Прескочи до съдържание

Дългосрочно паркиране в Истанбул....


Спас.

Препоръчани мнения

преди 2 часа, cck каза:

но пак принципно си в нарушение.

Попитах за митническия паркинг, защото преди месец прочетох  в руски форум как руснак, живеещ в България си оставил автомобила на паркинг в Ататюрк  и излетял за Русия. След месец, като се прибирал в България на границата турците го глобили 200 евро.  Аз защитавах тезата, че е станал жертва на граничен произвол. Той  писа за казуса с  паркинга, но аз не повярвах тогава.

Връзка към коментар
преди 12 минути , epetkov каза:

Попитах за митническия паркинг, защото преди месец прочетох  в руски форум как руснак, живеещ в България си оставил автомобила на паркинг в Ататюрк  и излетял за Русия. След месец, като се прибирал в България на границата турците го глобили 200 евро.  Аз защитавах тезата, че е станал жертва на граничен произвол. Той  писа за казуса с  паркинга, но аз не повярвах тогава.

преместих дискусията за митническия паркинг в тази тема, където по-нагоре може да прочетеш повече

преди време със сигурност имаше изискване за митнически паркинг, така че не е граничен произвол, освен ако е отпаднало правилото междувременно

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, epetkov каза:

Попитах за митническия паркинг

На сайта на летището ясно беше указана процедурата. Може би поради местенето на самото летище, в момента, публикуват само полетна информация.
http://www.ataturkairport.com/en-EN/Transportation/Pages/CarPark.aspx

 

А може и да е отпаднала процедурата, кой знае 🙂 ?! Тази година не съм паркирал там, но при влизане в Турция с автомобил си ми слагаха печат.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Досега ни се е случвало веднъж да влезем с автомобил в Истанбул и да летим за друга страна ,но никой никъде не ни е искал декларации или питал къде сме оставили автомобила ,явно не е често срещана практика. Сега пак ни престои да летим през Истанбул и по-точно Сабиха Гьокчен,та на дневен ред ни е въпроса къде да оставим колата на нормална цена,  от летището обявиха сума 35TL на ден,което ми се вижда малко множко. Моля,ако някой знае актуална информация да помогне? 😊

Връзка към коментар
На 29.11.2018 г. в 0:06, GabiD каза:

Досега ни се е случвало веднъж да влезем с автомобил в Истанбул и да летим за друга страна ,но никой никъде не ни е искал декларации или питал къде сме оставили автомобила ,явно не е често срещана практика. Сега пак ни престои да летим през Истанбул и по-точно Сабиха Гьокчен,та на дневен ред ни е въпроса къде да оставим колата на нормална цена,  от летището обявиха сума 35TL на ден,което ми се вижда малко множко. Моля,ако някой знае актуална информация да помогне? 😊

Имайте предвид, че ако влизате със същата кола има вероятност на границата да ви глобят.  

Връзка към коментар
На 29.11.2018 г. в 0:06, GabiD каза:

Досега ни се е случвало веднъж да влезем с автомобил в Истанбул и да летим за друга страна ,но никой никъде не ни е искал декларации или питал къде сме оставили автомобила ,явно не е често срещана практика. Сега пак ни престои да летим през Истанбул и по-точно Сабиха Гьокчен,та на дневен ред ни е въпроса къде да оставим колата на нормална цена,  от летището обявиха сума 35TL на ден,което ми се вижда малко множко. Моля,ако някой знае актуална информация да помогне? 😊

Копирам едно мнение от Мамите, не знам дали цените са актуални понеже е от преди 1-2 години, но все пак казва, че има няколко паркинга.

 

 Та точно под летище "Сабиха Гьокчен " ,на около 700-800 метра има цели три паркинга,таксата на ден е 10 лири и имат безплатни долмушчета/микробусчета,които те водят до и от летището.Влизаш в паркинга,взимате  си билетче,което съветвам да оставите в колата,за да не го изгубите,взимате си багажа и на всеки 15-20 минути това микробусче извозва пътниците от и до летището,запомнете на кой точно паркинг от трите сте паркирали,защото са три различни имена,които са изписани на съответните бусчета и взимат и оставят от различно място,може да е в началото на доместик терминала,може да е в края.Няма как да ви пропуснат,защото те си имат инфо за пътниците.Лек път и слънчеви почивки.

 

Връзка към коментар
На 29.11.2018 г. в 0:06, GabiD каза:

Досега ни се е случвало веднъж да влезем с автомобил в Истанбул и да летим за друга страна ,но никой никъде не ни е искал декларации или питал къде сме оставили автомобила ,явно не е често срещана практика. Сега пак ни престои да летим през Истанбул и по-точно Сабиха Гьокчен,та на дневен ред ни е въпроса къде да оставим колата на нормална цена,  от летището обявиха сума 35TL на ден,което ми се вижда малко множко. Моля,ако някой знае актуална информация да помогне? 😊

 

Ние ползвахме ето този паркинг  https://www.avrasyaseyahat.com.tr/ , намира се един мол близо до летището - Atlantis . Цената им на ден е 15 лири, като имат бусче, с което те карат до летището и като се върнеш им звъниш и идват да те вземат. Комуникацията е малък проблем (сайтът е само на турски и персоналът на паркинга говори само такъв език), но в крайна сметка се оправихме. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
On 8/1/2018 at 4:10 PM, Stefan Svilenov said:

Здравейте,

 

Може ли някой да даде линк до мапс къде точно е тази будка за винетките. Също и тази, която е в края на магистралата.

Само да спомена, че докато чакате да минете на КПП-то има възможност да минете от другата страна в посока България и там се продават също. Това го открих съвсем случайно при първото ми преминаване с кола през турската граница. Беше цяла епопея, защото пътувах с колата на мой приятел, без пълномощно 🙂 и зелена карта за Турция. Та докато оправя пълномощното прескочих отдругата страна да направя застраховка за Турция и там видях, чее продават и винетки.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
На 13.02.2018 г. в 15:17, dealni каза:

Има ли някой актуална информация по въпроса? Предстои ми полет от Ататюрк до Невшехер и искам да оставя колата на паркинга на летището или някакъв друг наблизо ако има. Реално няма да напускам Турция , защото това си е вътрешен полет и не би трябвало да с налага да попълвам декларации или подобни, как мислите? Въобще всякаква актуална информация за паркиране на автомобил на Ататюрк ще ми бъде полезна, цени, декларации, алтернатива някаква и така...

@dealni Би ли споделила къде оставихте колата на паркинг, защото на нас ни предстои същия полет от Ататюрк до Невшехир? Също така ще съм благодарна за информация за цени, декларации и т.н.

 

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Аз също се интересувам от паркинг за колата близо до Ататюрк (ако не сменят полета да е от новото летище). Намерих сравнително добра възможност на паркинга на Radisson.  Обаче коли на газ не могат да се оставят, предполагам и за втория е така. За 18 дни излиза 110лв. 

 

Radisson Blu Airport Hotel Istanbul Parking - Secure indoor parking and free shuttle service is available 24/7. Park your vehicle at 5-star Radisson Blu Conference & Airport Hotel, Istanbul. On the day of your departure: drive straight to the car park. Upon arrival, show your booking voucher to the security guard and then park your car in one of open slots. Once parked head to the shuttle buses and take the bus to the airport. On your return: after exiting the airport head to the shuttle bus pick up zone and board the bus back to the car park.

** Shuttle service is located in international arrivals between gates A and B. No pre-booking required.

Vehicles with LPG are not allowed.

You will receive a booking voucher containing the car park's address and telephone number, along with any relevant instructions and directions, upon confirming your reservation. To view the location of the car park, please see the map on the website.

Please note: the shuttle bus is available between the times mentioned below.

From hotel to airport: 
05:00, 06:00, 07:00, 08:00, 09:00, 10:00, 11:00 12:00,
13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00, 19:00, 20:00, 21:00, 22:00, 23:00, 00:00, 01:00 
From airport to hotel: 
05:30, 06:30, 07:30, 08:30, 09:30, 10:30, 11:30, 12:30,
13:30, 14:30, 15:30, 16:30, 17:30, 18:30, 19:30, 20:30, 21:30, 22:30, 23:30, 00:30, 01:30

Features

  •  Barrier EntryBarrier Entry
  •  24 Hour24 Hour
  •  Well LitWell Lit
  •  Insured Car ParkInsured Car Park
  •  Shuttle busShuttle bus
  •  SecureSecure
  •  Keep your Car KeysKeep your Car Keys

image.png.79b1bdbb03c3a40ec23eaeee7a4e9934.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Aз гледах този паркинг https://avrasyaseyahat.com.tr/ 

Обаче не успях да направя резервация онлайн за кола с БГ номер. Писах им и ми отговориха да заповядаме. Но мисля, че цената на място е по-висока.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 17.01.2019 г. в 11:29, dechy каза:

@dealni Би ли споделила къде оставихте колата на паркинг, защото на нас ни предстои същия полет от Ататюрк до Невшехир? Също така ще съм благодарна за информация за цени, декларации и т.н.

 

Щом няма да излизате от Турция без колата (вътрешен полет), няма нужда от митници, декларации и прочие, просто намирате някакъв паркинг по цена, удобство, или както ви харесва

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз ще пътувам извън Турция и мисля да си попълня декларация и да я заверя. А освен това колата е на газ и ще трябва да намеря открит паркинг. Видях че единия от поста на dechy е такъв. Ако някой има друга информация да споделя, ще съм благодарна.

Връзка към коментар
На 27.02.2019 г. в 10:31, MayaS каза:

Аз ще пътувам извън Турция и мисля да си попълня декларация и да я заверя. А освен това колата е на газ и ще трябва да намеря открит паркинг. Видях че единия от поста на dechy е такъв. Ако някой има друга информация да споделя, ще съм благодарна.

Има огромен паркинг непосредствено до летището (става въпрос за Сабиха Гьокчен) ,ако не се лъжа цената беше 9 турски лири на ден, иначе ние паркирахме в друг закрит,където платихме 10 турски лири на ден, имаше и безплатен шатъл до летището. 

Връзка към коментар
преди 37 минути , G*V*N каза:

Има огромен паркинг непосредствено до летището (става въпрос за Сабиха Гьокчен) ,ако не се лъжа цената беше 9 турски лири на ден, иначе ние паркирахме в друг закрит,където платихме 10 турски лири на ден, имаше и безплатен шатъл до летището. 

Това коя година се е случило? Виждат ми се доста ниски тези цени.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здрравейте,
На 01,5,2019 планирам да пътувам до Новото летище Истанбул с личния си автомобил.
Планирам да оставя колата на Паркинга на летище Истанбул за 15 дни.
Ще излетим за Казахстан и след 14 дни ще се върна обатно на летище Истанбул.
Тогава ще си взема колата и ще се прибера в България.
Може ли някои да ми каже , Декларацията която трябва да попълня за колата, на място ли ще я попълня на границата (Капъкуле) или трябва предварително да си нося бланка?
Ако трябва предварително да я попълня откъде мога да си намеря тази бланка ?
Благодаря Ви.
 

Връзка към коментар

Пътувам на 14.04.2019 и се връщам на 01.05.2019 Това съм си подготвила аз предварително попълнено и ще го занеса за заверка на митницата на летището. Като мина процедурата ще се опитам да споделя опит - ако имам интернет. 

 

COMMITMENT LETTER FOR PERSONS TO GO ABROAD WİTHOUT VEHICLES
…………………………………………………….………. CUSTOMS DIRECTORATE

 

I request you to permit my exit abroad, unless taking abroad or leaving my vehicle which I brought on the date ................. to Turkey and which has duration until the date .................. Plate № ........................... to the control of the customs authority since I’m obliged to exit abroad temporarily.

 

I declare and commit that the mentioned vehicle will be in park at the address I declared below, not to be used by others including my spouse or the persons in my lineal consanguinity as long as I stay abroad, to take it abroad when the time expired or deliver it to the customs authority and I’m informed that the time I’ve spent abroad wouldn’t be added to the duration in which the vehicle stay in Turkey.


14/04/2019


Name, Surname: 
ADDRESS: 

GSM: 

E-mail address: 

The Address in Turkey:
Phone number:
The Address Abroad: 
Phone number: 

 

It’s approved to permit the relevant person’s exit abroad without considering “The vehicle seal” existing on his passport during exit abroad
 

The Title and the Signature of the Authority

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...
На 9.04.2019 г. в 17:03, MayaS каза:

Пътувам на 14.04.2019 и се връщам на 01.05.2019 Това съм си подготвила аз предварително попълнено и ще го занеса за заверка на митницата на летището. Като мина процедурата ще се опитам да споделя опит

@MayaS, чакаме с интерес рапорта как е минала процедурата.... 

Връзка към коментар

Е завърнахме се вече от едно прекрасно пътуване в Иран. Трябваха ми няколко дни за да вляза в час - пък и някакъв гърлобол реши да ме тормози. Реших първото нещо което ще напиша да е за паркирането на новото летище в Истанбул. 

На влизане в паркинга си взех билетче и паркирах. Няма значение къде ще остане колата само зопомняне на нивото и мястото - че паркинга си е голям. След това слязох на най-долното ниво където са Rent a car. При колоните с "R" (в зелено/жълто???-забравих) има едни офисчета. Няма никакви надписи и не е лесно да рзбере човек, че в единия от тях могат да ти помогнат за дългосрочния паркинг. Та в офиса който гледа към самото летище има около 5-6 служителя. Само едно момиче обаче поназнайваше английски. Изчакахме да ни покаже тарифите и да напише върху билета за паркинга че е за абонамент за един месец. Това е необходимо когато се напуска паркинга. Важно е да е яасно че е абонамент - 15 дни, месец, ..... иначе те тарифират като за дневен престой - два пъти по-скъпо. И това беше при пристигането. При напускането отидохме на гишетата за плащане на паркинга - намират се на 3 места - има указания на асансьорите и са до лентите за pick up и drop off - аз май отидох на ниво 3. Подадох на момичето билета и и казах че трябва да платя абонамент за един месец а не подневно. Успя да ме разбере някак. (Отварям скоба - масово персонала на летището не знае английски). Обади се някъде за да й кажат предполагам как да процедира. Моя билет го нулира и ми го върна за да изляза с него от паркинга, а отдено издаде друг по който платих месечна такса - колата беше там 18 дни и нямаше как по малко. Другото възможно са 15 дни. Таксата за 1 месец е 444 ТЛ - банката ми взе от картата 130 лева. Някой по горе беше публикувал тарифите.

Следващия етап е декларацията че колата ще остане на паркинга докато собственика ще лети извън Турция. Някъде по-нагоре бях пуснала текста. Разпечатана и попълнена занесох декларацията на митническите гишета на летището. Като се влезе в летището се минава през коридора на гишета за check in "М" и в дъното е гишето - най-лявото. Подадох я с талона на колата и паспорта. Звериха я и ми върнаха копие и туй беше. На връщане на границата (Капъкуле) не ми я поискаха, но това май зависи дали са видели в паспорта печата, че си излизал без колата. Всъщност само предполагам. Ами май за паркирането е това. Ако има въпроси - питайте.

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.