Прескочи до съдържание

Европейско първенство 2020... през 2021-ва + игра


Препоръчани мнения

На 11.06.2018 г. в 14:31, П.Кръстев каза:

В навечерието на Мондиал 2018, предлагам в тази тема да обсъждаме всичко около Световното първенство по футбол в Русия, което започва в Четвъртък с мач между Русия и Саудитска Арабия.

 

Ако си спомняте, за ЕВРО 2016 си спретнахме една игра малко в последния момент, ето линк към моето мнение от тогава. Предлагам да направим същото и тази година, за да видим кой от Магеланците разбира най-много от футбол (или пък има най-голям късмет). 

За целта трябва да влезете в: www.kicktipp.com/magelanci и да следвате долните стъпки:

 

- За по-лесна разпознаваемост, предлагам всеки да използва ника от форума за регистрация в играта.

- След регистацията ще получите мейл с линк за активация на акаунта ви.

- Влизате с новосъздадения си акаунт в Prediction center, където нанасяте прогнозите си за всеки мач. Срокът за пускането на прогноза е до началото на съответнат среща, т.е. може да попълните всичко отначало или да ги попълвате мач за мач. Има допълнителен бонус компонент (за голмайстор, полуфиналисти и т.н.), който трябва да се попълни до началото на първия мач от първенството.

- Правилата са следните:

    Познат изход от мача - 2 точки

    Позната голова разлика в мача - 3 точки

    Познат точен резултат - 4 точки

    За всеки познат бонус въпрос - 4 точки

Важно уточнение е, че прогнозите трябва да са за краен резултат (след дузпи)

 

- В "Leaderboard" виждате регистрираните участници и техните точки до момента. Прогнозите им стават видими след като затвори възможността за модификация, т.е. прогнозата на всички за мача на откриването ще е видима след като започне.

 

Мисля, че това е в общи линии. Надявам се да се съберем повечко любители на футбола и да си спретнем една интересна дискусия в идния 1 месец, която не е много свързана с пътуванията, но пък вярвам е интересна за много Магеланци 🙂 

 

П.С. При желание от @Георги може да се помисли и за някаква символична награда за победителя 😀

Да повдигна темата, че наближава EURO 2020, а ще бъде забавно отново да направим тази игра...

  • Харесвам 6
  • Браво 3
Връзка към мнение
преди 19 минути , Duke каза:

Да повдигна темата, че наближава EURO 2020, а ще бъде забавно отново да направим тази игра...

Хе-хе, четеш ми мислите, сутринта в колата точно се сетих и аз за форумната игра и че наближава европейското...:smile3:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Между другото и аз точно си мислех за тази игра преди няколко дни, добре че ме подсетихте. 😄

Групата вече е създадена, може да се регистрирате - https://www.kicktipp.com/magelanci/ 

Правилата се запазват същите като тези от 2018 година (обобщени в цитираното мнение от @Duke)  с едно уточнение: виждам, че сега имаме опция да променим правилата за прогнозите - дали да правим прогнози за редовните 90 минути, след продължения или след дузпи (както беше последния път).  Може би било добре да ги променим или на "90 минути" или "след продължения" защото когато достигнем етапа на директните елиминации ако оставим прогнозите "след дузпи" то на практика става безсмислено някой да предвижда изход от двубоя "Х" и всеки трябва да избере победа за един от двата отбора, така шансът за получаване на някакви точки е 50/50.

 

image.png.63a5eda907b57852590cd9ef15a4ec50.png

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Добра идея! Ще гледам да се включа по-активно този път. Аз сега гледам световното по хокей в Латвия, но нещо моите хора канадците са гола вода тази година.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 29 минути , П.Кръстев каза:

Между другото и аз точно си мислех за тази игра преди няколко дни, добре че ме подсетихте. 😄

Групата вече е създадена, може да се регистрирате - https://www.kicktipp.com/magelanci/ 

Правилата се запазват същите като тези от 2018 година (обобщени в цитираното мнение от @Duke)  с едно уточнение: виждам, че сега имаме опция да променим правилата за прогнозите - дали да правим прогнози за редовните 90 минути, след продължения или след дузпи (както беше последния път).  Може би било добре да ги променим или на "90 минути" или "след продължения" защото когато достигнем етапа на директните елиминации ако оставим прогнозите "след дузпи" то на практика става безсмислено някой да предвижда изход от двубоя "Х" и всеки трябва да избере победа за един от двата отбора, така шансът за получаване на някакви точки е 50/50.

 

image.png.63a5eda907b57852590cd9ef15a4ec50.png

Може би е най-добре да бъде "90 минути", така ще бъде по-интересно, тъй като "след продължения" май ще ограничава шансовете, а за "след дузпи" сам си написал, че обезсмисля прогнозата...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 11 минути , Crazy Horse каза:

Добра идея! Ще гледам да се включа по-активно този път. Аз сега гледам световното по хокей в Латвия, но нещо моите хора канадците са гола вода тази година.

Аз също гледам световното, но по традиция стискам палци за чехите. Тази година сме тотална издънка. След безумно изпусната поне точка срещу руснаците на старта, последва унизителна загуба от кръстоносците, а вчера изпуснахме и една точка срещу беларусите... За смета на това, вторият ми любим отбор Словакия на този етап се представя добре и онзи ден напълно заслужено спечелихме срещу "сборная". Чак след това в предпочитанията ми идват канадци и американци, като принципно не съм фен на скандинавските отбори, но съм на принципа, който и да играе срещу руснаците, задължително викам за тях... 😛 

  • Харесвам 2
  • Браво 2
Връзка към мнение

Промених правилото за прогнозите да е за 90 минути. Може би ще е добре да коригираме и обобщим правилата в първото мнение на темата. Също така да призова всички регистрали се да използват същите потребителски имена, които се използват във форума, иначе няма да можем да се ориентираме в играта.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@Duke, впечатлен съм. Аз държа за Канада, а след това за Чехия и Словакия. Ако и те отпаднат - Финландия и който играе срещу руснаците. На европейското по футбол тепърва ще решавам дали да имам фаворит.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, П.Кръстев каза:

Нещо се наблюдава слаба активност - само 12 човека са се регистрирали за участие. Повдигам темата за да я видят повече хора.

Благодаря 🙂

Връзка към мнение
преди 21 минути , crazyhorse каза:

На мен не ми дава да се регистрирам с името от форума! 

@Crazy Horse - адаша ме е изпреварил! 

Щом адаша те е изпреварил, давай с LazyHorse... 😛 

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 19 часа, Duke каза:

Щом адаша те е изпреварил, давай с LazyHorse... 😛 

 

преди 19 часа, Sun4o каза:

Или CrazyForest

Предпочитам индианското Tȟašúŋke Witkó! 

Обаче не ми позволява, затова съм Thasunke Witko... 

преди 22 часа, П.Кръстев каза:

Нещо се наблюдава слаба активност - само 12 човека са се регистрирали за участие. Повдигам темата за да я видят повече хора.

Пусни мнението в някоя от Ковид-темите! 😉Там четат повече хора! 

  • Харесвам 1
  • Смея се 8
Връзка към мнение
преди 19 часа, Duke каза:

Тези не искам и като виртуален образ да ги срещам... 😛 

То на теб май и Локо Пд не трябва да ти ги споменавам...😀

  • Смея се 6
Връзка към мнение

На туй първенство съм за Уругвай, щот там играят Меси и Неймар! И ще гледам всички мачове, на които съдия е Колина, той ми е идеалът за мъжка и въобще всякаква красота!
П.С. Може да ми сложите мнението и в друга тема, примерно Хумор, аз няма да се обидя!

  • Смея се 6
Връзка към мнение

Което ме подсети, че започва и европейското на южноамериканците, ама там не сме спецове, а и с тази часова разлика не си е работа...

  • Смея се 1
Връзка към мнение

На  Южна Американското евро първенство съм за онез мръсни расисти All Whites от Новата Зеландия, само единствено и защото имат уолаби на емблемата си на екипите по ръгби!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.