метални клетки бяха по-скоро отегчени, но на летище Меминген дебнеха като фелдфебели, проверяваха основно пътници без приорити и пишеха глоби.

А аз така хубаво се бях подготвила с  резервен маршрут при отмяна на полет, с хотел, полет до близко летище и програма за 2-3-5 дни в Баварски Алпи, че бях почти разочарована, че полета беше навреме, даже подрани. 

Идея за травъл сетче за пътуващите от Германия - бях приятно изненадана от богатия асортимент от вина в малки бутилки по 0,2l в немските супермаркети. Шампанизирани бели, червени и розе, сухи(trocken), полусухи(halbtrocken) , за всеки вкус. Не може да минеш секюрити с тях, но пък не пречи да се погрижиш за доброто си настроение предварително. 🤗

  • Харесвам 18
  • Благодаря 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Граф Вронски каза:

Здравейте, колко време отнема за връщането на сумата като Wizz кредит за резервация с Flex след анулация?

Последно при мене на 8 ден. 

преди 2 часа, DGTG каза:

Те първо си поискали парите, пък след това се обадили на родителите да питат какво да правят с отменения полет.

Намериха ли начин за прибиране, къде са и имат ли някакъв план. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , The Doctor каза:

Последно при мене на 8 ден. 

Намериха ли начин за прибиране, къде са и имат ли някакъв план. 

Сега, за по-напряко от Базел ще пътуват до Миконос и от там довечера до София. Дано нямат повече неприятни изненади.

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.