Прескочи до съдържание

eSIM пакети и планове или как да имаме интернет навсякъде по света.


Препоръчани мнения

На 26.01.2022 г. в 15:43, Марин каза:

Здравейте, търся eSIM карта за мобилен интерент която, може да се ползва в Бразилия. Ще се радвам ако може да ми препоръчате от личен опит.

аз ползвах flexiroam - навсякъде покритие и добра скорост

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз ползвах Airalo миналия месец в Бразилия като си купих карта, която важи в 87 страни и нямах проблем с нея без да имам esim на някой от нашите оператори.

 

@antea https://www.airalo.com/help/about-airalo/what-devices-support-esim тук може да провериш кои телефони поддържат esim

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , cybersimo каза:

Аз навсякъде където ми е трябвала местна сим-карта винаги е било в пъти по-евтино от всички "глобални" доставчици описани по-горе.

Веднага ще те питам - за Турция кой е по-евтиния вариант? :smile:

Връзка към коментар
преди 1 минута , cybersimo каза:

установих онзи ден в Истанбул че има карти с по 5гб за 70 лири

Случайно да помниш кой предлага такава карта? Че аз под 250 лири не съм виждала.

Връзка към коментар
В момента, Mary каза:

Случайно да помниш кой предлага такава карта? Че аз под 250 лири не съм виждала.

почти на всеки магазин имаше реклама (около Таксим), започваха от 70 лири, след това имаше по около 150 и след това 250

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, cybersimo каза:

почти на всеки магазин имаше реклама (около Таксим), започваха от 70 лири, след това имаше по около 150 и след това 250

Рекламата е вярна, но вероятно е за местни.

За туристи - два слоя кожа първо, после карта. :laugh:

 

Ползвах airalo последния път и останах доволна - предимството е, че я ползваш картата веднага с кацането.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , Mary каза:

Рекламата е вярна, но вероятно е за местни.

За туристи - два слоя кожа първо, после карта. :laugh:

 

Ползвах airalo последния път и останах доволна - предимството е, че я ползваш картата веднага с кацането.

Няма такова нещо, един познат си купи за 70 лири TOURIST SIM.

 

А пък тук виждам 20гб за 150 лири, не виждам как airalo или А1 могат да го бият

 

https://www.turkcell.com.tr/tr/hakkimizda/video-galeri/yardim-videolari/tourist-welcome-pack-english-subtitles

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , cybersimo каза:

А пък тук виждам 20гб за 150 лири, не виждам как airalo или А1 могат да го бият

Няма да споря - бяха на такива цени картите.

Важното е да пътуваме и да ползваме кой-каквото сметне за удобно. :smile:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 11 минути , Mary каза:

Няма да споря - бяха на такива цени картите.

Важното е да пътуваме и да ползваме кой-каквото сметне за удобно. :smile:

А това как ти се вижда? Понеже не разбирам турски и не мога да определя дали е ок

 

https://www.vodafone.com.tr/tarifeler/tourist-pack

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

За глобална sim или esim преди две години си бях купил от

http://keepgo.com

Физическият сим дойде бързо (седмица примерно).

Сега мак го активирах, отделно взех и esim. Дотук тествах в Турция и Египет и скоростите са прилични имат простичко презареждане, разни промоции също.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, cybersimo каза:

Аз навсякъде където ми е трябвала местна сим-карта винаги е било в пъти по-евтино от всички "глобални" доставчици описани по-горе.

Нормално да е така , Симо. Но удобството да имаш активирана Исим още докато си в самолета , без да се налага да търсиш физическа карта и редиш на опашка на летището , или да ходиш в града заради една карта , ако попаднеш на някое летище с ограничени часове , и всичко това когато си с дете/деца , е просто несравнимо ! 🙃 

 

Много съм доволен от Исимовете, само от време навреме псувам наум американското подразделение на Самсунг , което клекна пред телекомуникационните гиганти ( за разлика от Апъл ) и всички техни телефони са без Исим, та пак понякога се налага да взимам физическа сим за Половинката..

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Mary каза:

Рекламата е вярна, но вероятно е за местни.

За туристи - два слоя кожа първо, после карта. :laugh:

 

Ползвах airalo последния път и останах доволна - предимството е, че я ползваш картата веднага с кацането.

И в Колумбия имаше едни такива реклами по магазините, ама като отидохме да купуваме, ядец.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 19.12.2021 г. в 18:53, Alexander каза:

Аз и с телефонията нямам проблеми, само да имам нет. Използвам Libon зареждам и звъня в цял свят, само да имам нет.

За САЩ и Канада заредих 400 мин за 4 евро, има и 150мин за 2 евро. 

Сега за Колумбия заредих от по-скъпите  290 мин за 6 евро, важащи в още 19 страни.

Няколко въпроса:

1. Libon използва ли местен номер при осъществяване на телефонен разговор или ползва само мобилни данни, респективнo WIFI.

2. При опит да си създам акаунта ми казва че има проблем с номера ми т.е. не може да изпрати sms с код, който да въведа и да продължа регистрацията. Това как се преодолява или само при мен нещо се бъгва?

 

Аз намерих две други приложения:

- Rebtel - това използва местен номер и в този смисъл не е много удобно, защото трябва да имаш и местна карта с евтино таксуване при звънене на локален номер

и

- NobelApp. Това ползва само данни. Видя ми се малко завъртяно   зареждането с пари, но не е чак непреодолимо. a може и през сайта им да си виждаш акаунта и да топъпваш.

 

3. Ако си сложа на airalo esim за мен тя ще е втора есим на телефона. Пише че може (Iphone 13 mini) . Знае ли някой дали лесно се управляват двете есим в смисъл да забраняваш мобилни данни на едната, пък да пускаш на другата и т.н. 

Връзка към коментар
преди 29 минути , cybersimo каза:

По т.3 - много лесно се управляват от Settings-Mobile Data

Мерси,

 

btw, Tи беше капката, която преля и промени мнението ми та минах от Android на iOS. 

И сега освен да приемаш благодарности :thank_you: ще ти се налага и да ... отговаряш на всякаквите ми въпроси.. :biggrin:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, ven62 каза:

Няколко въпроса:

1. Libon използва ли местен номер при осъществяване на телефонен разговор или ползва само мобилни данни, респективнo WIFI.

2. При опит да си създам акаунта ми казва че има проблем с номера ми т.е. не може да изпрати sms с код, който да въведа и да продължа регистрацията. Това как се преодолява или само при мен нещо се бъгва?

 

Аз намерих две други приложения:

- Rebtel - това използва местен номер и в този смисъл не е много удобно, защото трябва да имаш и местна карта с евтино таксуване при звънене на локален номер

и

- NobelApp. Това ползва само данни. Видя ми се малко завъртяно   зареждането с пари, но не е чак непреодолимо. a може и през сайта им да си виждаш акаунта и да топъпваш.

 

3. Ако си сложа на airalo esim за мен тя ще е втора есим на телефона. Пише че може (Iphone 13 mini) . Знае ли някой дали лесно се управляват двете есим в смисъл да забраняваш мобилни данни на едната, пък да пускаш на другата и т.н. 

LIbon използва реален твой номер, който имаш на сим-а си. Когато звъниш през апликацията, на отсрешния му излиза твоя си номер.

Може номера да е на друг телефон, да не е в теб или да е изключен, тогава, ако отсрещния реши да ти звънне няма да разбереш, че ти звъни или ще му дава, че е изключен телефона.

 

есим-а се контролира с бутон, он-оф. Може да имаш само една активна карта за данни, сим или есим все едно. Сменя се за 1 секунда от коя да тегли данни.

Връзка към коментар
преди 4 часа, Alexander каза:

LIbon използва реален твой номер, който имаш на сим-а си. Когато звъниш през апликацията, на отсрешния му излиза твоя си номер.

...

Не си ме разбрал, не това питах. Явно не съм си задал въпроса като хората, но няма значение, тъй като libon отказва да изпрати sms с код при регистрацията - нито през приложението, нито през сайта им.

Изкарва ми съобщение:

"Sorry, we can't sent an SMS to your country"

 

------------------

 

Sorry, Libon... Au revoir

 

Връзка към коментар
преди 12 часа, ven62 каза:

Не си ме разбрал, не това питах. Явно не съм си задал въпроса като хората, но няма значение, тъй като libon отказва да изпрати sms с код при регистрацията - нито през приложението, нито през сайта им.

Изкарва ми съобщение:

"Sorry, we can't sent an SMS to your country"

 

------------------

 

Sorry, Libon... Au revoir

 

България може да не е в списъка вече. Аз съм с испански номер, но преди можеше и с български.

Явно няма да стане 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Случайно попаднах на тази статия за значително намаляване на цените за роуминг за Западните Балкани, Турция и Великобритания.

https://www.economic.bg/bg/a/view/a1-namaljava-cenite-si-za-rouming-izvyn-es-s-do-96?utm_campaign=bg.contentexchange.me&utm_medium=referral&utm_source=economic.contentexchange.me

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 26.04.2022 г. в 15:24, Mary каза:

Веднага ще те питам - за Турция кой е по-евтиния вариант? :smile:

 

Преди няколко дни бях в Турция и ползвах E-sim карта от Airalo. Платих 4.5 USD за 1 GB интернет. Не можах да я подкарам от първия ден, но след помощ от съпорта всичко се нареди. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Guinness каза:

 

Преди няколко дни бях в Турция и ползвах E-sim карта от Airalo. Платих 4.5 USD за 1 GB интернет. Не можах да я подкарам от първия ден, но след помощ от съпорта всичко се нареди. 

Не мога да преценя, но ако не е офтопик може ли да кажеш какъв беше проблема.

(аз вече я инсталирах (тук в БГ) и чакам след няколко дни да си се активира)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.