Прескочи до съдържание

Идните няколко месеца на magelanci.com


Препоръчани мнения

Здравейте отново 🙂 Идвам с кратко служебно съобщение относно текущи и предстоящи реорганизации в magelanci.com, за да няма чуденки какво и защо се случва.

 

На първо време, отново аз заставам начело на сайта. Няма да навлизам в пространни клиширани благодарности към cck, и двамата знаем скритата щета, която се понася при воденето на нещо такова. Макар и амбициите му да не се осъществиха, сайтът все пак е тук две години по-късно, хората продължават да пътуват с помощта и благодарение на него, а това НЕ се случва от само себе си.

 

Това, за което се връщам е че през идните месеци ще опитам да подсигуря дългосрочното, устойчиво и стабилно съществуване на сайта. В момента практически няма приходи, а разходите си вървят. С темпото, с което горим ресурсите сайтът ще го има до нова година, може би и след това, но със сигурност не може да се каже нищо за идните 2-3-5-10 години и за тях прогнозата към днешен момент е по-скоро негативна. Какво точно ще означава това ми е трудно да ви кажа, защото и аз не знам, може би ще опитаме с някакви реклами, може би ще се въведе и някаква по-строга (спрямо текущо съществуващата) форма на платено членство (с първа опция да не се виждат въпросните реклами, хех), но не мога да съм по-прецизен от това в момента.

 

Паралелно ще отговарям отново и за другите неща - последна инстанция относно спазването на правилата и тонът в дискусиите.

 

Ами това е засега. До нова година бъдещето е подсигурено. За след това ще видим.

Редактирано от Георги
  • Харесвам 22
  • Благодаря 4
  • Замислям се 4
Връзка към мнение
преди 59 минути , Георги каза:

Това, за което се връщам е че през идните месеци ще опитам да подсигуря дългосрочното, устойчиво и стабилно съществуване на сайта. В момента практически няма приходи, а разходите си вървят.

А от тези неща кое е валидно понастоящем?  Може би е добре периодично да пускаш някакво подсещане за тези, които искат и могат да помагат по един или друг начин.


 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 27 минути , Фил каза:

А от тези неща кое е валидно понастоящем?  Може би е добре периодично да пускаш някакво подсещане за тези, които искат и могат да помагат по един или друг начин.


 

Като изключим липсата на мили и артикули е що-годе валидно. Обмислях периодичното подсещане и в момента не изключвам нито една опция, но може би това ще е последното нещо преди цъкане на ключето. Първо, смятам че би проработило само кампанийно, а не дългосрочно, второ, не смятам че трябва периодично(даже постоянно?) да нахалствам и да се моля. С годините пробвахме много посоки посетителите на сайта да се обвържат с издръжката му и да получат нещо символично в замяна, нито едно нещо не проработи като хората.

  • Замислям се 2
Връзка към мнение
преди 8 минути , Георги каза:

Първо, смятам че би проработило само кампанийно, а не дългосрочно, второ, не смятам че трябва периодично(даже постоянно?) да нахалствам и да се моля.

Е, на мен не ми се струва да е "нахално", предвид че форумът трябва да се издържа и го предложих, защото, признавам си :blush:, аз лично просто забравям, че това е нужно за да съществува форумът. 

  • Харесвам 16
Връзка към мнение

Има и други начини за помощ. Ако някой има връзки в хостинг компания примерно и те решат да подкрепят магеланската идея. 🙂 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 25 минути , Георги каза:

Като изключим липсата на мили и артикули е що-годе валидно.

Аз ли нещо не правя както трябва? 

image.png.8ebec59e9480912fbc24a507c2319a0f.png

Връзка към мнение

А защо не и годишен / периодичен абонамент.

В момента аз лично си плащам за премиум членство 59$ на година ( има и вариант 19$ за по-oрязаната версия) тук.

Принципа е че който не си е платил някакъв вид членство вижда заглавията и подзаглавията на темите ( в случая офертите) но не и пълната функционалност.

 

Нещо подобно мисля, че може да се помисли и за тук.

 

По този повод отивам да се срамувам, че съм забравила и аз да подпомагам Магеланци, и се поправям на момента.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз също подкрепям някаква форма на платен достъп. Практиката е доказала ,че доброволните неща рядко сработват достатъчно добре.

Не мисля ,че  избягването на рекламни банери ще е ефективен метод за набиране на достатъчно средства.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 4 часа, Фил каза:

Е, на мен не ми се струва да е "нахално", предвид че форумът трябва да се издържа и го предложих, защото, признавам си :blush:, аз лично просто забравям, че това е нужно за да съществува форумът. 

Да отбележа, че и тук не целим покриване на минималните технически разходи, а и приходи, които да са достатъчни да оправдаят цялата занимавка и вложения труд. Не мога да ти кажа, разходите за сайта за Х, но аз си оценявам труда на 10Х, до момента сме събрали 3Х, така че дай пари. Трябва да стане по-естествен начин. 

 

преди 4 часа, T.E.Lawrence каза:

Има и други начини за помощ. Ако някой има връзки в хостинг компания примерно и те решат да подкрепят магеланската идея. 🙂 

 

Хостингът е около 25% от текущите разходи, а и честно казано това е най-критичната част и не може да се повери ей така на доверие. Виж и това в предишния параграф.

 

преди 4 часа, Фил каза:

Аз ли нещо не правя както трябва? 

image.png.8ebec59e9480912fbc24a507c2319a0f.png

 

Най-вероятно е обвързано с това, че караме на стар лиценз. Така и така трябва да го подновя и да ъпгрейдна идните седмици, ще видим. 

 

преди 18 минути , funny каза:

А защо не и годишен / периодичен абонамент.

В момента аз лично си плащам за премиум членство 59$ на година ( има и вариант 19$ за по-рязаната версия) тук.

Принципа е че който не си е платил някакъв вид членство вижда заглавията и подзаглавията на темите ( в случая офертите) но не и пълната функционалност.

 

Нещо подобно мисля, че може да се помисли и за тук.

 

По този повод отивам да се срамувам, че съм забравила и аз да подпомагам Магеланци, и се поправям на момента.

 

Опциите ги имаше и тук, колко магеланци са им обърнали внимание може да видиш в страницата с "Партньори". И тук въобще не искам да соча с пръст или пък да набираме 1-2-5 човека, имахме ги тези членства достатъчно дълго време и достатъчно подплатени с подаръци, малки екстри и т.н. без по никакъв начин да предоставят предимство в основната функция на сайта. Просто не проработи и няма причина да вярвам, че ще проработи сега освен ако не се обвърже със спиране/пускане на ключова функционалност. Не съм го избистрил още как ще стане.

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 9 минути , Георги каза:

Опциите ги имаше и тук, колко магеланци са им обърнали внимание може да видиш в страницата с "Партньори". И тук въобще не искам да соча с пръст или пък да набираме 1-2-5 човека, имахме ги тези членства достатъчно дълго време и достатъчно подплатени с подаръци, малки екстри и т.н. без по никакъв начин да предоставят предимство в основната функция на сайта. Просто не проработи и няма причина да вярвам, че ще проработи сега освен ако не се обвърже със спиране/пускане на ключова функционалност. Не съм го избистрил още как ще стане.

Едно е да имаш някакви екстри ако си платиш членство и съвсем друго, ако не можеш да видиш нищо в темата ( освен заглавие и подзаглавия) ако не си платиш минимален абонамент. А за по-високото членство - имаш достъп до темите с кодовете за отстъпки и подобно...

Но както каза - ще го измислиш. Сигурна съм.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Рекламните банери са неизбежни , в противен случай краят само ще се отложи във времето…

 

На прима виста предлагам три нива на месечен платен абонамент, освен напълно безплатният достъп за четене :

 

S - ще позволява на потребителите да пишат мнения 

М - с допълнение към S ,да позволява на потребителите да пускат теми

L -  с допълнение към S и M , да не се виждат рекламните банери 


Естествено  отстъпки при предплатен годишен абонамент , 5+1 или 10+2.

 

Ако по някаква причина не ти се занимава , нищо чудно да се намерят желаещи и да закупят форума.

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Не съм писал отдавна и съжалявам,че това ще е постът ми,но…Преди дарявах суми когато и колкото преценях.В същото време ми се триеха мнения,защото правех забележки на нови членове,които не благоволяваха да кажат две думи за себе си (аз също не го направих в началото,защото не разбрах как и къде) и искаха да им оргаганизираме екскурзии и т.н.Тогава спрях да давам пари.

Аз също съм за платено членство и малко по-синтезирано писане.За мен не нормално като отворя форума да виждам десетки,а и хиляди мнения от едни и същи хора и нищо по същество.В същото време,ако ме интересува информация за мястото Х да трябва да прелистя десетки страници,за да открия нещо смислено.

Та финално-платено членство и ясно разписани правила.

  • Харесвам 27
Връзка към мнение
Йосиф Милчов
преди 13 минути , ECC каза:

 

Та финално-платено членство и ясно разписани правила.

Напълно съгласен с това мнение.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Абсурд е  български форум да просъществува в платена форма, просто е в тотален клаш с народопсихологията за безплатно ползване на каквото се сетите (от интелектуален труд до каре пред блока, където да си сложиш гаражната клетка). 🙂

  • Харесвам 6
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Той няма да е платен за четене, а и предвид ниският жизнен стандарт - платената форма ще е съвсем символична. Иначе алтернативите са съвсем ясни …

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много съм скептичен, мисля че всяка регистрация, при която се иска кредитна карта, отключва мигновено червена лампичка,и много от темите тука даже го доказват...но пък ако се наложи----

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Травеолани
преди 1 час, bad kid каза:

Абсурд е  български форум да просъществува в платена форма, просто е в тотален клаш с народопсихологията за безплатно ползване на каквото се сетите (от интелектуален труд до каре пред блока, където да си сложиш гаражната клетка). 🙂

Съгласна съм, но не е само от народопсихологията в този случай. Навсякъде форумите са безплатни и достъпни за всички. Според мен реклами, това е начина. 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Идеалният вариант е сектата да се издържа с доброволни дарения, без каквото и е да е в замяна, щото придобивките разглезват, най-много една брандирана пластика. Не мисля, че е невъзможно. Най-много да има секция с ограничен достъп с кодове за отстъпка и други подобни, но само това. Допълнителни приходи може да има от продажба на артикули. 

Връзка към мнение

Само с реклами,а ако има опасност от закриване написаното тук не може ли да се запази в някоя безплатна за собствениците страница като фейсбук ,блогспот и да остане за четене.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Супер ,ако се намерят достатъчно рекламодатели. За да плащат трябва  да имат  таргет аудитория ,която ще  им генерира и приходи , освен да гледа рекламните картинки. Не знам дали трафикът тук позволява да се печели нещо просто от кликване върху реклама. Хората от бранша нека да кажат. В този случай защо да се чака чак до Нова година ,освен ако рекламните бюджети не са обвързани с това ? Не е ли по-удачно да се започне възможно най-бързо , и така да има време да се провери дали стратегията работи успешно ? 

Ако обаче попрехвърлят темите ни за Rumbo , WIZZ ,Booking , Diners ,Аероиск , Колибра и т.н дано не избягат с  200.

 

  • Харесвам 6
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Чета темата и си мисля, че всеки предлага нещо, което исисква труда, времето и средствата на някой друг ( в случая на Георги) за намиране на рекламодатели, организиране и изработка на артикули за продажба и т.н. 

Сигурна съм, че и до момента върху тези идеи е мислено и работено и явно не са се получили за да се стигне до тук.

Никой обаче не включва себе си в това той/тя лично какво би направил за да го има това място.

Нека само за момент се замислим какво ни е дал форума, колко време, търсене, средства ни е спестил... колко допълнителни познанства и приятелства е създал по сбирките ( за които също някой невидимо се грижи), за обработката на темите за да ни е лесно да си намираме информацията ( отново труд на много хора) ... 

И сега пак да помислим дали една символична годишна такса за достъп до това място би ни се сторила проблемна. Точно такава такса , поне според мен е нашия личен принос мястото да го има.

  • Харесвам 33
  • Браво 2
Връзка към мнение
Травеолани
преди 51 минути , funny каза:

символична годишна такса за достъп до това място би ни се сторила проблемна. Точно такава такса , поне според мен е нашия личен принос мястото да го има.

Ако има такса, как тогава стои въпросът с новите потребители и принципно с интернет трафика? Предполагам много хора намират форума от Гугъл или разбират за него от приятели. В момента, в който ще се опитат да отворят тема или пътепис, ще им излезе съобщение, че достъпът е платен, така ли? Това не би ли ограничило сериозно потребителите? 
А някой дали знае как се издържа бг-мама? Интересно ми е защото е най-големият български форум, безплатен е за всички и съществува сигурно почти 20 години. Предполагам имат и голям екип.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 19 минути , Травеолани каза:

А някой дали знае как се издържа бг-мама? Интересно ми е защото е най-големият български форум, безплатен е за всички и съществува сигурно почти 20 години. Предполагам имат и голям екип.

Бг Мама е перфектното място в което може да продадеш абсолютно всичко което е "безценно за вашето слънчице" . Предполагам се издържат с реклами. Аз също съм майка и знам че каквото и да ни предложат за децата, майките са способни дето се вика " да го изгладуват" ама да го вземат за децата си.

 

Айде сега да видим в нашия форум кой какво би ни продал - екскурзии ?, почивки?, самолетни билети от които и въпросния агент трябва да спечели ?...
В половината от темите тук се съветваме как да заобикаляме цените и да ги изтъняваме до минимум. Кой и как би имал сметка да рекламира при положение, че все ще се намери начин да се заобиколи рекламодателя и да се  намали въпросната цена с допълнителни трикове - различни карти, кешбек, купони, кодове, реферали и т.н 

 

ПП. Но за да не става диалог, пак казвам че товаа е само мое мнение. Всеки има право на негово си.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 16 минути , Травеолани каза:


А някой дали знае как се издържа бг-мама? Интересно ми е защото е най-големият български форум, безплатен е за всички и съществува сигурно почти 20 години. Предполагам имат и голям екип.

Преди години се занимавах като хоби с един от най-големите за времето си форуми в България. Тогава бях много наясно с бранша  и бгмама беше голямото изключение на бг интернета. Еднинственият форум, способен да се издържа и да носи приходи само като форум. Всички други бяха на добра воля или със сайт към тях. Форумите бяха екстра. В днешно време, дори нещо повече, вече форумите се смятат за отживелица и доста известни сайтове си ги махнаха (повече загуба на време и нерви, отколкото полза).

 

Много искам този форум да е другото голямо изключение, който да счупи тенденциите, но все си мисля, че ще се наложи да се опита с някое по-радикално решение, като някое от по-горните. 

 

 

  • Харесвам 15
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.