Прескочи до съдържание

Дългосрочно паркиране в Истанбул....


Спас.

Препоръчани мнения

Здравейте. Тази сутрин завърши пътуването ми до Узбекистан. Пиша ви относно дългосрочното паркиране на новото летище Истанбул:

На Капъкуле и на двете проверки ми отказаха да ми подпишат документа затова че ще напускам Турция без колата си. Казаха че ще ми го подпишат на летището.
Паркирах Колата си на Закрития паркинг на летище Истанбул и платих 407 лири за 15 дни.
На летище Истанбул, на гише Gumruk / Customs ми подписаха документа за напускане Турция без колата си. Гишето е най- лявото от групата гишета  вляво от гише 1 на passport control. При проверката на паспорта не ми поискаха този документ. На на връщане също така никой не ми поиска този документ, но на Капъкуле ми правиха рентген на колата .Не знам дали има някаква връзка и как решават на кой да правят рентген :))))

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 16.05.2019 г. в 10:22, Vassil77 каза:

и платих 407 лири за 15 дни.

Кога плати? Преди полета за Узбекистан или накрая,  преди да напуснеш паркинга в посока България?

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 11.07.2019 г. в 16:36, epetkov каза:

Кога плати? Преди полета за Узбекистан или накрая,  преди да напуснеш паркинга в посока България?

Платих преди полета за Узбекистан,  веднага след като паркирах, казах че искам за 15 дни,  и нямаше проблем, бързо ме разбраха 🙂

 

 

Връзка към мнение
преди 18 часа, Vassil77 каза:

 Платих преди полета за Узбекистан,  веднага след като паркирах,

Правилно и разумно си постъпил. Наскоро прочетох в руски форум, как един руснак, живеещ постоянно в България си паркирал автомобила на летището, излетял за Русия и след месец след след връщане в Истанбул, очаквайки да плати 444 лири, както е в тарифата на летищния паркинг, а  му обявили 5130  лири. Понеже не бил платил предварително за 30 дена, го таксували часово за всичките 30 дена. 

  • Шок 2
Връзка към мнение
преди 18 часа, epetkov каза:

Правилно и разумно си постъпил. Наскоро прочетох в руски форум, как един руснак, живеещ постоянно в България си паркирал автомобила на летището, излетял за Русия и след месец след след връщане в Истанбул, очаквайки да плати 444 лири, както е в тарифата на летищния паркинг, а  му обявили 5130  лири. Понеже не бил платил предварително за 30 дена, го таксували часово за всичките 30 дена. 

Реших да платя предварително по интуиция.  Не знаех че правят такива проблеми. Благодаря за информацията.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
На ‎22‎.‎7‎.‎2019‎ г. в 20:55, Petkan каза:

А за два месеца дали е 2х444 лири или има по-добра цена?

За Закрития Паркинг - 444 лири / месец,  няма по-добра цена.

Но има Открит паркинг с по-ниска цена 332 лири на месец.

 

Park list-2.png

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте, предстои ни пътуване с полет от новото летище в Истанбул и безкрайно се радвам да прочета последните коментари в групата, от където разбирам че, нещата вече са доста променени т. е. можем да оставим колата на един от паркинзите на летището ( а не както четох преди това за някъкви митнически паркинзи с работно време от 9-17ч, ужас!!!) трябва да ни заверят декларация че оставяме автомобила за даден перид. Питането ми е тази декларация от къде мога да я взема, трябва ли да е на турски език?

Връзка към мнение
14 hours ago, merimerig said:

Здравейте, предстои ни пътуване с полет от новото летище в Истанбул и безкрайно се радвам да прочета последните коментари в групата, от където разбирам че, нещата вече са доста променени т. е. можем да оставим колата на един от паркинзите на летището ( а не както четох преди това за някъкви митнически паркинзи с работно време от 9-17ч, ужас!!!) трябва да ни заверят декларация че оставяме автомобила за даден перид. Питането ми е тази декларация от къде мога да я взема, трябва ли да е на турски език?

Моята декларация беше на англйски. Заверих я на летището след гишетата за check in. Мисля че се падаха след М. Потърси в темата по назад съм писала някъде подробно. Има и самата декларация.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
На 20.07.2019 г. в 23:37, Vassil77 каза:

Платих преди полета за Узбекистан,  веднага след като паркирах, казах че искам за 15 дни,  и нямаше проблем, бързо ме разбраха 🙂

 

 

Може ли да ми кажете къде трябва да платя за абонамент за паркинга

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, предстои ми пътуване  от летище Истанбул другата седмица. Искам да отида до там с колата, но много се притеснявам от тези митнически изисквания. Колата е на мъжът ми, имам преведено пълномощно, но ме е страх да не ми направят проблем. От по-горните мнения видях, че има хора, които са минали без проблем. Има ли някой друг, който е оставил колата си и е пътувал спокойно?

Не ми се пътува с автобус, а за такси в двете посоки ми поискаха 700лв (от Варна).

Връзка към мнение
На 21.12.2019 г. в 18:58, merimerig каза:

Може ли да ми кажете къде трябва да платя за абонамент за паркинга

Будката за плащане беше в зоната за паркиране. Не помня на кой етаж и дали има на всеки етаж. Попитайте някой служител или охраната.

Връзка към мнение

 

На 6.01.2020 г. в 18:29, Nevy каза:

Здравейте, предстои ми пътуване  от летище Истанбул другата седмица. Искам да отида до там с колата, но много се притеснявам от тези митнически изисквания. Колата е на мъжът ми, имам преведено пълномощно, но ме е страх да не ми направят проблем. От по-горните мнения видях, че има хора, които са минали без проблем. Има ли някой друг, който е оставил колата си и е пътувал спокойно?

Не ми се пътува с автобус, а за такси в двете посоки ми поискаха 700лв (от Варна).

Не мисля, че ще имаш проблем. Направи си копие на пълномощното за всеки случай.

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...
На 8.09.2019 г. в 21:32, feel_the_rush каза:

Точно така - този печат се слага на шофьора, когато влиза с кола в Турция. Идеята е, че трябва да напусне страната със същата кола. Това се прави, защото много хора вкарват коли в Турция и ги продават по-евтино, защото няма мито. За да се спре това се въвежда именно това правило - влизаш с кола, излизаш с кола. Когато сме пътували от турско летище, а сме влизали с кола, сме я оставяли на митнически паркинг като гаранция.

Най-добре преиздайте паспорта, дано е достатъчно 🙂

Здравейте, а дали може да ми разясните малко повече за този тип пътуване, защото на нас ни предстои да влезем в Турция с колата ни и после да летим със самолет от Истанбул ? Трябва ли нещо по специално да се прави ?

Връзка към мнение

Здравей!

 

Пиша направо тук, за да мога да тагна @Mary, дано да има повече информация.

Ние последно пътувахме по тази схема през 2013г, когато ползвахме митническия паркинг беше на летище Ататюрк. На Сабиха по това време нямаше такъв. След като затвориха Ататюрк, предполагам са го преместили на новото летище. Не съм сигурна и за предишните строги мерки. Като цяло, процедурата беше следната - закарахме колата на паркинга, оттам ни дадоха едно талонче, с което отидахме до митницата и там написахме молба в свободен текст на турски (едно момче ни памогна), заверихя ни я и удариха нов печат в паспорта на шофьорите. Той показва, че колата и оставена на митницата. Като цена не беше много, колкото обикновен летищен паркинг.

 

По-добре да коментира някой със скорошна инфармация.

Връзка към мнение
На 2.05.2021 г. в 17:32, m.zh.ivanova каза:

Здравейте, а дали може да ми разясните малко повече за този тип пътуване, защото на нас ни предстои да влезем в Турция с колата ни и после да летим със самолет от Истанбул ? Трябва ли нещо по специално да се прави ?

 

преди 7 часа, feel_the_rush каза:

Пиша направо тук, за да мога да тагна @Mary, дано да има повече информация.

Аз личен опит нямам, че не пътувам с кола до Истанбул.

Ето какво е споделила @MayaS още в началото на полетите от летище Истанбул:

Преместих и двата коментара в тази тема, че тук им е мястото.

 

Връзка към мнение

Здравейте, @MayaS, определено ми помогна да се успокоя вашият коментар за декларацията. Искам само да попитам дали случайно знаете тези гишета за паркинга и заверката на декларацията с какво работно време са, защото нашия полет е доста късен (в 1:40 през нощта) и леко се притеснявам, че няма да успеем да хванем работното им време, ако имат такова де?

Връзка към мнение
Преди 1 час, m.zh.ivanova каза:

Здравейте, @MayaS, определено ми помогна да се успокоя вашият коментар за декларацията. Искам само да попитам дали случайно знаете тези гишета за паркинга и заверката на декларацията с какво работно време са, защото нашия полет е доста късен (в 1:40 през нощта) и леко се притеснявам, че няма да успеем да хванем работното им време, ако имат такова де?

Предполагам, че са денонощни. Митницата особено едва ли затваря. Полета на отиване беше привечер и работеше митницата. На връщане беше през деня.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Някой паркирал ли е дългосрочно на новото летище? Виждам цена 423 TL (76 лв.) за месец, което ми се струва нереално ниско. Не знам до каква степен е достоверна информацията на този сайт .

Гарантирано ли е, че  можеш да оставиш колата и да вземеш международен полет, без да се налага да е под митнически надзор, както понякога някой спечен митничар можеше да ти направи проблем навремето на старото летище Ататюрк и да си изпуснеш полета?

Връзка към мнение
преди 5 минути , Petkan каза:

Виждам цена 423 TL (76 лв.) за месец,

Ако не е 423 лири, ще платиш колкото ти кажат на летището, но няма да е малката секира. Важното е да платиш преди полета за целия месец и да държиш документа(квитанцията) в себе си. Нея можеш да покажеш на митницата, евентуално за печат от тяхна страна. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Petkan каза:

Някой паркирал ли е дългосрочно на новото летище? Виждам цена 423 TL (76 лв.) за месец, което ми се струва нереално ниско. Не знам до каква степен е достоверна информацията на този сайт .

Гарантирано ли е, че  можеш да оставиш колата и да вземеш международен полет, без да се налага да е под митнически надзор, както понякога някой спечен митничар можеше да ти направи проблем навремето на старото летище Ататюрк и да си изпуснеш полета?

Виж на предходната страница последния пост от мен, описано е подробно. Такава е цената за 1 месец.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 49 минути , MayaS каза:

Виж на предходната страница последния пост от мен, описано е подробно. Такава е цената за 1 месец.

Да, бях прочел написаното от теб, но все пак поста ти е от преди 2,5 г., а ми се искаше някаква по-прясна информация. 

Но благодаря ти разбира се!

Връзка към мнение
преди 8 часа, Petkan каза:

Да, бях прочел написаното от теб, но все пак поста ти е от преди 2,5 г., а ми се искаше някаква по-прясна информация. 

Но благодаря ти разбира се!

Доколкото знам няма промяна.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.