Прескочи до съдържание

Идните няколко месеца на magelanci.com


Препоръчани мнения

преди 27 минути , Duke каза:

Споделеност се постига със съпричастност, а в конкретния случай това е форма на съсобственост. Само ако плащаш определена сума в проект можеш да се превърнеш в съпричастен към постигането на резултати от този проект. Другото е ала-бала и получаване на готово. Мога много да пиша, ама няма смисъл...

 

 

колко интересно, как хората разбират различно едни и същи действия 🙂

по моите представи едно безусловно дарение, срещу което не получаваш нищо, те прави съпричастен към някаква кауза

 

плащането на месечна или годишна такса, която ти дава права или пък не те лишава от такива предишни, те прави клиент на някаква услуга, но в никакъв случай съсобственик, а още по-малко и фактор за определяне на целите на действителния собственик

 

или поне така е във всеки нормален бизнес

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение

В сайта http://patepis.com/

основния начин за печалба е кешбек от Букинг ,тоест хората да правят резервации през този линк и кешбека отива в Магеланци примерно. Има и 1 реклама и паничка на просяка.

А в Бг мама има 7 реклами в страницата,която четеш.

Тук се иска всичките мнения да са стойностни ,но когато идете на сбирка се говорят общи приказки,а не формули за намаляне на цени.Така че дори тук някой голям пътешественик да пише какво готви ,пак ще се докоснеш до неговия характер и ще му се възхищаваш.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Травеолани
преди 23 минути , Duke каза:

Нямам нищо против потребителите му, но с тяхното идване тук се пренесоха и типичните маниери на разводняване на дискусията и повтаряне на един и същи въпрос на който вече е даден отговор малко по-нагоре в дискусията.
 

Ок, благодаря, не знаех, че така е станало. Аз от блог за пътувания попаднах тук. 
И въпреки това, за което говориш 🙄, е очевадно, че този форум подчертано си е останал мъжки форум в същността си - създаден от мъже, за мъже, управляващ се от мъже предимно, и голяма част от темите са интересни на мъже. И в писането е така за съжаление…

  • Харесвам 4
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Опцията за доброволни дарения съществува от много години ,но както се вижда не дава очакваните резултати.

Дори хора редовно дарявали , споделят че в един момент се били разколебани и спират да го правят.

 

Няма какво да се лъжем , това просто не работи ! 

Аз съм за равнопоставеност на всички, и бих давал с удоволствие за да го има това място , при условие че и останалите също са така съпричастни.

 

 

 

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
33 minutes ago, dimitrov6 said:

В сайта http://patepis.com/

основния начин за печалба е кешбек от Букинг ,тоест хората да правят резервации през този линк и кешбека отива в Магеланци примерно. Има и 1 реклама и паничка на просяка.

А в Бг мама има 7 реклами в страницата,която четеш.

Тук се иска всичките мнения да са стойностни ,но когато идете на сбирка се говорят общи приказки,а не формули за намаляне на цени.Така че дори тук някой голям пътешественик да пише какво готви ,пак ще се докоснеш до неговия характер и ще му се възхищаваш.

Алоу ,кой ще си даде кешбека ?!! Ние тук имаме психологическа граница от 1.99 за самолетен билет ...примерно.

Аз резервирам нощувка в хостел за 20€ , друг ризорт на Бали за 420€  и двамата равно подпомагаме форума чрез линка към Booking ?  "Всекиму според възможностите, всекиму според потребностите"  доказано се провали ! 

 

Хайде да си говорим реални неща.

Не един и два дългогодишни форума просто се изпариха,  без някой да е вярвал ,че това ще се случи. В един от тях някога пишеха и немалко от редовните участници тук.

  • Смея се 7
Връзка към мнение
Преди 1 час, Травеолани каза:

Ок, благодаря, не знаех, че така е станало. Аз от блог за пътувания попаднах тук. 
И въпреки това, за което говориш 🙄, е очевадно, че този форум подчертано си е останал мъжки форум в същността си - създаден от мъже, за мъже, управляващ се от мъже предимно, и голяма част от темите са интересни на мъже. И в писането е така за съжаление…

Странна позиция. Ако един форум не е подчертано женски, това не го прави автоматично доминантно мъжки. Останалото просто не заслужава коментар, щото просто няма капка истина. Да припомням ли впечатляващото присъствие на АлександраКо?

  • Харесвам 13
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Duke каза:

Аз мисля, че многократно в дискусията беше споменат един популярен форум на когото не държа да правя излишна реклама. Нямам нищо против потребителите му, но с тяхното идване тук се пренесоха и типичните женски маниери на разводняване на дискусията и повтаряне на един и същи въпрос на който вече е даден отговор малко по-нагоре в съответната тема. Стана малко чукча писатель, чукча не читатель, а лично мен това ме дразни...

 

Не съм убеден, че отвън е внесен тоя маниер. Например тук подфорумите по държави поощряват да се пуска нова тема 'Обсъждане на планове', което води до това, че никой не чете други теми и си слага нова, например последните седмици на първа страница в дигнатите теми има поне 3-4 отделни за Пулия. 

Връзка към мнение

Само не знам защо изключвате един друг вариант - при платеното членство на затвореното общество да се напълни само с жени, които ви разводняват темите и ви дразнят, да стане едно женско царство коментиращо пране, гладене и готвене, което обаче да носи невиждани приходи. :girl_crazy:

  • Харесвам 2
  • Смея се 13
Връзка към мнение
Травеолани

Това е моето мнение, така ги виждам аз нещата. Ок съм ако някой е на друго мнение. 
Една птичка пролет не прави. 
 

Връзка към мнение

Всъщност от темата покрай другите неща стана ясно, че е пълно с хора на които картинката им е кристална - знаят какви са всички проблеми, знаят как да ги разрешат и какви са допусканите грешки! Ако мога да перефразирам един известен виц - за съжаление не могат да помогнат, защото няма да има кой да кара таксито. 

  • Харесвам 11
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Първо искам да честитя на @Георги имения ден. Бъди здрав и осъществявай мечтите си. 

Мислих доста преди да напиша моето виждане по темата, защото не обичам да съм част от говорилнята, но все пак ще си кажа моето, пък ако ще да ме трият.

Аз лично ще съжалявам много ако форума загине, защото тук може да намериш информация за планирано пътуване или идея за такова на едно място, а ако не я намериш можеш да попиташ. Не мисля, че която и да било Фейсбук група може да го замести. Можеш също да създадеш и нови запознанства и приятелства, а човека е социално животно и има нужда от това.

Смятам до известна степен, че се получава известно разводняване на някои теми и публикуване (поне според мен) на излишни такива не свързани с основната идея на форума. В това отношение админите и модераторите са доста толерантни. За да не стане тюрлю гювеч, малко повече цензура не е излишна. Тук ще си навлека гнева на всички мразещи цензурата (и аз съм една от тях), но мисля, че се налага когато нещата излизат извън наложените правила. Всеки, който е станал член на форума би трябвало да се е запознал с тях и да се е съгласил. На който не му харесва, никой не го задължава да остане. И на мен ми е идвало много пъти да насоля някого, но просто отминавам, защото смятам че това не е говорилня в която всеки да излива каквато си иска. Това не е единствения форум или пък Фейсбук група в която има ясно начертани правила, за нарушаването на които си носиш последствията. 

Убедена съм в това, на какъв кошмар са подложени админите и модераторите и това само те си го знаят. Може да грешат понякога, но няма безгрешни хора, а ние можем да им помагаме с идеи за това как може дадено нещо да се подобри, но не и да им налагаме. Те от своя страна е добре да обмислят това, което се предлага, а не да го отхвърлят веднага убедени в своята правота. 

Дори и в тази сериозна тема се започнаха обвинения от сорта, че ако не били дошли жените нямало да се разводни - тук май и аз трябва да намеся конституцията... всеки знае защо.

Бъдещето на форума е в ръцете на @Георги и всички негови сътрудници, но ако има нещо с което някой от нас би могъл да помогне то нека си го кажат. Продължавам да смятам, че членски внос трябва да има, но какъв, за кого, ще определят те. Рекламите също ще се наложи да ги има, но както спомена Георги, трябват определени компании, а не как да отслабнем 20 кг. за 3 дни или как да си го уголемим. 

Нека всички се постараем да направим magelanci.com едно стегнато и смислено място за пристрастените пътешественици.

  • Харесвам 21
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, bad kid каза:

 

Не съм убеден, че отвън е внесен тоя маниер. Например тук подфорумите по държави поощряват да се пуска нова тема 'Обсъждане на планове', което води до това, че никой не чете други теми и си слага нова, например последните седмици на първа страница в дигнатите теми има поне 3-4 отделни за Пулия. 

За това говоря и аз.Нов член,който не благоволява да каже две думи за себе си,се регистрира пуска нова тема за Пулия,при положение,че има няколко такива,и почваме да му помагаме.В случая лично Георги.Въпросната дама си прави почивката в Пулия и нейното участие във форума може би приключва.От доста време в мен остава убеждението,че най-важното е да има много членове и трафик .Празни приказки за велики пътувания до РСМ за участие в покер турнир и т.н.Точно тези велики преживявания за мен са за FB.Ако ще правим масовки,само заради брой участници,то това не е моето място.Ако ще си помагаме,за да пътуваме по-интересно и по-евтино,то бих си плащал.

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

За мен Магеланци е много специално място. Впечатлена съм от нивото на интелигентност на хората тук, готовността да се помогне, сподели, упъти и т.н. Сравнително от скоро съм във форума и не знаех за драмите, които са се вихрили. Но пък имайки впредвид нивото на потребителите ми е наистина трудно да повярвам за това, което чета в тази тема.

Аз съм ОК с рекламите, но и бих плащала членски внос за да остане форума в сегашната си форма. Благодарна съм за информацията, която получавам и ми е неприятно, че не всичко се споделя, но това е право на всеки.

 

Къде се е преместила комуникацията на членовете, които са напуснали, знаете ли?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 5 часа, Травеолани каза:

Ок, благодаря, не знаех, че така е станало. Аз от блог за пътувания попаднах тук. 
И въпреки това, за което говориш 🙄, е очевадно, че този форум подчертано си е останал мъжки форум в същността си - създаден от мъже, за мъже, управляващ се от мъже предимно, и голяма част от темите са интересни на мъже. И в писането е така за съжаление…

Само да допълня, че освен жени от онова място дойдоха и доста мъже, така че моля да не бъда обвиняван индиректно в предразсъдъци... 😉

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Травеолани
преди 28 минути , Duke каза:

Само да допълня, че освен жени от онова място дойдоха и доста мъже, така че моля да не бъда обвиняван индиректно в предразсъдъци... 😉

Уточнение на място, няма проблем 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

преди 7 часа, ECC каза:

За това говоря и аз.Нов член,който не благоволява да каже две думи за себе си,се регистрира пуска нова тема за Пулия,при положение,че има няколко такива,и почваме да му помагаме.В случая лично Георги.Въпросната дама си прави почивката в Пулия и нейното участие във форума може би приключва.От доста време в мен остава убеждението,че най-важното е да има много членове и трафик .Празни приказки за велики пътувания до РСМ за участие в покер турнир и т.н.Точно тези велики преживявания за мен са за FB.Ако ще правим масовки,само заради брой участници,то това не е моето място.Ако ще си помагаме,за да пътуваме по-интересно и по-евтино,то бих си плащал.

Емо, аз от теб освен оплаквания и обвинения, една полезна дума за пътуване не съм прочела от години. Дори покер турнир и 6 теми за Пулия са по-полезно и леко четиво и поне са свързани с пътуване от това хронично мрънкане.

Моля, опитай да не търсиш само недостатъци на другите и да им разваляш настроението, а да си полезен и отзивчив съфорумец!

 

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, MayaS каза:

Смятам до известна степен, че се получава известно разводняване на някои теми и публикуване (поне според мен) на излишни такива не свързани с основната идея на форума. В това отношение админите и модераторите са доста толерантни. За да не стане тюрлю гювеч, малко повече цензура не е излишна. Тук ще си навлека гнева на всички мразещи цензурата (и аз съм една от тях), но мисля, че се налага когато нещата излизат извън наложените правила.


Това не е цензура , вие говорите за типично модераторство . Цензурата е акт на триене на мнения , различаващи се и несподелящи се от кликата на модераторите. Което е абсолютно неорганично за всеки себеуважаващ се форум , да не кажа безумно.

Модераторството има други функции : триене на вулгаризми и обиди, обединяване на подобни и дубликатни теми, преместване на мнения и въпроси в подходящите раздели , корегиране на правописни грешки и прочие ..

 

Манталитета, демонстриран тук от типа-който-не-му-харесва-да-отиде-другаде и всички-сте-гости-тук , (за съжаление, силно органичен за България)  в десет от десет случая носи предизвестен край. Апропо, форумите съществуват заради съдържанието си , а не заради собствениците си…

 

преди 8 часа, ECC каза:

За това говоря и аз.Нов член,който не благоволява да каже две думи за себе си,се регистрира пуска нова тема за Пулия,при положение,че има няколко такива,и почваме да му помагаме.В случая лично Георги.Въпросната дама си прави почивката в Пулия и нейното участие във форума може би приключва.От доста време в мен остава убеждението,че най-важното е да има много членове и трафик .


Много добре синтезира настроението на хубава част от съфорумниците , включително и моето. От друга страна, е разбираемо Георги пръв да подпомогне със съвет някой с нова регистрация при процеса на одобрение на новата тема, през който минават новите регистрации . Генерално, колкото повече един собственик е “ connected”, толкова по-добре. 

Трудно ще се намери идеална рецепта за по-малко пълнеж за сметка на съдържание. По света това е решено с рестрикция от 20-30-50 мнения преди да може да се пусне тема. Това лесно се заобикаля със спам мнения от типа съдържащи само емотикон и/или благодаря , но за това  са модераторите всъщност …

 

В контекста на темата за  даренията - съм твърдо против. Предвид желанието на собственика за монетизация смятам , че е пълна липса на креативност и паразитен акт, който няма да проработи в дългосрочен план , а само ще отложи незибежното.

 

Ще си позволя да предложа нещо коренно различно - ако се събират дарения, те да отиват за пътуването на някой отличЕн съфорумник  с приноса си към форума за последната година .Един вид наградна игра , при която се номинират няколко човека за големият си принос с някоя интересна тема (и) , и сред първите няколко по брой номинации , да се излъчи победител на изцяло лотариен принцип ( за да се избегне задкулисие и номинации по симпатии ). Естествено , това изключва от играта доайени като Матейката и Стенк , за които това ще е по- скоро бреме … На прима виста , веднага се сещам за свежите и информативни пътеписи на Емилия, Дани , Линдт, Христо Колев , пъводителите на Александър , машрутите на Фичо , полезните мнения в ред теми на Мастърса, Симо и Диана, снимките на Вилико…

 

Също така , много бих искал  да даря самолетни билети ( един двупосочен )  до точка в света по избор на някого, който е активен във форума , но няма финансовата възможност да пътува извън Европа. Нямам ясна  представа обаче как това да се направи по хубав начин , ще се радвам ако някой като сск и неуромансер се свърже с мен, разбира се, ако не е нахално или не се сметне идеята за лоша...

 

п.п. ако някой има съмнения за привързаността ми към форума , припомням символичната снимка с надпис Магеланци  от раждането на сина ми преди години и направена специално за случая:

32648FC7-0D90-4633-8C69-AF1E3F4D994F.jpeg.860561599f114e3e7ebc696a980ed206.jpeg
CD4656CB-DAD6-43CE-8666-716E38EB632F.jpeg.8c81da6f5a96b7f1be93c36d8c2d089f.jpeg

  • Харесвам 33
  • Браво 5
Връзка към мнение

И аз да дам моите "5 стотинки". Без претенции за това, че съм тук от първите часове на създаването на форума/и малко преди края на "Аерохрониките", това само ми дава поглед в исторически план на развитието му от самото начало.
Главният проблем, и моя главна причина да спра активното си участие тук от година и половина, и не само да спра да пиша, а изобщо да влизам за около година, е "разводняването", или "мамизацията" на форума, както го наричаме. Вероятно не съобщавам някаква новина, много е говорено за това по сбирки и срещи от почти всеки, с когото се познаваме от 9 г. Триенето/скриването на мненията ми, не ми е въобще никакъв проблем, за някои от които съм бил пределно наясно със съдбата им предарително и самият аз. Тук идва моментът да кажа, че в доста от случаите причината е била точно слабата цензура. Точно така - слабата или дори липсата на цензура. Аз съм даже за още по-голяма и силна, за да няма поводи след това от последващи корекции на такива като мен, които по ефекта на доминото като видят, че предния е писал в нарушение на някое правило без санкция, хайде и аз що да не "му отпусна края" малко : D Но да е еднакво приложима за всеки, който е нарушил ясно написаните правила, които се предполага, че всеки е прочел с регистрацията си. Като съм наясно с обстоятелството, че с такъв обем хора, ресурсът от модератори за постоянно "следене" би трябвало да е поне десетократно по-голям. И тук отново идваме до първия, и главен за мен проблем - с разводняването на основната идея на форума, и появата на всевъзможни, подфоруми с теми в тях от каквото се сетиш естество. На моменти дори се губи нещо ценно, което някой си е направил труда да сподели за билети, или оферти. Това и мен ме е отказвало много пъти да отделя време, да напиша нещо по същество. Още помня призива на Георги от първия ден (не знам къде е, и дали още стои някъде из темите) - "пишете и създавайте теми за всичко, да генерираме трафик". Е, генерирахме. Вкара си "детето" в огъня, сега се чудиш как да го спасиш. Колкото и хора да се запишат, няма да станем като airliners . net или flyertalk. Просто защото не сме англоезичен форум. Дори и поляците няма да стигнем, просто защото българинът все още е доста назад в "занаята" с пътуването, и по-конкретно лично организираното такова. Тук от малко над 6 млн. човека население, не знам дали има и 15%, които пътуват активно въобще. А от тях пък колко са самостоятелно организирани, всеки тук може сам да прецени. ОК, доколкото знам, именно този форум трябваше да популяризира този lifestyle - начин на самоорганизирано пътуване - и да покаже на всеки, че не е необходимо да търсиш тур. агенция, за да отидеш до Анталия, Прага, или пък да изръсиш 5-цифрена сума до Ушуая, Великденския остров, или Ниуе, все тая. Можеш и сам, и то напълно достъпно и сравнително лесно. Ако не знаеш как, тук ще ти покажем. И сме го правили, поне в началото. Да не говорим пък колко по-евтино. Ама с какво тема "Как да си зашия любимите чорапи без да им личи?" или "Какъв цвят латекс да си боядисам терасата, че да е по-куул от на съседа", би помогнала за това? Или "искам да се оплача" ли там кво беше... Ми като искаш, обърни се към Жоро Игнатов...или арменския поп, защо тук?! Ако искаш съвет как да си вземеш рефънда, или нещо от сорта с картови, банкови такси - става. Ама "свекървата ми трови живота, дайте идея как аз да отровя нейния" - не. На моменти съм се чудил, дали не си клонирал тайно "мамите", че да им облекчиш леко трафика :))  Аз лично, ако реша да търся рецепта за някое по-извъртяно ястие, magelanci ще е последното място, на което би ми хрумнало да я търся. И това при положение, че само мога да подозирам какви виртуози и кулинарни корифеи със сигурност има сред писалите там - моите почитания, уважавам всеки с такива способности и интереси. Но защо в този форум? Изглежда това е универсалната тема, която гарантира посещаемост. Вижда се същата тенденция в сутрешните блокове и на двете телевизии - като почнаха да се изчерпват концептуално, и в двата си направиха кулинарни рубрики. Не съм убеден обаче, че това ги спасява от потъването.

Последния месец открих нова мания (хоби/интерес), и съм сигурен, че ако пусна тема да си обсъждаме в нея разни специфики и тънкости, както и уреди и инструменти за това "занимание", ще има поне първоначално гарантиран успех и трафик от съмишленици. Имам вече и доста информация : ) Но дори не мога да си представя да го направя тук. Ако чак толкова искам, бих си направя блог. Аз обаче пък, не съм фен на средства и пособия от типа на блогове, влогове, и т.н. интренетстване. Интересът и желанието ми за споделяне се изчерпаха с този форум, заради съдържанието му преди, и за популяризирането на пътешествията сред хората, и обикалянето по света за 3-5 пъти по-евтино, отколкото се предлага по турагенциите.

 Следователно или трябва форумът да се "изчисти" от всичко ненужно и странично, да си остане такъв, каквато беше - или поне аз смятах за такава - идеята за създаването му. Което ще намали трафика, но и ресурса от време, усилия и внимание на мод-ове за поддръжка, които ще имат съответно и много по-малко работа и задължения. Или ще се развие още в посока "клонинг" на мамите, и най-вероятно в някой момент ще бъде погълнат и претопен. Продажбата също ще убие това място, не вярвам някой да се съмнява. Ако Георги не стои зад този форум, той много бързо ще приеме друга форма и съдържание. Колкото и да сме имали пререкания понякога с теб по различни въпроси, съм убеден в това. Или ако ще се продава, минималното необходимо условие, е да е на някой пак от тук, и то с явен интерес към оригиналната концепция за създаването му, и желание да го поддържа. Даже се сещам за един-двама. Но щом ти не си го намерил, едва ли има такъв желаещ тук.
Аз през живота си съм членувал в два форума, освен magelanci, и двата музикални, и двата отдавна в историята. На единия собственикът му смени админа, който пък започна да му променя концепцията, да го разширява и да мърджва други с подобна тематика, докато в един момент с разрастването  започнаха лавинообразно да се увеличават и проблемите, тотални разминавания с основната идея, стигна се чак и до конфликти и претенции между модовете на безбройните подфоруми. На другия бях global mod, малък, почти бутиков форум за ценители на определен стил музика, но по същия начин човекът, който покриваше разходите му в един момент реши, че вече не му се дават средства, и го продаде на близък свой приятел, уж известен професионалист в музикалната индустрия, но със счупена концепция за развиване на форуми. Половината модератори напуснахме на следващия ден, другата половина бяха изгонени, за да сложи новия изцяло свои хора. Половината членове също спряха да го посещават, а останалата половина е спряла в момента, когато се е заговорило за платен абонамент. Верно, че тогава бяха по-гладни години, а и мисленето още не беше такова. Но общата тенденция и сега не е фрапиращо различна, просто не би станало толкова мигновено и изведнъж. Много са ми дали в музикално отношение тези форуми, аз също съм допринесъл с каквото съм могъл за потребителите им, останаха и няколко приятелства също, но самите тях ги няма.
Тези два примера, естествено, изобщо не са показателни. От съвсем други времена са, и в съвсем друга сфера. Но все пак са примери с реални последствия.
Съвети как и какво да правиш няма да ти давам, щото и без това няма да ги приемеш 🙂 Дано този да не стане третият от печалната ми серия. Това дали ще го има, или не форума, няма да даде отражение на моите пътувания. Но ще е жалко за идеята, и за вече споделената в него информация, ако се загуби за бъдещите ентусиасти. Успех!

 

 

 

П.П. сори за фермана, компенсирам отсъствието си хаха

  • Харесвам 17
  • Браво 4
Връзка към мнение

Не съм прочел всички мнения в темата (ще го направя), но набързо да споделя.

За съжаление, форумите имат супер начало, бум и пик, след който тръгват стремглаво надолу. И затварят. Заради скандали най-вече. Или поомръзват. Хората в началото са ентусиазирани, непознаващи се и отворени за контакти. И след време….мамма миа. Минал съм през 2 такива. Това им е съдбата, за съжаление. С изключение на бгмамите, всички останали за затворени или загниващи. Макар хич, ама хич да не искам това да се случва и с най-добрия форум в България. Нашият.

 

Този беше най-дълго задържалия се без такива истории. И най-добре поддържаният. Умерен, без скандали, без натрапчиво поведение от създателят му и бързо потушаване на възникнало напрежение. Евала.

Но пандемията му намери цаката. От една страна заради самата пандемия, хората са противопоставиха, от друга (най-вече) - спряхме да пътуваме. Аз съм от вторите. И наистина спрях да пиша, някак си нямам мерак, когато не пътувам…

 

Георги, без да обиждам никой тук, винаги ще се намерят хора, които да са недоволни или да ти броят стотинките. Или да се сърдят и мръщят, защо им триеш мнения, защо това така става, а онова друго става. Това ни е народопсихологията. Ние сме най-умните и най-отворените. Нищо, че сме на-бедните и изостаналите в Европа. Самочувствие и акъл сме само.

 

Та аз подкрепям всякакво членство или платена форма, само и само форума да го има.

Не ме интересува как ще го направиш. Информацията тук е безценна. Съфорумците също. Да, има и доста плява в мненията, но ако трябва да избирам магеланци с плява или без магеланци въобще, избирам плявата. Не може, драги съфорумци, хем хапано, хем щипано. Така казваше баба ми. Толкова пари ни спестява на всички цялата изсипана на готово информация, че е глупаво да се опъваме за една месечна или годишна такса. 
Приемете недостатъците на каквото и да е, всички си ги имаме и оценете труда на този, който го създава и поддържа. 
Отстрани е лесно. Който си мисли друго, да влезе активно в дейността на форума. Така или ще допринесе с помощ, или ще стигне до прозрението, че безплатен обяд вече няма.

  • Харесвам 33
  • Браво 5
Връзка към мнение
преди 15 минути , Sun4o каза:

Приемете недостатъците на каквото и да е, всички си ги имаме и оценете труда на този, който го създава и поддържа. 
Отстрани е лесно. Който си мисли друго, да влезе активно в дейността на форума. Така или ще допринесе с помощ, или ще стигне до прозрението, че безплатен обяд вече няма.

@Sun4o,много хубаво си го написал!

Нужна е толерантност и емпатия.

Всички грешим.Мислим,че винаги ние сме прави.

Аз лично се радвам на всички пътешествия и оценявам емоцията на другите.Без значение кой за какво пътува-покер турнир или посещение на музеи,безцелно мотаене или рок концерт.Важното е да сме щастливи!

Относно темите-щом модераторите не са изтрили някоя от тях,това означава, че съдържанието не противоречи на правилата на форума.

преди 3 часа, stanislavpp каза:

Ще си позволя да предложа нещо коренно различно - ако се събират дарения, те да отиват за пътуването на някой отличЕн съфорумник  с приноса си към форума за последната година .Един вид наградна игра , при която се номинират няколко човека за големият си принос с някоя интересна тема (и) , и сред първите няколко по брой номинации , да се излъчи победител на изцяло лотариен принцип ( за да се избегне задкулисие и номинации по симпатии ). Естествено , това изключва от играта доайени като Матейката и Стенк , за които това ще е по- скоро бреме … На прима виста , веднага се сещам за свежите и информативни пътеписи на Емилия, Дани , Линдт, Христо Колев , пъводителите на Александър , машрутите на Фичо , полезните мнения в ред теми на Мастърса, Симо и Диана, снимките на Вилико…

 

Също така , много бих искал  да даря самолетни билети ( един двупосочен )  до точка в света по избор на някого, който е активен във форума , но няма финансовата възможност да пътува извън Европа. Нямам ясна  представа обаче как това да се направи по хубав начин , ще се радвам ако някой като сск и неуромансер се свърже с мен, разбира се, ако не е нахално или не се сметне идеята за лоша...

 

Изключително благородно!Браво!Дано проработи и да даде желания ефект!

 

Вярвам,че ще се намери правилното решение за бъдещето на форума и ще продължим да си сътрудничим ,като загърбим едрите комплекси и дребните сметчици.

Бъдете здрави и не спирайте да пътувате!

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Понякога не ме напуска усещането че сме на някакъв сеанс , и всеки момент се очаква да запеем Om So Hummmm или поне да се прегърнем.

Ок  ,но това как ни помага в случая ? 

 

В крайна сметка решението е на собственика . Аз вече просто ще изчакам да го вземе.

 

П.П. Ей не го оставихте поне на Гергьовден.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм от най-активно пишещите във форума, но активно чета това, което ми е интересно. А и все се надявам, че повечето ми мнения не са били пълнеж. 

Ако правилно разбирам, проблемите са три:
- теми и коментари, несвързани с пътуването. Повечето все пак са в обособени теми. Възможно ли е темите за готвенето, градинката и оплакванията да бъдат в отделна секция на заглавната страница на форума? И примерно да виждаме 10-те най-нови пътешественически теми и 5-те рандом теми? И без това следващият раздел е най-нови пътеписи, в който по-рядко има ново съдържание (между другото, може ли да са повече от 3 видимите нови)
- повтарящи се теми от нови членове. Ще разкажа кратък спомен от миналото. Преди почти 15 години открих един вече покойник, Virtual Tourist. Там също постоянно имаше американци, които питаха как да използват билета Еурейл, с който са се набутали за примерно 300 долара, ама не знаят как да стигнат от Виена до Мюнхен сами. И няколко човека помагаха неуморно. Или пък не помагаха, ако не можеха, или не искаха. А в адекватните теми ставаше полезна дискусия като тук. И прескачането на безинтересни теми ставаше със скролване. Имаше и филтри за форума, от самото начало можеше да избереш дали да гледаш всичко, само пътувания по света, по Европа, по страна и т.н. Може ли да имаме и секция за теми, създадени от нови потребители с последните 5 теми "колко дни ми трябват в Мадрид"? И след определена активност от брой мнения да минават в общия раздел. Вярвам, че и така ще има безкористно помагащи, както е имало и досега.
- цензура на мнения. Понеже виждам крайния продукт, ми е трудно да разбера какво точно е било цензурирано и колко точно е било скандално. Но оценявам високо това да имаш конкретно пътешественическо съдържание без несвързани коментари. Огромно благодаря на модераторите.

Във всички безплатни сайтове на български език има реклами. Ако скролването през боклуци, хазарт и голи жени (преувеличавам разбира се) е цената на оцеляването на Магеланци, ще я платим. Всички умеем да скролваме, за съжаление. Преди 15 години Райънеър научи немалко хора да пазаруват онлайн и да си мерят куфарите, защото ползата беше голяма. Дано запазим и ползата от Магеланци. Фейсбук групите така и не пожелаха да развият функционалностите на форум за толкова време, няма как да разчитаме основно на тях.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Прочетох много внимателно мненията в тази тема. Даже някои по няколко пъти 🙂  Чувствам се много глупаво, толкова време съм съществувала тук без да си дам ясна представа за проблемите и вредата, която "някои хора" нанасят на форума 🙂 Но така е всъщност, като всичко се обсъжда тайно, на срещи и групички от "старите". Жалко. Желая успех на всички, които вървят напред, гледайки назад и мрънкайки за "онова" време🙂  

И поздрав с една фокачка от вчера 🙂  

DSC_0541-3.jpg

  • Харесвам 25
  • Браво 3
  • Смея се 3
Връзка към мнение
На 5.05.2022 г. в 16:25, Duke каза:

според мен не повече от 30% от активно пишещите във форума са тук заради пътешествията. Не искам да сипвам сол в раната, но всички знаем кога се получи това разводняване ...

... примерно с теми за филми и хард рок.

Разбира се, само такива, които могат да се гледат и слушат на самолет 😉

  • Харесвам 1
  • Смея се 7
Връзка към мнение

Напоследък влизам все по-рядко и единствената причина е, че АлександраКо ми липсва страшно много. Не я познавах, но въпреки това...

 

Не пътувам и за това не мога да коментирам, но пък обичам да чета пътеписите и да разглеждам снимки. За такива като мен трябва да има екстра таксуване, защото брой нямат прочитанията на пътеписите за Израел на Красен Денев и Иран на Роси и Десиславна 🙂

 

С удоволствие бих заплащала годишен абонамент.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.