Прескочи до съдържание

Планиране на 10 дни в Колумбия.


Alexander

Препоръчани мнения

В момента, ruwenzogy каза:

@Alexander, @Lindt,@Mario Chipev,  @Dian

 

Настана и моето време. Имам последен въпрос - попълвали ли сте някаква онлайн форма за влизане в Колумбия и  знаете ли нещо по въпроса.....

 

 

Добро утро, Оги 🙂

 

Попълвахме mig, не се генерира QR код от него, само получаваш имейл с информацията.

 

https://apps.migracioncolombia.gov.co/pre-registro/public/preregistro.jsf

 

Аз сбърках на Жижо рождената дата, тоест остана попълнената моя и научихме, че не можеш да коригираш и да си направиш нов. Но и на имиграционните не им е чак толкова важно. 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Някой бил ли е в зоната Tochecito и  Finca La Carbonera до Саленто, за разходка и гледане на палмите свещи?

 

Видях, че там имало много повече палми и в пъти  по-малко туристи спрямо Кокора, но се стига с джип, като връщането става с колело или пак с джип, зависи какво се избере.

 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Да допиша 

 

Стигнахме до Finca La Carbonera, имаше много палми, а туристите бяха малко, струваше си друсането по 1,5 часа в посока.

 

Термалните извори над Саленто също ни харесаха, както и всичко в тази страна.

От Саленто, Херико и Хардин, най-много ни харесва Хардин. Цените там са и най-ниски.

Изобщо съчетанието от природа, хора, храна и цени е една от най-добрите за мен.

 

В Богота в петък вечерта се чака по 30 мин минимум за която и да е кръчма в зона Т, а те са една до друга. За някои повече, а за трети дори с резервация пак се чака по 20 мин. Пак ни отрязаха както предния път на Андрес, хем имахме резервация и чакаме 20 мин и накрая само за над 18 годишни за кръчмата La Cantina 15.

 

 

Такова чудо с такова чакане  не съм виждал никъде другаде, пълно с хора и опашки, все е едно е нова година или последния петък на света.

 

След това положението с такси и юбер е същото, чака се по 30-40 мин, но като цяло е супер добро място.

 

 

 

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...
На 22.08.2022 г. в 1:31, Alexander каза:

Да допиша 

 

Стигнахме до Finca La Carbonera, имаше много палми, а туристите бяха малко, струваше си друсането по 1,5 часа в посока.

 

Термалните извори над Саленто също ни харесаха, както и всичко в тази страна.

От Саленто, Херико и Хардин, най-много ни харесва Хардин. Цените там са и най-ниски.

Изобщо съчетанието от природа, хора, храна и цени е една от най-добрите за мен.

 

В Богота в петък вечерта се чака по 30 мин минимум за която и да е кръчма в зона Т, а те са една до друга. За някои повече, а за трети дори с резервация пак се чака по 20 мин. Пак ни отрязаха както предния път на Андрес, хем имахме резервация и чакаме 20 мин и накрая само за над 18 годишни за кръчмата La Cantina 15.

 

 

Такова чудо с такова чакане  не съм виждал никъде другаде, пълно с хора и опашки, все е едно е нова година или последния петък на света.

 

След това положението с такси и юбер е същото, чака се по 30-40 мин, но като цяло е супер добро място.

 

 

 

 

Привет, от къде взехте превоз до Финката? Може ли малко повече подробности по логистиката, как да се наеме превоз до там!?

Връзка към коментар

Отиваш на централния площад в Саленто, където са всички джипове. Има една будка, от която се купуват билетите и след това те насочват в кой джип да се качиш.

 

От нея се купуват и за стандартната разходка до Кокора, която е на 15 мин  и там ходят 90% от всички.

 

От същата будка искаш тур до финка ла карбонера. Имат един списък с поне 10 маршрута и този маршрут си фигурираше, но просто много малко хора го знаят и искат.

Лошото е, че пътя е дълъг над 1 час в посока без спиранията и е по черен път, за разлика от другия-стандартния , който е къс и по асфалт.

Обаче си струва според мен, има много повече палми  и поне 10 пъти по-малко хора.

Има мераклии ходещи с колелета до там.

 

С нормален автомобил е абсурдно да се ходи, аз бях се замислил да ходя с нашия, но ме разубедиха и с право след като видях пътя.

 

Имай предвид, че над 50% от дните е мъгливо-дори според шофьора ни  и не се вижда много като се качите на високото, ние изкарахме късмет и беше супер времето.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 26.01.2022 г. в 12:13, Alexander каза:

Таксита и Юбер в Богота са  на една апликация, един път едното е по-евтино, друг път другото. В другите градове карах само с Юбер.

Като цяло са без пари, от летището до другия край на Богота взимат 6-7 долара, това са поне 15км, след това по 2-3 долара средно на качване.

Аз се возих само с апликацията, взимат ти парите още като поръчаш таксито или юбера.

Апликацията се сваля от play store или има нещо специфично?! Благодаря отново,!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ако някой все пак има желание да звучи правилно и да не се излага по странство  , Uber се произнася Убъ(р) , а не Юбер . Етимологията не е от френски език , а от немски, прекарана през призмата на английското произношение.

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 3 часа, stanislavpp каза:

Ако някой все пак има желание да звучи правилно и да не се излага по странство  , Uber се произнася Убъ(р) , а не Юбер . Етимологията не е от френски език , а от немски, прекарана през призмата на английското произношение.

Понеже често обсъждаме прахосмукачката си по време на странстванията си, а не искаме да се излагаме, може ли да ни посъветваш как да произнася xiaomi? 

Благодаря! 

  • Смея се 8
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
Преди 1 час, Guinness каза:

@DaBo, случайно да знаеш как и откъде най-лесно може да се отиде до остров Santa Cruz del Islote? Има ли според теб турове, лодки, които да отиват и да се връщат в един ден? 

Никаква идея нямам... А защо точно там искаш да отидеш?

Връзка към коментар
преди 7 часа, DaBo каза:

Никаква идея нямам... А защо точно там искаш да отидеш?

Гледах едно видео в YouTube и ми направи впечатление, а освен това е off the beaten track. Другият остров, който искам да посетя е бил бивш затвор, но чета, че е много сложна логистиката - https://www.atlasobscura.com/places/gorgona-island-prison-ruins

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, DaBo каза:

На западното крайбрежие не ни даваха да припарваме, за там изобщо не мога да помогна. 
За Santa Cruz del Islote гледам, че има лодки от Tolu. Знаеш, че е изкуствен остров, нали?

Да, да, знам. 

 

А каква е причината да не ви дават да припарвате? Опасно ли е?

Връзка към коментар

То си пише навсякъде. Опасно е.

 

за острова аз гледах по-големите от този архипелаг, но се отказах.

 

дабо е писала откъде може да се хване лодка- двете населени места.


за този малък остров има и някава такса за влизане.

не ме привлича изобщо, сега видях, че има данни, че е  най- в света за едно и друго нещо, но ще се загуби цял ден вероятно за него.

Връзка към коментар

Информацията за входната такса на това островче е 5000 кол.песос, ама дали е все още толкова, не знам. Честно, не бих си губила времето с него.

Западното крайбрежие е опасно. От фирмата на съпруга ми не ни разрешаваха да ходим в някои зони на страната, но постепенно всичко отпадна и остана изричната забрана за западното крайбрежие и така си остана до края на пребиваването ни там. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Моля Александър за препоръка, необходимо ли е по трасето Меделин-Херико-Хардин-Саленто- Перейра, колата да бъде 4х4, джип или нещо подобно, предвид черните участъци без асфалт и ремонтите?!

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...
преди 4 часа, Alexander каза:

Какво според теб е да са читави или да не са?

Ами, всъщност въпросът ти е доста уместен и се затруднявам да отговоря. Имам предвид, че не са много известни за мен, поради което вопросът е дали са надеждни,  дали закъсняват и дали самолетите им не са твърде стари. Нещо такова?!

Връзка към коментар
На 2.02.2023 г. в 16:28, Милена Модева каза:

Някой да знае дали Viva air за вътрешни полети в Колумбия дали са читави?!

Два пъти летях с тази компания преди 2 седмици и нямахме никакви проблеми. Даже за моя изненада както персонала, така и пътниците бяха изключително дисциплинирани. На всяка бордна карта има числа от 1 до 4, които всъщност маркират поредността на качване в самолета, за да няма блъскане и струпване на хора.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И аз летят 2 пъти с тях, но единия път ни смениха часа на полета с около 4 часа, в последствие разбрах, че просто са обединили 2 полета в един. Иначе са си съвсем нормален лоукост. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 2.02.2023 г. в 11:28, Милена Модева каза:

Някой да знае дали Viva air за вътрешни полети в Колумбия дали са читави?!

Viva air обявиха "временно" прекратяване на полетите, докато властите се произнесат по сливането с Авианка. Ако не влезе в сила сделката те нямат ресурси да оперират.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.