Прескочи до съдържание

Дългосрочно паркиране в Истанбул....


Спас.

Препоръчани мнения

На 19.10.2021 г. в 19:23, Petkan каза:

Някой паркирал ли е дългосрочно на новото летище? Виждам цена 423 TL (76 лв.) за месец, което ми се струва нереално ниско.

Здравейте. Ако вече сте реализирали Вашето пътуване, имате ли информация към днешна дата за Цените за Паркиране на Летище Истанбул (Новото летище) ?

Има ли промяна?

Благодаря Ви.

Връзка към коментар

За съжаление плановете ни за пътешествия драстично се промениха и не мога да помогна с актуална информация. Но с отговора си ще "помогна" като повдигна темата нагоре и дано някой успее да помогне.

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Пускам инфо за дългосрочното паркиране от 21 април 2022. Паркирах колата на ниво P1 (просто там си избрах - нямам информация дали има определено място за дългосрочно паркиращи). На ниво Р3 в най-близкия край до самото летище има автомати за плащане и гишета (гишетата и на отиване и на връщане не видях да работят). На автомата вкарвате билетчето от бариерата при влизането и избирате опция за 15 или 30 дни и плащате. За 15 дни струваше 262 TL (32 BGN). Вземате си билета и разписката и след влизането в летището отивате на митница да ви заверят декларацията. Плащането на абонамента трябва да стане най-късно до един час след влизането в паркинга. Митницата е в дъното покрай гишетата М за чек ин. Декларацията я има по-напред в постовете.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
На 6.05.2022 г. в 22:27, MayaS каза:

За 15 дни струваше 262 TL

Имайте предвид че според сайта на летището тази цена е получена след 50% отстъпка и важи за месец април. (абонамент с начална дата в април) . За месец май може друг да сподели колко е платил за абонамент с начална дата през май. Благодаря на всички.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 6.05.2022 г. в 22:27, MayaS каза:

след влизането в летището отивате на митница да ви заверят декларацията.

на 22 април 2022 подадох въпросната декларация написана предварително  . Служителят я погледна, усмихна се , попита ме откъде я имам , прибра я, и ми даде готова бланка на турски език в която попълних с химикал моите данни на моята кола, накара ме да и направя снимка с телефона. На хартия нищо не ми върна. На връщане никой не ме е питал за тази декларация. 

IMG_20220422_190410.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Интересна тема. Последно си оставях колата на Ататюрк през 2013, плащах си напред абонамент, но никой не ми е искал ни декларация ни бележката от паркинга. До към 2011 беше кошмар, два часа се губиха да си оставиш колата на bonded warehouse в близост до летището иначе няма излитане.

Връзка към коментар
преди 5 часа, jul каза:

@MayaS, това с митническата заверка на декларация е ако се напуска Турция само, нали? Ако е вътрешен полет не се изисква? 

Да само за международен полет.

Зависи явно от митничаря, на мен и двата пъти ми заверяват английската версия. А после на границата не са ми я искали, но това нищо не значи. Ако я поискат тогва става големия проблем.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз преди години попълвах такива декларации на Ататюрк. Но през април тази година за летище Сабиха Гьокчен (SAW) декларации нито са упоменати, нито ги търсят за международни полети. Паркирах на летищния паркинг, взех абонамент и толкова.

Връзка към коментар
преди 3 минути , cck каза:

И аз преди години попълвах такива декларации на Ататюрк. Но през април тази година за летище Сабиха Гьокчен (SAW) декларации нито са упоменати, нито ги търсят за международни полети. Паркирах на летищния паркинг, взех абонамент и толкова.

Въпроса е дали някой на сухопътната граница няма да мерне печатите в паспорта от летищата и да я поиска, защото все пак в закона им е ясно написано, че си длъжен да регистрираш колата къде е, докато не си в Турция. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , MayaS каза:

Въпроса е дали някой на сухопътната граница няма да мерне печатите в паспорта от летищата и да я поиска, защото все пак в закона им е ясно написано, че си длъжен да регистрираш колата къде е, докато не си в Турция. 

Абсолютно съгласен. Налагало ми се е дори за ферибот Чешме - Хиос за ден. Но в случая търсих инфо на летището, питах и на паркинг касата - йок…

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 6 месеца по-късно ...

Да споделя прясна информация от приятел, който летя за световното от Истанбул, с Непал, Делхи и Кувейт за цвят 🙂

Паркингът на летище Истанбул е много евтин, 4 дена 12 евро, 7 дена 21 евро, 15 дена 28 евро, 30 дена 31 евро. Дори и да има корекции с времето, това е порядъкът.

Вече няма нужда да се предплаща, както четем в по-стари мнения, за да броят дългосрочната тарифа. Той забравил да плати, но накрая 16-17 дни ги таксували като месечна тарифа, а не почасова.

Предполагам и на Сабиха Гьокчен е подобна цената, за предплащането не гарантирам.
Носиш си талончето от паркинга и на летището, на което излиташ, попълваш декларацията, доколкото разбирам я дават на място. Разрешено е да паркираш на едното летище, а да летиш от другото (той така направи). Декларацията се попълвала бързо и бързо я обработвали.
Проблемът бил само да се намери митницата. По негови думи:
"Митницата се казва гюмрюк на турски и на летище Истанбул се намира в Депарчърс срещу чекин гишета М, до аптеката. На летище Сабиха Гьокчен се намира вътре в Арайвълс, и съответно трябва да се обясни на охраната на изхода на Арайвълс за какво влизате."
На връщане не се прави нищо, просто си плащаш паркинга и си тръгваш.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 43 минути , Венелин каза:

На връщане не се прави нищо, просто си плащаш паркинга и си тръгваш.

Всичко се прави за да може човек безпрепятствено да излезе от Турция. Да, връщането няма отношение към  въпроса. 

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Предстои ми пътуване на 08,04 от Сабиха . Трябва да оставя колата на паркинг и да отида на митница доколкото разбирам. В сайта на летището към момента пише, че няма свободни места. Мога ли да оставя колата на някакъв паркинг близо до летището, какво трябва да представя на митницата? Талон на колата, квитанция за платена сума, моля помагайте. @cck пише, че никой не му е искал бележка от митница, но не ми се рискува да си изпусна полета. Моля някой да обясни подробно процедурата на Сабиха.

Връзка към коментар
преди 1 минута , ivan69 каза:

Предстои ми пътуване на 08,04 от Сабиха . Трябва да оставя колата на паркинг и да отида на митница доколкото разбирам. В сайта на летището към момента пише, че няма свободни места. Мога ли да оставя колата на някакъв паркинг близо до летището, какво трябва да представя на митницата? Талон на колата, квитанция за платена сума, моля помагайте. @cck пише, че никой не му е искал бележка от митница, но не ми се рискува да си изпусна полета. Моля някой да обясни подробно процедурата на Сабиха.

Здравейте, октомври 2022 летяхме от Сабиха. Тогава в сайта също пишеше, че няма свободни места, но ние отидохме на паркинга, и имаше такива. Оставихме колата, намерихме митницата, която се намира зад вратите на пристигащи / влязохме там с помощта на полицай/. Служителят в митницата не знаеше английски и с транслейтър едвам ни разбра какво искаме, и беше доста учуден. Изкара някаква бланка на английски, попълнихме я, удари ни печат, и това беше. Никой, никъде не ни я поиска след това.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , rosi0102 каза:

Здравейте, октомври 2022 летяхме от Сабиха. Тогава в сайта също пишеше, че няма свободни места, но ние отидохме на паркинга, и имаше такива. Оставихме колата, намерихме митницата, която се намира зад вратите на пристигащи / влязохме там с помощта на полицай/. Служителят в митницата не знаеше английски и с транслейтър едвам ни разбра какво искаме, и беше доста учуден. Изкара някаква бланка на английски, попълнихме я, удари ни печат, и това беше. Никой, никъде не ни я поиска след това.

Какви документи носите на митницата? Паркинга кога се плаща, предварително или като си взимате колата?

Връзка към коментар
преди 1 минута , ivan69 каза:

Какви документи носите на митницата? Паркинга кога се плаща, предварително или като си взимате колата?

Ще се опитам да намеря декларацията. От нея ще стане ясно какво са ни искали. Паспортни данни, данни за автомобила, и данни за полета най-вероятно, но не съм сигурна, затова ще проверя.

Паркинга го платихме предварително. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 часа, rosi0102 каза:

Ще се опитам да намеря декларацията. От нея ще стане ясно какво са ни искали. Паспортни данни, данни за автомобила, и данни за полета най-вероятно, но не съм сигурна, затова ще проверя.

Паркинга го платихме предварително. 

Намерих декларацията. На турски е, не е на английски. Попълва се номера на колата, имена на собственик, номер на паспорт, и адрес. Това е. Приятно пътешествие.

Inked326260732_836148987484963_4385412491702074997_n.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Намерих въпросната Декларация в интернет и я слагам тук, за да може да се копира и разпечатва, на когото му е необходимо.

 

YURTDIŞINA TAŞITSIZ ÇIKACAK ŞAHISLARA İLİŞKİN TAAHHÜTNAME

SABIHA GÖKÇEN HAVALIMANI  GÜMRÜK MÜDÜRLÜĞÜNE

Yurtdışına geçici olarak çıkma mecburiyetinde olduğumdan ………………… tarihinde Türkiye’ye getirmiş olduğum ve …………………. tarihine kadar süresi bulunan ……………... plakalı taşıtımı yurtdışı etmeden veya gümrük gözetimine bırakmadan, yurtdışına çıkışıma izin verilmesini talep ediyorum.

Yurtdışında olduğum süre boyunca,  söz konusu taşıtın aşağıda beyan ettiğim adreste park halinde bulunacağını, eşim veya usul ya da füruum olanlar dâhil başkaları tarafından kullanılmayacağını, süre bitiminde yurtdışına çıkaracağımı ya da gümrük idaresine teslim edeceğimi, yurtdışında bulunduğum sürenin, taşıtın Türkiye’de bulunma süresine ilave edilmeyeceğini bildiğimi beyan ve taahhüt ederim.

                                                                                                                                                                                                                                     …/…/20…

                                                                                                                                                                                                                                    Adı Soyadı

Adı Soyadı :

Telefon :

E-mail adresi :

Pasaport No :

T.C. Kimlik No :

Yurtiçi Acik Adresi :

Yurtdışı Adresi :

 

İlgili şahsın yurtdışına çıkışı esnasında pasaportunda bulunan “taşıt kaşesinin” dikkate alınmadan, taşıtsız olarak yurtdışına çıkışına izin verilmesi uygun bulunmuştur.

                                                                                                                                                                  Yetkilinin Unvan ve İmzası

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
На 27.03.2023 г. в 16:08, proconsultingi каза:

Здравейте, има ли някой  скоро е да ползвал дългосрочно паркинга на новото летище в Истанбул и да сподели  каква е последно процедурата?

Аз го ползвах от 10 Февруари до 10 Март.

Просто си паркирах колата в синия сектор, че е точно срещу пристигащи и се качих на самолета.

След месец се върнах, цялата беше в прах и акумулатора беше паднал. Оказа се че най-долу в розовия сектор където са офисите на рентакар има един оранжев офис, казваш че не можеш да запалиш и с теб идва един младеж със стартерно устройство и проблема е решен. Важно е да уточниш първо цената, че на мен ми каза първо 50 долара и като му теглих една ме настигна и ми каза 300 лири, тоест 30 лв 🙂.
На всеки етаж има машина за плащане на престоя. Платих 92 лв за 1 месец.
Нищо друго не е нужно.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 18 часа, spear каза:

Аз го ползвах от 10 Февруари до 10 Март

Полетът беше  вътрешен или международен?  Процедурата с митническата декларация се отнася само за международните полети.

Връзка към коментар
На 29.03.2023 г. в 14:24, epetkov каза:

Полетът беше  вътрешен или международен?  Процедурата с митническата декларация се отнася само за международните полети.

Международен, летях до Индия. Не съм попълвал никакви декларации и никой не ми е искал.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.