Прескочи до съдържание

Как решавате коя да е следващата дестинация?


Препоръчани мнения

преди 13 часа, Madonna каза:

А когато пътувате вземате ли децата си? Това ми е от трудните решения, хем искаме да дадем възожност  на децата ни (8, 11, 14 г)  да видят света, хем ни е много неприятно мрънкането им по време на пътуване. Повечето от нещата, които ние харесваме на тях са им скучни.

Децата Ви са на перфектна възраст за тематичните паркове. Препоръчвам ви две дестинации: Гардаленд или Италия в миниатюри (полет до Болония или Бергамо) и рабира се Дисниленд-Париж (наем на апартамент или хотел за 5дни в Париж и околностите около 500евро за 2възрастни+3деца, билети за парковете за 2дни/2парка 726евро за 3ма възрастни и две деца, транспорт приблизително 200евро, тази година Дисниленд празнува 30юбилей). Ще си направите проучване, прегледайте форумите на Магеланци и ще си прецените кое е най-удачно за екскурзия точно за вашите деца ...

Връзка към мнение
Светославов
Преди 1 час, patilana каза:

Една от най - личните ми мечти е да съм пенсионерка.:grin:

Много е cool! 🙂 И двамата със съпругата сме "на попрището жизнено в средата", както е казал поетът, но меракът за пътуване хич и не е отслабнал. 

Клишето "времето е наше" си е баш на място за щастливи пенсионери като нас 🙂 Преди 2-3 дена се завърнахме от скитане по Родопа планина, от неделя до петък сутрин в хотелчето я имаше още 1-2 души, я не. 

Но маскирани хора обичам да гледам по карнавали и маскаради, само! Затова и по чужбинско не сме отскачали последната година-две, макар че бяхме подготвили някои нещица. Живи и здрави да сме и късметът да е с нас!

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 22 часа, Травеолани каза:

 

Да, децата ни пътуват с нас от много малки. Имали сме и кошмарни пътувания и добри пътувания. Не е лесно, просто родителите трябва да си с нагласата, че ще има мрънкане и недоволстване, и да не позволят това да провали пътуването. 
 


 

Също така тази година стават 20 години от както посетих Ню Йорк за първи път и искам пак да отидем там с децата ни и да направим роуд трип в един от щатите на Източния бряг, където живяхме и работихме няколко години. Мъжът ми е супер навит и иска да обикаляме целия щат + съседния и по местата, където ходят местните, не големите градове и супер популярни туристически места. 

Точно, защото не е лесно, след всяко пътуване се заканвам, че няма да ги водим с нас и на следващото ми става съвестно и пак ги вземаме. Това, което ужасно ме товари е мрънкането и караниците им. Да, в подходяща възраст са за паркове трябва да ги подкараме. 

 

Ние бяхме в Ню Йорк преди 23 години за първи път и аз съм си мислела да отидем с децата, но съпругът ми не иска. 

 

Много ми е ценно това, което споделяте. Аз искам навсякъде да отида. Сега ясно е, че наведнъж не може да се случи поради финансови и времеви рестрикции, както и ангажираност към децата. 

Аз също преглеждам за изгодни билети (че сме 5ма), но често трябва да се реагира много бързо, а когато дестинацията ми е непозната трудно се организирам преди да изтече промоцията 🙂

Четенето на пътеписите и всичко, което споделяте ми е изключително полезно. Благодаря!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Моето мнение за пътуване с деца е по- различно, нищо, че и аз имам три. Наистина, разширява се светогледа, обогатяват се, но до като не станат на 15-16 години цялото усилие не си струва. Почти нищо те помнят от прежиняното, от опит го казвам. Ако има на кого да оставите децата и да пътунате спокойно и с наслада, никакви чувства на вина  не си внушавайте. Нервите и парите ги спестете за по-късно.

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

За мен пътуванията са ценно време със семейството и децата. През седмицата нямам възможност да им обръщам внимание  и харесвам времето, в което може да почиваме или пътуваме заедно. Синовете ми минаха 16 год и вече не искат да пътуват с нас. По-добре не чакайте да пораснат, за да ги взимате на пътуване. До Рим има увеселителен парк, за който още говорят. Много по-малък е от Gardaland, но ни останаха много хубави спомени от него и мисля да го посетим отново.

  • Харесвам 5
  • Браво 2
Връзка към мнение

+1 

 

Пътувайте с децата колкото можете повече , мрънканици , караници и прочие съм сигурен , че ги има и вкъщи . 
Това за спомените , че децата не помнят като малки е супер нерелевантен мотив да не се пътува с тях. Спомените са за родителите , за децата привлекателно е новото , светоусещането , познанията и всички емоции , които се трупат при среща с непознатото и забавното. Любовта към пътуванията , природата и всички останали активности покрай едно хубаво пътуване няма да дойдат , ако стоят затворени между четири стени или не излизат от комфортната си домашна зона…

  • Харесвам 17
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към мнение
Травеолани
преди 44 минути , Цвете каза:

Почти нищо те помнят от прежиняното, от опит го казвам. 

Тук не съм много съгласна. Аз имам страхотни спомени като пътувахме с нашите когато бях дете. Като бях по-малка ходехме всяка година на българското Черноморие и въпреки че съм била под 10 си спомням много добре доста неща и преживявания. Като бях тинейджър пътувахме няколко пъти с родителите ми извън България и беше незабравимо! Първият ми мини круиз в Грърция и много други преживявания - моите родители бяха/са супер активни и не се спират, аз съм много по-лежерна в пътуванията (слава Богу и мъжа ми). 
 

Голямата ми дъщеря на почти 11 не е фен на роуд трипс, но винаги се кефи и съм сигурна, че и тя ще има хубави спомени. Другия месец планираме пътуване, на което децата няма да идват по стечение на обстоятелствата и хич не ѝ харесва, че отиваме без нея 🙂 . 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

В никакъв случай не казвам въобще да не се пътува с деца. Просто трябва да се подбира къде да се водят. Едно е на море, друго е на далечна обиколка. 
Както подчертах, знам ползите от пътуването за децата, за времето с тях и т.н. Изказвам мнение на човек с вече големи деца, минал през всички възрастови особености на децата пътувайки. 
Няма нужда от спор, това е лично мое мнение. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Ние също си имаме 2 деца вкъщи на 7 и 11г. До момента големите им пътувания са:

- с круиз от Европа до Карибите - каката тогава беше на почти 6 г. и твърди, че си спомня някои неща, но са много, много малко. Но въпреки това страшно много й хареса и все ме питат кога пак ще ходим на круиз. (Малкия не го коментирам, защото тогава беше на по-малко от 2г. )

- Йордания - беше за без пари и решихме да ги вземем и тях. Много се изкефиха на дюните в пустинята.

- С кемпер из Европа - бяха по-големи и си го спомнят.

 

Но например на Малдивите не ги взехме, защото просто според мен това е дестинация само за двама 🙂 Също не бих ги взела до някоя по-скъпа далечна дестинация. Но за Европа - със сигурност - да, стига да има я някакъв парк, аквапарк или нещо друго като за тях.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Винаги пътуваме с децата . Вече са на 19 и почти 14 години. Първото пътуване на Ради беше в Дубай за новата 2010 на 1година и 3 месеца. Последната година почнахме да пътуваме само с Павел понякога. Дестинацията я избирам според цената на самолетните билети. Естествено и трябва да не ми е в "черният списък" , т.е. държави които и да ми плащат не бих посетил.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Има хора ,които обичат животни и дават доста пари да ги видят в естествена среда далеч оттук.Не съм виждал в сайта снимки от зоопаркове.Там могат да се видят животни,невъзможни за наблюдение в природата,като снежния леопард например.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, Madonna каза:

Аз искам навсякъде да отида.

Значи ще отидеш навсякъде . Проблем си имала преди да се регистрираш тук .

Малко обобщение :

За полети към Европа - трябва първо да разучиш номерата на Уиз и Раян . Много са, повярвай ми :grin:. Просто следиш ежедневно темата за самата компания и тази за нейните промоции . След седмица ще се почувстваш знаеща и наистина ще бъдеш такава . При промоция, само за минути съответната тема се напълва с впечатления и няма да сбъркащ с покупката на билети, разбирай няма да се чувстваш прецакана. Накъде ? В началото накъдето ти видят очите . После - където ти се иска да се върнеш или не си ходила . Големите им промоции са позиционирани във времето и дават няколко дни за размисъл .

За полети извън Европа - Air France/ KLM , Turkish Airlines и  Qаtar Airways са компаниите, на които разчитат всички тук . Те летят от София, някои и от Варна, та следиш темите за тях. Техните промоции са по една седмица, покупката е за поне шест месеца напред ,преди бяха и позиционирани във времето. За далечни дестинации си даваш поне две седмици период на пътуване и си готова за билети. Самото пребиваване , където и да е, ще го мислиш после. Как мислиш после ? Четеш из нета за страната . Пускаш тема тук и ти се избистрят неяснотите.

Всички страни извън Европа , в които съм била, са осъществени по горната схема и година и нещо след регистрирането ми тук. 

 

Дали ще вземете децата с вас ? Нека зависи от техните интереси и възможности за пътуване и собствения ви комфорт . Това последното да е водещо.

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 23.05.2022 г. в 17:10, Madonna каза:

Хващам се за споменатото Route 66 . Как разбирате за такъв вид пътуване? Това не са неща от обща култура 🙂 аз за първи път го срещам 🙂

Route 66 е известен и от песента на Нат Кинг Кол. Има и парфюм май дори такъв.

Аз да кажа за себе си - изключително разнообразни са ми начините на избор на дестинация. Занзибар и Оман ги посетихме, понеже имаше билети за 200 евро. Куба заради страстта на жена ми към салсата. Узбекистан заради снимка на Регистан, която видях преди време тук някъде. Камбоджа заради филма Лара Крофт, а Виетнам заради приятели от детството от Димитровград (имаше сериозна виетнамска колония там). И останалите извън Европа са били просто заради някакво привличане, евтини билети и т.н. Европейските са просто ей така, без конкретна причина.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Децата са различни, точно както и ние сме. И няма универсална формула - с тях или без тях. Наблюдавайте ги, вижте как им се отразяват пътуванията и решавайте.

Дъщеря ми започнахме да я "влачим" с нас от 3 годишна. Е, не беше нейното това да пътува и обикаля с нас . Нито разходките по градовете я вълнуваха, нито храната, нито забележителности. И това че отделяхме част от деня за детски занимания някак не и компенсираше остатъка от времето.

Дълго време отказваше да идва с нас като я попитаме .

И престанахме да я мъчим, докато не изяви желание тя самата.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 17 часа, Madonna каза:

Точно, защото не е лесно, след всяко пътуване се заканвам, че няма да ги водим с нас и на следващото ми става съвестно и пак ги вземаме. Това, което ужасно ме товари е мрънкането и караниците им. Да, в подходяща възраст са за паркове трябва да ги подкараме. 

Ясно е, че всеки сам си преценя, но все пак да изразя и моето отношение по въпроса. Първото ми задгранично пътуване беше през 1982 г., бил съм на 12 г. С нашите и семейния ЗАЗ стигнахме до Берлин през Румъния, Унгария и Чехословакия със съответни спирки навсякъде и няколко прекарани дни в Прага при приятелско семейство. Не помня по време на пътуването да са ме завели специално мен някъде. То, вярно, че тогава нямаше и увеселителни паркове за деца в тази част на света. И пак имам страхотни спомени от пътуването...

 

...синът ми, днес 26 годишен е буквално израснал на път. Не помня да сме избирали дестинация специално за него, още повече да сме го водили в увеселителни паркове. Израсна си с нашия стил на пътуване, без залежаване на едно място (всъщност докато беше съвсем малък няколко години поред бяхме на черноморието, но там имахме и база по онова време), с почти непрекъснати автомобилни или самолетни преходи. Когато стана на 18 години го изпратихме по живо по здраво да учи в Нидерландия, където завърши и понастоящем живее и работи вече осма година. Практически той не просто се чувства, а е гражданин на света. Абсолютно все едно му е къде ще се озове в света, защото се чувства навсякъде добре и знае, че може да се справи с всичко. За него "чужбина" е както България, така и Нидерландия и всяка една друга държава по света...

 

В този смисъл, въобще не се колебайте да взимате децата по време на пътуване, защото по този начин отваряте светогледа им, а също така ги подготвяте за абсолютно самостоятелен живот. И това с увеселителните паркове го забравете! Синът ми беше на 10 години когато за първи път посети Бритиш Мюзеум и Колизея и все още помни детайли от първото посещение, независимо, че е посещавал двете места многократно след това...

  • Харесвам 16
Връзка към мнение

Ние нямаме на кой да си оставяме детето и пътуваме с него откакто навърши шест месеца (вече е на 4 и половина). От една страна е супер, винаги сме с приоритет за обслужване, не пропускаме вдъхновяващ изгрев - буди се рано без значение кога ляга... От друга страна откакто е голямо за количка/ носене, се движим баааавно и от около пет години не сме пили до сутринта по барове, за да видим изгрева. Като вземем билети, по- го мислим настаняванено, къде какво ще правим, ако вали. 


Пътуваме по-често, но до по-близки места. Преди без дете пътувахме по-далеч, заради преживяванията, сега пътуваме, за да оцелеем, че тук не се трае. Дори на ол инклузив ходихме веднъж, с песни, танци и забавления от курорта, много му хареса; ако не бяхме с дете, тази тъпотия жива нямаше да я изтърпя, така че гледам на пътуването с дете като на възможност да разширя границите на комфорта си. 


Преди да имам дете, никога не би ми хрумнало да ходя в музея на пожарникарите в Женева, да играя футбол с местните деца из касба в Мароко, да обикалям около затвор не помня къде, но беше страшен пек, да проучвам къде и какво да ядем в азербайджанските села или да гоня кози с меееекане по баирите на Мадейра (с това аз се забавлявах повече, то мрънкаше че през това време може да си синее от студ във водата на океана долу). Социализация с местните пак има, само че е където пищят хлапета и клетите им иностранни родители състрадателно ти подават плод и бисквитите си подготвени да им запушат устите, а не в задимените дупки на малките улички, където потъвахме в друг чуден свят на общуване. 


Бих ли пътувала без дете? И още как! Само без дете бих пътувала даже. Обаче... кой каквото си направи 😉

  • Харесвам 10
  • Смея се 10
Връзка към мнение
Преди 1 час, Coo каза:

Бих ли пътувала без дете? И още как! Само без дете бих пътувала даже. Обаче... кой каквото си направи 😉

 Все едно слушам жена ми - как така ще вземем малкият на Малдиви , ти добре ли си 😉? Тъй като сме били вече там без детето , упорствах , че трябва да го вземем. И какво се оказа накрая ? Все едно бяхме  без дете - всеки ден в детският клуб от 09.30-18.00ч , малкият не искаше и да чуе за нас докато затворят - толкова много му беше забавно цял ден с другите дечица и активностите , които предлагаха от клуба ...

 

Генерално не е лесно с (малко) дете , малкият на осем месеца му беше първото дълго пътуване ( 12часов полет) , добрата новина е, че след всяко пътуване става осезаемо по-лесно. След едно от  последните големи пътувания ( Сейшели , Дубай , България ) ревна , че иска карта на света , при ненавършени 4 годинки , аз като добър самарянин окачих една на стената:

 

C4E84ECD-5BC1-4F82-ABAB-1E1F4C3CB9A1.jpeg.d9c8d75f3a386438eeabd1f6de16a984.jpeg

 

Съответно вече не спира да приказва за предстоящи пътувания и знае къде са Фиджи и Австралия 🙂

  • Харесвам 14
  • Браво 3
Връзка към мнение

Аз съм си направил списък с държави, които искам да посетя, а в последните две години също и импровизирам, като видя държава, в която няма противоепидемични мерки и веднага ми става интересна. А, дали ще вземем децата, ние решаваме според дестинацията. Мисля, че от малки е добре да свикнат да пътуват. А, иначе карти на света няма как да не виждат постоянно. В хола 1, в трапезарията цели три... Няма отърване от географски карти! Аз обичам докато обядвам или вечерям, да поглеждам периодично към картите и да медитирам върху следващата дестинация. 🙂

  • Харесвам 8
  • Браво 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
На 23.05.2022 г. в 21:45, lesy каза:

След това пак Европа, докъдето излязат евтини билети. 

А къде следите за евтини билети? Аз се изумявам от цените, които някои от вас споделят, че са дали за билети. 

Аз гледам azzair, ryan, wizz, fly4free и толкова, ама ми отнема ужасно много време. И за оподо, каяк и другите даже нямам търпение да ги пробвам за сваляне на цеата. Дали няма някаква хитринка в търсенето или с времето идва рутината?

Връзка към мнение
На 25.05.2022 г. в 16:03, Duke каза:

 

 

В този смисъл, въобще не се колебайте да взимате децата по време на пътуване, защото по този начин отваряте светогледа им, а също така ги подготвяте за абсолютно самостоятелен живот. И това с увеселителните паркове го забравете! Синът ми беше на 10 години когато за първи път посети Бритиш Мюзеум и Колизея и все още помни детайли от първото посещение, независимо, че е посещавал двете места многократно след това...

В това съм напълно убедена! Дали искам вече да си го причиня? Това е друга работа. Факт е, че те много искат да пътуват.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И това което виждате не ви е достатъчно ?

Fly4free показва толкова възможности ,че трябва наистина да търсите нещо супер сложно, ако и там не може  да си откриете нещо като за вас.

Подобни сайтове дават наготово в смилаем вид нещо, което хора с по-задълбочен интерес в материята са успели да открият търсейки целенасочено.Така наистина много улеснявят нещата за огромната част от потребителите.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 25.05.2022 г. в 8:52, ivan69 каза:

Винаги пътуваме с децата . Вече са на 19 и почти 14 години. Първото пътуване на Ради беше в Дубай за новата 2010 на 1година и 3 месеца. Последната година почнахме да пътуваме само с Павел понякога. Дестинацията я избирам според цената на самолетните билети. Естествено и трябва да не ми е в "черният списък" , т.е. държави които и да ми плащат не бих посетил.

Как намирате евтини билети? 🙂

 

преди 1 минута , stanimir каза:

И това което виждате не ви е достатъчно ?

Fly4free показва толкова възможности ,че трябва наистина да търсите нещо супер сложно, ако и там не може  да си откриете нещо за като за вас.

 

Ами не. Ето сега търся за Октомври нещо...някъде за около 5 дни и нищо не ми грабва окото . Може аз да не гледам както трябва.

Правя някакви сложни маршрути София- Венеция-Лондон-Варна или нещо подобно. Ама много измукано от пръстите ми изглежда. А може би така да се прави.За това питам вие как го правите.

 

Връзка към мнение

Тогава първо поглеждате коя авиокомпания/и летят по съответната отсечка.Избирате си дати и купувате билетите.

 

Ако искате да търсите същите полети през посредник ( с всички неудобства при промени в разписание ,отменени полети и т.н.) започвате с Jetcost com , momondo.com , Skyscanner.com и проверявате в различните им версии.Има и други ,но и тези са предостатъчни на първо време.

Opodo.co.uk , edreams.co.uk - има цяла тема в която се разискват моментните отстъпки и трикове.Просто почвате да я следите и зареждате водка за Георги Матеев.

 

 

 

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , stanimir каза:

Тогава първо поглеждате коя авиокомпания/и летят по съответната отсечка.Избирате си дати и купувате билетите.

 

Ако искате да търсите същите полети през посредник ( с всички неудобства при промени в разписание ,отменени полети и т.н.) започвате с Jetcost com , momondo.com , Skyscanner.com и проверявате в различните им версии.Има и други ,но и тези са предостатъчни на първо време.

Opodo.co.uk , edreams.co.uk - има цяла тема в която се разискват моментните отстъпки и трикове.Просто почвате да я следите и зареждате водка за Георги Матеев.

 

 

 

 

Благодаря!  Ето така систематизирано ми беше много важно да го видя. Темите за посредниците ги следя. Георги Матеев го чета и ми изглежда нереален направо с неговите ХХХХ на брой пътувания на година и всички врътки, които ползва с такава лекота все едно за кафе със захар или сметана говори 🙂

На 25.05.2022 г. в 9:34, patilana каза:

Значи ще отидеш навсякъде . Проблем си имала преди да се регистрираш тук .

Малко обобщение :

За полети към Европа - трябва първо да разучиш номерата на Уиз и Раян . Много са, повярвай ми :grin:. Просто следиш ежедневно темата за самата компания и тази за нейните промоции . След седмица ще се почувстваш знаеща и наистина ще бъдеш такава . При промоция, само за минути съответната тема се напълва с впечатления и няма да сбъркащ с покупката на билети, разбирай няма да се чувстваш прецакана. Накъде ? В началото накъдето ти видят очите . После - където ти се иска да се върнеш или не си ходила . Големите им промоции са позиционирани във времето и дават няколко дни за размисъл .

За полети извън Европа - Air France/ KLM , Turkish Airlines и  Qаtar Airways са компаниите, на които разчитат всички тук . Те летят от София, някои и от Варна, та следиш темите за тях. Техните промоции са по една седмица, покупката е за поне шест месеца напред ,преди бяха и позиционирани във времето. За далечни дестинации си даваш поне две седмици период на пътуване и си готова за билети. Самото пребиваване , където и да е, ще го мислиш после. Как мислиш после ? Четеш из нета за страната . Пускаш тема тук и ти се избистрят неяснотите.

Всички страни извън Европа , в които съм била, са осъществени по горната схема и година и нещо след регистрирането ми тук. 

 

Дали ще вземете децата с вас ? Нека зависи от техните интереси и възможности за пътуване и собствения ви комфорт . Това последното да е водещо.

Много ти благодаря! Следя темите на Уиз и Раян, четох ви като купувахте в промоцията на Търкиш и гръцките авиолинии, но така и не купих тогава. Но на следваща промоция вече ще съм по-готова 🙂

Аз започвам наобрато някак.  Искам да имам ясното за пътуването, поне някаква и тогава да купувам билети. Но си права, че след като са купени билетите ще се проясни 🙂

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.