Прескочи до съдържание

Пътува ми се за...


Препоръчани мнения

Дани Магелани
преди 2 минути , Taliana каза:

Второто предположение на Дани , като отговор на моята асоциация - Хаваи.

Така е. Ти си.

преди 4 минути , master_of_germs каза:

Апострофче няма ли? 🙂 

Хавайски празник с храна и танци. Не зная за апострофче. Може и да има.

Хавай ми предстои през януари 2022, ако Ковид или друго не ми мине път.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Дани Магелани каза:

Така е. Ти си.

Хавайски празник с храна и танци. Не зная за апострофче. Може и да има.

lūʻau (also anglicized as "luau") is a traditional Hawaiian party or feast that is usually accompanied by entertainment 🙂 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Само да обърна внимание, че основното правило е думата да бъде само една. Едва след десет предположения може да се даде жокер, отново под формата на една дума. Словосъчетанията водят по-бързо до отговор на загадката, а целта е това да се случва на един по-късен етап. По този начин правилата ще повишат трудността на самата игра. Съща така, участник, който следва да посочи нова асоциация е длъжен да го стори в рамките на 24 часа в противен случай губи реда си и следващата загадка се посочва от първия по време...

 

Така и не става ясно, кой е наред?

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Играта нещо спря и се активизира ковид темата. Затова си позволявам да прередя @master_of_germs, но той няма да ми се разсърди, защото асоциацията ми за мястото е свързана с него🙂

Думата е дракон😄

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , Мари Николова каза:

Да не би за Любляна да си мислиш? 🙂

 

Точно така. Дракон е асоциацията ми за Любляна, а не за Мастера, да е ясно 😃

Любляна и Словения беше в плановете ми за април 2020. Сега не ми е мерак, но пак ще се възроди. За начална точка Русе си изисква леко щур маршрут, а сега не съм на такава вълна. Желанията ми са в довършването на недовършените места🙃

 

@Мари Николова ти си🙂

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , ДиянаВ каза:

Точно така. Дракон е асоциацията ми за Любляна, а не за Мастера, да е ясно 😃

Любляна и Словения беше в плановете ми за април 2020. Сега не ми е мерак, но пак ще се възроди. За начална точка Русе си изисква леко щур маршрут, а сега не съм на такава вълна. Желанията ми са в довършването на недовършените места🙃

 

@Мари Николова ти си🙂

И аз проверявах за Любляна. Съкратили са значително автобусният транспорт, което е довело и до повишаване на цените. Пътя Тревизо - Любляна излиза повече от двупосочен самолетен билет до Тревизо. Но все ще стигнем и до там. 🙂

Моята дума е войник.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , elmapl каза:

За Любляна. Нашият план е София-Загреб с Райънеър. И от Загреб за 10-15 евро сме в Любляна.

Да, това е другият вариант, но за август. 🙂

преди 5 минути , ДиянаВ каза:

Ние с @Мари Николова ще чакаме Варна-Залцбург и ще навлезем от по-красивата страна на Словения😉

О, да. 🙂

А с това предложение си по-близо до верният отговор, отколкото с 

преди 7 минути , ДиянаВ каза:

войник - казак - южна Украйна - Запорижието на Wizz 😂

😉

Не, че и там не ми се ходи. 🙃

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Когато се замисля, се сещам за още няколко, но идеята при игра на асоциации е наистина да се каже първата, а моята мислА протече така:

Войник -> оловен -> Андерсен -. Копенхаген

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Мари Николова каза:

Много добре се ориентира, но войникът не е оловен и мястото не е Копенхаген. 😉

 

Е, той по принцип е калаен в оригинал, малко волности в превода сме си позволили 🙂 

Втората асоциация беше:

Войник -> добър -> Швейк ...  и тука пътищата на мисълта ми се раздвояват. Едното разклонение е към Прага, другото - към Ческе Будейовице 🙂 

 

  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 51 минути , master_of_germs каза:

към Ческе Будейовице

Знаех си, че ти ще се сетиш пръв за градчето на добрия войник Швейк. 🙂

Още повече, че правя програмата за чаровни чешки градчета въз основа на твои препоръки във форума. Защо си мисля, че имаше и пътепис за вашето лятно пътуване по тези земи или бъркам? Не мога да го намеря.

Твой ред е. 🙂

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
В момента, Мари Николова каза:

Знаех си, че ти ще се сетиш първи за градчето на добрия войник Швейк. 🙂

Още повече, че правя програмата за чаровни чешки градчета въз основа на твои препоръки във форума. Защо си мисля, че имаше и пътепис за вашето лятно пътуване по тези земи или бъркам? Не мога да го намеря.

Твой ред е. 🙂

 

За съжаление пандемията нещо ми секна музата да пиша (а и снимките са ми вече прехвърлени все на външните хардове), и пътеписът остана в много начален етап, като описах само Братислава и Бърно... А вече няколко души ме врънкат да го продължа 🙂 А то пътуването не беше лятно, а по великден преди две години 🙂 

 

-----------

 

Пътува ми се за: долината

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 10 минути , Цвете каза:

… на смъртта?😊

Не (все още не!). Но не очаквах с първи опит да се познае континента 🙂 

 

Не смърт, а венчално було има в моята долина 🙂 

 

 

@Duke , извинявай, че няма да чакам десет грешни отговора, но при реална игра на асоциация се дава нова дума след всеки грешен отговор, и точно тази динамика в играта я обожавам 🙂 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, master_of_germs каза:

Не (все още не!). Но не очаквах с първи опит да се познае континента 🙂 

 

Не смърт, а венчално було има в моята долина 🙂 

 

 

@Duke

Водопадът Bridal Veil Falls, в долината Yosemite в САЩ.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, MCC каза:

Водопадът Bridal Veil Falls, в долината Yosemite в САЩ.

Абсолютно точно! 🙂 Твой ред е!

 

Долини има много, но долинаТА е само една. Поне за тези които практикуват или се интересуват от скално катерене.

Йосемити е име за туристите, а за катерачите е просто ДолинаТА. Винаги с главна буква и членувано. Тяхната обетована земя.

В Йосемити са най-известните скални стени за катерене в Северна Америка, начело с Ел Капитан, Там са най-високите водопади в Северна Америка. И макар Bridalveil falls да не е чак толкова висок, той е първият, който виждаш, когато влизаш в долината Йосемити и поглеждаш през легендарната tunnel view:

383033036_tunnelview.jpg.eac02ad0b299077957a4fc8ac05ef487.jpg

 

Вляво е Капитанът, който чака да повдигне водопадното "було" на своята невеста, застанала пред Катедралата (Cathedral Rock). А в средата и най-далеко е "разбитият наполовина купол" Half Dome, още един връх, който разпалва въображението 🙂

https://en.wikipedia.org/wiki/Half_Dome

 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.