Прескочи до съдържание

eSIM пакети и планове или как да имаме интернет навсякъде по света.


Препоръчани мнения

преди 9 часа, ven62 каза:

Не мога да преценя, но ако не е офтопик може ли да кажеш какъв беше проблема.

(аз вече я инсталирах (тук в БГ) и чакам след няколко дни да си се активира)

Бях пропуснал да преименувам APN на името на Е-сим картата. В случая ми обясниха, че двете имена трябва да бъдат еднакви. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 19.12.2021 г. в 13:00, Alexander каза:

Вече мога да давам линк на нови клиенти, като новия  клиент получава 3 долара отстъпка за първата си покупка. Ако купи, на мен също ще ми дадат 3 долара. Сега препоръчах дъщеря ми и нямаше измами, всичко мина. Отделно, че дава 5% кешбек за всяка покупка.

 

Ще ги ползвам за втори път в Колумбия.

Здравейте!

 

И аз разглеждам airalo, защото ми трябва предплатен интернет за САЩ. Понеже не съм ползвала до сега, бихте ли ми казали дали възникват допълнотелни разходи освен предплатената сума. Предполагам, че мобилноте данни са изключени за другата карта в устройството и въпреки това е-сим картата от airalo работи, нали така?

 

Поздрави!

Връзка към мнение

Преди няколко дни жена ми го ползва за Македония, чиста работа. Единственото нелогично нещо беше, че поне на Айфон трябваше за еСим картата да се цъкне "Data roaming ON", което не ми беше интуитивно в началото. То си се появяват допълнителни раздели с меню за всяка карта поотделно. Естествено, за първата карта остава на OFF.
Нищо допълнително не би трябвало да иска.
Аз като гледам и цените, то не е "далавера", просто са си нормални цени за малки пакети на на местния оператор, без разход за пластика и без разправия.

Връзка към мнение
преди 28 минути , Gavazka каза:

Здравейте!

 

И аз разглеждам airalo, защото ми трябва предплатен интернет за САЩ. Понеже не съм ползвала до сега, бихте ли ми казали дали възникват допълнотелни разходи освен предплатената сума. Предполагам, че мобилноте данни са изключени за другата карта в устройството и въпреки това е-сим картата от airalo работи, нали така?

 

Поздрави!

Няма никакви допълнителни разходи.

Само една карта може да се избере за данни, важното е, да се избере опцията да не се сменят картите, това може да стане, ако няма обхват, обяснено е. 

 

 

 

Не знам дали има по-евтини варианти, силно се съмнявам точно за САЩ. 

В момента цените са

 

1ГБ за седмица 4,50 долара

3ГБ за 30 дни11 долара.

5ГБ за 30 дни за 16 долара

 

При първа покупка ще се свалят 3 долара и ще се получи 5% кешбек 

1ГБ за седмица ще излезе 1,50 долара

3ГБ за 30 дни за 8 долара

5ГБ за 30 дни за 11 долара

 

и други

 

Който и да е план, може да се зарежда след това, ако свърши със същата сума.

 

Ако ще се седи много дълго  време, вероятно истинска СИМ ще е по-добре, но до месец не виждам как.

Връзка към мнение
На 26.04.2022 г. в 15:16, cybersimo каза:

Аз навсякъде където ми е трябвала местна сим-карта винаги е било в пъти по-евтино от всички "глобални" доставчици описани по-горе.

Мога да ти дам пример с Италия, където питахме на 4 места за карта за данни (приятелка не разполагаше с евтин роуминг в ЕС) и получихме 4 оферти, всички между 25 и 35 евро... Вярно с доста данни и други неща, но реално ненужни. Купи си 1 ГБ от nomad за 5 долара.

 

Сега гледам офертата за Македония в airalo - 1 ГБ / 7 дена / 5 долара. На място ми продадоха физическа карта 5 ГБ / 7 дена / 400 денара (12-13 лева), т.е. ако не ти трябва повече от гигабайт, реално есим офертата ще ти е по-изгодна.

Връзка към мнение
преди 32 минути , Victoria каза:

Мога да ти дам пример с Италия, където питахме на 4 места за карта за данни (приятелка не разполагаше с евтин роуминг в ЕС) и получихме 4 оферти, всички между 25 и 35 евро... Вярно с доста данни и други неща, но реално ненужни. Купи си 1 ГБ от nomad за 5 долара.

 

Сега гледам офертата за Македония в airalo - 1 ГБ / 7 дена / 5 долара. На място ми продадоха физическа карта 5 ГБ / 7 дена / 400 денара (12-13 лева), т.е. ако не ти трябва повече от гигабайт, реално есим офертата ще ти е по-изгодна.

Това трябва да е било доста отдавна. На днешно време всеки пакет с включени данни в България важат и за ЕС

Връзка към мнение
преди 1 минута , cybersimo каза:

Това трябва да е било доста отдавна. На днешно време всеки пакет с включени данни в България важат и за ЕС

Съвсем прясно е. Живее в чужбина, бг картата ѝ няма роуминг.

Връзка към мнение

Нещо взе да ме съблазнява този еСИМ, хем вчера ми умря телефона и ще взимам нов... Обаче много скъпи ми изглеждат телефоните с еСИМ и май ще се откажа.

Някой знае ли по-евтин такъв? Гледах списъците, ама няма нещо привлекателно...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 24 минути , neuromancer каза:

Нещо взе да ме съблазнява този еСИМ, хем вчера ми умря телефона и ще взимам нов... Обаче много скъпи ми изглеждат телефоните с еСИМ и май ще се откажа.

Някой знае ли по-евтин такъв? Гледах списъците, ама няма нещо привлекателно...

И мен ме интересува същото. Ще очаквам съвети.

Връзка към мнение
преди 18 минути , neuromancer каза:

Нещо взе да ме съблазнява този еСИМ, хем вчера ми умря телефона и ще взимам нов... Обаче много скъпи ми изглеждат телефоните с еСИМ и май ще се откажа.

Някой знае ли по-евтин такъв? Гледах списъците, ама няма нещо привлекателно...

По-евтините телефони поддържат само до 1 регистриран e-sim. Хубаво е да се има в предвид при избор на нов телефон. Ето и сравнително детайлен списък на телефони с e-sim. Аз лично ползвам Apple SE 2020 и макар най-бюджетния телефон на Apple, има e-sim и според мен дори само заради това, си заслужава парите. Андроидски телефони не съм ползвал от години, но виждам, че Pixel 3 или Huawei P20 поддържат технологията, та те би трябвало да са от най-евтините модели с Android.

Ох, извинявам се, Huawei P40 е първият телефон на марката, който поддържа e-sim.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мда, Самсунг S21, iPhone SE са най-евтините, които намирам, ама са над 2500 реала, което хич не ме кефи

Pixel и Huawei май не се предлагат тука, Пиксел се мярка, ама много рядко и май не се внася официално

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 17 часа, Djgeorgie каза:

Ето и сравнително детайлен списък на телефони с e-sim

Да се има предвид , че има изключения за някои големи регионални пазари под натиск на мобилните оператори . 
 

Пример : Самсунг Z3 Fold 5G поддържа Есим, но продаваните в САЩ са със забранена функционалност . Аналогично и за всичките им останали топ модели. Ако се държи на тази функционалност, допълнително да се проверява версията за кой пазар е предназначена . 
При Апъл няма изключения и всичките им версии поддържат въпросният Есим.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Предстои ми пътуване до Канада /Торонто и Монреал/ и в нета не виждам да има оферти за физическа сим карта и се ориентирам към еСим. Телефона ми е айфон 11 и подържа еСим. Въпроса ми е освен Airalo какви други доставчици на интернет с еСим има?  Гледам, че за Канада за 10 ГБ с Holafly е малко по-евтино отколкото с Airalo. Някой ползвал ли е Holafly и какви други опции имам за да сравня цените?

Връзка към мнение

За магеланците, които са с Андроид телефони без поддръжка на eSim, има една добра и една лоша новина.

 

Хубавата новина, е че има компания, разработила хардуерна eSim карта, която се поставя в телефона и симулира, че имате eSim. Имам стар телефон Redmi Note 8 Pro, от който съм изключително доволен и нямам желание да го сменям, затова мога да си купя такава хардуерна карта и да я пъхна вътре на втория свободен слот. След това трябва да си закупя някой виртуален план за eSim, от Airalo например, и теоретично всичко трябва да работи. Може да инсталирате приложението им esim.me от Google Play и то ще тества дали телефонът ви е съвместим с тяхната хардуерна eSim карта. Тук може да прочетете отзиви и допълнително рязяснение на продукта. Имат различни варианти на картата - с 2, 5 или 15 поддържани еСим профила. Въобще изглежда обещаващо!

 

Сега лошата новина: скъпо е. 🙃 Най-евтиният вариант с два еСим профила и доставка струва 28.50€. Първоначално си помислих, че не е проблем, защото тази карта е хардуерна и може да я прехвърля на друг телефон, когато реша да си купя нов, или да услужа с нея на жената или на приятел. Но това не е толкова лесно. Картата е заключена към телефона и за да се отключи за друг телефон, трябва да свържете със съпорта и да се платят 10 евро. Алтернативата е да се купи премиум картата, която е с 15 профила и няма заключване към телефон. Но това удоволствие струва 66€.

 

Относно eSim плановете, не купувайте на сляпо от Airalo, а направете бързо сравнение между предлаганите планове. Има сайтове, които ви помагат в тази задача. Просто избирате желаната дестинация (район) и сравнявате:
https://esimdb.com

https://esimfy.com

https://esims.io/countries-and-regions 

 

Дано на някой да му е полезно!

  • Харесвам 16
  • Благодаря 3
Връзка към мнение

Ще е добре да се сравнят не само цените, дано някой купи скоро от другите, за да имаме база за сравнение.

Съпорта е супер бърз на айрало, няколко пъти съм писал и в рамките на 5 минути съм получавал адекватна помощ.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 24 минути , Alexander каза:

Ще е добре да се сравнят не само цените, дано някой купи скоро от другите, за да имаме база за сравнение.

Съпорта е супер бърз на айрало, няколко пъти съм писал и в рамките на 5 минути съм получавал адекватна помощ.

+1 за Айрало. (за долар, два не бих ги заменил при някоя дестинация в бъдеще).  Много интуитивно минава инсталациония процес (поне за Турция). Работи без проблеми. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 15.05.2022 г. в 1:18, Victoria каза:

На място ми продадоха физическа карта 5 ГБ / 7 дена / 400 денара (12-13 лева).

Кога се е случило това? Предстои ми пътуване до Македония и гледам предплатените кзрти и на двата им мобилни оператора А1 и Македонски Телеком. И двата предлагат предплатени карти за 339 денара (10 лв), с 10 ГБ интернет и неограничени разговори в първата седмица (точно колкото ми трябва). Въпросът е, че в сайта на А1 иска задължителна регистрация на картата и едно от полетата при регистрация е ЕМБГ (предполагам нещо като нашето ЕГН). По тази логика не би трябвало чужденец да може да използва техните предплатени карти, а ти казваш, че си ползвала предплатена физическа карта. 

Би ли споделила повече за нея?

Връзка към мнение
преди 3 часа, annny каза:

Кога се е случило това? Предстои ми пътуване до Македония и гледам предплатените кзрти и на двата им мобилни оператора А1 и Македонски Телеком. И двата предлагат предплатени карти за 339 денара (10 лв), с 10 ГБ интернет и неограничени разговори в първата седмица (точно колкото ми трябва). Въпросът е, че в сайта на А1 иска задължителна регистрация на картата и едно от полетата при регистрация е ЕМБГ (предполагам нещо като нашето ЕГН). По тази логика не би трябвало чужденец да може да използва техните предплатени карти, а ти казваш, че си ползвала предплатена физическа карта. 

Би ли споделила повече за нея?

Април месец.

Искаха ми документ за самоличност. Предполагам имат изискване симкартите да не са анонимни и затова искат данните, а не че чужденец не може да си купи такава.

Картата ми беше на Македонски телеком.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Гледам Airalo за Албания и карта за 7 дни с 1GB струва $8. 
Реших да проверя и регионална карта за Европа, която включва Албания - същите условия, цената е $5. 
 

Та, явно трябва да поглеждаме и тия регионалните. Освен, ако няма някоя уловка. Някой ползвал ли е?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
7 hours ago, Марин said:

Здравейте, търся sim карта (не esim) която, да ползвам във Великобритания. Интересуват ме само мегабайтите. 😁отворен съм за предложения.

Тогава чети :

https://www.traveltomtom.net/destinations/europe/united-kingdom/best-prepaid-uk-sim-card

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.