Прескочи до съдържание

Бари, Матера… план


招き猫

Препоръчани мнения

За Матера има само 1 директен автобус от летището на Бари - на фликсбус, в 17:55. Може да купите билет предварително от сайта им за около 10-13 евро или на място от шофьора (само в кеш). Цената в последния момент се вдига, но колкото е в сайта, за толкова го продава шофьорът. Спира в новата част на Матера, на около 2 км от стария град. 
Иначе можете да хванете автобус/влак до централната гара в Бари и от там с влак/автобус на компания ferrovie appulo lucane (третия линк по-горе) да достигнете Матера. Билети се продават на машината на тяхната компания, която се намира в ляво от централния вход, ако излизаш от гарата, има табели означаващи тази компания. В последния момент (3 часа преди пътуването в моя случай) сменят влакове с автобуси, но на машината за билети ще пише какво е. При мен нямаше смяна на влака никъде.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 13.07.2021 г. в 19:35, kakadu каза:

1. За Матера от Бари има редовни влакове с прикачване в Алтамура /също много приятно градче/.

2. Даже е силно препоръчително да са в един ден. Полиняно е час, два максимум, после в Монополи. Плажовете са безплатни, но малки и се пълнят бързо, особено почивните дни. По-хубавите са на юг, но повечето са достъпни единствено с кола.

3. На самата Чентрале има, до ВЦ-то е, но не знам дали работи. Иначе е това - https://www.stowyourbags.com/en/shop/bari/luggage-storage-bari-central-station/?utm_source=googlemybusiness&utm_campaign=localmarketing&utm_medium=localrecord

Плажовете са безплатни, но малки и се пълнят бързо, особено почивните дни. По-хубавите са на юг, но повечето са достъпни единствено с кола.

Може ли малко помощ за избора на хубав плаж, идеята е да направим на пътуване с кола от 21.09 няколко дена плаж няколко дена забележителности, но досега разгледаха  Бари полиняно  но нещо не ме впечатлиха. 🙄🤔🙄

 

Връзка към мнение

Samanà Beach

https://maps.app.goo.gl/ucKh6RdQqa86hCA98

 

Lido dei Cavalieri

https://maps.app.goo.gl/9E5oSNHbS1L4qtau8

 

Ние сме с кола и сме се насочили в този район за плаж. Не е чак толкова далече. Около час до Лече и Алберобело да кажем.

Зависи и за колко дни сте, може и с 2 бази.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Здравейте, 

Току що импусливно резервирах билети до Бари 29-31 Окт. Сега имам много въпроси. Прочетох написаното тук, но имам чиденка: Иска ми се да отидем до Матера, но ще сме с дете на 6г, дали ще е удачно за 1 ден и ако ДА дали да не вземем кола под наем ( ако платим по ~5Eurо  в посока 3*5*2=30евро дали с кола няма да ни е по-лесно и горе долу на същата цена). Проблема с колата ми е има ли къде да се паркира и колко ще ми струва? Сигурно ще имам още въпроси, но сега отивам да търся други теми по-въпроса 🙂 

Връзка към мнение
преди 30 минути , Малина каза:

Здравейте,

Чудя се има ли директен транспорт от Матера до Полиняно а маре, винаги ли минава през Бари?

Да, винаги през Бари и оттам с влак за около 10 Мин.

Връзка към мнение
На 8.09.2021 г. в 14:40, mary_shery каза:

За Матера има само 1 директен автобус от летището на Бари - на фликсбус, в 17:55.

Не е точно така. Има директни автобуси от летището в 09.15 и 14.40. https://www.aeroportidipuglia.it/bus-pugliairbus-.

Билета е 5Е, спират до гарата в Матера.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 26.07.2021 г. в 8:59, Биксбит каза:

Желаещите панорамна двучасова екскурзия с автобус /приличен, климатизиран/ за 2.20 EUR по маршрут Полянино а Маре - Монополи - Фазано - Остуни - Мартина франка - Локоротондо - Алберобело да си вземат билети от тикет машините за влака изберат влака в 12.15 с  опцията (BUS) . 

Автобуса тръгва не от спирката пред гарата, а се минава през подлеза под линиите, излиза се от другата страна зад оградата на гарата и на стотина метра в дясно.

Здравейте! Предстои ни пътуване до Бари. Горе цитираното ще се впише прекрасно в плана ни. Може ли повече информация ...описателна за самата екскурзия. Благодаря предварително!

Връзка към мнение
преди 3 минути , ivelin1012 каза:

Здравейте! От матера до панорамната площадка в belvedere murgia timone има ли как да се стигне с автобус и малко вървене? 

Автобус има, колко е редовен ...

Може и пеш през Ponte Tibetano della Gravina. Ще се повърви 20-30мин, но може и да е по-бързо.

Връзка към мнение
преди 15 минути , jorocontrola каза:

Автобус има, колко е редовен ...

Може и пеш през Ponte Tibetano della Gravina. Ще се повърви 20-30мин, но може и да е по-бързо.

Това дори и за най-бързите планинари от форума би било непосилно време през моста. По-скоро нека да се предвиди един час пеш.

А автобусите са веднъж на час.

Инфото е от @mary_shery, която в момента шофира, но пък беше в Матера миналия месец. На отиване мина по моста, на връщане с автобус.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, master_of_germs каза:

Това дори и за най-бързите планинари от форума би било непосилно време през моста. По-скоро нека да се предвиди един час пеш.

А автобусите са веднъж на час.

Инфото е от @mary_shery, която в момента шофира, но пък беше в Матера миналия месец. На отиване мина по моста, на връщане с автобус.

 

За моста и мен и приятелката с която ще ходим ни е страх от високо и въжен мост би бил непосилен за нас. За това за автобус ще се оглеждаме

Връзка към мнение
На 1.10.2021 г. в 7:50, boncho18 каза:

Здравейте! Предстои ни пътуване до Бари. Горе цитираното ще се впише прекрасно в плана ни. Може ли повече информация ...описателна за самата екскурзия. Благодаря предварително!

"Екскурзията" бе по-дълго и приятно пътуване с автобус осигурен от местната железница, вместо с влак. Не си представяй екскурзовод, спиране за разглеждане на забележителности и тн. 

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, ivelin1012 каза:

Здравейте! От матера до панорамната площадка в belvedere murgia timone има ли как да се стигне с автобус и малко вървене? 

Преди 2 години наши познати са платили 40 евро да ги закарат до там. Използвали са туристическа агенция, разположени в центъра на старата част на Матера. 1 час им е казал шофьора, че може да ги изчака, което си е напълно достатъчно. 

Връзка към мнение

Мисля че малко се преекспонира тази наблюдателна площадка. За най-големите ентусиасти е разбираемо ,но за  останалите има достатъчно страхотни места с панорамни гледки към Матера, включително нощни.

Ако имате време и енергия ок , но за повечето хора смятам ,че  не е нещо което да не може да се пропусне.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте.

В края на месеца съпруга ми има рожден ден и обмислям да го изненадам с една екскурзийка около Бари.

Въпроса ми идва от това, че ние не сме ваксинирани. Ще си направим антигени тестове на отиване, но тъй като няма да сме само в Бари ще трябва да използваме влакове или автобуси за придвижване до другите забележителности: Матера, Алберобело и др. Изискват ли наистина сертификат за превозите, а също и за местата които ще посещаваме? 

Благодаря Ви предварително!

Връзка към мнение
преди 38 минути , cliaga каза:

Здравейте.

В края на месеца съпруга ми има рожден ден и обмислям да го изненадам с една екскурзийка около Бари.

Въпроса ми идва от това, че ние не сме ваксинирани. Ще си направим антигени тестове на отиване, но тъй като няма да сме само в Бари ще трябва да използваме влакове или автобуси за придвижване до другите забележителности: Матера, Алберобело и др. Изискват ли наистина сертификат за превозите, а също и за местата които ще посещаваме? 

Благодаря Ви предварително!

И аз като мъжа ти имам РД в края на месеца и ще сме там за 3 дни 🙂 (28-30) . Вие кога ще сте там ?

Връзка към мнение
В момента, atrencheva каза:

И аз като мъжа ти имам РД в края на месеца и ще сме там за 3 дни 🙂 (28-30) . Вие кога ще сте там ?

Чудесно!

Ние сме от 21-ви до 24-ти октомври.

Връзка към мнение
Преди 1 час, cliaga каза:

 Изискват ли наистина сертификат за превозите, а също и за местата които ще посещаваме? 

Благодаря Ви предварително!

Миналия уикенд качвайки се на автобус от Матера за Таранто шофьора на Flixbus ни поиска green pass. Показахме му ковид сертификатите за ваксинация и ни качи.  Май за първи път ми поискаха документ за вътрешен трансфер.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 39 минути , muchachote каза:

Здравейте! За 3 дена в Бари, освен Бари, кой от двата града бихте ми препоръчали- Матера или Полиняно а Маре?

Разбира се - Матера.

За Полиняно а Маре ти стигат 3-4 часа с транспорта до там 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

От Арбелобело до Монополи има ли удобен градски транспорт или трябва да се връщаме в Бари и оттам до Монополи? От бари до арбелобело автобуса от къде се хваща?

От матера до Арбелобело има ли градски транспорт или ще трябва до Бари и оттам

Връзка към мнение
Преди 1 час, ivelin1012 каза:

От Арбелобело до Монополи има ли удобен градски транспорт или трябва да се връщаме в Бари и оттам до Монополи? От бари до арбелобело автобуса от къде се хваща?

От матера до Арбелобело има ли градски транспорт или ще трябва до Бари и оттам

По втория въпрос - автобуса от Бари за Алберобело е на компания Ferovie del Sud Est и спира ето тук:

Bari - Via Giuseppe Capruzzi
https://goo.gl/maps/sFrtFvz9YYmPHmy27

Точно зад спирката в сградата с колоните има кафе - La Brasserie sous les Arcades, в което можете да си купите билети. 
За Матера аз бях скоро и се върнах до Бари и оттам за Алберобело. Не видях по-бърз и удачен вариант.

От Алберобело до Монополи има различни варианти за прекачвания - през Бари, през Мола Ди Бари, през Локоротондо и Фазано. През Бари май излиза най-бързо и сигурно, защото е само 1 прекачване и шансът да се изпусне връзката е най-малък. Освен това от Бари има чести влакове до Монополи и са бързички.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.