Прескочи до съдържание

Календар на magelanci.com за 2022: Правила, участие, срокове и коментари


Препоръчани мнения

Преди 1 час, ven62 каза:

Това с красавици на календара не го ли дискутирахме вече. ( Само да не бъда грешно разбран - намирам съпругата на Ивайло за изключително лъчезарна и чаровна. )

А и доколкото си спомням беше едно от условията за участие (възможно е да е било незадължително, а силно препоръчително)

... И като съм тръгнал да съм заядлив :wink: ... не е ли достатъчно, че в кандидат-снимките се допускат  животни, та дори и платнени/плюшени. :wink:

:biggrin:

 

Добре, де. На колко от снимките има растения?! За дървета и цветя по снимките не ревете, само за животни и мадами!... И Богове! 🦉

😮 . Ма само за вегани ли е тоз календар?! А, да видим, ако перна една снимка с Дърво дали пак ще оревеш орталъка?! 😄 😛 😉

  • Смея се 8
Връзка към мнение
преди 49 минути , ven62 каза:

А "Матейко" един басейн не може да си направи в двора и ми мрънка вече цяла година.

Вярно, че @Георги Матеев като Дамоклев меч го разнася този басейн над главата ти, ама ти пък като си обещал от кумова срама поне две лехички с картофи да му беше прекопал под прозореца, да има МТрял, ако е на зор сам да си произведе водкатa.:biggrin:

Ама @Lindt имате страхотни снимки с животни, особено тези с планините и козите. 🤩 С две думи не се връзвай да преговаряш, пускай си снимки с кози, котки, еноти, птиченца, с рокля, без рокля. Малко особено звучи в тая последователност, ама ти сигурно ме разбра.😃

  • Харесвам 2
  • Смея се 8
Връзка към мнение
Преди 1 час, chandni каза:

Напомням, че остават 5 дни до крайния срок за пускане на снимки за участие. Моля тези от вас, които имат намерение да участват, да си качат снимките, за да не изпуснат срока.

До колко часа точно българско време на 9.10 ще се приемат снимки? 

Връзка към мнение
преди 32 минути , master_of_germs каза:

На колко от снимките има растения?!

Вече 4(май) години се опитвам да пробутам снимки с храни и не става и не става. Само природа и тук там някой град за цвят 😞

 

П.п. Почнаха драмите и тая година 🙂 🙂 🙂 

  • Харесвам 1
  • Смея се 10
Връзка към мнение
преди 36 минути , iMari каза:

без рокля.

И тук вече загубихме детската аудитория! :girl_wacko:Недейте така бе, хора... Имаме и млади магеланци, 14-годишни (@Kristian Desev)... Искате да го лишите от календар просто, за да натриете носа на @ven62 ли? :girl_crazy:

  • Смея се 13
Връзка към мнение

@ven62 лично би подарил календар на момчето. Все някъде трябва да се започне съзряването. 

преди 27 минути , bobole4e каза:

 

П.п. Почнаха драмите и тая година 🙂 🙂 🙂 

Няма бе, просто @ven62 си мрънка. Такъв си го знаем и ... Абе, знаем го.

  • Смея се 13
Връзка към мнение

Извинявам се, имам още един въпрос - къде мога да видя снимките, които съм качвала предни години? В личните съобщения ли или е някъде във форумите и подфоруми?

Връзка към мнение
преди 4 минути , Травеолани каза:

Извинявам се, имам още един въпрос - къде мога да видя снимките, които съм качвала предни години? В личните съобщения ли или е някъде във форумите и подфоруми?

Профил - Разгледай активността -  и гледаш в ляво - по години са.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 3 часа, ven62 каза:

А "Матейко" един басейн не може да си направи в двора и ми мрънка вече цяла година.

Аматьор :grin: Поне празните ти обещания доведоха до нещо полезно... няколко прекрасни магеланеца ме съжалиха и ми подариха водка :beach:

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 10
Връзка към мнение

Аз искам да попитам за един приятел ...

 

Задължително ли снимките трябва да са от тази галактика. Защото ако мога да използвам такива от нашата, възможностите са огромни. Преди години вдни щурмоваци ми казаха, че във фотографията имало Тъмна стаичка и аз веднага се захванах с това преди да разбера за какво точно става въпрос, и така без да искам станах фотограф-любител на Империята. Взе, че ми хареса и имам невероятна колекция от експлозии, руини, разрушени планети!

  • Харесвам 3
  • Смея се 9
Връзка към мнение
преди 5 минути , Брани каза:

Аз искам да попитам за един приятел ...

 

Задължително ли снимките трябва да са от тази галактика. Защото ако мога да използвам такива от нашата, възможностите са огромни. Преди години вдни щурмоваци ми казаха, че във фотографията имало Тъмна стаичка и аз веднага се захванах с това преди да разбера за какво точно става въпрос, и така без да искам станах фотограф-любител на Империята. Взе, че ми хареса и имам невероятна колекция от експлозии, руини, разрушени планети!

Ние на нашата планета вече ползваме Светлата стая (Lightroom) 🙂 И се готвим от септември (2020 г., разбира се)  😈 😜:dance2: Споделям само. Олимпийци никога не са излишни 😉

  • Шок 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, chandni каза:

И тук вече загубихме детската аудитория! :girl_wacko:Недейте така бе, хора... Имаме и млади магеланци, 14-годишни (@Kristian Desev)... Искате да го лишите от календар просто, за да натриете носа на @ven62 ли? :girl_crazy:

Задавих се от смях 😁. Чувствам се зрял, но да си останем на сегашната тематика 😅. Аз ще се пробвам за календара, имам 2 хубави снимчици. Само да разбера как се оразмеряват, че имам леки затруднения 🙃

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 1 минута , Kristian Desev каза:

Само да разбера как се оразмеряват, че имам леки затруднения 🙃

Винаги съм насреща за помощ в оразмеряването.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Да попитам - проблем ли е, ако снимките не са от 2021? Тази година нямах възможност да пътувам извън България и имам снимки от 2020. Ако не е редно, няма да ги слагам, а ще се включа с някоя от България 🙂

Връзка към мнение

Първо, казано е, че може и от по-рано, второ, спокойно може да пуснеш снимка от България

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 15 минути , Kristian Desev каза:

Да попитам - проблем ли е, ако снимките не са от 2021? Тази година нямах възможност да пътувам извън България и имам снимки от 2020. Ако не е редно, няма да ги слагам, а ще се включа с някоя от България 🙂

По принцип неписаното правило (по-скоро препоръка) е снимките да са правени в периода от 12 месеца преди кампанията за календарите. Тоест от септември до септември (даже 13 месеца са), а не в рамките на календарната година. Но никъде няма задължителен характер това. А снимки от България винаги е имало в Календарите и се надявам и занапред все да има. Всъщност тука едно "радикално крило" сме радетели на идеята да си имаме и един изцяло БГ магелански календар, само с тукашни снимки. Който календар примерно да подаряваме на познатите си чужденци. 🙂

 

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Честно казано от всичките правила, най - гадното правило е за размера 5/3 ето там всичко се прецаква...Ама какво да се прави ще ги прецакваме здраво освен с качеството и с размера...Ясно ми е защо се прави, но все пак ще си мрънкам...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 11 часа, Eva eva каза:

Ние на нашата планета вече ползваме Светлата стая (Lightroom) 🙂 

А някои (от чиста проба инат) все още се мъчим да намерим баланса във вселената на фотографията, без да прибягваме нито до тъмната стаичка на имперския фотошоп, нито до Светлата стая на Силата 😄😉 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 15 часа, master_of_germs каза:

Добре, де. На колко от снимките има растения?! За дървета и цветя по снимките не ревете, само за животни и мадами!... И Богове! 🦉

😮 . Ма само за вегани ли е тоз календар?! А, да видим, ако перна една снимка с Дърво дали пак ще оревеш орталъка?! 😄 😛 😉

Специално положих усилия теб да не те засегна (нищо не съм споменавал за снимки с камъняци) ... а ти ... как ми отвръщаш. :wink:

 

преди 12 часа, Kristian Desev каза:

Задавих се от смях 😁. Чувствам се зрял, ...

Точно така. Растеш като истински мъж - важна е себеоценката... 

Вероятно по-късно ще чуеш и други мнения за себе си, предимно женски... но не им обръщай внимание. 

---

Спирам с глупостите, че трябва да оразмерявам ... снимките.

А и да не злоупотребявам с доброто възпитание и търпение на @Травеолани.

 

  • Харесвам 2
  • Шок 2
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 9 минути , ven62 каза:

Специално положих усилия теб да не те засегна (нищо не съм споменавал за снимки с камъняци) ... а ти ... как ми отвръщаш. :wink:

.....

 

И поради що се стараеш за него? Аз правя такива усилия да ти намеря снимки с море за календара, а ти гледаш да не обидиш хората с чукарите. Сам ще си си виновен за резултатите после.  

 

@antea, по този повод, Вен сигурно ще ти е благодарен, ако качиш някоя снимка от Гърция. 

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , ven62 каза:

Спирам с глупостите, че трябва да оразмерявам ... снимките.

 

Най-после да напишеш нещо смислено в тази тема... :girl_blum: 

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 4 минути , Lindt каза:

...

 

@antea, по този повод, Вен сигурно ще ти е благодарен, ако качиш някоя снимка от Гърция. 

Да, на @antea снимките са много хубави - с един особен котраст ... някак драматични. Споням си критските й снимки.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хора и животни не можело да има на снимките, а може ли демони? Онзи ден тествахме портали и изскочи един и докато го набутаме обратно в неговите измерения, успях да го щракна. Със зловещия фон наоколо стана хубава композиция ...

  • Браво 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.