Прескочи до съдържание

Календар на magelanci.com за 2022: Правила, участие, срокове и коментари


Препоръчани мнения

преди 4 минути , antea каза:

ние тази година мислим да сме пас за календара

Аааа, защо така?

Направете трудно гласуването и участвайте с най-добрите ви снимки!

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

причините ще ги спестя, за да не възникват излишни реакции и спорове

сигурна съм, че ще има достатъчно добри кандидати за трудно гласуване 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има ли някакъв максимален размер за този Online Image Resizer? Когато реша да си преоразмеря някоя снимка и получавам следното съобщение:

 

grafik.png.0f480d664f02bd0fb85476e1e19a2df0.png

Връзка към мнение
На 4.10.2021 г. в 15:27, ven62 каза:

Това с красавици на календара не го ли дискутирахме вече. ( Само да не бъда грешно разбран - намирам съпругата на Ивайло за изключително лъчезарна и чаровна. )

А и доколкото си спомням беше едно от условията за участие (възможно е да е било незадължително, а силно препоръчително)

... И като съм тръгнал да съм заядлив :wink: ... не е ли достатъчно, че в кандидат-снимките се допускат  животни, та дори и платнени/плюшени. :wink:

:biggrin:

 

Много ме ограничи така - такива хубави снимки имах от Узбекистан, ама всичките са с хора 😞

  • Шок 2
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , ivailo_radev каза:

 такива хубави снимки имах от Узбекистан, ама всичките са с хора 😞

Викай @Брани да ги премахне с Тъмната Страна... на фотошопа 😉

 

  • Смея се 5
Връзка към мнение
Преди 1 час, master_of_germs каза:

Викай @Брани да ги премахне с Тъмната Страна... на фотошопа 😉

 

Само от снимките ли?

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение

Ма нидей така с лошо, какво са ти направили милите Узбекистанци. После как останалите дет не са ходили там ще се наслаждават на таз хубава държава. 🙂 

  • Смея се 4
Връзка към мнение
На 5.10.2021 г. в 8:29, master_of_germs каза:

А някои (от чиста проба инат) все още се мъчим да намерим баланса във вселената на фотографията, без да прибягваме нито до тъмната стаичка на имперския фотошоп, нито до Светлата стая на Силата 😄😉 

Както казва моят учител по фотография - творецът решава и винаги е прав 🙂 Тук няма правилно и грешно 🙂 Не можеш да си позволиш да кажеш на някой, например художник - ей, защо това си го нарисувал така, вместо еди си как?! Така си го е видял творецът, така е решил, така го е нарисувал и точка 🙂 И тук така, уважавам твоя избор 🙂 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, Eva eva каза:

Както казва моят учител по фотография - творецът решава и винаги е прав 🙂 Тук няма правилно и грешно 🙂 Не можеш да си позволиш да кажеш на някой, например художник - ей, защо това си го нарисувал така, вместо еди си как?! Така си го е видял творецът, така е решил, така го е нарисувал и точка 🙂 И тук така, уважавам твоя избор 🙂 

Имам чувството, че нейде из страниците на темата по-рано съм пропуснал да попитам класическото: "Тиии менееее уу-въжа'аш ли мъ ве!?" 🙂

 

П.П. Наздраве!

За творчеството! 🙂

🍻

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , master_of_germs каза:

 "Тиии менееее уу-въжа'аш ли мъ ве!?" 🙂

 

П.П. Наздраве!

За творчеството! 🙂

🍻

Че как 🙂 Ние творците трябва да се уважаваме 😄 Ейййй, нямам търпение да видя новите творби 🙂 

Наздраве 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 32 минути , Victoria каза:

Сега се загледах в текста на банера "Календар на magelanci.com за 2022: Срок за качване на завки за участие 09.10.2021" 🙂

Гладни модератори съзирам тук! :laugh:

 

 

  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 4 минути , Mary каза:

Гладни модератори съзирам тук! :laugh:

 

 

Мултитаскващи...  Прошу прощения. :girl_cray:

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към мнение

Някой може ли да ми каже защо след като качих снимка, (която на компютъра си изглежда както трябва), тук във форума я виждам с отвратително качество ?

Участвал съм доста пъти за календарите и до сега не съм имал този проблем ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, П.Кръстев каза:

Някой може ли да ми каже защо след като качих снимка, (която на компютъра си изглежда както трябва), тук във форума я виждам с отвратително качество ?

Участвал съм доста пъти за календарите и до сега не съм имал този проблем ?

Компресията на магеланци. И моите изглеждат много зле, но не знам как гласуващите ще се ориентират дали качеството е ужасно заради сайта или изначално от самия файл. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Снимките автоматично се преоразмеряват при постване във форума. За печат няма да се вземат оттук, а ще искаме от теб да пратиш оригинал в пълен размер (и качество).

Един начин да се избегне това е сам да си направиш преоразмеряване до 900х540 пиксела преди да пуснеш снимката тук, за да не ползва автоматичното, но аз лично не се считам за майстор на фотошопа и не се наемам да обяснявам...

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , neuromancer каза:

Снимките автоматично се преоразмеряват при постване във форума. За печат няма да се вземат оттук, а ще искаме от теб да пратиш оригинал в пълен размер (и качество).

Един начин да се избегне това е сам да си направиш преоразмеряване до 900х540 пиксела преди да пуснеш снимката тук, за да не ползва автоматичното, но аз лично не се считам за майстор на фотошопа и не се наемам да обяснявам...

А ще подейства ли? Например животинките да си имат козина? 

 

П.П. На мен даже по-лошо ми изглежда, ама може и да съм забравила какво видях при качване. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Lindt каза:

А ще подейства ли? Например животинките да си имат козина? 

Животни!?

Без козина!?

Снимки на одрани животни ли ще гледаме.

...

Отказвам се от календарите...:wink:

:biggrin:

 

  • Смея се 8
Връзка към мнение

Ами пробвай.

Поне ще видиш резултата още на своя екран преди да качиш снимката. Смятам, че една програма за обработка на изображения има по-добри алгоритми (дори и човека да не разбира как да ги настройва) отколкото форума...

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , ven62 каза:

Отказвам се от календарите...:wink:

:biggrin:

Животни без козина, жени без рокли.... На Содом и Гомор ги обърнахте календарите.... :hang3:

  • Смея се 13
Връзка към мнение
преди 4 минути , Lindt каза:

Ама не ме издавай де!

Голяма тайна. 

Никой нямаше да се сети.

Ах, @neuromancer, бива ли така - да провалиш календарите.

 

 

  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , neuromancer каза:

Опа, извинявам се...

 само ОПА е достатъчно в България. Всеки го тълкува както му е удобно. А при вас има ли такова полезно възклицание? 

  • Смея се 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.