Прескочи до съдържание

Идните няколко месеца на magelanci.com


Препоръчани мнения

Относно страничните теми, секция "общи приказки" със съответното уточнение, че всичко е позволено освен политика присъства още от началото на форума, както и темите за музика и филми, така че не виждам основание някой да протестира за промяна на политиката в посока масовост...

С пандемията тези теми съвсем явно (и според мен оправдано, защото иначе трябваше да затворим форума) избуяха, но сега намаляха значително.

Винаги сме се старали да разкарваме празните приказки от темите по същество, ако нещо е пропуснато по недоглеждане, се информира модератор, вместо направо да се обиждаш и напускаш и така...

  • Харесвам 17
Връзка към коментар

А пък от "Активност" можеш да си настроиш от кои форуми да виждаш теми и от кои не, абсолютно по свой вкус, вместо да се надяваш че целия форум трябва да се нагоди по теб. 

  • Харесвам 18
Връзка към коментар

Има бутонче за игнориране на теми, което работи доста добре, даже по погрешка бях игнорирал ковидната тема и изкарах около месец в блажено неведение за няколко разразили се скандала (за което съм виновен, тъй като съм модератор)

  • Харесвам 2
  • Смея се 9
Връзка към коментар
В момента, neuromancer каза:

Има бутонче за игнориране на теми, което работи доста добре, даже по погрешка бях игнорирал ковидната тема и изкарах около месец в блажено неведение за няколко разразили се скандала (за което съм виновен, тъй като съм модератор)

Това обаче е една от привилегиите на сребърното и златното членство, скоро ще я пусна за всички. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз също съм ОК с плащането на някаква годишна такса, за да съществува форумът във вида, в който е. В крайна сметка, от 2014г. досега съм черпил от тук безценна информация за организацията на не едно и две пътешествия и това е най-малкото, което бих направил за да помогна. 

Не мога и да не отбележа, че в последните години форумът действително се бгмамизира. До голяма степен това се дължи на ковид 19, който малко или много "приземи" магеланците и насочи устремът им в различни насоки, респективно и се отрази на съдържанието на форума. Дължи се обаче и на факта, че част от магеланците явно разполагат с доста свободно време и направо битуват тук. Което пък означава че вече изобилства от мнения, които с нищо не допринасят за целта на форума, а само да върви лафче. Едно време Георги имаше един призив - "използвайте личните съобщения наистина само за лични неща и задавайте въпросите си в темите, за да помагат отговорите и на другите". Сега вече трябва да е обратното - "използвайте личните съобщения за лафчета, за да останат в темите действително полезните неща". В последно време пътеписите (които за мен винаги са били най-ценни като информация, идеи и източник на вдъхновение), значително намаляха. Много магеланци, които преди споделяха тук епични пътешествия и истински приключения, просто спряха да разказват. Не вярвам да са спрели да пътуват, вероятно просто нямат стимул да споделят в морето от junk. А те са хора - безценен източник на всякаква пътешественическа информация и липсата им определено се усеща. По-голямата част от магеланците са тук именно заради пътешествията - да дадат или получат съвети и насоки, да се информират за някое промо за полет или настаняване, да зададат конкретен въпрос за пътуването си, на който не могат да намерят отговор и да получат помощ от някой, който който вече е минал по техния път. За съжаление, тези неща намаляха за сметка на всякакви битовизма и теми от сорта кой какво му е на душата в момента. Което е супер за лафче с приятелчета, но е много далеч от идеята за полезен пътешественически форум.

 

  • Харесвам 19
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, домосед каза:

... примерно с теми за филми и хард рок.

Разбира се, само такива, които могат да се гледат и слушат на самолет 😉

Стигнах до Топ 3 и все още не си разбрал, че хард рока е периферна музика за мен... 😛

  • Смея се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Duke каза:

Стигнах до Топ 3 и все още не си разбрал, че хард рока е периферна музика за мен... 😛

Извинявайте, дали в момента не разводнявате темата!? 😄

  • Харесвам 2
  • Смея се 7
Връзка към коментар

Досега се въздържах да взема отношение, но да се обижда човек, дал толкова много за форума като Mary, е изключително неприемливо! 

Хайде да не гоним с нашата неблагодарност достойни хора от форума!

Пътувала съм доста повече от някои от най-надъханите критикари, но нямам вашето самочуствие. Но слава богу нямам и нашето самочувствие за непогрешимост! 

Mary, скъпа Mary, за мен коледната тема е една от той-светлите в този форум, пък била и твърде женска. И ти благодаря искрено, че при моя въпрос за календарите миналата есен, откликна веднага. Не се връзвай на хора с далеч по-малко такт и достойнство от теб.

  • Харесвам 26
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Много ми се иска винаги, когато тръгне някой да негодува срещу модераторите, първо да се сравни като интелект, отношение, класа, хумор и обща култура с поне един от модераторския екип. Защото аз винаги когато чета написаните оценки, мрънкане и протести, ви сравнявам първо с Киро и Мари, защото ги познавам най-дълго и ги намирам за очарователни хора.

 

  • Харесвам 16
  • Благодаря 2
  • Браво 3
Връзка към коментар

@Mary къде е позитивната Мари ? Повикай я и тя ще ти припомни всички кротки закачки и луд смях , които предизвикват темите ти в края на годината . Никакви други думи не бива да те отдалечават от тези прекрасни спомени, които догодина ще добавят още. На всеки един, който е избълвал някаква гняс, има сто , които те уважават, обичат и оценяват положително твоята , и на другите модератори, работа. Аз съм един от тези хора , но не съм сама. :give_heart:

И моето сърце изтръпна, когато прочетох недоволството от това, че някой се грижи тук да остане доброто .

Извинявам се на теб и останалите модератори - някои познати и лично , а всички - от работата им , че допуснах да пиша чак след твоя пост .

 

Мнението ми по темата :

Форумът си има собственик и е , и ще бъде такъв, какъвто той го вижда.

Форумът има правила и определени от собственика хора , които работят за спазване на правилата.

"Всеки преценя сам " само активността си. 

 

 

 

  • Харесвам 20
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 52 минути , Lindt каза:

Много ми се иска винаги, когато тръгне някой да негодува срещу модераторите, първо да се сравни като интелект, отношение, класа, хумор и обща култура с поне един от модераторския екип. Защото аз винаги когато чета написаните оценки, мрънкане и протести, ви сравнявам първо с Киро и Мари, защото ги познавам най-дълго и ги намирам за очарователни хора.

 

Ама някой обиди конкретно Мари ли? Аз това съм го пропуснал. И на мен са ми трити стотици мнения, ама не ги е изтрил нито Киро, нито Мари.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

За толкова години в този форум съм събрала само положителни емоции, Благодарна съм на модераторите, които отделят от свободното си време и от енргията си, за да го има това място. Едно е да гледаш, какво се случва с пътешествията , когато имаш свободно време и влизаш в магеланци и за развлвчение, друго е да си модератор и да си  отговорен и задължен всеки ден, независимо от настроение, свободно време и т.н.  И съм съгласна с @patilana

Преди 1 час, patilana каза:

Форумът си има собственик и е , и ще бъде такъв, какъвто той го вижда.

Не виждам и чак такава драма, ако се включат реклами, щом ще помогнат. Членски внос, също е опция и не мисля, че ще разори някого. А колкото до темите, които не са за пътешествия смятам, че не е  много трудно, ако на някой не му харесват да ги подминава. Тук много хора са приятели и споделят неща които ги вълнуват извън пътуванията. Например темата за готвене...ами то не е само да се сподели рецепта. Много често е свързана с храна опитана някъде на път или пък магеланци извън БГ споделят разни интерсни кулинарни традиции и т.н.  Много от темите-непътешественически след ковида , очевидно замряха. Естествен подбор 🙂

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Струва ми се, че chandni без да иска напипа трите най-важни пункта от цялата дискусия...

 

преди 9 часа, chandni каза:

За себе си смятам, че съм реагирала безпристрастно.

 

Има ли модератор, който може да напише, че в случай на модериране на нечие мнение "за себе си смята, че е реагирал пристрастно"?

 

преди 9 часа, chandni каза:

Как всеки един от потърпевшите тълкува действията ми си е негово мнение и лично право за интерпретации. 

 

Как се очаква да тълкувам нечие действие в случай, че моето мнение е изтрито? 

 

Това е като със смъртното наказание. Една от теориите против налагането на смъртно наказание е свързано с факта, че държавата не дава живот със съдебно решение, за да има право да го отменя с присъда. Така е при цензурирането. Когато редакцията се прилага административно винаги опираме до субективния елемент. Какво значи спазване на форумните правила и кой определя моментът в който те са нарушени? От самото начало повтарям, че механичното изключване на мнение с политически оттенък прилича на заравянето на щраусовата глава в пясъка. Реално погледнато всички около нас е свързано с политиката по един или друг начин. Важен е балансът, а ролята на модератора е да отсее необходимото от излишното. В противен случай дискусията се изражда в административен сбор от удобни и политически коректни мнения. Удобни за кого? Кой определя? Запетайката? Нали помните:

 

"Не, да се убие!"

"Не да се убие."

 

преди 9 часа, chandni каза:

Аз се чувствам на гости на Георги тук.

Форумът съществува благодарение на Георги, за което ние всички сме му благодарни! Но, също така е редно да се каже, че без своите потребители форумът не може да съществува само заради Георги. Именно затова от самото начало повтарям, че форумът е на всички нас, а не на Георги. Затова и няма да спра да изисквам уважение от страна на администрацията на форума към всеки един от неговите членове, независимо дали той се харесва или не се харесва на някого. Защото е по-добре да имаме провокативни мнения съдържащи определения от сорта на "пишман-модератори на ниско ниво" отколкото мнения с преобладаващо "завиииждддд!!!" в тях. Защото първото води до дискусия, а второто води до "мамизиране" и профаниране. А истината е в дискусията и думите, а не в емотикончетата със сърчица и откровеното лицемерие...

 

Моля, мнението ми да бъде възприето не като критика, а по-скоро като призив към размисъл и повече толерантност в преценка и тълкуване на правилата. През последната година цензурата в Магеланци беше силно намалена дори за моята вродена непоносимост към каквато и да е редакция на мнения. Сега усещам настроения към въвеждане на още по-строга цензура и това въобще не ми харесва. Както вече споделих, цензурата е едностранен процес, който води към самозабравяне и липса на възможност за адекватен отговор от другата страна. Не можеш да триеш мнение или да ограничаваш достъпът на потребител до форума без публично да обявиш причините, а преди това да спазиш и съответната процедура с налагане на предупреждение. Всичко останало е административен произвол...

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 54 минути , Duke каза:

 Какво значи спазване на форумните правила и кой определя моментът в който те са нарушени?

Предполагам, че модераторите преценяват - добър или лош, не се сещам за друг начин.

Връзка към коментар

Ама не знам защо темата се обърна към модераторската политика на форума, особено пък от хора, с които разните неща са дъвкани и предъвкани с години. Модераторската политика не подлежи на коментар и промени към момента, а дори и да подлежи на такива, това няма да се прави публично - take it or leave it. Всеки, на който темата му е присърце може да ми пише на лично, както е било и преди. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , Георги каза:

Ама не знам защо темата се обърна към модераторската политика на форума

Може би защото самите модератори се почувстваха засегнати от ефекта на бумеранга?

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, Duke каза:

Защото е по-добре да имаме провокативни мнения съдържащи определения от сорта на "пишман-модератори на ниско ниво" отколкото мнения с преобладаващо "завиииждддд!!!" в тях. Защото първото води до дискусия, а второто води до "мамизиране" и профаниране. А истината е в дискусията и думите, а не в емотикончетата със сърчица и откровеното лицемерие...

За някои заклети участници може и да е така, но повярвайте, за мъничко по-рядко влизащите ефектът е несравним. Провокативните мнения са по-дълги, четат се по-бавно и създават или негативна емоция, или усещането "анджак, ето тоя мисли като мене, трябва да се борим за правотата си". "Мамизираните" мнения се четат по диагонал за секунди и създават максимум досада.
Изключително съм благодарен, че модераторите успяха да намалят до минимум конспирациите, вирусите, политиката... за дискусия по тях си има достатъчно трибуна във фейсбук и телеграм.

  • Харесвам 8
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Аз мисля, че това с платеното членство няма да е устойчив вариант;

1. Не всички са склонни да плащат, за да членуват във форум.

2. Дори в началото и да се покрият разходите, този вариант ще е със затихващи функции. Ще има такива, които след време ще се откажат, а нови едва ли ще има.

3. Сега, за без пари, в няколко теми се видя колко сме толерантни. Тази тема също е неоспоримо доказателство. Всеки с претенции, че е най-умния и задължително неговото мнение е най-правилното и всички трябва моментално да се съгласим с неговата гениалност. А не искам и да си представям, какви ще са ни претенциите като дадем и някои лев.

 

С две думи:

За мен вариант са рекламите.

И настойчивото подканяне за спонсорство, за тези, които не са го направили. Като минималната сума за спонсориране не трябва да е висока, а да е такава, че човек да я плати, за да избегне досадните подканяния.

 

---------

Това с модераторите ... даже не ми се коментира ... само една дума - срамота.

---------

А доколкото познавам Георги (от форума, не лично) темата е леко безсмислена. Той ще направи това, което си е решил... и така и трябва да е.

 

 

  • Харесвам 24
Връзка към коментар

Сега разгледах темата :В момента съм,и преброих повече публикации от жени, отколкото мъже. Винаги съм смятал , че жените са по-добри туристи,а дори и мъжа да направи планове за пътуване с половинката си,тя винаги ще ги модифицира.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , ven62 каза:

Всеки с претенции, че е най-умния и задължително неговото мнение е най-правилното и всички трябва моментално да се съгласим с неговата гениалност.

О, далеч не всеки, само а някой и друг "фитилджия", да са живи и здрави 🙂 

Май има щения за превръщане на форума в "клуб на играчите със стъклени топки", но не ми се вярва, че Георги е имал това предвид със създаването му. 

Мисля, че не е толкова укорително, ако чувствайки се членове на общноста "магеланци", някои от нас да споделят тревоги, да потърсят съвет и не непременно за пътувания...

А как ще е по-насетне, не се чувствам подготвен да давам предложения. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

 

преди 33 минути , ven62 каза:

А доколкото познавам Георги (от форума, не лично) темата е леко безсмислена. Той ще направи това, което си е решил... и така и трябва да е.

Ако темата беше само информативна, нямаше да е отворена за коментари.

След като е отворена, на всички, които "им пука" за форума решиха/ме да си кажем нашите мнения и нормално това доведе до разногласия. Подчертала съм думичката нормално, защото всеки един, както и би следвало да бъде, има различно мнение. Така беше и ще продължава да бъде и по всички останали теми които има във форума - и в пътешественическите и в "другите". Ма хора ние сме индивиди , а не ... , и няма как да се уеднаквят мненията и вижданията ни.

Естествено, това не трябва да става по нападателен начин, обиден за останалите дискутиращи. А разногласията са полезни. Така се раждат идеите.

 

В крайна сметка ясно е, че Георги ще направи каквото е решил, защото сайта е негов. А ние - също ще направим каквото решим, защото избора е наш. Така че, по-скоро да наблегнем на идеите кой и как вижда бъдещето на форума, пък от там нататък Георги ще решава и определя правилата, които ние ще или няма да следваме с избора си.

 

ПП. Дали една анкета няма да даде по-ясна представа ? ( дори може се направи задължителна при отваряне на форума да трябва да я попълниш за да ти се затвори прозореца и да виждаш форума)

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.