Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 4 минути , rosina каза:

Някой да ми отговори на един глупав въпрос, членстовото ми важи до 11/ти Април или 04 Ноември? Че нямам спомен кога е купувано.  image.png.57d59b5ac28ebe6a306560221be24476.png

Важи до 4 ноември 2024.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 45 минути , rosina каза:

Някой да ми отговори на един глупав въпрос, членстовото ми важи до 11/ти Април или 04 Ноември? Че нямам спомен кога е купувано.  image.png.57d59b5ac28ebe6a306560221be24476.png

До 4 ноември. Какво съвпадение, и моето е до същата дата🙂

Връзка към коментар
преди 10 часа, M@ria каза:

Издирвам евтин флекс и чекиран багаж. Дали някой може да помогне?

По препоръка на други магеланци в темата разцъках дати вчера и: 

- Флекс - Торино-Наполи - 21.08 - 7.85 EUR

- Багаж - Мадрид - Милано - 22.10 - 15.05 ЕUR 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Здравейте! Снощи късно след полета, видях че са ми счупили едното колело на куфара. Беше след транзитна зона вече когато го установих. Има ли някакъв смисъл да подавам иск до Уиз или не ?

Връзка към коментар

След като получат новите самолети A321xlr Wizz air от 2025-та година ще почнат директни полети до Индия от 6-7 летища в Европа и от Абу Даби. Три дъщерни компании ще имат право да летят до Индия и това ще бъдат Wizz air Hungary, Wizz air Malta Wizz air и Abu Dhabi. Билетите от Европа ще почват от около 100 евро еднопосочно, а средната цена ще е около 200 евро. За сега летищата в Европа които се обсъждат публично са Будапеща, Виена, Милано и Рим.

  • Харесвам 19
  • Шок 1
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 1 час, Дънди каза:

Здравейте! Снощи късно след полета, видях че са ми счупили едното колело на куфара. Беше след транзитна зона вече когато го установих. Има ли някакъв смисъл да подавам иск до Уиз или не ?

Има смисъл.

Снимайте си куфара, бордната карта .... и ги изпратете.

Свържете се и с "Рекламации на багаж" на летището и на тях пишете, за да ви издадат протокол.

Веднъж имах счупен куфар след полет с уизз, който го видях още на летището, но тъй като беше  късно през нощта нямаше кой да ми издаде протокол за него, да ми регистрира оплакването.

На следващия ден по телефона  се свързах с "Рекламации на багаж" на софийското летище и си регистрирах оплакването.

 

 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, DGTG каза:

Има смисъл.

Снимайте си куфара, бордната карта .... и ги изпратете.

Свържете се и с "Рекламации на багаж" на летището и на тях пишете, за да ви издадат протокол.

Веднъж имах счупен куфар след полет с уизз, който го видях още на летището, но тъй като беше  късно през нощта нямаше кой да ми издаде протокол за него, да ми регистрира оплакването.

На следващия ден по телефона  се свързах с "Рекламации на багаж" на софийското летище и си регистрирах оплакването.

 

 

А колко време след регистрираното събитие за повреден куфар излиза решението за обещетението?Преди десетина дни направих claim на летището в Ларнака и ми казаха че до седмица излиза резултата от иска,но явно е повече 

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 50 минути , valpet каза:

А колко време след регистрираното събитие за повреден куфар излиза решението за обещетението?Преди десетина дни направих claim на летището в Ларнака и ми казаха че до седмица излиза резултата от иска,но явно е повече 

Имам 4 счупени куфара за 10 години.

Зависи към коя АК или застраховател се изпраща. Корейците се бавиха половин година, турците 1 месец, флайдубай ми издадоха ваучер за 30 евро, който трябваше да ползвам, но не успях. Алианц травел по Мултитрип реши проблема и плати за дни.

Връзка към коментар

То зависи и кой какво разбира под "счупен куфар", на мен Турските авиолинии ми бяха счупили колелце на куфар, при мятането от хамалите, той си пада с цялата тежест на колелата и в долната част, тази плоскост, която държи двете колела, беше счупена. Това е при полет от Диарбакър до Истанбул-Ататюрк. Бързах към метрото, за да хвана автобус от автогарата и не ми се занимаваше да търся гишета, да се разправям. Едвам го довлачих после. Накрая го хвърлих. Не беше скъп куфар, а от China mall,  от рода на 40-50 лв, не знам дали си струва хамалогията да иска човек обезщетение. Но май и след този случай вече не пътувам с чекиран куфар, дори и в цената на билета да влиза чекиран багаж. Навсякъде с раница на гърба и това е.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 3 минути , Hakkâri Spor каза:

То зависи и кой какво разбира под "счупен куфар", на мен Турските авиолинии ми бяха счупили колелце на куфар, при мятането от хамалите, той си пада с цялата тежест на колелата и в долната част, тази плоскост, която държи двете колела, беше счупена. Това е при полет от Диарбакър до Истанбул-Ататюрк. Бързах към метрото, за да хвана автобус от автогарата и не ми се занимаваше да търся гишета, да се разправям. Едвам го довлачих после. Накрая го хвърлих. Не беше скъп куфар, а от China mall,  от рода на 40-50 лв, не знам дали си струва хамалогията да иска човек обезщетение.

От опита с куфарите ми: винаги пазя фактура/касова бележка и документите на куфара. Като изключим случая с флайдубай, които ми отпуснаха "много щедро" 30 евро ваучер със срок 6 месеца за ремонт на счупено колело, останалите изплатиха реалната цена от документите. Имах случаи на пукнат корпус, на счупен ъгъл на пластмасови куфари, на колела.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Десетки самолети на Wizz,  приземени на летище Бидгошч в Полша заради проблемите с двигателите PW1100G-JM.


May be an image of aircraft 

И една статия по темата:
How Wizz Air is managing with more than 20% of its fleet grounded

  • Харесвам 8
  • Шок 3
Връзка към коментар
преди 17 часа, Дани Магелани каза:

Имам 4 счупени куфара за 10 години.

Зависи към коя АК или застраховател се изпраща. Корейците се бавиха половин година, турците 1 месец, флайдубай ми издадоха ваучер за 30 евро, който трябваше да ползвам, но не успях. Алианц травел по Мултитрип реши проблема и плати за дни.

Вчера ми счупиха куфар на полета Сеул-Виена с Корейските авиолинии. Подадох рекламация на летище Виена. Отне ми 30 минути цялата процедура. Веднага ми дадоха нов куфар.

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 34 минути , Marisha каза:

Вчера ми счупиха куфар на полета Сеул-Виена с Корейските авиолинии. Подадох рекламация на летище Виена. Отне ми 30 минути цялата процедура. Веднага ми дадоха нов куфар.

Случила си на летище!

Корейците или го дадоха от фирмата, обслужваща летището?

При мен се случи в Япония, Фукуока. Дори не искаха да ми издадат документ към корейската АК  за отчупения ъгъл на куфара. Явно летищната практика не беше да плащат или възстановяват куфар. Казаха обърнете се към застрахователя си. С дълга кореспонденция 6 месеца, корейците платиха.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , Дани Магелани каза:

Корейците или го дадоха от фирмата, обслужваща летището?

При мен се случи в Япония, Фукуока. Дори не искаха да ми издадат документ към корейската АК  за отчупения ъгъл на куфара. Явно летищната практика не беше да плащат или възстановяват куфар. Казаха обърнете се към застрахователя си. С дълга кореспонденция 6 месеца, корейците платиха.

От фирмата, обслужваща летището.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар

Wizz Аir с добра новина за всички варненци

2143062.jpg

Wizz Air ще увеличи броя на полетите си от Варна, Ларнака и Клуж-Напока, за да предложи на пътниците още повече възможности за опознаване на най-добрите дестинации в мрежата си през летния и есенния сезон. Така този летен и есенен сезон авиопревозвачът ще предложи на пътниците повече възможности от всякога да пътуват и опознават страхотни дестинации. Като част от ангажимента на Wizz Air да предоставя изключителни услуги и достъпни пътувания, разширените разписания ще отговорят на нуждите на търсещите слънчеви дестинации, ентусиастите и изследователите, които искат да се възползват максимално от почивката си. С добавянето на тези полети, Wizz Air ще предостави допълнителен капацитет от над 170 000 билета към вече обширната си мрежа. Новите възможности за пътуване ще осигурят на пътниците по-голяма гъвкавост, по-удобен график и достъп до някои от най-търсените локации в мрежата на WIZZ.

Wizz Air продължава да затвърждава позицията си на водеща нискотарифна авиокомпания в България, като гарантира, че пътниците могат да се насладят на висококачествено обслужване и удобство, без да се налага да плащат високи цени. Желаещите да пътуват могат да разгледат разнообразните и вълнуващи дестинации в мрежата на Wizz Air още сега на wizzair.com и да резервират своята незабравима лятна или есенна почивка.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Току що получих електронна поща

The WIZZ MultiPass is now available in Hungary and Romania

image.png.6c3136af838b612dec96bf1536a50c4d.png

Повече информация има на

https://multipass.wizzair.com/w6/subscriptions?utm_source=wizz&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter_email_06_11_2024_ancillary_multipass

Редактирано от VladimirK
Добавени картинка и връзка
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Тези гадове обещаха 20000евро награда покрай рождения им ден и трябваше да са обявили печелившия на 07.06.

До момента обявяват само оглушителна тишина... Дано някоя комисия за защита на потребителите или пък конкуренцията ги надуши и им зашие някоя хубава глоба 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, КолЮ каза:

Тези гадове обещаха 20000евро награда покрай рождения им ден и трябваше да са обявили печелившия на 07.06.

До момента обявяват само оглушителна тишина... Дано някоя комисия за защита на потребителите или пък конкуренцията ги надуши и им зашие някоя хубава глоба 

Питай ги на стената им във FB

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   7 магеланци

    • nomad11
    • Бръмбар
    • Otnesen
    • aleksandrina
    • Oshko
    • EliDion
    • PolinaS
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.