Прескочи до съдържание

WizzAir-алтернативни летища при отменени полети


Препоръчани мнения

Поради честите променени и отменени полети от "любимците" ни,пускам тема за алтернативни летища:

1.При отменен полет Ларнака-Ереван,алтернатива е Ларнака-Кутаиси

2.При отменен полет Турку-Скопие,алтернативите са:Санкт Петербург-София

                                                                                                  и Стокхолм Скавста-Скопие/Тирана

3.При отменен полет София-Айндховен,алтернативите са:Ниш-Дортмунд

                                                                                                              София-Шарлероа/Дортмунд

                                                                                                              Бургас-Дортмунд/Айндховен

                                                                                                              Пловдив-Дортмунд

                                                                                                              Варна-Шарлероа/Дортмунд/Кьолн/Айндховен

                                                                                                              Прищина-Дортмунд

                                                                                                          и  Скопие-Шарлероа/Дортмунд/Кьолн/Айндховен

Това са алтернативите в момента!При добавяне/премахване на полети,ситуацията ще се промени!

 

  • Харесвам 5
  • Браво 2
Връзка към коментар

Пускам два маршрута с алтернативите им, че след време се забравя кое как беше, а нямам тефтер 😄 

 

Брюксел Шарлероа - Варна : алтернатива на Варна са български летища и Букурещ

3BBFD741-5CE7-41E8-9AF4-F0B908FCD244.jpeg.65cdf9ef376c60981b0c8998db7ec488.jpeg

 

Мадрид - Букурещ : алтернатива на Букурещ са само румънски летища

90E376EA-EF92-4A72-B10F-9D72376F10DF.jpeg.24850f80214d344bd0fdabf4509dc498.jpeg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, ДиянаВ каза:

а нямам тефтер 😄 

 

 

90E376EA-EF92-4A72-B10F-9D72376F10DF.jpeg.24850f80214d344bd0fdabf4509dc498.jpeg

Аз имам тефтер с 47 дестинации(досега), който водя от началото на пандемията.😄Но Уиз толкова маршрути промениха/отрязаха, че списъка с алтернативните летища вероятно е силно неактуален за поне половината от тях. 

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , iMari каза:

Аз имам тефтер с 47 дестинации(досега), който водя от началото на пандемията.😄Но Уиз толкова маршрути промениха/отрязаха, че списъка с алтернативните летища вероятно е силно неактуален за поне половината от тях. 

Предполагам, че настъпват промени, но така или иначе няма да помня и до лятото. 

Сега освен на @Ivkoвия тефтер, ще разчитам и на твоя😄😉. Евентуално ще търся как да ми се падне Севиля или Майорка от Букурещ🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

А има ли някъде списък с алтернативните варианти или ги разбира човек при разговор с колцентъра, когато му се отмени полетът? Аз преди време имах билет София-Любек и след като закриха линията (преди да я открият) ми смениха билета на Скопие-Хамбург.    А когато закриха линията София-Кутаиси, ми предложиха Солун-Кутаиси, но отказах (летях от Истанбул до Тбили си с друга компания)

Връзка към коментар

Когато полета ти е променен с над три часа или е отменен, в резервацията излиза опция да избереш между няколко алтернативни летища. Няма нужда да говориш с колцентъра и няма как да провериш предварително всички маршрути.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 10 минути , cybersimo каза:

При отменен полет София-Шарлероа, дали ще даде София-Буве като алтернатива?

Гледам по-горе имаше имаше показано Шарлероа-Варна...

Да. Алтернативите са:

София - Буве/Айндховен/Хан

Варна - Шарлероа/Хан/Айндховен

Скопие - Шарлероа

Бургас - Айндховен

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , ДиянаВ каза:

А Букурещ пада ли ви се като алтернатива на София? 

@Ivko, примерно при отменен полет София - Барселона или нещо друго испанско, ще ми даде ли Букурещ?

Веднага проверих, че имам сменен точно такъв полет 😄 Начално летище само София дава

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , ДиянаВ каза:

А Букурещ пада ли ви се като алтернатива на София? 

@Ivko, примерно при отменен полет София - Барселона или нещо друго испанско, ще ми даде ли Букурещ?

Много често дава Букурещ като алтернатива на София, Варна, че даже и Пловдив, но като че ли за Испания не. По твоя казус конкретно ще имам точен отговор скоро. Имам полет Малага - София за края на март, който очаквам да променят и ще кажа със сигурност дали дава Севиля - Букурещ, което е напълно логично.🙂

 

 

  • Благодаря 1
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , iMari каза:

Имам полет Малага - София за края на март

Ако е на 29-ти значи сме на един полет 😅 и аз чакам промяна ама за да местя напред, че искам до август да го закарам ама надали

  • Шок 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 7 минути , Ivko каза:

Ако е на 29-ти значи сме на един полет 😅 и аз чакам промяна ама за да местя напред, че искам до август да го закарам ама надали

Не е невъзможно😄. Да не се окажем с теб на един полет в края на август😜 И мойта цел е за тогава, но се подготвям теоретично отрано🙃

Бавно, но славно, така се докопах до този полет 

1C8423EF-3826-4A42-9DB6-2D4464E3E8AB.png.8777a2a20d7487b918ce2ba30b993dce.png

Е, в сегашния сезон от зимно към пролетно разписание е по-лесно да ги нацелиш🙂

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 10 минути , Ivko каза:

Ако е на 29-ти значи сме на един полет 😅 и аз чакам промяна ама за да местя напред, че искам до август да го закарам ама надали

Тогава е, да. И аз се надявам да местя напред, но моя праг на търпимост е до към май. Август там ще е 40+ градуса.🥵

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 45 минути , iMari каза:

Много често дава Букурещ като алтернатива на София, Варна, че даже и Пловдив, но като че ли за Испания не. По твоя казус конкретно ще имам точен отговор скоро. Имам полет Малага - София за края на март, който очаквам да променят и ще кажа със сигурност дали дава Севиля - Букурещ, което е напълно логично.🙂

 

 

Не променя на Севия. Дава другите 4 летища до София. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 49 минути , Ivko каза:

Нее бях август сега и си беше 30 и градуса и мен ме плашиха с времето, но явно жегата не е това което беше 

Изключения от правилата винаги има.

Не случайно август не работят следобед в Андалусия масово и се говори, че след 14 часа по улиците е само Господ и туристи де

  • Смея се 4
Връзка към коментар

Обаче си е оферта да се вземат евини билети за дестинация в пик, която искаш стига да знаеш алтернативите. В момента за август имам променени полети до Барселона и ми дава айде Мадрид не е толкова скъп, но Аликанте и Валенция за по 30лв едва ли ще вземеш в август.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.