Прескочи до съдържание

eSIM пакети и планове или как да имаме интернет навсякъде по света.


Препоръчани мнения

преди 3 часа, stanimir каза:

😀💪 тоя пич е направил десертация на тема карти в UK. Благодаря за линка.

 

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Планирам да си взема eSIM (на А1) и да сложа втора физическа карта на чужд оператор, за да ползвам двете в един телефон (сега са в два). Единственото, което със сигурност съм установила е, че eSIM ще бъде втора карта по подразбиране.

Предстои ми пътуване и ако задам интернет данните да са на чуждия оператор, това ще афектира ли и как приложенията, които обикновено ползвам с данните на БГ карта (Whatsapp, Revolut, интернет банкирането и т.н.) 

 

Връзка към мнение

Принципно си ползва които данни му зададеш, приложенията не са вързани към някой оператор, така че ако има данни работят

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 33 минути , Надя каза:

Планирам да си взема eSIM (на А1) и да сложа втора физическа карта на чужд оператор, за да ползвам двете в един телефон (сега са в два). Единственото, което със сигурност съм установила е, че eSIM ще бъде втора карта по подразбиране.

Предстои ми пътуване и ако задам интернет данните да са на чуждия оператор, това ще афектира ли и как приложенията, които обикновено ползвам с данните на БГ карта (Whatsapp, Revolut, интернет банкирането и т.н.) 

 

Аз ползвам eSIM на Виваком.

Когато съм извън EU взимам втора еSIM от Airalo ( до момента Турция и Доминикана)

Данните си ги ограничавам на едната или на нито една от картите, поотделно. Телефон ми има и опция, ако данни през едната карта не са налични да ползва другата (тово го забранявам) т.е. потока на данните се управлява много добре от къде да идва.

 

Доволен съм от eSIM-a на виваком

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не знам дали назад в темата е споменаван този линк.

Upgrade to eSIM | eSIM.me

 

Вижда ми се смислено, особено за пътуващи.

Остава и да работи.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

esimme1.png.1ed34761845d1982d6cac77d0dd500ba.png

 

 

BUY 2 eSIM.me Cards and GET 3 delivered !

Make friends, family and yourself happy 🙂

  1. BUY 2 eSIM.me Cards
    Order 2 or more eSIM.me Cards, during our BLACK FRIDAY DEAL days.
     
  2. We will add an extra eSIM.me Card for every 2 eSIM.me Cards order.
    For every 2 Cards, you order we will add a 3rd one for free.
    When you order 2 different eSIM.me Card models, we will add a 3rd one of the least expensive model, for free.
     
  3. You will GET 3 eSIM.me Cards delivered
    We will ship 2 + 1 eSIM.me Cards to you. Or 4+2, 6+3, and so on, you are in control.

Visit https://eSIM.me and secure your DEAL now ! 

Best regards,
Your eSIM:me Team

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Да питам за Айрало, може ли да платя план сега, а да го ползвам доста по-късно? Сега има намаления за черния петък, а аз нямам пътуване в чужбина в близките месеци, като със сигурност ще имам по-нататък, примерно юли...

Връзка към мнение
преди 7 минути , neuromancer каза:

Да питам за Айрало, може ли да платя план сега, а да го ползвам доста по-късно? Сега има намаления за черния петък, а аз нямам пътуване в чужбина в близките месеци, като със сигурност ще имам по-нататък, примерно юли...

До колкото знам от трите пъти в които  съм го ползвал,плана става активен,когато го активираш.Не е обвързан с дата.

А къде ти излезнаха тези намаления,аз не ги виждам🤔

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , Branko каза:

До колкото знам от трите пъти в които  съм го ползвал,плана става активен,когато го активираш.Не е обвързан с дата.

А къде ти излезнаха тези намаления,аз не ги виждам🤔

до 30 ноември е валидно. 20% не е толкова много, ама защо пък не, аз други намаления не съм виждал, не че съм следил...

 

ПП нямам официален източник за кода от Айрало, само статия на португалски

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 30 минути , Branko каза:

До колкото знам от трите пъти в които  съм го ползвал,плана става активен,когато го активираш.Не е обвързан с дата.

А къде ти излезнаха тези намаления,аз не ги виждам🤔

При мен винаги активирането е било при включването в местната мрежа.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 11 минути , Mary каза:

При мен винаги активирането е било при включването в местната мрежа.

Мисля,че не е точно така.

В смисъл до някъде си права,при включването в местната мрежа я активираш към нея и е активна за работа.Но ако натиснеш бутона за активация преди това, се активира и времето си тече от тогава (да речем ден,два и т н)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , Branko каза:

Мисля,че не е точно така.

В смисъл до някъде си права,при включването в местната мрежа я активираш към нея и е активна за работа.Но ако натиснеш бутона за активация преди това, се активира и времето си тече от тогава 

Съгласна съм, защото има различни варианти и затова е добре да се чете за всяка карта кога става активирането. Винаги го пише това.

Просто в моите случаи беше при включването в мрежата.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Съвсем случайно установих, че Airalo присъства в topcashback. То не че 10% е много, ама друг път като излезе бонус 2 паунда/долара за похарчени 5 да не се чудя какво да е.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

още малко тъпи въпроси, ама не мога дда намеря бързо отговорите

Айрало поддържа ли wifi router, т.е. други телефони да ползват връзката?

и мога ли примерно използвам плана донякъде, после се логвам на друг телефон и продължавам оттам?

Връзка към мнение
преди 2 часа, neuromancer каза:

още малко тъпи въпроси, ама не мога дда намеря бързо отговорите

Айрало поддържа ли wifi router, т.е. други телефони да ползват връзката?

и мога ли примерно използвам плана донякъде, после се логвам на друг телефон и продължавам оттам?

По първия ти въпрос мога да кажа,че съм давал хотспот от телефона към друг телефон,когато съм бил на есим с Аирало.

За втория,логването от друг телефон не знам дали ще стане,ти генерираш този есим на апарата с който са се логнал първоначално,нямам идея дали и как може да се прехвърли на друг апарат

Връзка към мнение

Аз опитах за прехвърля моя есим карта на брат ми. Не се получи. Излезе надпис "може да се инсталира само на едно устройство". Прочетох и в Айрало, че някои карти са ограничени до едно устройство. Иначе интернета можеш да шерваш по няколко начина.

Връзка към мнение
преди 6 часа, neuromancer каза:

...

мога ли примерно използвам плана донякъде, после се логвам на друг телефон и продължавам оттам?

eSim-овете на Airalo, които аз съм ползвал не могат да се използват на друг телефон. В смисъл, пише че не могат да се инсталират повече от един път.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Въпрос на лаик по темата: Може ли да ми препоръчате не много скъп телефон, който поддържа eSim?

Ще бъда много благодарна за полезния съвет!

Връзка към мнение

Ееемии аз опрях до iPhone SE. Няма много евтини със eSIM.

Продават и физическа СИМ карта, която поддържа eSIM, не знам как се държи...

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 27.11.2022 г. в 17:21, Mary каза:

При мен винаги активирането е било при включването в местната мрежа.

Може да се активира и ръчно, има бутон.

 

Голяма работа са тази есим, като активирам предварително сработва веднага след кацането.

Пробвах в доста държави вече, последно беше в Англия и Турция,  перфектно си върви, няма занимавки с физически СИМ, магазини, настройки и т.н. разправии.

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 3 минути , Alexander каза:

Може да се активира и ръчно, има бутон.

 

Голяма работа са тази есим, като активирам предварително сработва веднага след кацането.

Вече пробвах в доста държави вече, просто е перфектно, няма занимавки с физически СИМ, магазини, настройки и т.н. разправии.

 

 

Купуваш и активираш в България? И само се включва в САЩ например? Колко стига за интернет - поща, вайбър за месец, според теб?

Връзка към мнение

Активира се както обясних, но планът започва да тече от момента на активация, не от стъпването ти в Америка. Примерно, последните два пъти седях под седмица на всяко  място и затова го активирах по-рано.

 

Нета стига за това моето се ползва, не знам как да ти отговоря по-точно.

Ако влизаш често  във фейсбука и разни подобни, ще се изпари за часове  или за 1 ден примерно 1ГБ. Може да си нулираш консумацията на данни и да видиш за един ден колко харчиш и за какво. На тази база, трябва да се направят малко базови  настройки на телефона, да не качват/свалят снимки през мобилна мрежа и да се ограничат  разни приложения, които смучат мегабайти на всяко влизане, а и на заден план, ако са оставени.

Всичко това се вижда и прави от телефона и приложенията, които ползваш.

 

Аз при ползване на нет за търсене, четене в нета-браузване, форуми, вайбър и подобни, пощи, банкови приложения и навигация няколко часа на ден поне, харча по 100-150мб на ден и винаги плановете ми стигат.

Обаче дъщеря ми в Колумбия първия път си изхаби нета за ден и половина, като реално не беше пипала телефона повече от 1 час общо, но пък беше се занимавала точно с инстаграми и пр, които са ужасни и точат ужасно много нет. Примерно да си разгледаш малко снимки в google photo, може да ти заминат 100мб за няколко минути точно.

Специално за ютуб и фейсбук, ако се оставят на пълен капаците, може да замине 1гб за 20мин.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Тайландският оператор, който ползвам в последните години има esim за пътуващи в Тайланд. https://www.ais.th/travellersim/esimeu/

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.