Прескочи до съдържание

Календар на magelanci.com за 2022: Правила, участие, срокове и коментари


Препоръчани мнения

На 26.09.2021 г. в 20:19, Mary каза:

А да притеснявам роднините ѝ с молба да търсят снимки ми се струва болезнено

Наистина...

Но все си мисля,че трябва по някакъв начин да я отбележим тази година като човек,оставил ярка следа във форума.Някакво кътче,в което да можем да видим всички нейни теми,както предложи @Дани Магелани.Място във форума,което  можем да посетим винаги,когато се нуждаем от съвет и усмивка.

Пиша в тази тема,защото видях,че има предложения.

 

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 22 минути , jungfraujoch каза:

Наистина...

Но все си мисля,че трябва по някакъв начин да я отбележим тази година като човек,оставил ярка следа във форума.Някакво кътче,в което да можем да видим всички нейни теми,както предложи @Дани Магелани.Място във форума,което  можем да посетим винаги,когато се нуждаем от съвет и усмивка.

Пиша в тази тема,защото видях,че има предложения.

 

За мен идеята за олтар е зловеща. Но ще опитам да ти помогна: 

 

Влизаш в профила на АлександраКо: 

https://magelanci.com/profile/1504-alexandrako/

 

Избираш или албуми, или "разгледай активността":

https://magelanci.com/profile/1504-alexandrako/content/

 

И си четеш каквото ти е необходимо в момента - теми, мнения. 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 37 минути , Lindt каза:

За мен идеята за олтар е зловеща. Но ще опитам да ти помогна: 

 

Влизаш в профила на АлександраКо: 

https://magelanci.com/profile/1504-alexandrako/

 

Избираш или албуми, или "разгледай активността":

https://magelanci.com/profile/1504-alexandrako/content/

 

И си четеш каквото ти е необходимо в момента - теми, мнения. 

 

 

Нямам нужда от помощта ти.И не съм ти я искала.

И знам как да прегледам профилите на магеланци.

В случая иронията ти съвсем не е на място.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 39 минути , Lindt каза:

За мен идеята за олтар е зловеща. Но ще опитам да ти помогна: 

 

Влизаш в профила на АлександраКо: 

https://magelanci.com/profile/1504-alexandrako/

 

Избираш или албуми, или "разгледай активността":

https://magelanci.com/profile/1504-alexandrako/content/

 

И си четеш каквото ти е необходимо в момента - теми, мнения. 

 

 

Доста грозно прозвуча! Неправилно изтълкувано!

Идеята ми беше друга - да се съберат в електронен сборник пътеписите и фотописите на Валерия.

Аз съм и казвала преди време, че ще е много добре да си ги събере и публикува. Би било полезно четиво.

  • Харесвам 6
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 53 минути , jungfraujoch каза:

Нямам нужда от помощта ти.И не съм ти я искала.

И знам как да прегледам профилите на магеланци.

В случая иронията ти съвсем не е на място.

 

Не беше ирония, но може да не е било на място.Не е задължително да знаеш ти или другите хора как се преглеждат публикациите на конкретен човек. За мен беше изненадващо откритие съвсем скоро когато исках да прочета темите на Антея, защото аз влизам в профила на някой само, ако случайно съм кликнала на него. Преди съм се опитвала през search и рядко съм намирала това, което търся.

 

преди 17 минути , Дани Магелани каза:

Доста грозно прозвуча! Неправилно изтълкувано!

Идеята ми беше друга - да се съберат в електронен сборник пътеписите и фотописите на Валерия.

Аз съм и казвала преди време, че ще е много добре да си ги събере и публикува. Би било полезно четиво.

Потърсих преди да пиша в темата и не я видях тази твоя идея. Може да е обяснена другаде, но аз видях желанието за "кътче" и споделих неуместната си асоциация. 

Иначе не мисля, че имаме право да правим такъв сборник, но семейството й може да има желание за това. 

 

Както и да е, тотално ми изчезна желанието за писане днес, явно не се получава.  

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 3 минути , Mary каза:

Дами, пускайте снимки за календари 2022 и коментирайте тази тема, моля!

Мисля, че трябва да изтриеш постовете от тази страница.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Бях решила тази година да не участвам. И без това моето участие е на Олимпийския принцип, но предишни години ми създаваше радост и настроение( винаги имаше снимки с по-малко харесвания от моите, колкото  и да ми беше невероятно 🙃 ). После обаче зачетох темата, която почти няма общо със снимките за календарите до момента както се развива, и се сетих, че бях в Сицилия миналата седмица. Така изведнъж открих моя си начин и смисъл да участвам и тази година. 

  • Харесвам 11
  • Браво 3
Връзка към мнение

От вчера ми е едно коледно покрай курабийките, джинджифиловите човечета и меденките 🙂 Ще съм много благодарна на всеки, който има снимки с коледни светлинки, украса и реши да ги сподели за календара!

  • Харесвам 4
  • Шок 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
На 26.09.2021 г. в 21:39, Цвете каза:

Ще имаме време да измислим начин да почетем @AlexandraKo както подобава

Според мен е достатъчно да се изпрати на роднините ѝ календар на Магеланци, което беше обединителната точка между нас и нея. Мисля, че това говори достатъчно.

  • Харесвам 14
  • Браво 2
Връзка към мнение

A пък аз си мисля нещо друго.

Алекс/Валя никой, за съжаление, не може да ни я върне. Обаче виждам, че много често профилът й е активен, дори преди да пиша сега това, погледнах - ами, преди 6 часа е бил пак активен. Предполагам, че някой от близките й го прави, може би Сър Антъни? Разбира се, че няма нищо лошо в това, напротив!  Но защо да не го поканим да се добави към нейния профил? Не знам дали правилно го казвам - не да си прави нов профил, а да използва нейния като добави само свой ник, примерно AlexandraKo_Sir Antony и той да продължи светлото й дело, като споделя каквото и когато иска като мнение, коментар, съвети, насоки, спомени и т.н., дори нови впечатления отнякъде, защо не(?), след време, евентуално. Сигурна съм, че той приема мъдро нещата от живота... И, не знам, но може пък подобен контакт с форума, възможността да бъде нейно продължение, "light version" да го наречем, може да му допадне. А пък всички ние ще имаме удоволствието да видим и неговата гледна точка и убедена съм, липсата на Алекс ще е по-мека и за двете страни.

Моля, не ме заклеймявайте - всички скърбим за нея и искрено съчувстваме на него. Няма никаква нужда да настават някакви дебати и да се спами форумът. Просто предложение, казах в началото по каква причина. Използвайте иконките, за да отразите реакцията си. Ако тя е положителна, след като мине офанзивата с календарЯ ( 🙂 )  някой админ да осъществи контакт с предложение. Е, ако не се приема - светът няма да свърши.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
преди 4 часа, iaia_mama каза:

A пък аз си мисля нещо друго.

Алекс/Валя никой, за съжаление, не може да ни я върне. Обаче виждам, че много често профилът й е активен, дори преди да пиша сега това, погледнах - ами, преди 6 часа е бил пак активен. Предполагам, че някой от близките й го прави, може би Сър Антъни? Разбира се, че няма нищо лошо в това, напротив!  Но защо да не го поканим да се добави към нейния профил? Не знам дали правилно го казвам - не да си прави нов профил, а да използва нейния като добави само свой ник, примерно AlexandraKo_Sir Antony и той да продължи светлото й дело, като споделя каквото и когато иска като мнение, коментар, съвети, насоки, спомени и т.н., дори нови впечатления отнякъде, защо не(?), след време, евентуално. Сигурна съм, че той приема мъдро нещата от живота... И, не знам, но може пък подобен контакт с форума, възможността да бъде нейно продължение, "light version" да го наречем, може да му допадне. А пък всички ние ще имаме удоволствието да видим и неговата гледна точка и убедена съм, липсата на Алекс ще е по-мека и за двете страни.

Моля, не ме заклеймявайте - всички скърбим за нея и искрено съчувстваме на него. Няма никаква нужда да настават някакви дебати и да се спами форумът. Просто предложение, казах в началото по каква причина. Използвайте иконките, за да отразите реакцията си. Ако тя е положителна, след като мине офанзивата с календарЯ ( 🙂 )  някой админ да осъществи контакт с предложение. Е, ако не се приема - светът няма да свърши.

От нейния профил влиза синът ѝ.

Поканен е да се регистрира, ако има желание, но няма как да бъде обединен с нейния профил.

 

ПП Тази тема е място за въпроси по календарите - качвайте снимки и участвайте, така ще направим света и в частност календара ни по-цветен, какъвто би харесал и на Валерия!

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 48 минути , Lindt каза:

@ivailo_radev, много се надявам да се появи една снимка от Сейшелите в календара, със или без красавица на нея. 

 

Това с красавици на календара не го ли дискутирахме вече. ( Само да не бъда грешно разбран - намирам съпругата на Ивайло за изключително лъчезарна и чаровна. )

А и доколкото си спомням беше едно от условията за участие (възможно е да е било незадължително, а силно препоръчително)

... И като съм тръгнал да съм заядлив :wink: ... не е ли достатъчно, че в кандидат-снимките се допускат  животни, та дори и платнени/плюшени. :wink:

:biggrin:

 

  • Харесвам 3
  • Шок 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , ven62 каза:

Това с красавици на календара не го ли дискутирахме вече. ( Само да не бъда грешно разбран - намирам съпругата на Ивайло за изключително лъчезарна и чаровна. )

А и доколкото си спомням беше едно от условията за участие (възможно е да е било незадължително, а силно препоръчително)

... И като съм тръгнал да съм заядлив :wink: ... не е ли достатъчно, че в кандидат-снимките се допускат  животни, та дори и платнени/плюшени. :wink:

:biggrin:

 

Май го дискутирахме, ама си е нова година, нов късмет :dance2: 

И правилата са редуцирани. Сега хем мога да пусна 3 снимки, хем да не ми отпадне тази, която се дублира като дестинация, така че съм в абсолютна неспособност да си избера. 

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към мнение
В момента, Lindt каза:

Май го дискутирахме, ама си е нова година, нов късмет :dance2: 

И правилата са редуцирани. Сега хем мога да пусна 3 снимки, хем да не ми отпадне тази, която се дублира като дестинация, така че съм в абсолютна неспособност да си избера. 

Когато са от една дестинация има реален риск да се "самоизядат", еле пък ако са с котки или врабчета. :wink:

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 6 минути , ven62 каза:

Когато са от една дестинация има реален риск да се "самоизядат", еле пък ако са с котки или врабчета. :wink:

:girl_blum: 

Вен, тук и сега ти обещавам да не качваме пиленца, ако позволиш да участват снимки с хора. Аз всъщност мисля, че хората в една снимка показват мащаба на сниманото и по-лесно създават движение. И нищо не може да е по на място в тесни градски улици от жена с дълга рокля. 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Напомням, че остават 5 дни до крайния срок за пускане на снимки за участие. Моля тези от вас, които имат намерение да участват, да си качат снимките, за да не изпуснат срока.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 4 минути , ven62 каза:

Когато са от една дестинация има реален риск да се "самоизядат", еле пък ако са с котки или врабчета. :wink:

 

Така ще е, поне докато не се появи първия магеланец излетял в космоса. Вече има възможности ама да видим, мен в г-н Матеев ми е надеждата 🙂

  • Смея се 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 15 минути , ven62 каза:

... И като съм тръгнал да съм заядлив :wink: ... не е ли достатъчно, че в кандидат-снимките се допускат  животни, та дори и платнени/плюшени. :wink:

:biggrin:

 

Присмял се плащащ-на-баби-за-снимка на снимащите-интересни-животни. Срамота!

  • Смея се 7
Връзка към мнение
преди 5 минути , logist13 каза:

 

Така ще е, поне докато не се появи първия магеланец излетял в космоса. Вече има възможности ама да видим, мен в г-н Матеев ми е надеждата 🙂

Тцъ, все още е скъпо. А "Матейко" един басейн не може да си направи в двора и ми мрънка вече цяла година.

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение
В момента, ven62 каза:

Тцъ, все още е скъпо. А "Матейко" един басейн не може да си направи в двора и ми мрънка вече цяла година.

Да, вече не помня добре, ама май се спрягаше басейна да е пълен с водка. И щеше да има чудни снимки за календара, ама ей на, още няма 😞

  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 13 минути , Lindt каза:

:girl_blum: 

Вен, тук и сега ти обещавам да не качваме пиленца, ако позволиш да участват снимки с хора. Аз всъщност мисля, че хората в една снимка показват мащаба на сниманото и по-лесно създават движение. И нищо не може да е по на място в тесни градски улици от жена с дълга рокля. 

 

 

 

ПОЗВОЛЯВАМ! :grin:

Да уточним за роклята. Може да е червена или "малката черна рокля".  :wink:

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 12 минути , ven62 каза:

ПОЗВОЛЯВАМ! :grin:

Да уточним за роклята. Може да е червена или "малката черна рокля".  :wink:

Хахах, конкретно фотографът ми предпочита да снима животни, независимо какво съм облякла 🤭

Но снимките на Иво ме карат да искам и аз да се облека като момиче и да се разходя на същите места. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.