Прескочи до съдържание

Идните няколко месеца на magelanci.com


Препоръчани мнения

преди 15 минути , dimitrov6 каза:

Сега разгледах темата :В момента съм,и преброих повече публикации от жени, отколкото мъже. Винаги съм смятал , че жените са по-добри туристи,а дори и мъжа да направи планове за пътуване с половинката си,тя винаги ще ги модифицира.

Аз пък прегледах готварската тема, беше ми любопитно от къде тръгва началото и. Истината е, че започва с шега за мусаката и секса и в последствие заради мъжете писали в темата, остава само мусаката. Еми, кой ви е виновен, че форума бил тръгнал в грешната посока?! 🙃

  • Харесвам 3
  • Смея се 17
Връзка към мнение
преди 7 минути , iMari каза:

Аз пък прегледах готварската тема, беше ми любопитно от къде тръгва началото и. Истината е, че започва с шега за мусаката и секса и в последствие заради мъжете писали в темата, остава само мусаката. Еми, кой ви е виновен, че форума бил тръгнал в грешната посока?! 🙃

Да, затова и се отказах да пиша в цитираната тема. :wink:

 

  • Смея се 10
Връзка към мнение

Дядо ми казваше - когато не си съгласен с нещо, вместо да критикуваш и да му търсиш кусурите, предложи нещо по-добро, а най-добре го направи сам. Или участвай дейно в поправянето му. Иначе олекваш. Както казах в ранното си мнение, българина само акъл му дай да дава.
А колко човека всъщност с нещо са допринесли за форума? Ние сме участниците, които правят мусаката вкусна, но кой е купил мат’риала и е платил тока? И ще измие после тавата и чиниите?
Кой разбрал, разбрал.

  • Харесвам 14
  • Браво 1
Връзка към мнение

Жалко, че няма повече потребители в дискусията, тук мисля, че се осмеляват да кажат нещо само шепа хора от всички. Георги не го познавам, никой от тук вероятно не познавам, но се прокрадва едно усещане, че "той нещо си е наумил и ще си го направи каквото и да си пишем тук". И все пак набързо да ви питам:

 

За какво съдържание бихте плащали? Освен "да си чета моето мнение", което се поизясни в предишните няколко страници:).

 

Няма да плащам също е валиден отговор. За какво съдържание бихте търпели рекламни съобщения или статии/съдържание?

 

Дайте примери за неща, които намирате тук, което другаде го нямате? 

 

Ако от утре Магеланци.ком го няма, къде ще сте вие?

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Не забравяйте, че щуравите и нервни дискусии тръгнаха по времето на ранния ковид, когато всички бяхме изтрещели. Не се взимайте толкова насериозно. 

Лека-полека с пътуванията ще се върне и обичайната насоченост на форума. И кво сте нарочили темата за готвенето? Храната е спасила човечеството от гладна смърт. 

  • Харесвам 9
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , Zaro каза:

Не забравяйте, че щуравите и нервни дискусии тръгнаха по времето на ранния ковид, когато всички бяхме изтрещели. Не се взимайте толкова насериозно. 

Лека-полека с пътуванията ще се върне и обичайната насоченост на форума. И кво сте нарочили темата за готвенето? Храната е спасила човечеството от гладна смърт. 

Иначе нямат нищо против модата да си снимат яденето в чужбински ресторант😜

  • Харесвам 4
  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение

 

Темата е кратко служебно съобщение относно текущи и предстоящи реорганизации в magelanci.com, за да няма чуденки какво и защо се случва.

 

Няма отворена дискусия, молба за помощ или съвети, мнения, усещания и отзиви на редовни посетители. 

 

Не се прокрадва усещане, че Георги ще си прави каквото си е решил.

 

Основателят на magelanci.com е поел задача да се постарае форумът да оцелее и след настъпването на 2023 година и споделя, че ще опита да намери начин това да не е само тежест и отговорност на заетите с magelanci.com лица, а трудът им да е компенсиран, и настъпващите промени ще са част от този път. 

 

След това определени лица са решили, че трябва да напишат възражение на уведомлението и да споделят личното си и съмнително в логично отношение мнение, че търсещите начин форумът да остане, не са подходящи и не трябва изобщо да се опитват. Но темата не е дискусия и всъщност никой не ги е питал. 

  

 

 

 

  • Харесвам 16
  • Браво 5
Връзка към мнение
преди 46 минути , Lindt каза:

 

Темата е кратко служебно съобщение относно текущи и предстоящи реорганизации в magelanci.com, за да няма чуденки какво и защо се случва.

 

Няма отворена дискусия, молба за помощ или съвети, мнения, усещания и отзиви на редовни посетители. 

 

Не се прокрадва усещане, че Георги ще си прави каквото си е решил.

 

Основателят на magelanci.com е поел задача да се постарае форумът да оцелее и след настъпването на 2023 година и споделя, че ще опита да намери начин това да не е само тежест и отговорност на заетите с magelanci.com лица, а трудът им да е компенсиран, и настъпващите промени ще са част от този път. 

 

След това определени лица са решили, че трябва да напишат възражение на уведомлението и да споделят личното си и съмнително в логично отношение мнение, че търсещите начин форумът да остане, не са подходящи и не трябва изобщо да се опитват. Но темата не е дискусия и всъщност никой не ги е питал. 

  

 

 

 

 

steve-carell-thankyou.gif

 

 

 

  • Харесвам 4
  • Смея се 4
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

В никакъв случай не съм от най-активните, да не говорим от полезните членове на форума. Но освен по сантиментални причини, изчезването на форума би ми липсвало и чисто практически - заради полезната информация, която носи и заради многото теми, които вдъхновяват нови пътувания.

 

Скромното ми мнение е, че си струва да се потърси комбинация от двете най-коментирани възможности за финансиране - реклами и платен абонамент. За мен, форумът има две лица, емоционално и рационално. Емоционалното включва "клюкарските" теми за интересни локации (барове, ресторанти), готвене, уиски и т.н. Тази част би трябвало да генерира не лош трафик и може да бъде интересна за определени рекламодатели. Другата, рационална и много полезна част, може да бъде обвързана с абонамент, т.к. носи немалки ползи за пътуващите и въпросната такса може да бъде "избита" само с едно пътуване. Но, за да има по-голям интерес към тази част е добре, информацията там да бъде лесно достъпна и систематизирана. Давам пример - наскоро ми попаднаха мнения, в които бегло се коментират начини за трупане на мили към различните авиокомпании. Цитираха се натрупвания от порядъка на 100-200 хиляди мили на година, но все не ми остава време да се разровя из форума/нета и да се хвана и аз на хорото 😄 Дори само заради достъпа до една такава тема, която нагледно описва най-добрите сайтове и варианти за това трупане на мили, с радост бих си платил едникратна такса за достъп или годишен абонамент. "Таблицата" е друга подобна тема.

 

Примерът ми е илюстративен, но мисля, че стана ясно.

 

А иначе, опитът ми показва, че рязкото увеличаване на посетителите на даден форум или страница е обратнопропорционално на качеството на съдържанието... 

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

  

На 7.05.2022 г. в 8:50, Sun4o каза:

Та аз подкрепям всякакво членство или платена форма, само и само форума да го има.

Не ме интересува как ще го направиш. Информацията тук е безценна. Съфорумците също. Да, има и доста плява в мненията, но ако трябва да избирам магеланци с плява или без магеланци въобще, избирам плявата. 

 

Хм, това няма ли да е бгмама, само че платена?
Ако е така, не само че няма да има отлив, а напротив -  със сегашните да речем 
300 активни членове (някой беше определил такава бройка), които активно влизат по навик и от сантимент, лесно ще се намерят още 200 (300?) нови потенциални ентусиасти с добре развити спамърски способности и много свободно време да четат и допълват платената "плява", както беше сравнена - да си спамят на воля, щото са си платили за това удоволствие, все пак, нали. Евентуално и някаква малка бройка несигурни и непостоянни, "плаващи" стотина-двеста човека, временно приходящи от новорегистрираните след изтичане на гратисния период, които ще се задържат по месец-два. Не знам каква трябва да е таксата на около 500 човека форум, за да се стигне набелязаният финансов минимум, но явно вече е калкулирано, че ще са достатъчни. Въпросът е, това ли беше таргета, и нишата която щеше да запълва, както заяви основателят в едно предаване по тв малко след като създаде форума?!

 

  

преди 13 часа, Lindt каза:

Няма отворена дискусия, молба за помощ или съвети, мнения, усещания и отзиви на редовни посетители. 

 

След това определени лица са решили, че трябва да напишат възражение на уведомлението и да споделят личното си и съмнително в логично отношение мнение, че търсещите начин форумът да остане, не са подходящи и не трябва изобщо да се опитват. Но темата не е дискусия и всъщност никой не ги е питал. 

 

Ако е така, тогава не разбирам защо темата е оставена отворена? Аз лично, като видях заглавието, се учудих че не е заключена, честно. Предположих, че е такова, каквото си писала - служебно съобщение, и е заключена. Ако Георги не искаше мнения, щеше да си я е заключил, и да даде достъп за писане само на себе си, и на модераторите. Щом  е оставена отворена, значи  се очаква да пише в нея който пожелае. Едва ли е толкова наивен и неориентиран, да се надява на обратното. 

 

В случая моделът на kaldata изглежда донякъде работещ, стига да е приложим за 15 пъти разлика в броя регистрирани, в тяхна полза. Пускайте рекламите, докато още може да се хване някой по-качествен "травъл" бранд. И примерно  Mr. Bricolage или HomeMax в темите на грос майсторите по екстериорен дизайн, ремонтна дейност, и труд и творчество. Поне тяхното бъдеще да е осигурено, и да не се терзаят толкова за разводняването им : D 

 

 

П.П.

  

преди 2 часа, S.Petrov каза:

А иначе, опитът ми показва, че рязкото увеличаване на посетителите на даден форум или страница е обратнопропорционално на качеството на съдържанието... 

 

Точно! Светльо, хубава идея и модел, само че какво би се получило, според него - безплатната "спам" част ще се развие лавинообразно. Тя и платена да е, пак ще се равие, поради споменатите причини. А платената и полезна, ще осиротява все повече. Особено ако няма кой да пише в нея полезна и актуална  информация. Ванката и стенк ще копи-пействат готовите оферти и промоции от fly4free & secretflying. Фичо ще си работи по уникалната по рода си авторска "шантава" тема. Друго? Ако макфлана или Георги не развиват специфичните страни за трикове и тънкости при пътуване, и няколкото човека - банковите/картови/финансови теми, в момента не виждам кой друг го прави. И, естествено пътеписите, те по дефолт са си хит сред не малка част хора тук.

  • Харесвам 13
Връзка към мнение
преди 24 минути , wilks каза:

  

 

......

 

Ако е така, тогава не разбирам защо темата е оставена отворена? Аз лично, като видях заглавието, се учудих че не е заключена, честно. Предположих, че е такова, каквото си писала - служебно съобщение, и е заключена. Ако Георги не искаше мнения, щеше да си я е заключил, и да даде достъп за писане само на себе си, и на модераторите. Щом  е оставена отворена, значи  се очаква да пише в нея който пожелае. Едва ли е толкова наивен и неориентиран, да се надява на обратното. 

 

...

Вероятно защото многогодишният му опит показва, че ако я затвори, тези коментари ще се пренесат в "Искам да се оплача", "искам да попитам" и тн. И ще се точат със седмици, разпръснати из целия форум.

Но аз също не съм виждала Георги повече от година и ми е сложно да превеждам точно :scratch_one-s_head:

  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 3 минути , Lindt каза:

Вероятно защото многогодишният му опит показва, че ако я затвори, тези коментари ще се пренесат в "Искам да се оплача", "искам да попитам" и тн. И ще се точат със седмици, разпръснати из целия форум.

Но аз също не съм виждала Георги повече от година и ми е сложно да превеждам точно :scratch_one-s_head:

Много вероятно да е така. Това още веднъж доказва, че спамът е дълбоко заложен в нашите душѝ 🙂 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , wilks каза:

Много вероятно да е така. Това още веднъж доказва, че спамът е дълбоко заложен в нашите душѝ 🙂 

Не знам дали е точно спам. В началото вероятно хората са били уплашени, че трябва задължително да имат мнение за всички нови неща, за които не знаят нищо. Но в днешно време този стрес е заместен от друг, че може случайно някой да си помисли, че нямаме позиция. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 57 минути , Lindt каза:

...

Но аз също не съм виждала Георги повече от година и ми е сложно да превеждам точно :scratch_one-s_head:

Постарай се повече, защото аз вече се обърках.

Така както:

преди 14 часа, Lindt каза:

 

... темата не е дискусия и всъщност никой не ги е питал. 

  

 

наблъскахме 6 страници с мнения (Георги да си ги чете, ако има нерви)

 

---

 

btw, 6 мнения са твои, но лесно мога да те настигна.:wink:

  • Харесвам 2
  • Смея се 8
Връзка към мнение
Преди 1 час, wilks каза:

Ако е така, тогава не разбирам защо темата е оставена отворена?

И аз сутринта исках да попитам същото, но реших да не сипвам допълнително масло в огъня. Излиза, че става дума за информативна тема в отворен форум, в която се предполага никой да не пише нищо, защото нейният автор не е поискал съвет или мнение. Малко се обърках. Това тук дискусионен форум ли е или място, в което всеки може да пусне своя тема която сам да си чете без необходимост друг да пише в нея? Имаме ли емотикон на нарцис? 😮 

  • Харесвам 6
  • Браво 2
Връзка към мнение

Ако таксата е 20-25 лева за година ще платя,главно заради темата за Румбо,но и тези агенции са нож с 2 остриета и тук много хора не ги ползват,защото при проблем с полета трудно отговарят, или пък на английски по чат и платен телефон. А тук на хората 20-30-40 лева не са проблем да ги дадат директно на авиокомпанията.

Да са живи Wizz,Ryan и ще пътуваме икономично.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Темата е(беше) отключена по простата причина, че това е състоянието по подразбиране на новите теми във форума. Публикуват се заключени само такива, за които със сигурност, на 1000%, отзвукът ще предизвика дрязги, конфликти и разцепление. Това не винаги може да се предвиди от самото начало. В този подфорум има доста публикувани теми и повечето са точно такива като тази - чисто информативни, без да изискват експлицитно някаква обратна връзка, но са си отключени и хората са си писали в тях, все още са отключени без драми.

 

Естествено нещата стават по-различни, когато се намесят "революционерите" да притоплят девет годишни манджи. То едни мисли и разсъждения, да го е страх човек едно меме да пусне, че ще почне някой да го анализира. Но...всяко зло за добро, иначе нямаше да разберете че ви се нарушават конституционните права, нямаше и да се родят кралимарковски легенди за СТОТИЦИ изтрити мнения (да се чуди човек, кое е това място, което ще търпи някой да нарушава правилата стотици пъти без да вземе съответните мерки).

 

И така, в рязък и неочакван завой, темата наистина ще я заключа. Ето ви две обяснения, едното тролско, другото реално, оставям ви сами да си изберете кое, кое е:

 

1. Понеже има много критики, че не се вслушвам в съвети, ето, слушам че темата трябва да бъде заключена и действам. Така, когато magelanci.com навърши 20 години и отново същите хора излезнат със същите безкрайно предъвкани тези, ще мога да им дам линк към мнение 11 години по-рано, че всъщност не са прави!

 

2. Извинявам се на болшинството участници, че мненията им бяха удавени от мрънкащата групичка, която за толкова много време не можа да разбере, че начинът по който се действа тук никой не твърди, че е правилен, а че просто не е техния. Ако тази деструктивна сила беше вложена в създаване на един по-добър magelanci2.com, нещата щяха да са много по-добри за всички. Извинявам се, че сигурно подпомогнах това им действие, може би съм още малко ръждясал от липсата ми последните години. Ще гледам да не се повтаря. 

 

Когато има нещо ново по рекламите и платеното членство ще информирам своевременно.

  • Харесвам 28
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
Публикувано: (редактирано)

Идните 1-2 седмици ще експериментираме с малко реклами от гугъл. Сигурно ще почнат да се появяват тук-там.

 

Наблягам на ЕКСПЕРИМЕНТИРАМЕ. Какво означава това?

 

- На този етап съдържанието на рекламите е неконтролируемо. Което означава, че може и да се появят бг тур агенции. Пак да потъртя, това е тестов период и не е финалното, от фантук фантатък. Ако има някакъв начин да отфилтрирам агенциите с радост ще го направя, но това ще е проучване за по-късен етап, сега сме в ранен.

- С времето ще видя дали и колко са натрапчиви рекламите и ще гледам да ги направя по-малко досадни

- Когато минем в продукционна среда със сигурност ще има варианти срещу платено членство във форума рекламите да отпаднат.

 

Целта на експеримента е да видим колко могат да са приходите от най-лесния и достъпен начин, същевременно може би и най-ниско доходен. Периодът на тест ще е 1, може би 2 седмици, защото отнема време гугъл да се приучи към сайта и, така да го кажем, да се завърти колелото както трябва. Като минат тези 1-2 седмици ще информирам за следващите стъпки.

 

На този етап не се иска нищо от вас. Продължавайте да си разглеждате сайта както си го правите по принцип - ако имате ад блокър, живи и здрави. Ако нямате, но игнорирате рекламите - пак. Недейте да правите някакви неестествени неща от типа на да кликате всяка реклама с цел да "помогнете" на форума, това не помага, а по-скоро вреди.

Редактирано от Георги
  • Харесвам 25
Връзка към мнение

Спрях адблокъра конкретно за сайта и ще следя кога, къде и какво ще се появи като оформление и съдържание.

 

П.С. Да, локацията е ясно, само не и съдържанието... 🙂 Рутерът каза "НЕ!" :laugh:

image.png

 

image.png

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Само да кажа, на лаптопа спрях адблока и реклами не ми излизат, има празно поле (Сафари).

На телефона си излизат нормални реклами, предимно за самолетни билети - скайсканер, Латам, други тукашни.

 

ПП грешка, празно поле има на Ново съдържание, в темите си излизат реклами.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.