Прескочи до съдържание

Календар на magelanci.com за 2022: Правила, участие, срокове и коментари


Препоръчани мнения

Леко закъсняхме, но ще направим всичко възможно да имаме календари и за следващата 2022г.

 

От днес можете да добавяте снимките, които според Вас са подходящи за Магеланския календар 2022.

 

Тази година пътувахме повече от предходната 2020г. според мен, но пък май не беше много разнообразно откъм дестинации.

Затова решихме да не е твърде строго правилото относно снимките да са от последната година - т.е. от септември 2020г. до септември 2021г. Желателно е да са такива, но не е задължително. Миналата година сами си наложихме и участвахме почти само със снимки от последната година, макар да беше разрешено да бъдат от всяка една година. Тази година леко намеквам, че е добре да са от последните 12 месеца, но оставям и отворена вратата.

 

Календарите отново ще бъдат два - настолен и стенен с формати А5 и А3.

 

Мястото за качване на снимки е тук:

 

https://magelanci.com/calendars2022/

 

Правила:

 

1. Всеки има право да участва с 3 снимки.

2. Само една снимка на участник може да влезе в календара.

3. Всяка снимка се пуска в отделен запис.

4. Не се допускат за участие снимки, участавли в гласуванията предходните години.

5. Желателно е снимките да са от последната година.

6. Формат на снимките - 5:3 - Подробности как лесно може да оразмерите снимките си до този формат може да намерите тук:

 

Ако все пак се затруднявате с оразмеряването можете да ми пишете.

 

Приоритети за класирането:

- Брой гласове в анкетата

- Разнообразие на участници

 

Тъй като само една снимка от участник ще вземе участие в календара, добре подберете снимките. Тази от тях, която получи най-много гласове ще участва.

 

Гласуването ще е в два етапа: първи етап с харесване на снимките и втори етап с гласуване в анкета.

Точните параметри на гласуването ще бъдат обявени най-късно седмица преди края на срока за набиране на снимки. 

 

Авторски права

 

С изпращането на снимката се съгласявате снимката ви да бъде използвана в календара, който ще е комерсиално изделие, което ще се продава и декларирате, че всички имуществени и неимуществени права по смисъла на ЗАПСП са предварително уредени. Всеки участник, чиято снимка влезе в календара ще получи по едно безплатно копие от календара с неговата снимка.

 

Краен срок за качване на снимките:  9 октомври 2021г.

 

  • Харесвам 26
  • Благодаря 4
  • Браво 8
Връзка към мнение

И аз ти благодаря, @Mary ❤️

Хубаво е да сложим банерче за календара, че иначе трябва да влизам да спамя тук регулярно 🙂 

... Или мястото е заето от гората?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 20 минути , Lindt каза:

Хубаво е да сложим банерче за календара,

Мисля, че можеха и две банерчета.

А всеки може да си махне това, което не го интересува.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

И аз много се зарадвах, @Mary!

Точно онзи ден с @master_of_germs си говорихме колко ще ни липсва календара, ако го няма тази година. Допускам, че коства много усилия. Благодарим!

 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Яничка каза:

Допускам, че коства много усилия.

Веселото предстои - като стане време и за размяната на коледни подаръци. :laugh:

  • Харесвам 1
  • Смея се 8
Връзка към мнение
преди 18 минути , neuromancer каза:

Да не объркаш за кой календар и за кой - подарък?

Е, може да се поучим от @Роми - към всеки подарък и календар 😊

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение

Благодаря @Mary

не знам дали е възможно, но имам едно предложение - последното пътешествие на Алекс/Валерия беше в Корсика. Тя както винаги разказа прекрасно за това пътуване, и както винаги го онагледи с ярки, слънчеви като нея снимки. А и мисля, че е единствената, която от форума тази година беше там. 

Може ли да изберете една снимка от това пътуване  (или някое нейно друго от тази година) и да го сложим в календара . Тя ще липсва много и дано така я запазим още дълго край себе си.

  • Харесвам 23
  • Благодаря 1
  • Браво 6
Връзка към мнение
преди 9 минути , Роми каза:

Благодаря @Mary

не знам дали е възможно, но имам едно предложение - последното пътешествие на Алекс/Валерия беше в Корсика. Тя както винаги разказа прекрасно за това пътуване, и както винаги го онагледи с ярки, слънчеви като нея снимки. А и мисля, че е единствената, която от форума тази година беше там. 

Може ли да изберете една снимка от това пътуване  (или някое нейно друго от тази година) и да го сложим в календара . Тя ще липсва много и дано така я запазим още дълго край себе си.

Не съм сигурна, че качеството на постнатите тук снимки позволява да бъдат отпечатани.

А да притеснявам роднините ѝ с молба да търсят снимки ми се струва болезнено.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
преди 13 минути , Mary каза:

Не съм сигурна, че качеството на постнатите тук снимки позволява да бъдат отпечатани.

А да притеснявам роднините ѝ с молба да търсят снимки ми се струва болезнено.

О разбира се. Мислех, че може да се ползват снимките във форума, но беше само предложение.  Просто не мисля рационално в момента.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 39 минути , Роми каза:

Благодаря @Mary

не знам дали е възможно, но имам едно предложение - последното пътешествие на Алекс/Валерия беше в Корсика. Тя както винаги разказа прекрасно за това пътуване, и както винаги го онагледи с ярки, слънчеви като нея снимки. А и мисля, че е единствената, която от форума тази година беше там. 

Може ли да изберете една снимка от това пътуване  (или някое нейно друго от тази година) и да го сложим в календара . Тя ще липсва много и дано така я запазим още дълго край себе си.

И на мен ми се въртеше същото предложение днес,когато разбрах,че е починала!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 30 минути , Mary каза:

Не съм сигурна, че качеството на постнатите тук снимки позволява да бъдат отпечатани.

А да притеснявам роднините ѝ с молба да търсят снимки ми се струва болезнено.

Не мисля, че качеството е от значение в случая, а и предполагам има добър софтуер за корекции. Август беше нейният месец. Нека бъде избран за снимка от Валерия!

  • Харесвам 15
  • Браво 1
Връзка към мнение

Разбирам идеята ви, но помислете и за роднините ѝ.

За да участва нейна снимка, трябва да имаме разрешение от тях. Как ви се струва в момента да ги занимавам с това?

Отделно снимките са с доста ниска резолюция.

Не мислете, че съм против тази идея. Просто ми е много неприемливо да търся роднините ѝ в този момент.

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Имаше навремето един ключов казус за разнообразните дестинации и отпадналият вулкан на Теди... Тогава Георги изяде голям хейт, но после намери решение и снимката стана корица на календара.  Понеже аз не съм толкова умна, колкото него, не търся оригиналност, а просто предлагам да изберем ключови слова на АлександраКо ( дано не е завижд завижд) и да ги отпечатаме на всяка страница.

 

  • Харесвам 11
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , Lindt каза:

Имаше навремето един ключов казус за разнообразните дестинации и отпадналият вулкан на Теди... Тогава Георги изяде голям хейт, но после намери решение и снимката стана корица на календара.  Понеже аз не съм толкова умна, колкото него, не търся оригиналност, а просто предлагам да изберем ключови слова на АлександраКо ( дано не е завижд завижд) и да ги отпечатаме на всяка страница.

 

Пак до същото опираме - разрешение от наследниците.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Mary каза:

Пак до същото опираме - разрешение от наследниците.

Но това не са ли просто думи тук, споделени от нея с желание? Ние нямаме ли си някакви правила като фейсбук, че каквото е споделено тук, е собственост на форума? 

Не се чувствай длъжна да ми отговориш веднага ❤️

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 10 минути , Lindt каза:

Имаше навремето един ключов казус за разнообразните дестинации и отпадналият вулкан на Теди... Тогава Георги изяде голям хейт, но после намери решение и снимката стана корица на календара.  Понеже аз не съм толкова умна, колкото него, не търся оригиналност, а просто предлагам да изберем ключови слова на АлександраКо ( дано не е завижд завижд) и да ги отпечатаме на всяка страница.

 

Сещам се как цитираше Пипи: "Ако не си тръгнем, как ще дойдем пак"

  • Харесвам 14
Връзка към мнение
преди 1 минута , Lindt каза:

Но това не са ли просто думи тук, споделени от нея с желание? Ние нямаме ли си някакви правила като фейсбук, че каквото е споделено тук, е собственост на форума? 

Не се чувствай длъжна да ми отговориш веднага ❤️

Сроковете тази година са по-кратки, та не съм сигурна, че е възможно изобщо да се случи, дори и да имаме права над думите.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 23 минути , Lindt каза:

предлагам да изберем ключови слова на АлександраКо

Може титлата от профила й да се включи: "Ах, как знам, как знааам!"

 

Или пък някакси да се отбележи в Гората на магеланци...

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 9 минути , oli_mali каза:

Може титлата от профила й да се включи: "Ах, как знам, как знааам!"

 

Или пък някакси да се отбележи в Гората на магеланци...

Гората Ни е вече жива, съществуваща идея, има си мисия и голям положителен заряд. 

Предполагам, че трябва да си помислим няколко дни и да започнем нещо ново. И после да му вдъхнем живот. 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Мисля, че извън емоцията трябва да сме наясно, че каквато и да е графична промяна, дори вмъкване на текст, е времеемка. Кампанията започва достатъчно късно и трябва да сме благодарни на @Mary, че се ангажира с нея. 
Ще имаме време да измислим начин да почетем @AlexandraKo както подобава. Сега сме емоционални и не е нужно да се пренавиваме.

Моля, изпращайте красивите си снимки, да да имаме хубав календар и тази година!

  • Харесвам 12
  • Браво 3
Връзка към мнение

@Mary - може да използваме снимки, които Алекс е качвала предни години за календарите? Там съгласието е дадено и снимките са в добра резолюция. Предполагам снимките ѝ са 10-15 максимум, може да се пуснат в отделна тема и с харесвания да изберем една. Просто предложение, защото ми хареса идеята. Не знам доколко е осъществимо при положение, че започваме по-късно.
 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 6 минути , Травеолани каза:

@Mary - може да използваме снимки, които Алекс е качвала предни години за календарите? Там съгласието е дадено и снимките са в добра резолюция. Предполагам снимките ѝ са 10-15 максимум, може да се пуснат в отделна тема и с харесвания да изберем една. Просто предложение, защото ми хареса идеята. Не знам доколко е осъществимо при положение, че започваме по-късно.
 

Снимките, които са пускани преди години за участие пак са сниска резолюция.

Всеки участник знае, че като стигне да е избрана снимката му, трябва да я изпрати в оригинал. Това няма как да се случи в момента.

 

Някак всички ваши думи ме карат да влизам в обяснителен режим и все едно аз не искам да стане. Технически как да стане?!

Насочете помислите си към друга идея да я почетем, която е възможно да се реализира.

Календарите ги почваме със закъснение от две седмици. Много ще е трудно да наваксаме.

  • Харесвам 11
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 17 минути , Mary каза:

Снимките, които са пускани преди години за участие пак са сниска резолюция.

Всеки участник знае, че като стигне да е избрана снимката му, трябва да я изпрати в оригинал. Това няма как да се случи в момента.

Да, вярно че беше така, пропуснала съм този момент. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.