Прескочи до съдържание

Размяна на коледни подаръци - сезон 2021


Препоръчани мнения

преди 31 минути , Mary каза:

години наред разменяме подаръци почти едни и също хора.

Най-готините!😀

Благодаря Снежанке!

В работилницата на Дядо Коледа са ми направили подарък.Пъргаво джудженце съм и само чакам момента да товаря на шейната.

Зън,зън,зън,звънят звънчета и коледни камбанки.

магеланци правят,струват

пак подаръци купуват.

Ще падне веселба голяма

Снежанка грешка няма!

Слушкалите  през годината

ще имат чорапче на камината.

Но мисля аз в този час,

че всеки един от нас

ще получи изненада

и радостта ще е голяма!

 

 

  • Харесвам 6
  • Браво 12
Връзка към коментар
преди 8 минути , zvezda9001 каза:

Аууу аз съм изключително доволна! Започвам да го мисля и сглобявам 😛

Моля да бъдете прецизни със сглобяването.

Кутиите с бисквити и бутилките изискват повишено внимание.😃

  • Смея се 8
Връзка към коментар

Днес @peterpup получи подарък от своята Снежанка – @Дани Магелани. Искрено благодаря за него! Трогнат и въодушевен чакам празниците вдъхновен. Здраве, щастие и късмет пожелава на Дани Магелани, семейството и близките и! Хубавите моменти да са повече от лошите!

Бъди здрава и вдъхновена и успешна! И да поясня какво разбирам под успех с цитат от Чърчил: Успехът е да се движиш от провал към провал, без да губиш ентусиазъм.

 

 

IMG_0165.JPEG

IMG_0166.JPEG

IMG_0167.JPEG

  • Харесвам 30
  • Благодаря 1
  • Браво 9
Връзка към коментар
преди 15 минути , peterpup каза:

Днес @peterpup получи подарък от своята Снежанка – @Дани Магелани. Искрено благодаря за него! Трогнат и въодушевен чакам празниците вдъхновен. Здраве, щастие и късмет пожелава на Дани Магелани, семейството и близките и! Хубавите моменти да са повече от лошите!

Бъди здрава и вдъхновена и успешна! И да поясня какво разбирам под успех с цитат от Чърчил: Успехът е да се движиш от провал към провал, без да губиш ентусиазъм.

 

 

IMG_0165.JPEG

IMG_0166.JPEG

IMG_0167.JPEG

Благодаря за пожеланията и философския подход в посланието! Здрава, щастлива и успешна 2022 на теб и семейството ти! Посланието на трите малки сувенира е да посетиш Миконос, Наксос и Крит, от където ги донесох това лято!

  • Харесвам 15
Връзка към коментар
преди 3 минути , Дани Магелани каза:

Благодаря за пожеланията и философския подход в посланието! Здрава, щастлива и успешна 2022 на теб и семейството ти! Посланието на трите малки сувенира е да посетиш Миконос, Наксос и Крит, от където ги донесох това лято!

Дай Боже по скоро да да се сбъдне това пожелание. И на теб пожелавам да сбъднеш всички твои желания!🍷🍹🥧

Весели празници!

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 19 минути , DeYo каза:

Ииии закъснях 😞 Тъй е - опринцесих се и докато ми дойде акълът, да се уравновеси кръвното и изтървах 🙂 Нищо, здраве да е! Догодина!

 

Ако опринцесих е това, за което си мисля, то Коледата Ви е така ще е прекрасна!

А другата година ще очакваме попълнение на редиците ни. :smile:

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Днес очакваме хвалби с получени подаръци. 


Аз още съм далеч от изпращането, но пък днес довърших нещо от подаръка, който ще изпратя. 
Късметчета за баница/питка: 


308CFDA5-99AB-4E55-AC2F-6318DB9B300D.jpeg

 

Ще спестя на някого направата на късмети. 

 

ПП Същите съм направила и за себе си, та и еднакви неща могат да ни се случат в две къщи. :smile:

  • Харесвам 10
  • Браво 33
Връзка към коментар

И сега съм в двоумение... да пращам ли подаръка, който учудващо и за мен е готов . ... а сме още ноември ..... Или да чакам да стане по-коледно настроението и дето вика един бивш водещ, сега политик - съспенс да има :scratch_one-s_head:

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , funny каза:

И сега съм в двоумение... да пращам ли подаръка, който учудващо и за мен е готов . ... а сме още ноември ..... Или да чакам да стане по-коледно настроението и дето вика един бивш водещ, сега политик - съспенс да има :scratch_one-s_head:

6 човека вече са изпратили подаръците си.

Очаквам да се похвалят тук получателите.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 7 минути , funny каза:

И сега съм в двоумение... да пращам ли подаръка, който учудващо и за мен е готов . ... а сме още ноември ..... Или да чакам да стане по-коледно настроението и дето вика един бивш водещ, сега политик - съспенс да има :scratch_one-s_head:

Ако си махнала украсата от минала година и още не си сложила новата, не пращай 😄

Ако е за мен, можеш да пращаш, но по-рано от Никулден няма да го отворя, май😜

  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 33 минути , funny каза:

И сега съм в двоумение... да пращам ли подаръка, който учудващо и за мен е готов . ... а сме още ноември ..... Или да чакам да стане по-коледно настроението и дето вика един бивш водещ, сега политик - съспенс да има :scratch_one-s_head:

И аз съм го подготвил, с вкус, старание и замисъл, но чакам да натежи коледният дух и набъбне  трепетното очакване у избранника, за да го/я изненадам, по възможност на снежен фон!:santa2:

  • Браво 3
Връзка към коментар

Още вчера знаех, че днес ще имам подарък! :wub: 

@Marisha ме информира, а днес това направиха и от Спиди. 
По обед отидох да си взема пратката, но чак сега успях да снимам и да покажа. 
Дъъъъългоооооо ровене направи служителят в офиса, като не пропусна да ме попита какво чакам?! Е, както и всяка друга година отговорих: “Не знам, подарък!” И все получавам зачудена физиономия насреща си. :laugh: 

 

Накрая успешно измъкна един кашон и ми го връчи. Проверих все пак дали е точно за мен това голямо кашонче. Е, моето си беше.  
 

Щрак, веднага една снимка: 

 

17F19B75-C112-4134-8BBF-2E1002CEC8DF.jpeg

 

По стара традиция пораздрънках кашона преди да го отворя. Никакви звуци нямаше, а добре че тежеше, че щях да си помисля, че няма нищо вътре. :laugh: 

 

Не издаваш звуци, защото беше добре уплътнено пространството: 

 

DC64D48E-C287-418D-8539-3DE33034F2B4.jpeg

 

Обаче и с отварянето на кашона любопитството ми не се задоволи! Подаръкът беше в красива непрозрачна торбичка. 
Добреее, значи продължаваме с опипването и предположенията. Имаше нещо обло, не бълбукаше обаче, та предположих, че е някаква свещ(не познах), друга част, която напипах, беше мека и като дреха(пак не познах какво е точно), третата част, която се напипваше беше твърда(тук нямах никакво предположение) и последната част(единствената, която разпознах) беше в кутия, леко шумкаща. :wink: 
 

Време е вече да видя с очите си какво се крие в торбата! Отвързвам смело черврната панделка и … попадам пред ново предизвикателство! Всичко е чудно опаковано и отново не се вижда какво се крие в този подарък! :ph34r:
 

Рзбрах обаче, че ми предстои “синя” Коледа! Приемам го като знак и на елхата ще сложа тази година само сини и сребристи играчки. 
 

DF5916B9-500A-4B93-81CE-85A8A56247B3.jpeg          C0F824D7-53A5-487E-A441-801982A4D9A0.jpeg
 

Ново опипване и поклащане, но отново никакви нови предположения. 
Много съм бърза в отвръзването на панделки и махането на хартията. :laugh:

 

Първо отворих картичката! Излишно е да казвам, че е синя. Освен с красотата си, ме трогна и с милите пожелания в нея. 

Порадяах и се, но всичко останало чакаше да го пипна с ръцете си, затова започнах с отварянето. 
Първо кръглата опаковка, а в нея се крие чудесна термо-чаша, удобна за пътуване, както и за работа. Супер е чашата! 
 

След това отворих пакетчето, което определих като някаква дреха, а вътре се криеше невероятно пъстър шал! 
 

Последва пакетчето, което разпознах като бонбони и бяха точно това. Не съм опитвала тези, та ще ги пробвам с удоволствие! 
 

Накрая започнах ново опипване и подрънкването на твърдия пакет. Никаква подсказка! Нито мърда, нито звук издава! Затова бързо се раздели с хартията си и от вътре се показа дървена кутия с надпис:  “Baban”. Нищо не ми говореше и надписа, затова отворих с интерес. А вътре има две красиви чаши, щипка и … осем каменни кубчета. Охлаждат се и се прибавят в питието! Ще посрещна Коледата с охладено с тях питие! 
 

1E502400-7409-4D64-921B-79A60B9C2A87.jpeg        677CEF3D-F1E8-404A-9ABA-F881404384E9.jpeg
 

Благодаря ти @Marisha за прекрасния подарък! Ще го ползвам с удоволствие! :wub:

  • Харесвам 26
  • Браво 17
Връзка към коментар
преди 4 минути , ДиянаВ каза:

Ако си махнала украсата от минала година и още не си сложила новата, не пращай 😄

Ако е за мен, можеш да пращаш, но по-рано от Никулден няма да го отворя, май😜

Украсата я махнах ехеее, още през ... март :laugh: . Новата най-вероятно няма да е сложена  до  20 декември ( или в краен случай 23-ти ) , та ще е късничко викам  за изпращане тогава .

И не, няма да ти кажа дали си ти :girl_blum:

  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 5 минути , Mary каза:

Още вчера знаех, че днес ще имам подарък! :wub: 

@Marisha ме информира, а днес това направиха и от Спиди. 
По обед отидох да си взема пратката, но чак сега успях да снимам и да покажа. 
Дъъъъългоооооо ровене направи служителят в офиса, като не пропусна да ме попита какво чакам?! Е, както и всяка друга година отговорих: “Не знам, подарък!” И все получавам зачудена физиономия насреща си. :laugh: 

 

Накрая успешно измъкна един кашон и ми го връчи. Проверих все пак дали е точно за мен това голямо кашонче. Е, моето си беше.  
 

Щрак, веднага една снимка: 

 

17F19B75-C112-4134-8BBF-2E1002CEC8DF.jpeg

 

По стара традиция пораздрънках кашона преди да го отворя. Никакви звуци нямаше, а добре че тежеше, че щях да си помисля, че няма нищо вътре. :laugh: 

 

Не издаваш звуци, защото беше добре уплътнено пространството: 

 

DC64D48E-C287-418D-8539-3DE33034F2B4.jpeg

 

Обаче и с отварянето на кашона любопитството ми не се задоволи! Подаръкът беше в красива непрозрачна торбичка. 
Добреее, значи продължаваме с опипването и предположенията. Имаше нещо обло, не бълбукаше обаче, та предположих, че е някаква свещ(не познах), друга част, която напипах, беше мека и като дреха(пак не познах какво е точно), третата част, която се напипваше беше твърда(тук нямах никакво предположение) и последната част(единствената, която разпознах) беше в кутия, леко шумкаща. :wink: 
 

Време е вече да видя с очите си какво се крие в торбата! Отвързвам смело черврната панделка и … попадам пред ново предизвикателство! Всичко е чудно опаковано и отново не се вижда какво се крие в този подарък! :ph34r:
 

Рзбрах обаче, че ми предстои “синя” Коледа! Приемам го като знак и на елхата ще сложа тази година само сини и сребристи играчки. 
 

DF5916B9-500A-4B93-81CE-85A8A56247B3.jpeg          C0F824D7-53A5-487E-A441-801982A4D9A0.jpeg
 

Ново опипване и поклащане, но отново никакви нови предположения. 
Много съм бърза в отвръзването на панделки и махането на хартията. :laugh:

 

Първо отворих картичката! Излишно е да казвам, че е синя. Освен с красотата си, ме трогна и с милите пожелания в нея. 

Порадяах и се, но всичко останало чакаше да го пипна с ръцете си, затова започнах с отварянето. 
Първо кръглата опаковка, а в нея се крие чудесна термо-чаша, удобна за пътуване, както и за работа. Супер е чашата! 
 

След това отворих пакетчето, което определих като някаква дреха, а вътре се криеше невероятно пъстър шал! 
 

Последва пакетчето, което разпознах като бонбони и бяха точно това. Не съм опитвала тези, та ще ги пробвам с удоволствие! 
 

Накрая започнах ново опипване и подрънкването на твърдия пакет. Никаква подсказка! Нито мърда, нито звук издава! Затова бързо се раздели с хартията си и от вътре се показа дървена кутия с надпис:  “Baban”. Нищо не ми говореше и надписа, затова отворих с интерес. А вътре има две красиви чаши, щипка и … осем каменни кубчета. Охлаждат се и се прибавят в питието! Ще посрещна Коледата с охладено с тях питие! 
 

1E502400-7409-4D64-921B-79A60B9C2A87.jpeg        677CEF3D-F1E8-404A-9ABA-F881404384E9.jpeg
 

Благодаря ти @Marisha за прекрасния подарък! Ще го ползвам с удоволствие! :wub:

Много се радвам, че подаръка ти хареса, с огромно желание подготвих подаръка. Обожавам да подарявам подаръци, дори повече, отколкото да получавам.

  • Харесвам 13
  • Благодаря 1
  • Браво 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, funny каза:

И сега съм в двоумение... да пращам ли подаръка, който учудващо и за мен е готов . ... а сме още ноември ..... Или да чакам да стане по-коледно настроението и дето вика един бивш водещ, сега политик - съспенс да има :scratch_one-s_head:

Пращай, нека малко се раздвижи темата, а и като завалят всички подаръци накуп, много бързо може да си изгуби “the spotlight”. Един политик трябва и това да има предвид 😂🤣

На 23.11.2021 г. в 4:50, Mary каза:

Късметчета за баница/питка: 


308CFDA5-99AB-4E55-AC2F-6318DB9B300D.jpeg

 

Ще спестя на някого направата на късмети. 

 

ПП Същите съм направила и за себе си, та и еднакви неща могат да ни се случат в две къщи. :smile:

@Mary много красиво и идейно!

  • Благодаря 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар

Сега е мой ред да се похваля. Подаръка ми още вчера беше в еконт, но имах толкова много работа, че не стигнах до там.

В деня в който аз съм изпратла подаръка си към магеланец и моят подарък е тргнал към мен. Какво съвпадение 🤩. Добре, че днес имах наложително излизане, та да мога да го взема. Успях да го отворя, чак след края на работния ден, но пък така имах спокойствието да се наслаждавам на всички прекрасни неща, които получих. Благодаря ти @Тополска (Даниела Тополска), за радостта от подаръка. Отворих си пликчето и от там изкочи "подута" коледна тобичка. 

Развързах връзките и започнах да бъркам навътре за изненадите. Хоп чудно топло одеалце за зимните дни, когато вечер съм с книжка в ръце или се наслаждавам на някой приятен филм.

Какво ли ще е следващото - ха любимите ми червени топки за елхата - разкошно попълнение на колекцията. 

Е не може и без сладости - ще стоят под елхата и ще чакат коледа.

Аййй, какво хвъкна от торбата - шарена птичка от Куба - някой май знае че обожавам птиците. Ще си пожелая да литна и към Куба скоро.

Ама то още имало... Тайландско сапунче - страхотно.

Накрая стигнах и до картичката с искренните пожелания. Благодаря отново. Колко ме зарадва с тази картичка - напомни ми за детските години когато си разменяхме стерео картички.

Нека винаги да има щастие и красота около теб Даниела. Здраве и усмивки за теб и семейството ти. 

Хо хо хо ама и билетче с късмети имало. И сега ще падне търкане цели 5 минути. - не губете кураж идва нов тираж 😉

Благодаря и на @Mary, че винаги прави коледата ни по-щастлива.

 

IMG_20211124_181212.jpg

 

 

IMG_20211124_181412_edit_89020460999957.jpg

  • Харесвам 29
  • Браво 9
Връзка към коментар
На 23.11.2021 г. в 13:50, Mary каза:

Днес очакваме хвалби с получени подаръци. 


Аз още съм далеч от изпращането, но пък днес довърших нещо от подаръка, който ще изпратя. 
Късметчета за баница/питка: 


308CFDA5-99AB-4E55-AC2F-6318DB9B300D.jpeg

 

Ще спестя на някого направата на късмети. 

 

ПП Същите съм направила и за себе си, та и еднакви неща могат да ни се случат в две къщи. :smile:

@Mary късметите са повече от прекрасни! Всяка година ни изкушаваш значи 😊 още помня онези страхотни бисквити в невероятния буркан. 

Аз да си споделя нещо, ако моето миналогодишно магеланче чете, най-накрая се предадох на изкушението и го унищожих до последната лъжичка, а си пазех цяла година бурканчето с домашно сладко. @Wonderfulworld ако четеш, още веднъж ти благодаря безкрайно много, сладкото е 🔝

  • Харесвам 10
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 33 минути , D_Ivanova каза:

най-накрая се предадох на изкушението и го унищожих до последната лъжичка, а си пазех цяла година бурканчето с домашно сладко.

Бога ми,каква воля...

@D_Ivanovaжелезна си!

Когато става въпрос за домашно сладко,нещо все към лъжичката и бурканчето ме тегли.😃

  • Харесвам 4
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 55 минути , Костов каза:

Имам смс от Спиди!!! Голям кеф!!! Обаче съм на работа. 🙁 Много тъпо! ☹ А часовете се нижат бааавно ... Очаквайте по-късно включване. 🙂

Абе я се чупи от работа и отивай да го вземеш, ти за една работа ли си 😄

  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 5 минути , zvezda9001 каза:

Абе я се чупи от работа и отивай да го вземеш, ти за една работа ли си 😄

Да ти кажа, чудя се не ме ли боли нещо, че да си тръгна по-рано. Или да съм забравил ютията включена? 😆 

  • Харесвам 1
  • Смея се 12
Връзка към коментар
преди 21 минути , Костов каза:

Да ти кажа, чудя се не ме ли боли нещо, че да си тръгна по-рано. Или да съм забравил ютията включена? 😆 

Можеш да кажеш, че имаш висока температура, втрисане, липса на вкус, изкашляй се яко, и си готов за навън.

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.