Прескочи до съдържание

Пътува ми се за...


Препоръчани мнения

Европа постепенно се отваря, но за жалост не така стоят нещата с останалия свят. Това предопределя втора поредна година с ограничени пътувания и повече писания в темите за COVID-19 отколкото в останалата част от форума. И така, докато си разсъждавам по тази неприятна ситуация, изведнъж ми хрумна да предложа игра на асоциации. Идеята е да се забавляваме, а правилата са съвсем прости. Наумяваш си, че много ти се пътува до определена дестинация (държава, град, място). Описваш въпросната дестинация със само една дума, която пускаш в темата. Останалите участници се опитват да отгатнат дестинацията на база предложената дума. Очевидно, въпросната дума следва да е едновременно характерна за дестинацията и в същото време не толкова очебийна, за да има все пак някакъв съспенс. След всеки десет неуспешни опита дестинацията да бъде позната, авторът e длъжен да публикува нова дума-жокер към описанието. Позналият дестинацията е следващ с предложение в играта и така нататък...

 

Аз започвам с думата: опера

 

Умишлено започвам с тази дума, защото практически вариантите за отговор са безкрайни. В този смисъл, моля за коректност от участниците. В момента, в който някой отгатне какво стои зад думата "опера" в моите мисли, обещавам да го обявя за победител...

 

 

 

 

  • Харесвам 4
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 20 минути , seaell каза:

Сидни, Австралия

Абсолютно вярно предположение! Очевидно, очертаващото се трето поредно отлагане на пътуването до Австралия за догодина, не ми се отразява добре на мислите... 😉 

 

Ти си на ход!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ееееее, @seaell, това е най-подвеждащата "ключова" дума: освен изброените по-горе мога да се захвана за Париж (банално, но все пак), Санкт Петербуг, Лондон, Ню Йорк, Амстердам (дори и само заради ван Гог),

Брюксел (Рене Магрид)

Рим

.... освен изобразително изкуство, образците на архитектурата също са изкуство..........

Москва (балет)

и т.н.

 

Връзка към мнение
В момента, oli_mali каза:

Силен жокер даваш - Санкт Петербург те зове 🙂

А, теб те зове следващата дестинация 🙂 Жокера щеше да е великолепие, но то пак се отнася за много от изброените вече места.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ха-ха. Сега загрях и ви разгадах😃 Задавате си провалените дестинации😜

@oli_mali да не ти се ходи до Мачу Пикчу😄

Редактирано от ДиянаВ
  • Смея се 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 59 минути , ДиянаВ каза:

Ха-ха. Сега загрях и ви разгадах😃 Задавате си провалените дестинации😜

@oli_mali да не ти се ходи до Мачу Пикчу😄

И там ми се ходи, ама друго съм наумил. И не е провалено, щото през 2016 бях и искам пак 🙂 

 

преди 49 минути , Zaro каза:

Ей го къде Пловдив, бе майна.

Редовно отскачам до родното място, така че не ми е залипсвало толкова. 

 

преди 44 минути , seaell каза:

Девня 😜 В неделя бях там. Имаше гладиаторски битки 😆

20210613_131957.jpg

20210613_115608.jpg

Не, дори не знаех, че има амфитеатър - ще проуча. 

 

преди 49 минути , Светославов каза:

Arena di Verona? 

Не, ама позна страната. 

 

преди 31 минути , luba_rizova каза:

Рим? 

Не

 

преди 21 минути , Зани каза:

Тунис - Ел Джем?

Не

 

Няма 10 мнения още, но смятам да дам жокер - Андреа Бочели

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

"Театърът на тишината" в Лаятико.

 

П.П. Нито в Таормина, нито в Пловдив, майна, има АМФИтеатри 😉

 

П.П.П. Ако не бяха жокерите, щях да кажа Пула, Хърватия.

  • Харесвам 6
  • Браво 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.