Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Сигурно не е имало свободна машина за полета Скопие-Братислава и са комбинирали двата полета (от София и от Скопие до Братислава) в един.  Преди време пак така имаше София-Лутън с кацане в Будапеща, да се качат и малко унгарци, като сигурно полетът Будапеща-Лутън е щял да бъде канселиран поради някаква причина. Като нямат резервни машини и  всичко е нонстоп в екплоатация, правят такива комбинации, ако нещо стане.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 9.07.2022 г. в 20:20, ДиянаВ каза:

Нали отиването и връщането са на отделни резервации? Много не разбирам последната част на въпроса ти.

Преди да приемеш промяната /билета наотиване/, виж каква е текущата му цена. Ако е по-висока от тази, на която си го купила, приеми. Ако не е, избери си дата с по-висока цена. Да, след като приемеш/направиш промяна /старт ребукинг/, можеш да местиш за когато си искаш.

 

а какъв е точно смисълът на това упражнение да се търси по-висока цена - вече го направих, както посъветва, ребукнах такъв сменен полет за дата с 3-4 пъти по-висока цена, като някакси реших автоматично, че при следващо активиране на флекса за избор на съвсем различен полет, цената за доплащане ще се изчислява не спрямо тази, която съм платила начално, а спрямо цената на датата на ребукнатия полет, само че не става така, а си изчислява разликата спрямо оригиналното плащане?

Връзка към коментар
преди 5 минути , antea каза:

а какъв е точно смисълът на това упражнение да се търси по-висока цена - вече го направих, както посъветва, ребукнах такъв сменен полет за дата с 3-4 пъти по-висока цена, като някакси реших автоматично, че при следващо активиране на флекса за избор на съвсем различен полет, цената за доплащане ще се изчислява не спрямо тази, която съм платила начално, а спрямо цената на датата на ребукнатия полет, само че не става така, а си изчислява разликата спрямо оригиналното плащане?

Спрямо тази,която е платена първоначално. Това при сменен или канселиран полет. Съветът за ребукване на малко по-висока цена е когато си го сменяш ти,за да не се загуби от първоначалната.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

мерси, ама в случая съветът беше точно за ребукване при сменен полет, който, ако решиш все пак да го ползваш, е без значение на каква цена е, защото не ти искат доплащане, и е все тая дали ще "загубиш" ако му е по-ниска цената, затова реших, че има значение за още по-следващата промяна при активиран флекс

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 17.07.2022 г. в 10:59, EliDion каза:

Не знам какво правят,но 99% от цените до април са 77.99 с дискаунт, за 5-6- дестинации, които гладех, а след 31.03 няма нищо, поне при мен, а това е странно.

Дали не е причината,че Унгария е обявила енергийно извънредно положение. Горивото сигурно го купуват от различните летища,но и цените се вдигат. Миналата седмица имаше по 15 евро,сега са 25 евро за едни полети и се отказах.

https://bnr.bg/post/101676178/ungaria-obavi-energiino-izvanredno-polojenie

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 35 минути , antea каза:

мерси, ама в случая съветът беше точно за ребукване при сменен полет, който, ако решиш все пак да го ползваш, е без значение на каква цена е, защото не ти искат доплащане, и е все тая дали ще "загубиш" ако му е по-ниска цената, затова реших, че има значение за още по-следващата промяна при активиран флекс

Системата на Уиз угодно за тях запаметява по-ниската цена. Това не важи за по-високата🙂

Ако при сменен полет потвърдиш промяната на по-ниска цена, после винаги ще ти иска доплащане на разликата от тази по-ниска цена, а не от реално платената от теб. Кумулира се едно Spoilage Fee, което после носи проблеми и загуби. Поне преди 2 години, когато въведоха флекса, така беше.

Печалба от избора на дата с по-висока цена няма, но се избягва бъдеща загуба.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , ДиянаВ каза:

Системата на Уиз угодно за тях запаметява по-ниската цена. Това не важи за по-високата🙂

Ако при сменен полет потвърдиш промяната на по-ниска цена, после винаги ще ти иска доплащане на разликата от тази по-ниска цена, а не от реално платената от теб. Комулира се едно Spoilage Fee, което после носи проблеми и загуби. Поне преди 2 години, когато въведоха флекса, така беше.

Печалба от избора на дата с по-висока цена няма, но се избягва бъдеща загуба.

Е,аз не бях сменяла при променен полет на по-ниска! Купувала съм нов билет с "домашните потреби"! А промененият съм местила. Благодаря все пак за подробното разяснение.

Връзка към коментар
преди 4 минути , dimitrov6 каза:

Дали не е причината,че Унгария е обявила енергийно извънредно положение. Горивото сигурно го купуват от различните летища,но и цените се вдигат. Миналата седмица имаше по 15 евро,сега са 25 евро за едни полети и се отказах.

https://bnr.bg/post/101676178/ungaria-obavi-energiino-izvanredno-polojenie

Виена - Варна има цени масово 14.99 и тук-таме 12.99€. Може би са почнали зареждането на цените в системата им от буква А - Австрия😄 Инфлацията не е над 100% в крайна сметка и ако въведат увеличение на минималната тарифа мисля, че ще е около 14.99€ ориентирано, не 29.99/39.99€. А може и просто да са бутнали някаква настройка😛 Вчера като гледах в Скай скенер цените на посредниците бяха по-ниски от тези на Уиз, което не е нормално за тях.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Това със запаметяването на по-ниската цена съм го научила от @iMari. Тя беше споделила преди доста време и съм запомнила да търся избор на по-висока цена. Може стотинки да е разликата, ама защо да се губят и то по няколко пъти🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 час, antea каза:

а какъв е точно смисълът на това упражнение да се търси по-висока цена - вече го направих, както посъветва, ребукнах такъв сменен полет за дата с 3-4 пъти по-висока цена, като някакси реших автоматично, че при следващо активиране на флекса за избор на съвсем различен полет, цената за доплащане ще се изчислява не спрямо тази, която съм платила начално, а спрямо цената на датата на ребукнатия полет, само че не става така, а си изчислява разликата спрямо оригиналното плащане?

 

преди 1 час, blueriver каза:

Спрямо тази,която е платена първоначално. Това при сменен или канселиран полет. Съветът за ребукване на малко по-висока цена е когато си го сменяш ти,за да не се загуби от първоначалната.

 

Преди 1 час, ДиянаВ каза:

Системата на Уиз угодно за тях запаметява по-ниската цена. Това не важи за по-високата🙂

 

Преди 1 час, antea каза:

супер си, благодаря!

егати нечестниците са тия... 🙃

 

преди 46 минути , ДиянаВ каза:

Това със запаметяването на по-ниската цена съм го научила от @iMari. 🙂


Сега, дайте да внесем малко яснота.  Системата на Wizz не "запаметява" най-ниската цена! Системата "запаметява" цената от последната корекция. 
Или с други думи, ако първоначално е закупен билет с флекс за 10€, и в последствие той е променен  на билет за 15€  (със съответното доплащане), то при следваща промяна за още по-скъп билет, например за 30€ , доплащането ще се смята спрямо последната стойност от 15€, а не спрямо първоначалната (най-ниска стойност) от 10€. 
А смисълът на упражнението, за което пита antea - защо е добре при промяна на билет с флекс да се търси най-близката (същата) или минимално по-висока цена, е следният - ако например  първоначално е закупен билет с флекс за 15€ и при промяна го заменим за такъв за 10€, то системата няма да ни върне 5€ разлика (споменатия вече Spoilage Fee) , но при следваща промяна, например за билет за 20€, системата ще смята разликата за доплащаме спрямо цената от 10€ , а не спрямо 15€, но не защото системата е "запаметила" най-ниската цена, а защото 10€ е цената от последната корекция. 
(За да е още по-сложно, има и особености, свързани с административните такси и различните валути за различни полети, но дадох пример за общия принцип при промяна на билети с флекс и разлика в цените на съответните билети) 
Незнам дали го обясних достатъчно ясно и дали съм прав. Ако не съм прав и бъркам, моля експертите тук, които са най-наясно в тези ценообразувания, да ме коригират. :smile3:

  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Не знам ама това си е малко нож с две остриета. Имам полет с флекс вече не знам, колко сменян и накрая 50% от стойноста е Spoilage Fee в момента и ако го канселирам ще взема половината само от тотала до момент. От платени до момента 49 евро само 25 ще взема. И повче ей така за да има не вземам флексови полети, а само при нужда.

Връзка към коментар
преди 7 минути , Ivko каза:

Имам полет с флекс вече не знам, колко сменян и накрая 50% от стойноста е Spoilage Fee в момента и ако го канселирам ще взема половината само от тотала до момент.

Което означава, че при тези промени не си спазвал принципа, който коментираме, цената на коригирания билет да не е по-ниска от предходната. 

  • Харесвам 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 22 минути , Фил каза:

 

 

 

 


А смисълът на упражнението, за което пита antea - защо е добре при промяна на билет с флекс да се търси най-близката (същата) или минимално по-висока цена, е следният - ако например  първоначално е закупен билет с флекс за 15€ и при промяна го заменим за такъв за 10€, то системата няма да ни върне 5€ разлика (споменатия вече Spoilage Fee) , но при следваща промяна, например за билет за 20€, системата ще смята разликата за доплащаме спрямо цената от 10€ , а не спрямо 15€, но не защото системата е "запаметила" най-ниската цена, а защото 10€ е цената от последната корекция. 
 

очевидно не е съвсем точно така, и затова беше важно обяснението на @ДиянаВ, защото ако беше винаги цената на последната корекция, след като ребукнах променен от страна на Уиз полет от оригинална цена 20 лв на 100 лв /без доплащане, защото ребукването е поради тяхна промяна на разписанието/ и след това пробвах да сменя полета вече с флекса на друг, който струва 150 лв, трябваше да ми поискат разлика за доплащане 150-100 /последна корекция/, а не, както се случва в действителност, 150 - 20 /оригиналната цена/

Връзка към коментар
преди 22 минути , antea каза:

след като ребукнах променен от страна на Уиз полет от оригинална цена 20 лв на 100 лв /без доплащане, защото ребукването е поради тяхна промяна на разписанието/ и след това пробвах да сменя полета вече с флекса на друг, който струва 150 лв, трябваше да ми поискат разлика за доплащане 150-100 /последна корекция/, а не, както се случва в действителност, 150 - 20 /оригиналната цена/

Да, това е друг случай. Аз коментирах само за промени, свързани с флекса, а не  заради промяна или канселиране от страна на Wizz.  В случая наистина няма да смята разликата от по-високата цената, защото при промяната не си доплащала до тази по-висока цена. Ако обаче си променила ти самата полет с флекс и при промяната последната цена е по-висока (ти вече си доплатила разликата), при последваща промяна системата ще смята разликата спрямо последната (по-висока) цена.
С други думи - при нова промяна, системата ще отчита разлика от по-висока цена само ако тя реално е доплатена, а не ако е получена без доплащане, понеже е поради промяна на разписанието.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 14 минути , antea каза:

очевидно не е съвсем точно така, и затова беше важно обяснението на @ДиянаВ, защото ако беше винаги цената на последната корекция, след като ребукнах променен от страна на Уиз полет от оригинална цена 20 лв на 100 лв /без доплащане, защото ребукването е поради тяхна промяна на разписанието/ и след това пробвах да сменя полета вече с флекса на друг, който струва 150 лв, трябваше да ми поискат разлика за доплащане 150-100 /последна корекция/, а не, както се случва в действителност, 150 - 20 /оригиналната цена/

Фил е малко по-прецизен в изказа си. Коригирана цена е тази, за която си получила фактура.

Ако си платила 20 и ребукнеш да 100, фактурата ще ти е на стойност 0.00 за променения от тях полет, защото нищо не си доплащала.

Ако си платила 20 и ребукнеш за 15, фактурата ще ти е за 15. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

@Фил така е, то и е логично да е така, проблемът е, че за да активираш флекс на полет, който Уиз са променили, първо и задължително трябва да го ребукнеш, за да можеш да действаш нататък с флекса, и именно тук е подмолното камъче със запазване на най-ниската цена в тяхната система - логично би било да ти смятат нататък разликата в цената спрямо оригиналното, което си платил, само че се оказва, че ако ребукнатият полет е на по-ниска цена, те ще смятат разликата върху нея, а не каквото ти си платил, така че е добре да го има обяснено и това 🙂

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Така е, да. 

 

преди 3 минути , antea каза:

..., само че се оказва, че ако ребукнатият полет е на по-ниска цена, те ще смятат разликата върху нея, а не каквото ти си платил, така че е добре да го има обяснено и това 🙂

Да, затова коментираме, че трябва да се внимава ребукването да не е на по-ниска цена. :yes:

Връзка към коментар
преди 3 часа, ДиянаВ каза:

Виена - Варна има цени масово 14.99 и тук-таме 12.99€. Може би са почнали зареждането на цените в системата им от буква А - Австрия😄 Инфлацията не е над 100% в крайна сметка и ако въведат увеличение на минималната тарифа мисля, че ще е около 14.99€ ориентирано, не 29.99/39.99€. А може и просто да са бутнали някаква настройка😛 Вчера като гледах в Скай скенер цените на посредниците бяха по-ниски от тези на Уиз, което не е нормално за тях.

Тези цени от 15 евро са с дискаунт клуб.Аз нямам,но май ще си купя членство. Миналата седмица следях полети и бяха без членство по 15,а сега са 25 и днес рекламират ,че това е евтино в сайта им.

И тази дестинация Билунд-Дания кой я посещава.Там им Лего парк,сигурно затова.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 19 часа, dimitrov6 каза:

Тези цени от 15 евро са с дискаунт клуб.Аз нямам,но май ще си купя членство. Миналата седмица следях полети и бяха без членство по 15,а сега са 25 и днес рекламират ,че това е евтино в сайта им.

И тази дестинация Билунд-Дания кой я посещава.Там им Лего парк,сигурно затова.

Има много българи, които работят или учат там. предполагам, че затова я има тази дестинация

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Току-що получихме смс, че полетът до Малага днес ще закъснее с излитането с час. Ние трябва да сме там по нормалното време за излитане, нали? Предния полет на машината си е без закъснение, не знам защо нашия ще е по-късно

Връзка към коментар
преди 25 минути , mu_ry каза:

Току-що получихме смс, че полетът до Малага днес ще закъснее с излитането с час. Ние трябва да сме там по нормалното време за излитане, нали? Предния полет на машината си е без закъснение, не знам защо нашия ще е по-късно

Самолета прави Лутън-София и е излетял с 35мин. закъснение.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • SteFanoV
    • phasma
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.