Прескочи до съдържание

Планиране на 10 дни в Колумбия.


Alexander

Препоръчани мнения

преди 3 часа, DaBo каза:

 

Не виждам защо трябва да се ходи и в Херико. 

 

 

 

 

Като изключим, че е различно и много красиво, там е рай на кожените изделия за малко пари. Който иска красива чанта, колани, портфейл и др. да се отбие. 

На мен лично Херико ми хареса много, не знам дали заради това, че го видях първо или защото си има свой чар. 

Иначе, ако се търси нещо различно Санта Фе де Антиокия. 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 21 минути , mililia каза:

Като изключим, че е различно и много красиво, там е рай на кожените изделия за малко пари. Който иска красива чанта, колани, портфейл и др. да се отбие. 

На мен лично Херико ми хареса много, не знам дали заради това, че го видях първо или защото си има свой чар. 

Иначе, ако се търси нещо различно Санта Фе де Антиокия. 

 

Е, да де, ама все пак с 4 дни няма как да се огрее навсякъде. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Реших да видя колко е отклонението, ако на връщане от Хардин минем през Херико. Като път е 25-30км повече, ама времето за тотала от 160км стана 5 часа.. ами няма да минем.

Връзка към мнение
На 16.10.2021 г. в 19:25, ECC каза:

@DaBo пастърва има и в България.Виж телешките стекове са друго.Точно в Хардин (може и Херико да е било) ядохме огромни стекове.Най-скъпият стек (огромен) с гарнитура по спомен беше около 12-13 лева.

 

00A3FDF2-D3D5-43FA-A3D9-FD20ACA91F8D.jpeg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 17.10.2021 г. в 15:45, Alexander каза:

Какво значи различно, какво има в Санта Фе?

Херико и Хардин са много цветни и в планините. Санта Фе де Антиокия е бяло градче и за разлика от другите няма природа, но има история. Колониално градче е. Наблизо е и един мост, построен от архитекта на Бруклинския мост, който също е много храсив и фотогеничен. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 17.10.2021 г. в 16:10, Alexander каза:

Реших да видя колко е отклонението, ако на връщане от Хардин минем през Херико. Като път е 25-30км повече, ама времето за тотала от 160км стана 5 часа.. ами няма да минем.

И ние мислихме, че няма да има време за двете градчета и отрязохме Херико. Обаче объркахме пътя и се озовахме в Херико. На другата сутрин си понакупихме красиви кожени изделия на ниски цени, както Еми спомена, и към обяд бяхме в Хардин. Имаше достатъчно време да го разгледаме, да хапнем най-доброто говеждо за това пътуване /снимката на Емо/ и вечерта към 20ч. бяхме в Меделин. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Не остана много време, а не съм планирал нищо повече от градове за нощувки и вътрешните полети.

 

@DaBo

Ще кажеш ли, кои-кой квартал да гледам за спане в Богота, там ще съм първата и последната нощ.

Същото за Медеджин-2 нощувки

СЪщо и за Картахена 3 нощувки.

 

Смятам две нощувки да направя в Хардин или някъде наоколо, някакъв съвет?

 

За Медеджин и Хардин  общо 4 нощувки ще съм с кола под наем.

Връзка към мнение

Аз ще се пробвам да ти помогна, пък ти ще прочетеш ей тук дали има украса и в Богота и ще ми кажеш

 

" Това е линкът за Богота: https://www.rutadelanavidad.com/ "

 

За Богота @DaBo препоръчва настаняване тук: Chico, El Retiro и Chapinero  и бонус вечеря в  https://www.andrescarnederes.com/

Ако направиш резервация и ни поканиш, ще дойдем :dance2:  

Ние ще нощуваме в Канделария, в Ayenda Casa Candilejas, за да може да разгледаме сутринта нещо из центъра преди полета си за Перейра. Салоните не работят заради ковид. 

 

За Меделин любим район за нощувки с много паркове се води този : El Poblado, но на мен ми се вижда далеч от пиковия район за лампичките, a имаме само 2 вечери в града, та запазих най-евтиния централен хотел с колумбийски отзиви, че е безопасно да дишаме 😄

 

Центърът на Хардин се води доста атрактивен през почивни дни и може би да спите там направо, ако сте за Коледа. Аз се заинатих, че искам да съм извън града и запазих най-приличното свободно за нашите дати Cabañas Filo de Oro.Една къщичка ще ви стигне за тримата. Не е близо, но сте с кола и гледката е супер. Алтернативно виж the best fincas/ coffee tours in Jardin и избери която ти е на сърце и е свободна. 

 

В Картахена ми казаха да търся из Стар град, Getsemani или покрай морето: 

Цитат

Boca Grande погледна ли? Аз съм отсядала основно в стария град или в Бока Гранде. Един път в Cielo mar, но там са основно по-големи хотели. Също между Cielo mar и страия град става за настаняване. Между Коледа и Reyes Magos цените са височки. 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ами ето и моята класация:

 

За Богота:

Целият квартал се казва Chapinero, но е много голям, та по-специално: El Chico, El Retiro, El Nogal

Като друга възможност La Candelaria, която е част от Centro Historico

 

За Картахена: Centro Historico, Boca Grande, La Boquilla

За Медеджин: El Poblado, La Candelaria

 

За Хардин ти бях писала, че сме спали извън градчето в една финка, ама наистина не мога да се сетя за име.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

В Богота препоръчвам Hotel Casa de la Vega. Стара сграда, направена на хотел с прекрасна закуска.

Намира се на пешеходно разстояние от всичко. Щом сте само за по един ден, според мен е добре да сте в центъра. Предлагат и трансфер от летището до хотела. Много са коректни с всичко. На тръгване в близост до мястото, където седях и чаках таксито имаше забравени очила и те ги видяли след като бях тръгнала към летището с такси, тогава се обадиха на таксито да питат , дали са мои.

Инфото ми обаче е от около 3-4 години вече.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Чудя се какво да правим на 31.12 в Богота.

 

Гледам, че разни лъскави хотели имат празнични вечери и празненства, но са на сериозни цени.

 

Inicio | Andrés (andrescarnederes.com)

 

Тези имат оферта за Коледа, но за 31.12 няма за сега.

 

@DaBo Имаш ли идея за някое място за 31.12? Видях, че го водят празник - San Silvestre 

 

Връзка към мнение

Те празнуват, както се празнува в България - ядене, пиене и мноого танци. Всички хотели и големи ресторанти ще имат оферти, но сигурно ще са високи цените.

Andres са писали, че нямат вече места за НГ, само няколко маси са останали в локацията им в Чия. Там нещата свършват още преди да са ги обявили.

На нас един от любимите ресторанти беше: https://www.labrasserierestaurante.com/

Междудругото в Зона Т всички заведения ще работят, но ги разгледай на картата предварително. Притеснявам се, че на място няма да се намерят места.

Разкошни ресторанти има в Усакен, но този квартал е по-далеч от зона Т и центъра.

 

Ще питам един приятел дали няма да има презненства навън. За ресторант ми е много трудно да препоръчам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не знам къде си видяла, че няма места за Андрес Д.Ц на улица 82.

Аз не виждам, отделно си писах по уатсъпа с тях днес/даже с двама човека и ми потвърдиха, че още не са пуснали за продажба нищо за 31.12 за нито една от кръчмите им, но скоро ще пуснат. Сега се занимават с коледната вечеря, вероятон за нея няма места вече.

 

Каза ми, да се свържа след седмица отново.

 

Ако не стане с тях, ще търся други като кацнем първия ден на 23.12. Предполагам, ще искат да се плати, а няма как да плаят преди да кацнем, защото всичко може да стане в тези времена.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 23 минути , DaBo каза:

Хммм, излезе ми като фейсбук съобщение. Но щом още не са ги пуснали, супер! Ще е голям купон, сигурна съм.

Сега писах и на другата кръчма, Le Brasserie, ама те няма да работят вечерта..

Връзка към мнение

@Lindt @Gentleman Basta изкарах от испанския форум един списък с локални неща за ядене в Колумбия, за някои е ставало въпрос вече. Понеже е доста дълго, пуснете си го в гугъла, аз набелязах някои неща. 

 

Otra cosa, adjunto recopilación que me hice y que me hago para todos mis viajes para saber que como. Son platos típicos ordenados por orden alfabético. Si hay algún error, pido mil disculpas.

- Ajiaco ( imprescindible probar 😞 una deliciosa sopa cremosa de color amarillento que contiene pollo, distintas variedades de papas, una rebanada de aguacate y mazorca de maíz tierno, y que se puede servir, si el comensal así lo prefiere, con crema de leche y alcaparras.
Para degustar el suculento ajiaco debes dirigirte a La Candelaria, donde hay una gran variedad de establecimientos que lo ofrecen
- Almojábanas
- Arequipe: para la hora del postre debes probar el arequipe, conocido como dulce de leche o cajeta en otros países de Latinoamérica. Este exquisito manjar es preparado con leche, azúcar y vainilla, y tiene una consistencia pegajosa, color ámbar brillante y sabor dulce.
- Bandeja paisa: aunque es más típica del oeste de Colombia, también se puede encontrar en restaurantes de la capital. Esta comida se tiene que servir en una bandeja debido a su abundancia y gran variedad de alimentos: arroz blanco, carne molida, chicharrón, morcilla, plátano maduro, huevo estrellado, frijoles y una arepa.
Una plato monstruoso. La bandeja paisa viene con carne molida, chicharrón de cerdo, aguacate, salsa, huevo, fríjoles, arroz, una arepa pequeña, y con frecuencia, 2 o 3 tipos de embutidos. Como el nombre lo dice, es más común en la zona paisa del país y encontrará la porción más grande y deliciosa en Medellín.
- Chicharrones: Un bocado exquisito. No es exactamente lo que pensamos cuando se trata de “ piel de cerdo frita ”, pero podría ser el cerdo en su forma perfecta.
- Chigüiro: son churrasquitos de carne blanca exquisita. La carne pertenece a una especie de cerdo salvaje, en nuestro idioma, carpincho. Era muuuuy rico.
- Cocido
- La Lechona es un plato típico de la región del Tolima que consiste en cerdo relleno de guisantes, cebolla, arroz y varias especies ( con su cabeza visible ) y se acompaña con arepas. Para asegurar que la carne sea tierna, la lechona se cocina por hasta 10 horas a fuego lento.
La verdadera lechona ( el orgullo e los tolimenses ), se cocina sin arroz y tiene mucho más sabor que la que se encuentra en Bogotá.
- Masato: Una de las bebidas típicas en Bogotá es el masato, que se elabora con arroz, azúcar, clavo y canela.
- Mote de Queso: es otro plato de la Costa Caribe. Es una sopa preparada con cebolla, ajo, limón, queso costeño y ñame o yuca.
- Posta Negra: es un plato tradicional de la Costa Caribe, en especial de Cartagena. Gracias a las variaciones en su preparación, es muy difícil probar dos platos iguales en lugares diferentes, pero básicamente se compone de carne de res finamente cortada y marinada con cebolla, vinagre, ajo y otras hierbas. Se acompaña con arroz.
- Puchero: carnes, papas, repollo, plátano, hartón, ahuyama y caldo.
- Sancocho: es una sopa que se prepara de diferentes formas, según la región. El de pescado es muy popular, aunque esta sopa es algo así como una parrillada mixta, ya que se prepara con diferentes tipos de carnes como pollo, carne, cerdo y algunas veces más variedad.
- Sobrebarriga: carne al horno o sudada, con papa " chorriada " o sea con un guiso de tomate, cebolla, queso y crema.
- Tamal: estos pasteles de harina de maíz, rellenos de sabrosas delicias, son una comida obligatoria. El tamal colombiano es una pasta de masa de arroz con carne o pollo, garbanzo, zanahoria y condimentos, envuelto en hojas de plátano y cocido al vapor.

 

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

Благодаря 🙂

 

Ама и това chicharrón de cerdo/ pork rind ли трябва да ядем? 

 

На испански изглежда по-добре на снимка, 

image.jpeg.1f325908521ee944bbd02eee207b9ab1.jpeg 

 

но на английски не е ок: 

Homemade Pork Rinds (Chicharrones) Recipe - Healthy Recipes Blog

 

Връзка към мнение

Всичко няма да се яде, това от снимката го има и в Испания, ама не съм му фен. Пържена свинска кожа, яде се и студена като чипс.

Връзка към мнение
преди 11 минути , Alexander каза:

Всичко няма да се яде, това от снимката го има и в Испания, ама не съм му фен. Пържена свинска кожа, яде се и студена като чипс.

в три от ястията присъстваше, 2 пъти в приличащите на английска закуска и веднъж като мезе. Аз лично като не разбирам менюто поръчвам морски дарове или яхния. Например в Андалусия всички колебания се решаваха когато разшифрирам в описанието atún или pulpo  😄

 

Връзка към мнение

Чичаронът е пържена свинска кожа. Не съм му фен изобщо. Този на първата снимка (втората не я виждам изобщо) е популярен в Колумбия, но само един път съм го поръчвала, колкото да го опитам. 
 

И пак препоръчвам сериите на Антъни Бордейн от Колумбия. Има ги в ютюб. Доста лесно ще се ориентирате за храната.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ударих на камък с 31.12 и празничните вечери.

 

 Le Brasserie няма да работи след 6 часа вечерта.

 

Андрес Д.Ц ми изпрати брошурата си днес,  но там няма да се приемат лица под 18 год възраст, незнайно защо. Пише го в брошурата още, а в другите им кръчми приемат и има цена за деца.

 

Питах дали неможе да се направи нещо, понеже дъщеря ми ще е на 17 год без няколко дни, но казаха, че не можело. било само за възрастни.

И сега съм в изходна позиция отново.

@DaBo спасвай ме с някакви съвети моля те.

Връзка към мнение
преди 5 минути , Alexander каза:

Ударих на камък с 31.12 и празничните вечери.

 

 Le Brasserie няма да работи след 6 часа вечерта.

 

Андрес Д.Ц ми изпрати брошурата си днес,  но там няма да се приемат лица под 18 год възраст, незнайно защо. Пише го в брошурата още, а в другите им кръчми приемат и има цена за деца.

 

Питах дали неможе да се направи нещо, понеже дъщеря ми ще е на 17 год без няколко дни, но казаха, че не можело. било само за възрастни.

И сега съм в изходна позиция отново.

@DaBo спасвай ме с някакви съвети моля те.

Аз вече питах един приятел за идеи и го чакам до ден, два да даде акъл.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.