Прескочи до съдържание

Сканирането на паспорт показва ли къде сме пътували? Ами лична карта?


Препоръчани мнения

преди 22 минути , neuromancer каза:

Интересно, това значи, че има интеграция на граничния контрол даже с частни компании (авиокомпанията), което не съм очаквал и си е плашещо...

Реагирах по същия начин и да, притеснително е леко...

 

П.С. Коригирах маршрута, имаше намесен и Истанбул. Т.е. в Канкун дефакто бяха влезнали с полет от извън ЕС. И все пак американците после ги хванаха на чекин. Биг дейта в действие.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , Георги Матеев каза:

О аз реагирах по същия начин и да, притеснително е леко...

 

П.С. Коригирах маршрута, имаше намесен и Истанбул. Т.е. в Канкун дефакто бяха влезнали с полет от извън ЕС. И все пак американците после ги хванаха на чекин. Биг дейта в действие.

Логично е да има интерграция (или поне подаване на информация), когато става въпрос за външни граници. Вече при вътрешни в Шенген би било странно 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Balkanka каза:

От скромния ми опит имам 2 случая:

 

1. През 2002 година бяхме в Турция и оттам за ден ходихме до остров Самос - преминаване с международен парпорт. През 2006 г. отново сме в Турция и за ден отиваме до остров Родос - с друг международен паспорт, предният е изтекъл. През 2006 г. ми откраднаха всички лични документи, банкови карти и каквото се сетите. Ходила съм не само да деклалирам кражби в съответното районно в София - по място на кражбата, а и в друго софийско районно, за да си блокирам личната карта (по постоянен адрес). Вторият път, след 4 години, гръцкият митничар в Родос на влизане ми каза, че през 2002 г. съм била в Самос. 

И Самос и Родос са на територията на Гърция. Нормално е да Ви засечат, все пак всяка държави си има собствена гранична система където това се записва.

преди 2 часа, Balkanka каза:

2. През 2009 година (вече сме в ЕС), влизам по въздух в Германия и при сканиране на личната карта. Полицаят ми казва, че преди 3 години имам открадната лична карта. Потвърждавам, че е така.

 

Изводът ми е, че данни се обменят още от преди години и то сравнително на къси периоди. Поне с данъчната информация е помесечно и то не само на ниво ЕС, а и между страните членки на ОИСР. Списъците на полетите се обменят по силата на акт между ЕС и САЩ още след терористичните атаки в САЩ и то не само име, паспортни данни, а и номер на кредитна/дебитна карта, с която е платен самолетният билет. Так че тади информация се вижда, колко се отчита и каква тежест има предвид Ковид-ситуацията е отделен въпрос.

Главна дирекция „Национална полиция”, Главна дирекция „Борба с организираната престъпност”, Главна дирекция „Гранична полиция”, областните дирекции на МВР (ОДМВР), дирекция „Миграция”, дирекция „Български документи за самоличност” и съответните им звена към ОДМВР, регистрирали издирването в АИС „ИД” въвеждат, актуализират и заличават в ШИС (Шенгенска информационна система) националните сигнали за издадени документи за самоличност, като паспорти, лични карти, свидетелства за управление на моторно превозно средство, документи за пребиваване и документи за пътуване, които са откраднати, незаконно присвоени, изгубени или обявени за недействителни (линк - https://www.cpdp.bg/?p=element&aid=1306 т. 3 буква д).

Т.е. данните Ви са били вкарани в системата и на граничния полицай му е излязъл "alert" на екрана. Идеята на подадения сигнал е била да се предотврати извършването на престъпление с Вашата самоличност на територията на ЕС.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 17 часа, ven62 каза:

Е, ти пък сега. Как да знам какво виждат английски гранични служители. Верятно са по-развити от нашите, но чак пък толова.

(Само @Брани може да те осветли по въпроса. така или иначе всички системи са под негов контрол :wink: )

Това и аз се опитах да кажа. 😃

Всичко се помни и пази в три екземпляра в секретни хранилища на обратната страна на Луната.

  • Шок 1
Връзка към коментар

Темата е интересна зза мен, без конспирации.  Предполагам че движението на хора може да се проследи по местата, където има проверка на документи за самоличност. Едни такива места са всички летища, всички външни за ЕС граници, и всички граници на други държави.

 

Наскоро обаче разбрах за случай, в който осъден в БГ престъпник е пребивавал в друга страна от ЕС, където е гласувал, управлявал автомобил, настанявал се е в хител и т.н. Мога да допусна че е летял( знам че със самолет е пристигнал) до въпросната страна преди да има влязла в сила присъда - т.е на клетищата не е имал никакъв проблем. Но след това е подавал заявление за гласуване, подавал е заявление за смяна на документи, спиран е зза рутинни проверки от пътната им полиция и т.н.

Как никой никога не е забеляал издадената международна заповед за издирване на това лице?

Редактирано от milen_40
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 28 минути , milen_40 каза:

Темата е интересна зза мен, без конспирации.  Предполагам че движението на хора може да се проследи по местата, където има проверка на документи за самоличност. Едни такива места са всички летища, всички външни за ЕС граници, и всички граници на други държави.

 

Наскоро обаче разбрах за случай, в който осъден в БГ престъпник е пребивавал в друга страна от ЕС, където е гласувал, управлявал автомобил, настанявал се е в хител и т.н. Мога да допусна че е летял( знам че със самолет е пристигнал) до въпросната страна преди да има влязла в сила присъда - т.е на клетищата не е имал никакъв проблем. Но след това е подавал заявление за гласуване, подавал е заявление за смяна на документи, спиран е зза рутинни проверки от пътната им полиция и т.н.

Как никой никога не е забеляал издадената международна заповед за издирване на това лице?

Ами, може да е бил с други документи.  Тази категория хора, знаят как да се скрият. С фалшив паспорт /ЛК. Аз познавам един, който над 20 години живя в чужбина, под друго име. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз си го помислих за другото име, но знам че е ходил в консулството ни за да си подменя документите заради изтичаща валидност. Струва ми се сложно да подмени фалшиви документи, нооо кой знае. 

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.