Прескочи до съдържание

Европейско първенство 2020... през 2021-ва + игра


Препоръчани мнения

Току-що, след продължения и достойно представяне на финландците и краен резултат 3:2, 🇨🇦Канада🇨🇦:dance3:стана за 27-и път световен шампион по хокей при мъжете! Наздраве на всички канадци и канадски фенове във форума!🇨🇦:dance3:🤗
Сега вече мога да се концентрирам върху европейското първенство по футбол! След 30 години (1990-2020) вярност към бундес тима, тази година ще съм за Хърватия и Швеция. Кои са вашите фаворити?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Crazy Horse каза:

Току-що, след продължения и достойно представяне на финландците и краен резултат 3:2, 🇨🇦Канада🇨🇦:dance3:стана за 27-и път световен шампион по хокей при мъжете! Наздраве на всички канадци и канадски фенове във форума!🇨🇦:dance3:🤗
Сега вече мога да се концентрирам върху европейското първенство по футбол! След 30 години (1990-2020) вярност към бундес тима, тази година ще съм за Хърватия и Швеция. Кои са вашите фаворити?

Поздравления за титлата,адаш!

За Европейското: винаги,когато играе Италия съм за тях...Надявам се на втора титла,след 1968 година!

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, Crazy Horse каза:

Току-що, след продължения и достойно представяне на финландците и краен резултат 3:2, 🇨🇦Канада🇨🇦:dance3:стана за 27-и път световен шампион по хокей при мъжете!

Браво на канадците! Особено за важната работа, която свършиха на четвъртфинала! :smile:

 

Иначе на световни и европейски футболни първенства по традиция съм си за Германия. 

Но пък може би е дошло време Белгия да стане шампион...

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, Crazy Horse каза:

Току-що, след продължения и достойно представяне на финландците и краен резултат 3:2, 🇨🇦Канада🇨🇦:dance3:стана за 27-и път световен шампион по хокей при мъжете! Наздраве на всички канадци и канадски фенове във форума!🇨🇦:dance3:🤗
Сега вече мога да се концентрирам върху европейското първенство по футбол! След 30 години (1990-2020) вярност към бундес тима, тази година ще съм за Хърватия и Швеция. Кои са вашите фаворити?

Честито! Страхотен финал се получи. Радвам се, че канадците отмъстиха на финландците за любимите ми чехи. За поред път се доказа, че в какъвто и състав да се представи Канада на голям форум, винаги трябва да бъде сочен за основен фаворит, защото винаги от ръкава ще бъде изваден някой като Андрю Манджиапани. Според мен обаче, най-стойностния отбор на това първенство беше САЩ...

 

Относно EURO2020, моят фаворит по презумпция от 40 години е Англия, но за първи път нямам добро предчувствие, което пък от друга страна може и да е за добре...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз по принцип винаги съм подкрепял Нидерландия, но реално последните години "фенското" в мен остава само на клубно ниво и просто се кефя, ако някои отбор ме изненада приятно, дори и по принцип да не го харесвам. В случая много бих се радвал Канте да стане и евро шампион, от друга страна "златното" белгийско поколение едва ли ще има още много шансове да спечели нещо. За англичаните нямам очаквания, ако им слушаш самозабравилата преса и фенове, които живеят в паралелен свят - те винаги са много силни, а и при липсата на играчи от Ливърпул (Хендо едва ли ще играе много след тази контузия, дори и да е в отбора) не ми харесват толкова 😉. Португалците имат силно поколение, ама техният театър по принцип не ми е по вкуса. 

Като стана дума за театър - жалко, че "европейското на южна америка" е по никое време, иначе там има няколко от Мърсисайд при единия фаворит, а и това е последен шанс на Меси да спечели нещо на ниво мъже с Аржентина, разбира се - при здрава отбрана, Суарез винаги може да "ухапе" противника от половин положение и "селесте" да се порадват  


 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , stormbringer каза:

а и при липсата на играчи от Ливърпул (Хендо едва ли ще играе много след тази контузия, дори и да е в отбора) не ми харесват толкова 😉

Именно затова нямам добро предчувствие тази година. Трите лъва без играчи на Ливърпул са като национален отбор на България без гръбнак съставен от играчи на двата гранда... 😉 

Връзка към мнение
Мирослав Василев
преди 12 минути , sndos каза:

Има ли някакъв награден фонд или просто за спорта участваме

Два антигеннни теста за дестинация по избор 🤣

  • Смея се 10
Връзка към мнение
преди 2 минути , Мирослав Василев каза:

Два антигеннни теста за дестинация по избор 🤣

Или един PCR по китайския метод. :biggrin:

  • Шок 2
  • Смея се 8
Връзка към мнение

Междувременно сме изпуснали (поне аз), че е имало и "европейско (ама не точно) на Северна Америка" и вчера с победен гол на Пулишич и спасена дузпа в последната минута на продълженията САЩ спечелиха Лигата на Нациите на Северна Америка. Да им е честито! 
 

  • Смея се 2
Връзка към мнение

Не е лоша първоначалната активност - имаме около 30 записали се.  Все пак да избутам още веднъж темата на горе.  Дано и всички вземат участие през цялото първенство. 

 

Някой по-нагоре беше питал за фаворити и любимци. Почти винаги подкрепям Германия, но в момента са супер зле и някой ще ги отстеля на гюме най-късно на 1/8-финал. Иначе гледах програмата и схемата и писах за полуфиналисти: Англия, Швейцария, Франция и Белгия. Според мен някой от последните два отбора ще спечели. Иска ми се да са Белгия, ама сигурно ще бъда разочарован.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не подценявайте Португалия. Имат готов отбор за титла, но поради огромните ми несимпатии към една от звездите му, не искам да ги посочвам за фаворит. Излезнат ли от групата.....тежко̀ им на останалите

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 3 часа, Sun4o каза:

Не подценявайте Португалия. Имат готов отбор за титла, но поради огромните ми несимпатии към една от звездите му, не искам да ги посочвам за фаворит. Излезнат ли от групата.....тежко̀ им на останалите

Според мен ще излязат от групите, най-малкото като трети отбор. За мен по-интересно е дали англичаните ще подходят прагматично или както обикновено джентълменски. За тях е далеч по-добре да излязат от групата като втори отбор, защото ако са първи директно се натрисат на осминафиналите срещу Германия/Франция/Португалия. От друга страна, кога ако не сега е момента да ударим Германия? 

Връзка към мнение

Белите якички от УЕФА са счупили тъпомера със схемата на турнира. Отборите-домакини могат да бъдат такива само в груповата фаза. В елиминациите, каквото и да правят и да струват, всички "домакини" ще играят на неутрален терен, с изключение на Англия, които още на 1/8-финал могат да са истински домакин, ако спечелят групата си.

  • Харесвам 3
  • Шок 1
Връзка към мнение

Включвам се и аз :) 

Ще държа, както обикновено, за Англия, въпреки че Саутгейт вече направи 2 грешки за мен - Хендерсън не е помирисвал терен тази година, а най-вероятно ще го пуска титуляр и освен това не извика перфектния в защита Уан Бисака, за сметка на всички други 155 десни бека, които могат само да търчат напред (освен Джеймс) и срещу отбори като Франция ще им е мъка.. Да се надяваме, че нападението ще компенсира, че там талант има бол, а и Кейн сега ще играе за трансфер..

Фаворит определено за мен са французите, както и през 2018-та и, ако тогава слагах белгийците почти наравно с тях в сметките, сега заради мъките на Еден Азар последните години мисля, че съотношението е поне 60/40 в полза на франсетата.

От към другите големи имена, холандците имаха някакви шансове, но след отказването на Ван Дайк не ги виждам, германците и тях не ги виждам какво ще направят. Португалия имат шанс да изненадат всеки, а Италия ще са доста интересни на този турнир. 

 

С интерес иначе чакам сблъсъка Англия-Шотландия както и повторението на 1/2 финала от СП с хърватите :))
 

Успех на всички в играта! :) 

  • Браво 3
Връзка към мнение

@Kosta Grudov, изненадващо точно описа и моите очаквания с тази разлика, че аз не очаквам (или поне се надявам) Хендо да е титуляр, а също така не мисля, че Биг Върдж е с чак толкова голямо значение за "лалетата" в сравнение с мърсисайдци... 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , Duke каза:

@Kosta Grudov, изненадващо точно описа и моите очаквания с тази разлика, че аз не очаквам (или поне се надявам) Хендо да е титуляр, а също така не мисля, че Биг Върдж е с чак толкова голямо значение за "лалетата" в сравнение с мърсисайдци... 

Ако са го извикали само да повдига духа (все пак е капитан) може, не знам какви са им идеите, но според мен ще го пуска, те реално друг читав дефанзивен халф нямат.. 

А за Ван Дайк, не знам честно казано в Лигата на Нациите си бяха доста стабилни лалетата и той си беше отново стълб там, но от тогава не съм им следял много квалификациите, може би не толкова ще им повлияе на това да станат много по-слаби, а просто можеше да е разликата в това да направят нещо голямо на турнира, примерно 1/2-финал+.. ще видим, доста интересни ще са и те за гледане. 

А и с тези безумни правила за схемата, първо трябва да се видят всички продължаващи 3-ти отбори и тогава чак да се погледне схемата, за да се види кой отбор има шансове 😄

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 11 минути , Kosta Grudov каза:


А за Ван Дайк, не знам честно казано в Лигата на Нациите си бяха доста стабилни лалетата и той си беше отново стълб там, но от тогава не съм им следял много квалификациите, може би не толкова ще им повлияе на това да станат много по-слаби, а просто можеше да е разликата в това да направят нещо голямо на турнира, примерно 1/2-финал+.. ще видим, доста интересни ще са и те за гледане. 

А и с тези безумни правила за схемата, първо трябва да се видят всички продължаващи 3-ти отбори и тогава чак да се погледне схемата, за да се види кой отбор има шансове 😄

Холандците нямат проблем да спечелят групата си, освен че е най-слабата на турнира, са и домакин в трите си мача в Амстердам. Виж на 1/8-финала ще "гостуват" на някой в Будапеща.... При все че има насрочен 1/8-финал в Амстердам, не виждам логиката мачът на победителя в група C да не е там.... , "We are the People".

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да, групата си и аз очаквам да я вземат без проблеми, сега като гледам и разписвам някакви резултати в предикторите, могат и да имат горе-долу поносим път до 1/2 - на 1/8 финал среща с 3-тия отбор от групата на смъртта (за мен Германия) и после 1/4 финал с победител от двойката Турция-Дания 😄 Но това е по моите разписвания, врътки може да има много с тези класирания на 3-ти отбори.. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ван Дайк беше основен за Лигата на Нациите, и със защитата си и с головете си, но за щастие Oranje имат едно бързо асо в ръкава 

 

 197977719_10158560974713759_224239294990

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.