Прескочи до съдържание

eSIM пакети и планове или как да имаме интернет навсякъде по света.


Препоръчани мнения

Не е въпрос, споделям нещо ново за мен - ползване на интернет в Турция през е-сим. Друг въпрос, че първо трябва да си купя друг телефон, но може на някой да свърши работа 🙂

https://www.airalo.com/turkey-esim

 

  • Харесвам 12
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Чудих се къде да пусна темата, но не намерих много подходящо място и я пускам тук.

Не намерих нищо писано за тези карти, които стават все по-популярни.

Аз имам eSIM на А1, но това е стандарта карта с месечен план.

Поразрових се и се оказа, че има много фирми предлагащи eSIM-ове с пакети интернет-без номер за почти всички страни в света. Става много лесно, без ходене до магазин, купуване на физическа сим карта и т.н. нещо като зареждане на кредити за разговори със скайп, вайбър и другите от сорта.

 

Харесвате си план, купувате и след 2 мин имате нет където и да сте!

Примерно 7 дни и 3 гб в Турция или САЩ или Япония и т.н.

Някой пробвал ли ги е?

 

Тези ми изглеждат най-добре от досега преровените.

www.airalo.com

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 24 минути , Alexander каза:

Чудих се къде да пусна темата, но не намерих много подходящо място и я пускам тук.

Не намерих нищо писано за тези карти, които стават все по-популярни.

Аз имам eSIM на А1, но това е стандарта карта с месечен план.

Поразрових се и се оказа, че има много фирми предлагащи eSIM-ове с пакети интернет-без номер за почти всички страни в света. Става много лесно, без ходене до магазин, купуване на физическа сим карта и т.н. нещо като зареждане на кредити за разговори със скайп, вайбър и другите от сорта.

 

Харесвате си план, купувате и след 2 мин имате нет където и да сте!

Примерно 7 дни и 3 гб в Турция или САЩ или Япония и т.н.

Някой пробвал ли ги е?

 

Тези ми изглеждат най-добре от досега преровените.

www.airalo.com

 

И аз открих www.airalo.com миналата седмица и услугата изглежда много удобна за пътуващи хора, като предлагат интернет дори за някои доста забити дестинации. Все още обаче не ми е съвсем ясно как работи eSIM концепцията. Инсталира се някакъв апп и вътре си добавяш съответния eSIM ли? На какви телефони / операционна система работи?

Връзка към мнение
преди 6 минути , Георги Матеев каза:

На какви телефони / операционна система работи?

Android телефони, поддържащи eSIM

Apple телефони

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

eSIM е виртуална сим карта. Т.е. нямате физически носител, който да влиза в слот, като по-този начин се пести хардуеърно място в телефона. Получавате от мобилния оператор QR код, който сканират с телефона си и така инсталирате картата. Новите android телефони имат eSIM.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 4 минути , chandni каза:

 

преди 1 минута , tougherty каза:

eSIM е виртуална сим карта. Т.е. нямате физически носител, който да влиза в слот, като по-този начин се пести хардуеърно място в телефона. Получавате от мобилния оператор QR код, който сканират с телефона си и така инсталирате картата. Новите android телефони имат eSIM.

Ясно. Току-що най-накрая открих причина да си сменя телефона с по-нов модел 🙂

  • Харесвам 5
  • Шок 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 10 минути , Георги Матеев каза:

 

Ясно. Току-що най-накрая открих причина да си сменя телефона с по-нов модел 🙂

Всяка година чакам новия Galaxy S на Самсунг, за да си сменя S8-дата и всяка година оставам разочарован. Дизайнът на новите телефони е по-дървен, а размерът им е като на файансова плочка. Нямат слот за допълнителна памет, нямат и жак за слушалки. Нищо революционно, само козметични промени на цена бизнес класа отиване и връщане до Азия. Явно ще сменям телефона когато 5G стане масово и достъпно навсякъде.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 30 минути , tougherty каза:

Всяка година чакам новия Galaxy S на Самсунг, за да си сменя S8-дата и всяка година оставам разочарован. Дизайнът на новите телефони е по-дървен, а размерът им е като на файансова плочка. Нямат слот за допълнителна памет, нямат и жак за слушалки. Нищо революционно, само козметични промени на цена бизнес класа отиване и връщане до Азия. Явно ще сменям телефона когато 5G стане масово и достъпно навсякъде.

Разбирам те напълно... Аз съм с Galaxy S10+ и вече 2-3 години не намирам причина да го сменя - работи без грешка, камерата ме задоволява напълно, батерията държи и тн. Но това с eSIM е много сериозен довод. Последните 3 пъти из Африка всеки път губехме по над 1 час докато активираме местни сим карти, да не говорим, че дори бяха и по-скъпи. Airalo и предлаганата от тях гъвкавост изглежда направо като сбъдната мечта за пътуващите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някои имат номер като на А1, но повечето за пътуващи  нямат и предлагат само нет, което е още по-добре.

може да си купиш различни пакети за различни страни и сменяш от кой искаш да точиш нет.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Тези са по-евтини https://surfroam.com/pages/surfroam-esim-rates-and-coverage

https://surfroam.com/products/surfroam-esim

 

Преди имаха и физически SIM карта, но пише, че няма наличност.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Голямо откритие са тези airalo .

супер доволен съм. В САЩ ги ползвах и беше добре. 
макар в тези страна да са много зле от към мрежа и покритие като цяло.

ще ги ползвам занапред винаги 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Вече мога да давам линк на нови клиенти, като новия  клиент получава 3 долара отстъпка за първата си покупка. Ако купи, на мен също ще ми дадат 3 долара. Сега препоръчах дъщеря ми и нямаше измами, всичко мина. Отделно, че дава 5% кешбек за всяка покупка.

 

Ще ги ползвам за втори път в Колумбия.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Също смятам, че са добре - в Чили ползват мрежата на Ентел и имат страхотно покритие , сега в Дубай ползват мрежата на Етилсат.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 23 минути , stanislavpp каза:

Също смятам, че са добре - в Чили ползват мрежата на Ентел и имат страхотно покритие , сега в Дубай ползват мрежата на Етилсат.

А какво би препоръчал за Хавай?

Връзка към мнение

Аз и с телефонията нямам проблеми, само да имам нет. Използвам Libon зареждам и звъня в цял свят, само да имам нет.

За САЩ и Канада заредих 400 мин за 4 евро, има и 150мин за 2 евро. 

Сега за Колумбия заредих от по-скъпите  290 мин за 6 евро, важащи в още 19 страни.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Преди 1 час, Марин каза:

Здравейте, търся eSIM карта за мобилен интерент която, може да се ползва в Бразилия. Ще се радвам ако може да ми препоръчате от личен опит.

Нямам опит, но тук има цяла тема за eSim

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

може ли още малко по-подробно за esim? картите на А1 са май само за iPhone

какво точно трябва да направи човек, ако според спецификацията на телефона му се поддържа esim? трябва да си купи някаква такава физическа карта отнякъде и след това да търси изгодни планове от различни доставчици или?

Връзка към мнение

Изгледай видеото от сайта на airalo, 2-3 минути е и ще разбереш всичко.

Не се купува физическа карта, нито се ходи до магазин на А1, няма общо с техните планове, нали това е най-ценното при тях.

 

По-скоро само А1 имат esim карти за телефоните, които ги поддържат.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И трите телекома в БГ имат е-сим (поне за А1 и Вива съм сигурен).

Аз предпочитам БГ картата да ми е е-сим, за да ми е свободен слота за всякаква физическа местна като отида някъде по света.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.