Прескочи до съдържание

Бари, Матера… план


招き猫

Препоръчани мнения

@Argentique, добре, че го спомена за часовете, че аз не се зачетох много в горния линк, само видях че почват от 2.49е и ми се видяха евтини, понеже за два багажа - среден куфар и раничка платих над 10 евро. Но, сега като каза, се сетих, че и тези на гарата имаха някакви часове, и ние малко надвишавахме първата зона и почваше да тече следващата. На тези на гарата входа гледа към първия коловоз, ако си с лице към коловоза се пада вляво и в дъното някъде, може и да си имат име, но не го помня.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 30.04.2024 г. в 9:35, lio каза:

Какъв градски транспорт сте ползвали от Бари до Матера?

Изглжда автобусът е най-добрата опция, но има по един сутрин и един вечер ми се струва.

Гледам на https://www.itabus.it/en

Също и Флексибус имат, но отново доста неудобно разписание, два пъти на ден.

 

Някой с различен поглед върху танспорта Бари - Матера и обратно?

И ние сме пред същия въпрос. Мисля на пътуваме с влак - нещо такова ми се върти.

Кога пътувате вие?

Връзка към коментар

Най-удобния транспорт е влака, но не пътува  в неделя. Спирката е като застанеш с лице към голямата гара вдясно, от там тръгват и влаковете за летището. За Матера са на горното ниво. На някои влакове има прекачване на Алтамура. По горе в темата е писано доста по въпроса.

Това е жп компанията, която оперира по тази линия.

Връзка към коментар
преди 2 минути , traveler каза:

Най-удобния транспорт е влака, но не пътува  в неделя. Спирката е като застанеш с лице към голямата гара вдясно, от там тръгват и влаковете за летището. За Матера са на горното ниво. На някои влакове има прекачване на Алтамура. По горе в темата е писано доста по въпроса.

Благодаря за инфото. 

Ние кацаме вторник и се прибираме обратно в събота.

А дали имате идея от летището на Бари, дали има нещо, директно за Матера - да не ходим до гарата в Бари?

Искам да ви попитам и още нещо, ако е удобно ... Струва ли си нощувка в Матера или направо всичките 4 да си ги ситуираме в Бари и от там на разходка 🙂 Това е другата ми дилема.

Благодаря Ви предварително ☺️

 

Връзка към коментар
преди 2 минути , Kremi Nikolova каза:

Благодаря за инфото. 

Ние кацаме вторник и се прибираме обратно в събота.

А дали имате идея от летището на Бари, дали има нещо, директно за Матера - да не ходим до гарата в Бари?

Искам да ви попитам и още нещо, ако е удобно ... Струва ли си нощувка в Матера или направо всичките 4 да си ги ситуираме в Бари и от там на разходка 🙂 Това е другата ми дилема.

Благодаря Ви предварително ☺️

 

Да Матера съм ходил само от Бари, но мисля, че по-горе е писано за летището. Може да си резервирате нощувките в Бари и от там да отскочите до Полиняно, Монополи и Остуни по морето и на юг Локоротондо и Алберобело.

Нощувка в Матера си струва заради вечерно-нощния изглед. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , traveler каза:

Да Матера съм ходил само от Бари, но мисля, че по-горе е писано за летището. Може да си резервирате нощувките в Бари и от там да отскочите до Полиняно, Монополи и Остуни по морето и на юг Локоротондо и Алберобело.

Нощувка в Матера си струва заради вечерно-нощния изглед. 

Като цяло програмата ни е такава и 3те нощувки са ни в Бари и от там разходки, но се чудих за нощувката в Матера. Благодаря Ви ☺️

преди 12 минути , master_of_germs каза:

Това е влак, предполагам - или автобус?

От къде точно на летище се хваща?

Благодаря ☺️☺️☺️

Връзка към коментар

Ще го погледна.

Оказва се, че по-малко известните градчета са значително по-интересни. Като Монополи, примерно, та ще погледнем и Молфетта и ще видим ако можем да го съчетаем. Благодаря ☺️

Връзка към коментар
преди 31 минути , Kremi Nikolova каза:

Това е влак, предполагам - или автобус?

 

Това е автобус от самото летище, който отива в Матера без прекачване. Почакахме 2-3 часа на летището докато дойде часа на автобуса, но ни беше удобен тъй като е директен.

Ние сме правили - с автобуса от летището  директно в Матера и там 1 нощувка. На другия ден с влак от Матера (с прекачване в Алтамура) вече отидохме и се позиционирахме в Бари, от където с влак/автобус обикаляхме.

Връзка към коментар
преди 1 минута , Kremi Nikolova каза:

Ще го погледна.

Оказва се, че по-малко известните градчета са значително по-интересни. Като Монополи, примерно, та ще погледнем и Молфетта и ще видим ако можем да го съчетаем. Благодаря ☺️

Ооо, Монополи е доста популярно градче, особено сред италианци и особено уикенда. :smile3:

Връзка към коментар
преди 2 минути , DGTG каза:

Това е автобус от самото летище, който отива в Матера без прекачване. Почакахме 2-3 часа на летището докато дойде часа на автобуса, но ни беше удобен тъй като е директен.

Ние сме правили - с автобуса от летището  директно в Матера и там 1 нощувка. На другия ден с влак от Матера (с прекачване в Алтамура) вече отидохме и се позиционирахме в Бари, от където с влак/автобус обикаляхме.

Идеално ☺️

Връзка към коментар

Ето на кратко моята програма, в която съм описала и местата, които сме си избрали за нощувки.
*Не изписвам тук забележителностите, защото тях вече сме ги набелязали и подредили - кое как и за да не става много дълъг поста. Ако някой проявява интерес, мога да публикувам и тях.
Приемам всякакви съвети за промени в програмата и най-вече за начини на придвижване.

Благодаря предварително!
 

1 ден 13.08: Полет от София до БАРИ с АК Райън Еър

Сф – Ба 15:05 – 15:25

Кацане на летището в Бари - по възможност от там трансфер до Матера. Ако ли не - трансфер до гарата в Бари и от там до Матера.
Пристигане в Матера. Настаняваме се в хотел
L`infinito dei Sassi . Обиколна на Нощна Матера и вечеря в ресторантче (тратория) - ще се радвам, ако някой препоръча. Нощувка.

2 ден 14.08: Закуска

Туристическа обиколка на Матера
Привечер отпътуване за Бари. Настаняване в
Х-л Palazzo Verrone 
3 ден 15.08

Закуска. Посещение на Полиняно а Маре и Монополи.
Обмислям вечеря в Монополи.
Връщане в Бари. Нощувка.

4 Ден 16.08 

Закуска. Отпътуване за Алберобело - Полудневна обиколка.

Обяд в трула ресторант с дегустация на местен специалитет домашно приготвен ОРЕКИЕТЕ - също приемам препоръки за трулски ресторант.
По желание посещение на Мартина Франка. Връщане в Бари. Нощувка.
5 ден 17.08 - БАРИ
Късния следобед трансфер до летище. Полет Бари - София.

Връзка към коментар
преди 9 минути , Kremi Nikolova каза:

3 ден 15.08. Закуска. Отпътуване за Алберобело - Полудневна обиколка.
По желание посещение на Локоротондно. Връщане в Бари. Нощувка.

Сменете този ден със следващия, до Полиняно поне ще има влак. 15 август е Ferragosto в Италия – бомба ще е паднала и не знам дали въобще ще има автобуси за Алберобело. И повечето ресторанти няма да работят.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Argentique каза:

Сменете този ден със следващия, до Полиняно поне ще има влак. 15 август е Ferragosto в Италия – бомба ще е паднала и не знам дали въобще ще има автобуси за Алберобело. И повечето ресторанти няма да работят.

Сменено 🙂 М да - голямо благодрая - тъй като у нас си работят повечето неща, съвсем пропуснах факта, че в Италия за Богородица далеч не е така.
От Полиняно с какво можем да идем до Монополи и дали в този ден нещичко ще работи и там 🙂

 

Връзка към коментар
преди 2 минути , Kremi Nikolova каза:

Италия за Богородица далеч не е така.

Ferragosto излиза извън рамките на Богородица, идва още от римско време: https://bg.wikipedia.org/wiki/Ферагосто

преди 3 минути , Kremi Nikolova каза:

От Полиняно с какво можем да идем до Монополи и дали в този ден нещичко ще работи и там

С влак на Trenitalia, 6 минути път. Повечето италианци отиват на плаж този ден, ще е лудница по влаковете, чийто брой ще е намален. Какво ще работи, не знам.

Връзка към коментар
преди 5 часа, Argentique каза:

Ferragosto излиза извън рамките на Богородица, идва още от римско време: https://bg.wikipedia.org/wiki/Ферагосто

С влак на Trenitalia, 6 минути път. Повечето италианци отиват на плаж този ден, ще е лудница по влаковете, чийто брой ще е намален. Какво ще работи, не знам.

Май ще се наложи като цяло да преосмислим този ден - евентуално да останем да разгледаме Бари, за да избегнем лудницата ...
@Argentique - благодаря много 🥰

Връзка към коментар

предполагам, че туристически неща ще работят

едно време на 15.8 в Милано музеят Леонардо даВинчи беше отворен и безплатен

иначе почти нямаше къде да се хапне, освен най-туристическите капани в центъра

Връзка към коментар
преди 5 часа, Kremi Nikolova каза:

Ето на кратко моята програма, в която съм описала и местата, които сме си избрали за нощувки.
*Не изписвам тук забележителностите, защото тях вече сме ги набелязали и подредили - кое как и за да не става много дълъг поста. Ако някой проявява интерес, мога да публикувам и тях.
Приемам всякакви съвети за промени в програмата и най-вече за начини на придвижване.

Благодаря предварително!
 

1 ден 13.08: Полет от София до БАРИ с АК Райън Еър

Сф – Ба 15:05 – 15:25

Кацане на летището в Бари - по възможност от там трансфер до Матера. Ако ли не - трансфер до гарата в Бари и от там до Матера.
Пристигане в Матера. Настаняваме се в хотел
L`infinito dei Sassi . Обиколна на Нощна Матера и вечеря в ресторантче (тратория) - ще се радвам, ако някой препоръча. Нощувка.

2 ден 14.08: Закуска

Туристическа обиколка на Матера
Привечер отпътуване за Бари. Настаняване в
Х-л Palazzo Verrone 
3 ден 15.08

Закуска. Посещение на Полиняно а Маре и Монополи.
Обмислям вечеря в Монополи.
Връщане в Бари. Нощувка.

4 Ден 16.08 

Закуска. Отпътуване за Алберобело - Полудневна обиколка.

Обяд в трула ресторант с дегустация на местен специалитет домашно приготвен ОРЕКИЕТЕ - също приемам препоръки за трулски ресторант.
По желание посещение на Мартина Франка. Връщане в Бари. Нощувка.
5 ден 17.08 - БАРИ
Късния следобед трансфер до летище. Полет Бари - София.

За Бари препоръчвам La Cantina dello Zio за вечеря. Няколко пъти съм ходила и никога не ме разочарова. Обикновено има винаги опашка с чакащи за него. А за Матера - La Pignata.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Kremi Nikolova каза:

Ето на кратко моята програма, в която съм описала и местата, които сме си избрали за нощувки.
*Не изписвам тук забележителностите, защото тях вече сме ги набелязали и подредили - кое как и за да не става много дълъг поста. Ако някой проявява интерес, мога да публикувам и тях.
Приемам всякакви съвети за промени в програмата и най-вече за начини на придвижване.

Благодаря предварително!
 

1 ден 13.08: Полет от София до БАРИ с АК Райън Еър

Сф – Ба 15:05 – 15:25

Кацане на летището в Бари - по възможност от там трансфер до Матера. Ако ли не - трансфер до гарата в Бари и от там до Матера.
Пристигане в Матера. Настаняваме се в хотел
L`infinito dei Sassi . Обиколна на Нощна Матера и вечеря в ресторантче (тратория) - ще се радвам, ако някой препоръча. Нощувка.

2 ден 14.08: Закуска

Туристическа обиколка на Матера
Привечер отпътуване за Бари. Настаняване в
Х-л Palazzo Verrone 
3 ден 15.08

Закуска. Посещение на Полиняно а Маре и Монополи.
Обмислям вечеря в Монополи.
Връщане в Бари. Нощувка.

4 Ден 16.08 

Закуска. Отпътуване за Алберобело - Полудневна обиколка.

Обяд в трула ресторант с дегустация на местен специалитет домашно приготвен ОРЕКИЕТЕ - също приемам препоръки за трулски ресторант.
По желание посещение на Мартина Франка. Връщане в Бари. Нощувка.
5 ден 17.08 - БАРИ
Късния следобед трансфер до летище. Полет Бари - София.

Ресторанти в Матера, препоръчани от италианец - Osteria pico, Osteria al casale, Ristorante da nico - лично съм ги проверила 🙂 - препоръчвам, храната е автентична за региона

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Katya Krusteva каза:

Ресторанти в Матера, препоръчани от италианец - Osteria pico, Osteria al casale, Ristorante da nico - лично съм ги проверила 🙂 - препоръчвам, храната е автентична за региона

Благодаря много ♥️

преди 1 час, Plamsi каза:

За Бари препоръчвам La Cantina dello Zio за вечеря. Няколко пъти съм ходила и никога не ме разочарова. Обикновено има винаги опашка с чакащи за него. А за Матера - La Pignata.

Благодаря Ви ♥️♥️♥️

Връзка към коментар
преди 5 часа, neuromancer каза:

предполагам, че туристически неща ще работят

едно време на 15.8 в Милано музеят Леонардо даВинчи беше отворен и безплатен

иначе почти нямаше къде да се хапне, освен най-туристическите капани в центъра

Ами взехме решение да го мислим на място и да видим кое как. Ще поразпитаме от предните дни и ще видим как да го направим. 

Тъй като изначалната идея беше да посетим Алберобело, въпроса е да има транспорт. С другото ще се оправим ☺️

Аз също мисля, че туристическите обекти ще работят, а и трупите нямат вход - ще видим все пак ☺️

Благодаря за мнението ☺️

Връзка към коментар
преди 17 часа, elmapl каза:

Здравейте, моля за актуална информация. Колко струва такси от летище Бари до града Бари за 4 човека дневна тарифа. Фиксирана цена ли е? 

За какво ви е такси, като влакът е супер удобен и е 5 евро. Автобусите също не спират.

За такси и трансфер няма фиксирана цена, трябва да се поровите и да видите предпочитан от вас враиант. Има луксозни и не толкова, различните компании дават различна цена.

Връзка към коментар
преди 4 минути , lio каза:

За какво ви е такси, като влакът е супер удобен и е 5 евро. Автобусите също не спират.

За такси и трансфер няма фиксирана цена, трябва да се поровите и да видите предпочитан от вас враиант. Има луксозни и не толкова, различните компании дават различна цена.

По принцип,  аз също предпочитам влака - удобен е, както и автобус. 

Исках, ако някой е пътувал, да се ориентирам просто. ☺️

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.