Прескочи до съдържание

Европейско първенство 2020... през 2021-ва + игра


Препоръчани мнения

преди 13 минути , vino4erpec каза:

Е, какво ви е яд за тия ботушари? Аз се изнервих, че им отмениха брилянтен гол, крайно време е това недоразумение ВАР да го разкарат.....

ВАР е най-хубавото нещо, което се е случвало във футбола. Проблемът е, че не се използва правилно и все пак има момент на интерпретация, което може отново доведе до неадекватно отсъждане. Мога да дам един куп примери за откровено неадекватни решения и двойни стандарти при използването на ВАР. 

 

Например при гола на Лукаку срещу Русия, когато беше 2 метра в засада имаше рикошет в защитник и следователно уж голът е редовен. Само, че през изминалия сезон имаше абсолютно същата ситуация в Миланското дерби, само че тогава голът на Интер бе отменен след рикошет в Кяер. 

Връзка към коментар
преди 5 минути , ACM каза:

ВАР е най-хубавото нещо, което се е случвало във футбола. Проблемът е, че не се използва правилно и все пак има момент на интерпретация, което може отново доведе до неадекватно отсъждане. Мога да дам един куп примери за откровено неадекватни решения и двойни стандарти при използването на ВАР. 

Аз съм на същото мнение. Проблемът с ВАР е като проблема с българската правосъдна система - правилата са ясни, ама правоприлагането куца. И тази постоянна смяна на правилата, буквално ме докарва до лудост! Само през изминалия сезон Ливърпул си изпати няколко пъти от приложение на актуалните правила след разглеждане с ВАР. Как пък един път мърсисайдци не случиха на благоприятни правила в разглежданата ситуация (основно игра с ръка в наказателното поле), а все бяха от губещата страна...

Връзка към коментар
преди 5 часа, Duke каза:

Ако съдим по псевдонима, може да е треньора на "царете" Антони Здравков - Сухия, а може и да видния почитател на сухия джин и "спасител" на един покойник Джо Диксън... 😄 

Или пък "Жадното"

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Нещата започнаха да си идват по местата. Вчера съдиите ощетиха финландците, но като изключим това, никакви други изненади. Днес северномакедонските българи и албанци очаквано паднаха. Не очаквам и Белгия и Нидерландия да допуснат изненади.

@crazyhorse, aдаш, браво, вече сме рамо до рамо в класирането. Но, от теб очаквам да си в топ 3. Тъкмо жена ми се хили тук, защото познах точен резултат пак Украйна-Северна Македония и тя се чуди да не съм пушил някоя специална трева, че Маниту да е започнал да ми говори на ухо резултатите.😀

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 56 минути , tch каза:

Или пък "Жадното"

ХАХА. Аз съм въпросната личност 🙂 Почитател преди всичко на бирата (и на джинове и други високоалкохолни напитки, но, може би, по-малко). Гледайки снимката на @Duke сме (в тази част поне) фенове на един "отбор".

П.П. Предвижданията ми са по-скоро "късмет" . Обикновено правя прогнози на база предпочитания към отбори и "горя" много бързо. За първи път това не е точно така и .... Както и да е, приятно гледане и наздраве 🙂 

 

 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към коментар

Направо ми се пълни душата докато гледам Дания - Белгия. Фен съм на датчаните от EURO '84. Сигурно някои от вас помнят онзи велик отбор на Дания, който роди прозвището "червения динамит". Тройката Лерби - Лаудруп - Елкер отпред, правеше каквото си иска. Особено качествен беше таранът Пребен Елкер. Лаудруп по-късно стана супер звезда. Тогава двата отбора направиха страшен мач в групата. Белгийците поведоха с 2:0, но датчаните не се предадоха и обърнаха до 3:2, за да се класират на полуфинал, където пък загубиха нещастно от Испания след дузпи. Оттогава не харесвам испанците... Пак от тогава и пак покрай този мач симпатизирам и на белгийците. Те също имаха страхотен отбор, воден от Енцо Шифо, Кулеманс и великия Жан Мари Пфаф на вратата. Сега вече съм емоционално обвързан с Холандия и някак по задължение не харесвам белгийците...

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Аз пък на няколко пъти вече се глася да спирам участие в играта, понеже често се случва да залагам на отбор, който не харесвам.

Получава се абсурдната ситуация да се радвам на головете на гелосания....УЖАС! Даже и резултата от мача им хванах, а мразя вдън душа Пепе, гела и въобще и отбор, и треньор. Не е честно за пред мен си...някак🤣🤣🤣

Отделно, че трябва да не се кефя, ако например в един мач има 4-5 гола, при положение, че съм го играл с 1-2.

 Абе мъка, мъкаааа...

  • Смея се 5
Връзка към коментар

Много ми харесаха украинците, само трябваше да си приключат мача още рано-рано, а не после да ги връщат в играта с тази безумна дузпа, кой тръгва да гардира топка на 1 метър от голлинията си... А ги бях сложил да бият яко с разлика, тя пък каква взе, че стана 😄

Холандците и те с купищата си пропуски искат нарочно да опровергаят една моя прогноза, че ще са най-резултатният отбор на първенството, въпреки че може и да не стигнат много далеч 😄

 

Днес е голям ден, чака ни дерби Англия-Шотландия на Уембли и на всичкото отгоре е петък, ще му се насладим. 😄 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 3 часа, Sun4o каза:

Аз пък на няколко пъти вече се глася да спирам участие в играта, понеже често се случва да залагам на отбор, който не харесвам.

Получава се абсурдната ситуация да се радвам на головете на гелосания....УЖАС! Даже и резултата от мача им хванах, а мразя вдън душа Пепе, гела и въобще и отбор, и треньор. Не е честно за пред мен си...някак🤣🤣🤣

Отделно, че трябва да не се кефя, ако например в един мач има 4-5 гола, при положение, че съм го играл с 1-2.

 Абе мъка, мъкаааа...

Що ли ми е толкова познато това?! :yes: и що пишеш от мое име?! :banned:

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 17 часа, Duke каза:

Направо ми се пълни душата докато гледам Дания - Белгия. Фен съм на датчаните от EURO '84. Сигурно някои от вас помнят онзи велик отбор на Дания, който роди прозвището "червения динамит". Тройката Лерби - Лаудруп - Елкер отпред, правеше каквото си иска. Особено качествен беше таранът Пребен Елкер. Лаудруп по-късно стана супер звезда. Тогава двата отбора направиха страшен мач в групата. Белгийците поведоха с 2:0, но датчаните не се предадоха и обърнаха до 3:2, за да се класират на полуфинал, където пък загубиха нещастно от Испания след дузпи. Оттогава не харесвам испанците... Пак от тогава и пак покрай този мач симпатизирам и на белгийците. Те също имаха страхотен отбор, воден от Енцо Шифо, Кулеманс и великия Жан Мари Пфаф на вратата. Сега вече съм емоционално обвързан с Холандия и някак по задължение не харесвам белгийците...

Лаудруп беше на само на 19 тогава. Бяха години, когато в националните отбори влизаха и играчи под 20. Но пък имаха братята Мортен и Йеспер Олсен. Елкер беше силен нападател, но Лерби беше интелигентен играч.

1984 г. любимци ми бяха португалците, които паднаха злощастно от Франция в гол в 119 минута. Португалия имаше изключителен състав тогава - Фернандо Шалана, Фернандо Гомеш, Пачеко.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Втори пореден добър мач за шотландците, жалко, че не взеха нещо и от първия мач, а англичаните просто бяха безобразни. Ще е супер смешно сега да извъртят някой Х с чехите и да излязат 2-ри от групата, за да избегнат тежък 1/8-финал... 😄 Крайно разочарован съм, днес мачовете обаче се надявам да са супер 🙂

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз като дългогодишен хейтър на 'най-великото първенство' държа да отбележа, че този отбор на Англия игра все едно бяха хванати от гората... както обикновено. Изобщо няма да се изненадам ако пак рано-рано стегнат куфарите след загуба на 1/8 финалите от поредните 'фермери'.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 56 минути , Petkan каза:

Маджарите къртят! Бях забравил що е то врящ котел. Кеф!!!

Огромно удоволствие е да се гледа мач в такава обстановка. И за футболистите, вярвам, е така. Браво на публиката! 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, Kosta Grudov каза:

Ще е супер смешно сега да извъртят някой Х с чехите и да излязат 2-ри от групата, за да избегнат тежък 1/8-финал... 😄

Не вярвам някога англичаните да подходят прагматично и да решат да правят сметки. Очаквам рутинна победа, а и в "групата на смъртта" нещата се заплитат и кой знае на кого ще се натресат като втори...

 

Снощи Гарет ме разочарова, а шотландците заслужаваха победата, за да се върнат в играта...

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Duke каза:

Не вярвам някога англичаните да подходят прагматично и да решат да правят сметки. Очаквам рутинна победа, а и в "групата на смъртта" нещата се заплитат и кой знае на кого ще се натресат като втори...

 

Снощи Гарет ме разочарова, а шотландците заслужаваха победата, за да се върнат в играта...

Определено се заплита и сега след този резултат на Франция, следващият мач ще е още по-ожесточен, само можем да се радваме, аз очаквам много резултатно зрелище, да видим.. 

И аз се надявам да не правят сметки, но при това положение, ако случайно Франция излязат втори ще е много, много тежко..

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Бях предвидила равен следващия мач, но четвърто поредно равенство ми се вижда вече статистически невъзможно, та за първи път си промених прогнозата след като вече съм я дала. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Гелосаният пак ще гледа сякаш са му дали празна кутийка с гел.

Лесно е да си на върха, когато целият отбор е от топ играчи. В годините, когато във футбола имаше по-силни индивидуалности, Нарцисалдо щеше да е в разширения състав.

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 40 минути , Zaro каза:

Гелосаният пак ще гледа сякаш са му дали празна кутийка с гел.

Лесно е да си на върха, когато целият отбор е от топ играчи. В годините, когато във футбола имаше по-силни индивидуалности, Нарцисалдо щеше да е в разширения състав.

Роналдо не е особено отговорен за слабата защита. Иначе беше замесен и в двата гола.

 

Германците много се бориха и играта с голяма отдаденост и тъй като защитата им не беше толкова трагична колкото на Португалия заслужаваха повече победата. И все пак, че при 2:4 Португалия имаха 3 положения да се върнат в мача показва, че тепърва ще търпят ядове.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, tch каза:

Роналдо не е особено отговорен за слабата защита. Иначе беше замесен и в двата гола.

Именно де. При силни защитници в Реал замесването в два гола при резултат 2:0 би имало по-висока стойност, отколкото при загуба с 2:4. Блести при победа, но не може да предотврати загуба, да обърне мач. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.