Прескочи до съдържание

Пътува ми се за...


Препоръчани мнения

Може от време на време да слагаме някоя снимчица, дори и от нета. Ще бъде като отражение на индивидуалната асоциация с дадено място. Ей така за вдъхновение на другите участници. Снимката може да е от този, който отгатва за неговото предположение.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 12 минути , master_of_germs каза:

"Театърът на тишината" в Лаятико.

Браво, мастър! Ти си на ход.

 

През 2006 г. Бочели убеждава общината Лаятико (неговото родно място) да построи открит амфитеатър, наречен „Teatro del Silenzio“ („Театър на тишината“), като подпомага значително построяването му. Бочели е почетен президент на театъра. Там той изнася представления само веднъж годишно, на които кани прочути певци като гост-изпълнители. Една нощ през юли театърът е отворен за представлението, а през останалото време от годината той стои в тишина.

  • Харесвам 3
  • Браво 4
Връзка към мнение
преди 20 минути , Светославов каза:

Е, тук @Mistress of Germs има думата :)))

 

Ех, не мога ли да помечтая да спя и с друга!?...

С една проклета красавица... казва се Мая. Мадама от висока класа. Не е никак леснодостъпна... Даже нелегално през граница смятам да мина заради нея...

В мечтите си коленича пред нея с букет каранфили, тя се разсъблича и влизаме да плуваме в езерото...

И едва след това се отправяме към "мястото за спане"...

Но, честно казано, ако не стане с Мая, ще отида директно към мястото за спане, с която ми се навие да пътуваме заедно 😉

  • Смея се 7
Връзка към мнение
В момента, Светославов каза:

 Maja Jezercë ? 

Щото и аз си мечтая за нея 🙂 

Същата "проклета" Мая😉 А Каранфилите искам да набера в същата планина - Проклетийе. Но друго е "мястото за спане" 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 1 минута , ДиянаВ каза:

Опипвам, че да стигнем до жокер🙂

Бран, Замъкът на граф Дракула😄

 

151A2142-5F0E-4FE5-9963-2058FB964B1B.png

В словоизлиятелния ми пост имаше поне пет жокера и @Светославов разпозна няколко от тях. Мая е в Албания, но аз казах, че смятам да минавам нелегално граница, за да я достигна. Чак толкоз смел съм само на думи. @funny, не в Албания е "мястото за спане", което се търси.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
В момента, master_of_germs каза:

В словоизлиятелния ми пост имаше поне пет жокера и @Светославов разпозна няколко от тях. Мая е в Албания, но аз казах, че смятам да минавам нелегално граница, за да я достигна. Чак толкоз смел съм само на думи. @funny, не в Албания е "мястото за спане", което се търси.

Ясно . Търсим къде да "спиш" с Мая ( без Албания)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 25 минути , master_of_germs каза:

Но, честно казано, ако не стане с Мая, ще отида директно към мястото за спане, с която ми се навие да пътуваме заедно

 

преди 7 минути , funny каза:

Ясно . Търсим къде да "спиш" с Мая ( без Албания)

За пореден път доказваме на случайният наблюдател, че този форум е развратно, пиянско място на безделници. 😜🤣😁

  • Харесвам 2
  • Шок 2
  • Смея се 16
Връзка към мнение
преди 47 минути , master_of_germs каза:

В словоизлиятелния ми пост имаше поне пет жокера и @Светославов разпозна няколко от тях. Мая е в Албания, но аз казах, че смятам да минавам нелегално граница, за да я достигна. Чак толкоз смел съм само на думи. @funny, не в Албания е "мястото за спане", което се търси.

Ще преминеш от Черна гора.

Спи ти се в Плав, градче на границата.

Ще се къпеш в Плавското езеро.

Каранфилите са планински масив.

Ще се качиш на Мая Езерце, на-високата, от всичките мАи:))))

  • Харесвам 3
  • Браво 3
Връзка към мнение
преди 2 минути , AlexandraKo каза:

Ще преминеш от Черна гора.

Спи ти се в Плав, градче на границата.

Ще се къпеш в Плавското езеро.

Каранфилите са планински масив.

Ще се качиш на Мая Езерце, на-високата, от всичките мАи:))))

Много ми хареса логиката ти! Да, отговорът е в Черна гора. Проклетийе е планина, която е разположена в три държави - Косово, Черна гора и Албания. Мая на албански е думата за връх. И да, пълно е с МАи, най-високата е Мая Йезерцъ (или Йезерски връх на черногорски). Тя е изцяло в албанска територия, но изкачването й е малко по-лесно ако се тръгне откъм Черна гора и се мине границата през баирите. В полицейското управление точно в Плав трябва да се обадиш, за да получиш разрешение. А Каранфили е най-красивият масив в Проклетийе, изцяло на черногорска територия.

Търсим обаче друго "място за спане" в Черна гора, което също много искам да посетя в тази държава, като по възможност го комбинирам в едно пътуване заедно с Проклетийе, без да е задължително. 🙂

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Светославов

 

преди 2 минути , master_of_germs каза:

Много ми хареса логиката ти! Да, отговорът е в Черна гора. Проклетийе е планина, която е разположена в три държави - Косово, Черна гора и Албания. Мая на албански е думата за връх. И да, пълно е с МАи, най-високата е Мая Йезерцъ (или Йезерски връх на черногорски). Тя е изцяло в албанска територия, но изкачването й е малко по-лесно ако се тръгне откъм Черна гора и се мине границата през баирите. В полицейското управление точно в Плав трябва да се обадиш, за да получиш разрешение. А Каранфили е най-красивият масив в Проклетийе, изцяло на черногорска територия.

Търсим обаче друго "място за спане" в Черна гора, което също много искам да посетя в тази държава, като по възможност го комбинирам в едно пътуване заедно с Проклетийе, без да е задължително. 🙂

Е, женската логика винаги е по-интересна 🙂 

Някой филолог да се включи че аз стигнах до Будва с корен "будя", но ти търсиш да спиш. Но ще те остави ли да спиш ...

Преди 1 час, master_of_germs каза:

казва се Мая. Мадама от висока класа.

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 4 минути , Светославов каза:

 

Е, женската логика винаги е по-интересна 🙂 

Някой филолог да се включи че аз стигнах до Будва с корен "будя", но ти търсиш да спиш. Но ще те остави ли да спиш ...

 

Добра логика също така... Но Балканите не винаги са били населени със славяни. А това "място за спане" има по-дълбоки корени... от времето на Римската империя, бих казал...

Връзка към мнение

Peaks of the Balkans е кръгов многодневен пешеходен планински маршрут през Черна Гора, Косово и Албания за който от години си търся компания и не намирам. Та вече съм се почти отказал. Но е точно кръг в Проклетийе, а вече казах, че "мястото за спане" не е в тази планина.

 

Последен жокер:

Латинската дума, означаваща "място за спане" (за което в нашия език използваме далеч по-звучното "общежитие"), се е запазила почти същата, с много дребни промени, във всички романски езици, включително и в английския...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 28 минути , Lyubina каза:

Ясно, нещо с дормикум ще трябва да е. 

 

 

Дурмитор😉

Точно така. Хайде, твой ред е да ни караш да познаем, накъде ти се пътува 🙂

 

@Duke, аз не разбрах дали мислиш жокер да се дава чак след десетия грешен отговор или максимум до десет предположения да се чака. Свикнал съм от снимковата игра да давам жокери много по-бързо. Понякога не може да стои човек онлайн толкова дълго, че да чака и да ги брои точно десет отговора. А и в началото е по-добре темата с играта да върви с повече постове, за да добие популярност, а според мене има потенциал. Също мисля, че е добре, след като на някого му познаят мястото, той да сложи и някоя снимка, за да запали и останалите (или пък да си намери компания дори)?! 🙂

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

@master_of_germs, нямам претенции за патент и вето върху правилата, така, че всякакви предложения са добре дошли...

 

Според мен, нямаме бърза работа и жокер е добре да се дава след поне десет погрешни догадки. Все пак, не всеки е постоянно на линия, а темата не е за време. Относно снимката е ОК, но не и като жокер, защото темата ще заприлича на една друга. Но, както казах, важно е какво ще реши мнозинството. Аз съм ОК с всяка промяна...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Той (Еразъм) къде ли не е бил!? Ротердам е очеваден отговор и точно поради това едва ли е верен, но няма как да не се започне с него 🙂

преди 6 минути , Duke каза:

Нямам претенции за патент и вето върху правилата, така, че всякакви предложения са добре дошли...

 

Според мен, нямаме бърза работа и жокер е добре да се дава след поне десет погрешни догадки. Все пак, не всеки е постоянно на линия, а темата не е за време. Относно снимката е ОК, но не и като жокер, защото темата ще заприлича на една друга. Но, както казах, важно е какво ще реши мнозинството. Аз съм ОК с всяка промяна...

Аз не бих давал снимка като жокер, а накрая, след като загадката ми е разпозната. Иначе отиваме в територията на снимковата игра.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.