Прескочи до съдържание

Бари, Матера… план


招き猫

Препоръчани мнения

На 17.06.2023 г. в 12:43, nasich каза:

Здравейте  всички!

Имам следният въпрос - възможен ли този план ?

3 дни за пътуване с обществен транспорт.

Ден 1 - Бари-Матера-Алтамура - Бари /влак/

Ден 2 - Бари - Алберобело - Локотондро - Мартина Франка - Бари /автобус+влак/

Ден 3 - Бари - Остуни - Монополи - Полиняно а Маре - Бари. /влак/

Тук намерих разписанието за матера ,но може ли линк и за влаковете за Остуни?

Ще Ви бъда благодарен!

Здравейте отново! Най-напред да БЛАГОДАРЯ на всички които ми помогнаха страшно много и да докладвам!

Планът не го изпълних целият /нямаше как/. Пропуснах Алтамура и не ходих до Мартина Франка!

Убедих се ,че 1 ден /с пътуване до Матера/ е страшно малко и ще трябва да повтарям!

Маршрут 2 и 3 стават но с по-ранно тръгване /най-късно до 8.00 ч./ - без Мартина Франка в маршрут 2.

За гардероба на гарата да кажа ,че някой питаше. Работи до 20:00 ч. За първите 4 часа - цената е 6 евро и за всеки следващ час по 1 евро! Намира се като излезете на перона и в ляво /след тоалетните. В ресторантите цените са нормални /според мен/ - до 40 евро за двама с кана или бутилка вино. 1л. наливно е твърдо 10 евро ,а бутилките са 12-24 евро в зависимост от виното. Пицата е 6-8 евро , но си е голяма. 

Супермаркета на гарата е с цени доста по-ниски от тези тук. 2 кена бира PERONI  са 1.55 евро, водата е 0.35-0.40 евро /без значение 0.5 л. или 1.5 л./ . Сирената 250/300 грама са около 2.50 /3.50 евро. 4 кена Кока Кола  са 2.65 евро. В общи линии е това! Плажа не си струва - претъпкан ,няма платена зона , местните си носят шезлонги и чадъри! Пулия е за обиколки - прекрасна е!

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към мнение

Здравейте, 

Тъй като полетът за Бари закъснява вече с два часа и половина, моля за съвет, полага ли се някакво обезщетение?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 22.06.2023 г. в 10:23, Sofia Mitreva каза:

от летището хванахме автобус 16 с билети от шофьора

Цената пак ли е 1 евро като в приложението. Ако е 2 евро,в летището продават билети,но не знам дали са по 1.

Връзка към мнение
преди 44 минути , dimitrov6 каза:

Цената пак ли е 1 евро като в приложението. Ако е 2 евро,в летището продават билети,но не знам дали са по 1.

Това открих в сайта на превозвача - https://www.amtab.it/en/trasporto-pubblico-locale-sub-3/titoli-di-viaggio-e-tariffe-2

Single tickets available on all our buses - € 1,50

You can buy your single ticket from the bus driver when you get on. Ticket is valid for one single journey on any of our buses.

Утре заминавам и днес на спокойствие купих 3 билета с приложението. Знам ли след кацането телефонът как ще се справи с пренастройването на италианска вълна🙂. Супер лесно стана. Утре само ще ги валидирам, когато му дойде времето.

IMG_0668.png.f646fa671430ad2dd42b8ee501cfe55f.png

Междувременно разбрах, че билети за някои междуградски автобуси могат да се купуват и от сайта на трениталиа. Доста имам да тествам по транспортните въпроси, само да стигнем😉

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 36 минути , ДиянаВ каза:

Утре заминавам

В сградата на гара Бари има супермаркет откъм площада зад нея. Миналият път си купих вода за  и платих  с жълти стотинки цяла шепа. Касиерката мрънка нещо.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Влакът летище – Бари Чентрале последно беше по 5.10€ на човек, а Диянчето са трима и напълно я разбирам. :smile3: Ще издържат малко тъпканица. :smile3:
И аз се возих два-три пъти на този влак, но самолетният билет тогава беше по-евтин дори от влака ('20-'21 г.), та се балансираха нещата. :biggrin:

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

В понеделник се върнах от Бари и тъй като на отиваве Уиз закъсня с три часа, си взехме такси. Бяхме 4 човека и си беше фиксирано 25 евро при положение, че автобусите и метрото са 4 - 5 евро. Този градският вече не вървеше, тъй като беше късно вечерта. Иначе на връщане си хванахме автобуса за 1 евро, но си беше претъпкан и е голям късмет, ако още в началото се намерят места за сядане. Ако сте повече хора и не ви се свидят няколко евро отгоре, поне на идване, таксито не излиза чак толкова по-скъпо.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Само да допълня, че беше много жега още от рано сутрин до късно вечер. И ако искате да разнообразите от стандартните градчета, горещо препоръчвам Молфета. На 20 мин някъде с влак от Бари е и е супер китно и готино градче, което става хем за разходка, хем за плажуване.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 21 минути , ДиянаВ каза:

И ние имаме 2 часа закъснение засега. Транспортът ще го мисля в движение. Благодаря за споделеното тук.

Успех и дано да не го променят, че при нас сигурно закъснението се променяше на всеки половин час. И да си изкарате страхотно!

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Първо беше час и половина, после два, вече малко ги прехвърля. Раздадоха вода и сандвич. Добре че на букурещкото летище на доста места се пуши🙂. Притеснява ме най-вече транспорта до Лече, че и дотам са час и 40 мин. Поначало днес го бях писала ден по пътищата, но така като се проточи … кофти. 

Връзка към мнение

Ако спите в Лече, няма проблеми, поне има влакове до посред нощ. Лек път и пускай снимки да плакнем очи. :girl_in_love:
Поне самолетът, с който ще летите, е кацнал в Букурещ от Единбург.
Снимай си таблото на Пристигащи в Бари, като гледам, над три часа отива закъснението.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Мина разтвора без никакъв проблем. При разпределени течности в трима човека даже малко ми се сториха🙂. На Дунав мост също само една кола имаше пред нас.

По същество, кацнахме с 3 часа и 14 мин. закъснение. Снимах таблото. Мислех да хващаме такси до жп гара Бари, но пак щяхме да изтървем влака от 18.32. Мапс ми дава път с кола 30 мин. Следващият влак с цена 12€ е от 20:40. Ще хванем него и ще платим такса от 25€ на мястото за настаняване за чекин след 21:30. Автобус 16 уж ще дойде в 18:45. Това ли е спирката му? На второ ниво - заминаващи сме, до нещо като чакалня със знака на Макдоналдс.

IMG_0679.jpeg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Точно това ти пишех. 🙂

Спирката е до входа на жп гарата на летището на ниво партер. Следвай табелите.

БИх те посъветвала да пазиш бележките от всички допълнителни разходи, включително и таксата за късно настаняване и накуп да си поискаш парите за тях като се върнете. Заедно с обезщетението, разбира се. Много хубаво пътешествие желая! 🙂

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

Много благодаря, че ми съдействате. Значи в 18:35, тъкмо слязохме на партерното ниво и дойде автобус 16, 10 мин. преди часа на тръгване. Настанихме се на седалки, още няма хора🙂. Ще валидирам билетите като тръгнем, нали?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@ива валя автобус 16 не беше претъпкан, беше си напълно приемливо положението, поне в часа, когато го хванахме. Иначе определено е много малък. Преди да разбера къде е спирката му, питах трима човека, които не знаеха. Вероятно не е много популярен или просто аз съм случила на такива. Накрая един готин италианец😉, пита вместо мен на италиански шофьор на шатъл бус, та той каза къде е. Иначе аз се бях заблудила от едно означение в мапс, което явно не е могло да позиционира спирката на партерното ниво заради моста над нея. 
След закъснението на Уиз, други транспортни проблеми не сме имали, поне вчера. Днес не ща да чувам за качване в превозно средство😄

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , ДиянаВ каза:

@ива валя автобус 16 не беше претъпкан, беше си напълно приемливо положението, поне в часа, когато го хванахме. Иначе определено е много малък. Преди да разбера къде е спирката му, питах трима човека, които не знаеха. Вероятно не е много популярен или просто аз съм случила на такива. Накрая един готин италианец😉, пита вместо мен на италиански шофьор на шатъл бус, та той каза къде е. Иначе аз се бях заблудила от едно означение в мапс, което явно не е могло да позиционира спирката на партерното ниво заради моста над нея. 
След закъснението на Уиз, други транспортни проблеми не сме имали, поне вчера. Днес не ща да чувам за качване в превозно средство😄

Много благодаря за инфото!

Весела и спокойна почивка!

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Спирката на автобус 16 е до всички останали спирки (на шатъла за града, на автобуса за Матера и т.н.) току до стълбите за слизане към влака. По спомени, №16 спираше най-отпред, зад него шатълът, зад него за Матера (била съм около Бари четири пъти и всичкото транспорт извъртях без такси :biggrin:).
Явно сте излезли на друг етаж.
От летището на мен са ми били спокойни автобусите, но в посока Бари Чентрале-летище съм пътувала с много калабалък, като повечето бяха африкански мигранти, чийто „лагер“ е малко преди летището.
@ДиянаВ, чакаме снимки от плаж и море. :biggrin:
Сега заради теб пак ми се приходи натам...., но няма как скоро да се случи.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Локацията на спирката в мапса е объркана, да. Иначе е трудно да се обърка човек,защото трябва само да се излезе от летището.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.