Прескочи до съдържание

Как решавате коя да е следващата дестинация?


Препоръчани мнения

Може да си набележите няколко желани дестинации и да очертаете по-основна рамка за пътуване , като времетраене,  градове и забележителностите , които ви се иска да разгледате там. След това, (в случай че цената е водеща) просто си избирате кое място най-много ви устройва за момента. Така винаги ще имате избор.

 

Може да вземете пример и от Kristian Desev , новото дете чудо на форума, чийто познания могат да скрият шапката  и на най-старите магеланци.На неговите години повечето тук сигурно сме си играли само на фунийки зад блока.

Дори съм сигурен ,че ако му посочите дестинация с готовност ще ви предостави напълно готова , детайлно изпипана програма.

  • Харесвам 15
  • Благодаря 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 52 минути , stanimir каза:

Може да си набележите няколко желани дестинации и да очертаете по-основна рамка за пътуване , като времетраене,  градове и забележителностите , които ви се иска да разгледате там. След това, (в случай че цената е водеща) просто си избирате кое място най-много ви устройва за момента. Така винаги ще имате избор.

 

Може да вземете пример и от Kristian Desev , новото дете чудо на форума, чийто познания могат да скрият шапката  и на най-старите магеланци.На неговите години повечето тук сигурно сме си играли само на фунийки зад блока.

Дори съм сигурен ,че ако му посочите дестинация с готовност ще ви предостави напълно готова , детайлно изпипана програма.

Четейки Кристиан Десев реших, че е някой освен много знаещ, но и на порядъчна (каквото и да значи) възраст, и профилната снимка е на сина му. Как пък така реших 🙂 

Египет е вероятно една от следващите ни дестинации.  Средното ни дете (почти 12 г) чете всичко, което намери за Египет и пожела да отидем там за следващия му РД в началото на Ноември. Може би да пусна отделна тема, ама малко ми е недобно, че все питам, питам...

 

Близка до нас  (ние сме в Шумен) Румъния ще посетим след като започне учебната година, там съм почти готова с плана да видим мечките преди да са заспали. Следя темата на Линд и не само.

 

Венеция всички у дома искат, бях започнала план да правя и за там. 

 

Дубай и Япония иска най-голямото дете (14 г).

 

Португалия иска най-малкото (9 г) заради историята в Пипи Дългото чорапче 🙂

 

За Коледа и Нова година ни се иска да отидем на малко по-топло. Гледах Маракаеш, ама май няма какво толкова да правим там за 10тина дни или греша? Египет може да оставим за тогава. Или Атина. или Истанбул пак.

 

Може да направим тема пътуване по Коледа и НГ и да си споделяме къде планираме. За Линд знаем вече 🙂

 

Кристиан Десев, моля 🙂

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Написах си едни правила,иначе става уморително,скъпо като не се контролирам какво и колко билета купувам

 

1- до 100 лв да е тотал

2- до една нощувка, смятайки от тръгване от къщи до прибиране в къщи

3- ново място

4- веднъж месечно

5- прекачване най- малко през 5 часа 

6 - през лятото може и на север,а през другите само на юг

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
В момента, dimitrov6 каза:

Написах си едни правила,иначе става уморително,скъпо като не се контролирам какво и колко билета купувам

 

1- до 100 лв да е тотал

2- до една нощувка, смятайки от тръгване от къщи до прибиране в къщи

3- ново място

4- веднъж месечно

5- прекачване най- малко през 5 часа 

6 - през лятото може и на север,а през другите само на юг

Много хитро и ценно! И аз трябва да напиша. Ама и да ги спазвам след това. 🙂

  • Смея се 1
Връзка към коментар
На 19.08.2022 г. в 15:14, Madonna каза:

Как намирате евтини билети? 🙂

 

Евтино е относително понятие.Мисля ,че @Яничка беше писала, че за Европа тавана е 15е на посока.Гледам да се придържаме към тази цена.Има търсачка в Уиз и Раян по месеци, не съм с фиксирано работно време,гледам само с ваканциите на децата да се съобразявам.Купувам директно без посредници.Пътуваме и с кола из Балканите.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, Madonna каза:

Как намирате евтини билети? 🙂

Най-лесно ми изглежда да свалиш аппа на SecretFlying , да си направиш регистрация , да избереш Европа за регион и да преглеждаш двайсетина нотификации на телефона , които ще получаваш ежедневно в момента на публикуването им…

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Обикновено дестинацията избира нас. Заради училището и спорта на децата сме ограничени кога и колко може да пътуваме, обаче пък сме много гъвкави по отновение на дестинацията. Летим там, където намерим най-евтини билети - стига да е безопасна дестинация. Една пролет летяхме до Париж, другата година се озовахме в Австралия - не беше планирано. Чат-пат децата избират дестинацията предварително - догодина май ще сме в Лофотен за риба. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 3 часа, Madonna каза:

на следваща промоция вече ще съм по-готова

Значи ти е просветнало . Пък и си споделила някакви семейни интереси . Става все по - светло :wink:  С питане до Цариград се стига - това преди столетие, сега - където и да е . Пък почнеш ли да довършваш темите , които си отворила, ще си безценна . Аз недоразбрах къде е била колата ви докато бяхте в Истанбул . Кой намери паркинга, къде беше, колко струваше , ходихте ли до забележителностите с нея, там как намерихте паркинг ... Ей такива простички за теб неща, но за мен са изключително важни и като затръгвам с някой шашав автомобилист ще те питам специално. Дори не помня имаше ли тема, нямаше ли . Пак добре, че помня ,че ти питаше. 

 

Направо пускай тема - "Сами с деца в Египет " Ти ще си питаш за вас си в Египет. Дали пък няма да ви направят отстъпка за нещо, че сте сто човека ? Започни с това какво би искал да види вашия египтолог . Питай дали е добре да бъдете там през ноември . Всякакви такива ваши неща.

Тук имаме различни интереси и си питаме за себе си. Моите въпроси са от серията "тъпи" за доста хора, ама на мен ми е важен отговора, защото не съм го открила на друго място . Снимките ми са за домашно ползване, но аз не ходя някъде, за да накарам форума да се затича натам заради тях . Споделям, за да съм полезна.

 

 

Честно, мислех, че ще купиш билети с турците - бяха безбожно ниски и за почти целия свят ! Поне видя ли как се пуснаха нови теми и се сподели ценен опит от ходилите преди ? 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

И аз като малък исках стенна карта на света, като в допълнение изчитах каквито и исторически/географски енциклопедии и атласи ми попаднат - така че когато днес видя оферта на самолетни билети до... например Сао Томе и Принсипи, прекрасно знам къде се намират островите и какво мога да очаквам да намеря там:)

Но как си избирам следващата дестинация?

Работата ми позволява поне 2 ваканции от по 2+ месеца годишно (които мога да удължавам до известна степен), и в момента, в който имам конкретни дати - просто се впускам да търся самолетни промоции. Именно промоции - искам да посетя колкото се може повече места, някои от тях повече от други, но светът е достатъчно голям, всяко пътуване ми е безкрайно интересно, така че разсъждавам прагматично - избирам икономически най-изгодните дестинации, в подходящо време за посещение, следя оферти и проучвам алтернативни пътища, и когато позная, че е дошъл точният момент - грабвам раницата и тръгвам:)

 

За пролетната ми ваканция тази година започнах да се оглеждам за билети още през декември, но без да търся нещо конкретно - следях редовно fly4free и този форум, чакайки правилното пътуване да не намери само. Веднъж почти си купих билети до Хавана, но проблем с връзката попречи на плащането и в последствие размислих. Нямаше да ми дойде зле и една дестинация като Шри Ланка, затова съсредоточено гледах и на там. Но в крайна сметка попаднах на оферта на AirEuropa за 370€ двупосочни билети Милано-Лима - това беше! В крайна сметка поех към Перу и Боливия, за които мечтаех от години, но отлагах търпеливо, надявайки се да мога да им отделя достатъчно време - моментът беше настъпил!

Сега планирам пътуванията за октомври-ноември - първоначалният ми план беше за Шри Ланка, но ситуацията там няма да позволява пътувания в близко бъдеще, така че вместо нея ще пътуваме за Узбекистан-Киргизстан. До там до неотдавна можеше да се стигне с изгодни билети през Украйна или Казахстан, все още има сравнително евтини полети до Казахстан от Абу Даби, и обмислях разни шантави комбинации с ОАЕ и Оман, но в крайна сметка се спрях на скучното (и скъпо по моите стандарти) Варна-Истанбул-Централна Азия и обратно с Търкиш - реших да играя на (сравнително) сигурно.

Пак благодарение на сайтовете попаднах на доста ниски билети с TAP  до Кабо Верде (също в списъка ми на особено желани дестинации!), така че сега правим организация и за там през ноември...

Някой ми подхвърли идеята за Виетнам следващата пролет и за мен вече е решено - ще се ходи. В този случай няма как да чакам кой знае какви намаления на билети - групата ми е готова и може точно тогава, така че ще се съобразя с тях напълно. Никой от обичайните ми спътници няма моето концентрирано свободно време и затова при планирането не изключвам възможността да изпратя групата си на летището в Ханой, а аз да излетя за Филипините, от където да продължим за Нова Зеландия с друга компания...! На това в англоговорящите страни май му казват wanderlust.

 

И така - като цяло си мисля, че животът си има своите начини да подскаже кога дадено решение е правилно, а и щом е за  пътуване е трудно да сбъркаш!:)

 

  • Харесвам 19
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 6 часа, stanimir каза:

Може да вземете пример и от Kristian Desev , новото дете чудо на форума, чийто познания могат да скрият шапката  и на най-старите магеланци.На неговите години повечето тук сигурно сме си играли само на фунийки зад блока.

Дори съм сигурен ,че ако му посочите дестинация с готовност ще ви предостави напълно готова , детайлно изпипана програма.

Mного, много благодаря! 

преди 5 часа, Madonna каза:

Четейки Кристиан Десев реших, че е някой освен много знаещ, но и на порядъчна (каквото и да значи) възраст, и профилната снимка е на сина му. Как пък така реших 🙂 

Египет е вероятно една от следващите ни дестинации.  Средното ни дете (почти 12 г) чете всичко, което намери за Египет и пожела да отидем там за следващия му РД в началото на Ноември. Може би да пусна отделна тема, ама малко ми е недобно, че все питам, питам...

 

Близка до нас  (ние сме в Шумен) Румъния ще посетим след като започне учебната година, там съм почти готова с плана да видим мечките преди да са заспали. Следя темата на Линд и не само.

 

Венеция всички у дома искат, бях започнала план да правя и за там. 

 

Дубай и Япония иска най-голямото дете (14 г).

 

Португалия иска най-малкото (9 г) заради историята в Пипи Дългото чорапче 🙂

 

За Коледа и Нова година ни се иска да отидем на малко по-топло. Гледах Маракаеш, ама май няма какво толкова да правим там за 10тина дни или греша? Египет може да оставим за тогава. Или Атина. или Истанбул пак.

 

Може да направим тема пътуване по Коледа и НГ и да си споделяме къде планираме. За Линд знаем вече 🙂

 

Кристиан Десев, моля 🙂

Какъв е планът за Румъния? 

За Коледа и НГ препоръчвам Северна Африка - Египет, Тунис и Мароко. В Мароко спокойно може да прекарате 10 дни без да ви доскучее - заслужават си Маракеш, Фес, Мекнес, Тетуан, Танжер, Рабат, Казабланка е за няколко часа, Шефшауен, различни римски останки и задължително екскурзия в пустинята. Погледнете полети през Италия или Испания. Може да кацнете във Фес или Тетуан и да се върнете от Маракеш. 

В Европа препоръчвам Андалусия, Малта или Сицилия, ако искате топли температури. Ако пътувате през есента, погледнете Узбекистан (Ташкент, планинските езера около столицата, Самарканд, Бухара, Шахрисабз, Нурота, езерото Айдър Кул, Гиджуван, Хива, пустинните замъци около града, Аралско море, Нукус, провинция Каракалпакстан, Ферганската долина, Андиджан, Рищан и Коканд, много има за гледане), много впечатляваща страна, има полети през Истанбул, температурите ще бъдат приятни без да е прекалено горещо. Декември според мен не е добър период за там. За ранната есен препоръчвам и Азербайджан - Баку е много хубав град, селцата Лагич, Laza и Khinalug са прекрасни през октомври, а Шеки е много интересен град на пътя на коприната. Погледнете полети през Истанбул или Будапеща с Уиз. 

Дубай и ОАЕ са много подходящи през декември. Препоръчвам да наемете кола и да отидете до пустинята, крепостта Fujairah, селцето Hatta с язовира, призрачния град Al Madam, джамията Шейх Зайед във Фуджайра. Навсякъде е прекрасно и много автентично. Препоръчвам и круиз в Оман в района на Касаб. Може да отскочите до Мускат с Уиз от Абу Даби и да отидете до крепостта в Низва, Сур, и да обиколите крайбрежието, много автентична арабска страна. Израел и Йордания също е много добър вариант, температурите ще са приятни, в пустинята Вади Рум вечерта е студено. Ливан също е вариант, там има и крайбрежие, и стари градове, и планини. Погледнете полети през Истанбул, Атина, Букурещ или Ларнака.  Кажете повече за интересите на семейството, за да препоръчаме по-конкретно 🙂

  • Харесвам 6
  • Благодаря 2
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, stanislavpp каза:

Най-лесно ми изглежда да свалиш аппа на SecretFlying , да си направиш регистрация , да избереш Европа за регион и да преглеждаш двайсетина нотификации на телефона , които ще получаваш ежедневно в момента на публикуването им…

Този сайт не го знаех, има много интересни предложения. Благодаря!

Връзка към коментар
преди 3 часа, patilana каза:

Значи ти е просветнало . Пък и си споделила някакви семейни интереси . Става все по - светло :wink:  С питане до Цариград се стига - това преди столетие, сега - където и да е . Пък почнеш ли да довършваш темите , които си отворила, ще си безценна . Аз недоразбрах къде е била колата ви докато бяхте в Истанбул . Кой намери паркинга, къде беше, колко струваше , ходихте ли до забележителностите с нея, там как намерихте паркинг ... Ей такива простички за теб неща, но за мен са изключително важни и като затръгвам с някой шашав автомобилист ще те питам специално. Дори не помня имаше ли тема, нямаше ли . Пак добре, че помня ,че ти питаше. 

 

Направо пускай тема - "Сами с деца в Египет " Ти ще си питаш за вас си в Египет. Дали пък няма да ви направят отстъпка за нещо, че сте сто човека ? Започни с това какво би искал да види вашия египтолог . Питай дали е добре да бъдете там през ноември . Всякакви такива ваши неща.

Тук имаме различни интереси и си питаме за себе си. Моите въпроси са от серията "тъпи" за доста хора, ама на мен ми е важен отговора, защото не съм го открила на друго място . Снимките ми са за домашно ползване, но аз не ходя някъде, за да накарам форума да се затича натам заради тях . Споделям, за да съм полезна.

 

 

Честно, мислех, че ще купиш билети с турците - бяха безбожно ниски и за почти целия свят ! Поне видя ли как се пуснаха нови теми и се сподели ценен опит от ходилите преди ? 

Благодаря ти! Писането (разказването) не ми е сила. Възхищавам се на пътеписите ви, но с големи усилия, понеже ме подканяте успявам да напиша 20тина реда. Не е защото не искам, просто не ми се получава. Естествено съм готова да отговоря на всякакви въпроси, но съчинения не ми се получават. Обаче ще се върна отново в темата за Истанбул и ще допиша за паркинга. (в края на краищата не ползвахме колата в града, а я оставихме на паркинг до хотела).

Много ми се иска да дойда на някоя сбирка, надявам се да мога да го съчетая в бъдеще. Видях как пускате теми, как си обсъждате и много много научих.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Няколко пъти на ден си преглеждам нотификациите във flyforfree 😁

Kато фен на спорта, ако има интересно събитие в нова и интересна държава, веднага става фикс идея 🥳😁

Живот и здраве, ще ходя на Европейско по баскетбол след 10-на дни

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 16 часа, Madonna каза:

Четейки Кристиан Десев реших, че е някой освен много знаещ, но и на порядъчна (каквото и да значи) възраст, и профилната снимка е на сина му. Как пък така реших 🙂 

Египет е вероятно една от следващите ни дестинации.  Средното ни дете (почти 12 г) чете всичко, което намери за Египет и пожела да отидем там за следващия му РД в началото на Ноември. Може би да пусна отделна тема, ама малко ми е недобно, че все питам, питам...

 

Близка до нас  (ние сме в Шумен) Румъния ще посетим след като започне учебната година, там съм почти готова с плана да видим мечките преди да са заспали. Следя темата на Линд и не само.

 

Венеция всички у дома искат, бях започнала план да правя и за там. 

 

Дубай и Япония иска най-голямото дете (14 г).

 

Португалия иска най-малкото (9 г) заради историята в Пипи Дългото чорапче 🙂

 

За Коледа и Нова година ни се иска да отидем на малко по-топло. Гледах Маракаеш, ама май няма какво толкова да правим там за 10тина дни или греша? Египет може да оставим за тогава. Или Атина. или Истанбул пак.

 

Може да направим тема пътуване по Коледа и НГ и да си споделяме къде планираме. За Линд знаем вече 🙂

 

Кристиан Десев, моля 🙂

 

Според мен трябва да заложиш приемлив бюджет и да видим кое влиза в него. Тези 5 билета, които трябва да вземеш, 3 от тях детски, почти обезмислят гледането ти с посредници, бизнес салони и тн. идеи, така че няма защо да ги гледаш, да губиш време и да въздишаш. Това, което може да ти свърши работа, е по-скоро дск карта с членство за 5 души и да гледаш полети от Букурещ - за Южна Испания, Канари, Йордания например. 

 

Коледа и Нова година / август са най-желаните периоди за пътуване на хората по цял свят. Цените съответно не са ниски, тълпите са големи, полетите рядко са в промоция. Иначе теми за планиране от предходни години има. 

Египет е силно туристически ориентиран и въпреки религията, не е изключение от коледните тарифи - хотелите, атракциите, всичко е с поне 50% по-скъпо от седмицата преди Коледа. Ноември е по-добър период, особено когато плащаш за 5 души, за да имате и дни за нищоправене на морето. И наистина не вярвам самоорганизацията да ви помогне по какъвто и да било начин. Аз лично нямам никакъв успех в падането под 800 $ на човек, а имам склонност към пестене и компромиси. По-добре е да намериш предложение на агенция за 2 +3 деца. 

 

За Коледа ни е било евтино в Югоизточна Азия и в Кападокия (за вас е супер като бюджетно пътуване с кола, пещерни хотели, красиви гледки, но не е топло). Така де, въпреки че ние не шофираме и голяма част от хората тук са заклети самолетни фенове, бих казала, че за Европа вие трудно ще намерите по-изгодна възможност от обиколка с личен автомобил. 

 

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Щом сте с деца и гледате билети за ваканциите, няма как да уцелвате често билети за 5 евро в Европа и 200 евро за Япония (освен ако имате голям късмет), няма какво да се лъжем.

Все пак следи полети от Букурещ, както и сайтовете за намаления и промоциите тук, може да излезе нещо.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

За мен е изключително труден избора, защото ми се ходи на всякъде. Знам, че света няма да обиколя, а не е и нужно, но колкото повече остарявам, все повече ми се засилва желанието за повече и повече пътуване.

Следващите ни дестинации, с които мисля да приключа годината са края на октомври и началото на ноември 7 дни в Лисабон и околностите плюс 3 дни Мадрид. Началото на декември взехме полети до Тел Авив за 3 дни, като мисля и трите дни да прекараме в Йерусалим.

Много мислих и исках октомври да направим Казахстан, но след ужасния пек в Истанбул началото на този месец. Решихме, че ще го отложим за пролетта, че края на октомври в Казахстан ще хванем вече студа и не ни се искаше да си го причиняваме.

Стискаме и палци разбира се, да няма нови рестрикции и пътуванията да се осъществят.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, Kristian Desev каза:

Mного, много благодаря! 

Какъв е планът за Румъния? 

За Коледа и НГ препоръчвам Северна Африка - Египет, Тунис и Мароко. В Мароко спокойно може да прекарате 10 дни без да ви доскучее - заслужават си Маракеш, Фес, Мекнес, Тетуан, Танжер, Рабат, Казабланка е за няколко часа, Шефшауен, различни римски останки и задължително екскурзия в пустинята. Погледнете полети през Италия или Испания. Може да кацнете във Фес или Тетуан и да се върнете от Маракеш. 

В Европа препоръчвам Андалусия, Малта или Сицилия, ако искате топли температури. Ако пътувате през есента, погледнете Узбекистан (Ташкент, планинските езера около столицата, Самарканд, Бухара, Шахрисабз, Нурота, езерото Айдър Кул, Гиджуван, Хива, пустинните замъци около града, Аралско море, Нукус, провинция Каракалпакстан, Ферганската долина, Андиджан, Рищан и Коканд, много има за гледане), много впечатляваща страна, има полети през Истанбул, температурите ще бъдат приятни без да е прекалено горещо. Декември според мен не е добър период за там. За ранната есен препоръчвам и Азербайджан - Баку е много хубав град, селцата Лагич, Laza и Khinalug са прекрасни през октомври, а Шеки е много интересен град на пътя на коприната. Погледнете полети през Истанбул или Будапеща с Уиз. 

Дубай и ОАЕ са много подходящи през декември. Препоръчвам да наемете кола и да отидете до пустинята, крепостта Fujairah, селцето Hatta с язовира, призрачния град Al Madam, джамията Шейх Зайед във Фуджайра. Навсякъде е прекрасно и много автентично. Препоръчвам и круиз в Оман в района на Касаб. Може да отскочите до Мускат с Уиз от Абу Даби и да отидете до крепостта в Низва, Сур, и да обиколите крайбрежието, много автентична арабска страна. Израел и Йордания също е много добър вариант, температурите ще са приятни, в пустинята Вади Рум вечерта е студено. Ливан също е вариант, там има и крайбрежие, и стари градове, и планини. Погледнете полети през Истанбул, Атина, Букурещ или Ларнака.  Кажете повече за интересите на семейството, за да препоръчаме по-конкретно 🙂

Благодаря ти! 

Всичко, което написа ми е много интересно и ще го разгледам подробно. Хващам се за Дубай, казваш че може да наемем кола и да отидем до пустинята. Това даже не ми беше хрумвало. Толкова ли е достъпна пустинята? Аз мислех, че е само с водачи, кервани.

 

За Мароко трябва да прочета още явно. Четох 2 теми и останах с впечатление, че е за 4-5 дни. Декември би било студено за Атлас и водопади вероятно.

 

За Румъния - не съм сглобила програмата понеже не се знае с колко дни ще разполагаме, а тя ми е резервен вариант. Но това, което съм набелязала е въжения парк, укрепени църкви, Трансфъгъраш, мечки, солна мина, Брашов и Сибиу. Остава да ги подредя кое след кое и да запазя места за спане 🙂 Но, с удоволствие ще приема твоите съвети по темата 🙂 Децата искат екстремни преживявания и се отегчават от много забележителности. Особено първото и третото 🙂 второто може цял ден да откара в един музей 🙂

 

Круиз в Оман? Даже не знаех, че има 🙂

 

 

Преди 1 час, Йосиф Милчов каза:

За мен е изключително труден избора, защото ми се ходи на всякъде. Знам, че света няма да обиколя, а не е и нужно, но колкото повече остарявам, все повече ми се засилва желанието за повече и повече пътуване.

 

Уф, и аз съм така. Пътуването ме зарежда както нищо друго. За това и търся бюджетни варианти за да осъществим по-вече на брой 🙂

преди 1 час, neuromancer каза:

Щом сте с деца и гледате билети за ваканциите, няма как да уцелвате често билети за 5 евро в Европа и 200 евро за Япония (освен ако имате голям късмет), няма какво да се лъжем.

Все пак следи полети от Букурещ, както и сайтовете за намаления и промоциите тук, може да излезе нещо.

Ама аз даже не мога да си го представя 5 еврови билети 🙂

Да следя полети от БУкурещ ми е много полезна подсказка. Благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Lindt каза:

 

Според мен трябва да заложиш приемлив бюджет и да видим кое влиза в него.  Тези 5 билета, които трябва да вземеш, 3 от тях детски, почти обезмислят гледането ти с посредници, бизнес салони и тн. идеи, така че няма защо да ги гледаш, да губиш време и да въздишаш. Това, което може да ти свърши работа, е по-скоро дск карта с членство за 5 души и да гледаш полети от Букурещ - за Южна Испания, Канари, Йордания например. 

 

 

 

 

 

Ами аз не знам колко е нормално за да заложа бюджет.  Какво включват твоите 800? Ще отворя нова тема и ще питам там 🙂  

Благодаря ти Линд! Дори не си бях помисляла  да ползвам ТА. Аз мисля, че децата се таксуват почти като родителите.

Каква е тази ДСК карта с членсво за Уиз? 

И ти предлагаш да гледам през Букурещ, ок, така ще направя.

Йордания ще погледна също като дестинация.

 

Връзка към коментар
преди 5 минути , Madonna каза:

Ами аз не знам колко е нормално за да заложа бюджет. Ще отворя нова тема и ще питам там 🙂 

Благодаря ти Линд! Дори не си бях помисляла  да ползвам ТА. Аз мисля, че децата се таксуват почти като родителите.

Каква е тази ДСК карта с членсво за Уиз? 

И ти предлагаш да гледам през Букурещ, ок, така ще направя.

Йордания ще погледна също като дестинация.

 

1/ https://dskbank.bg/индивидуални-клиенти/банкови-карти/кредитни-карти/кредитна-карта-dsk-wizzair

Годишната й такса е колкото на стандартно членство, а получаваш такова за 5 души. Има недостатъци, но и някакви предимства. Всеки похарчен с картата лев ти дава 0.02 лв кешбек, който можеш да харчиш в сайта на уизеър. 

 

2/ През Букурещ по принцип има повече пътници, полети, няколко авиокомпании, вероятно повече конкуренция, и е удобно. Би трябвало цените да са по-ниски, но не ми харесаха до Лисабон, Тенерифе, трябва си търсене. 

 

3/ Не може без бюджет. Дали ще е годишен за пътуване, дали ще е за конкретна мечта, дали дневните ви възможности, но трябва да сложиш рамка. Ние по едно време се отказахме да бюджетираме подробно, но познаваме себе си и доходите ни са сравнително статични. 

 

4/ Йордания е сравнително достъпна и разнообразна екзотика с ясна програма. Намирате полети за пролет/есен, наемате кола и правите кръг. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Аз също си мечтая да не залагам бюджет ,но реалностите ме принуждават.Разбира се търпи известни отклонения.Има дестинации/забележителности, където просто преглъщаш цената иначе няма да ги видиш никога.Поне досега не съм съжалявал.

С времето свикваш да предвиждаш бюджета с доста добра точност , още щом видиш дестинацията.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
преди 1 час, Madonna каза:

Хващам се за Дубай, казваш че може да наемем кола и да отидем до пустинята. Това даже не ми беше хрумвало. Толкова ли е достъпна пустинята? Аз мислех, че е само с водачи, кервани.

Сега се зачетох отново и се оказва, че е много трудно да се посети пустинята самостоятелно. Не е препоръчително, трябва да сте добре подготвени. Не може да направите и така нареченото dune bashing (пътуване с бъги през дюните) с кола. Препоръчвам да я посетите с тур и водач от Дубай или Абу Даби. Останалите места (Hatta, Al Madam, Fujairah) спокойно може да ги посетите самостоятелно, истински си заслужават. 

преди 1 час, Madonna каза:

Круиз в Оман? Даже не знаех, че има 🙂

Заслужава си, много е красиво, може да се направи за един ден от Дубай. Районът е планински и е наричана ,,Арабската Норвегия". За Оман не ви трябва виза, ето повече информация за круиза: https://www.musandamdhowtours.com/. Полуостровът се казва Musandam и е отделен от останалата част на континентален Оман. 

преди 1 час, Madonna каза:

За Мароко трябва да прочета още явно. Четох 2 теми и останах с впечатление, че е за 4-5 дни. Декември би било студено за Атлас и водопади вероятно.

За Мароко препоръчвам да разгледате този блог, има доста полезна информация: https://www.journalofnomads.com/countries/traveling-in-morocco/. Страната е много интересна, разнообразна и има по нещо за всеки - имперски градове, природа, планини, исторически забележителности и крайбрежие. 

преди 1 час, Madonna каза:

За Румъния - не съм сглобила програмата понеже не се знае с колко дни ще разполагаме, а тя ми е резервен вариант. Но това, което съм набелязала е въжения парк, укрепени църкви, Трансфъгъраш, мечки, солна мина, Брашов и Сибиу. Остава да ги подредя кое след кое и да запазя места за спане 🙂 Но, с удоволствие ще приема твоите съвети по темата 🙂 Децата искат екстремни преживявания и се отегчават от много забележителности. Особено първото и третото 🙂 второто може цял ден да откара в един музей 🙂

 

Румъния е прекрасна дестинация за посещение с деца! Около Брашов има много интересни места за всякакви вкусове - мечките, солната мина е наблизо, самият град е много приятен за разходки, може да се качите с лифт от Бущени и да се разходите. Мога да ви предложа един прекрасен маршрут с дължина 100км в района за ден (без мечките и въжения парк), който включва най-интересните места: 

- рано сутринта станете и се разходете в Брашов, докато няма хора, за да може да направите красиви снимки. Двата красиви площада са прекрасни по това време на деня. След това може да тръгнете в посока изток и да посетите укрепените църкви в Харман и Прежмер, които са много интересни и приличат на крепости, надявам се на децата да им е интересно 🙂. След това тръгнете в посока запад. Крепостта в Ръшнов е в реставрация и не бих я препоръчал, може да я видите само от центъра на града. Замъкът Бран не си заслужава да се влиза отвътре, но ако искате да направите снимки като от Гугъл 😀, препоръчвам този пешеходен маршрут: 

http://kylegoes.com/index.php/2017/07/23/best-view-bran-castle-dracula-castle/. В Trip advisor също има информация за маршрута. Ако искате пасторални гледки към Карпатите, се ориентирайте към селата на юг от Бран - Magura, Holbav, Peştera, Şirnea и Fundata са най-красивите и автентичните. Вечерта може да направите разходка в Брашов. 

Напът за Сибиу не пропускайте крепостта във Фъгъраш, много мащабна и красива, а самият град е приятен. Укрепената църква в Carţa също е много красива и различна. За Трансфагарашан ви трябва един цял ден с тръгване от Сибиу и нощувка в Куртя де Арджеш. Не пропускайте и двореца Пелеш в Синая - много красив и внушителен, неслучайно е една от най-големите забележителности на Румъния. Ако имате достатъчно време, не пропускайте и района на Бузъу, където са калните вулкани край село Pâclele и живите огньове край Lopatari. Може да отскочите и до масива Siriu, където има прекрасни езера и приказни гледки. Нощувайте в Бузъу - много приятен град, може да разгледате старата и новата църква, както и центъра. Погледнете тук за забележителностите на окръга: https://lipa-lipa.ro/2020/07/27-de-locuri-de-vazut-in-judetul-buzau-exploreaza-tinutul-buzaului/. На румънски е, надявам се да може да си го преведете в преводача. Има координати на всички места. 

Успех, Румъния е прекрасна! 

 

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Както във всяко нещо, едни хора имат повече опит, други по-малко. Натрупването на опит в самоорганизирането на пътуване трябва да се натрупва постепено, като всяко начало предполага по-лесни дестинации, а когато се натрупа опит, погледът може да се обърне към дестинации, които са по-трудни за организиране. Не е разумно например като начало да се тръгне към дестинации като Иран, Индия, Мозамбик, Египет, Лаос и т.н. Няма как да тръгнеш да опознаваш света, без да познаваш "двора на съседите". Ако не си пообиколил из Европа, където всичко е лесно и освен това ийзи, то как да тръгнеш да организираш пътуване през Атласките планини, което да достига чак до Алжир. Не че с повечко четене и смелост няма да станат нещата. Истината обаче е, че да организираш сам пътуване е къртовски труд. Ако не обожаваш този труд, трябва да се откажеш веднага от това. Няма смисъл! Правим нещо, за да ни създава радост, а не да ни е тягостно. За мен проучването е нещо постоянно, четене, интерес, премисляне, сравняване на цени.... Ако не ме кефеше това, нямаше да се захващам сам да органзирам. 

Да хванеш организицията в свои ръце е нещо, което не всеки човек иска и може да прави. Организицията е лично качество. Ако човек не може себе си в живота да органзира, как ще органзира нещо за няколко човека?! 

С какво да се започне в Европа? Никой не може да кaже на друг къде да пътува. Всеки си е индивидуалност. Някои се интересуват от по-северни дестинации, аз например обичам Средиземноморието, изобщо морето. Не обичам много планините. Скучно ми е. Не, че не ходя в планините. Ходя с удоволствие, но пред брега на морето и планината, последната няма никакъв шанс. Така е при мен. За всеки обаче е различно. Именно поради тази причина избрах като за начало Италия и така обиколих почти цяла Италия от север - Болцано, до юг - Реджо ди Калабрия с кола под наем. Е, първото ми пътуване до Италия беше с органзирана екскурзия, но и тази екскурзия преобразих по мой образец и според моите нужди, като се отделих от групата и останах за разлика от групата във Флоренция, като нямах идея къде ще спя. Нямах нищо организирано, но толкова ми и пукаше. Всичко обаче си дойде на мястото, когато питах в над 10 хотела и избрах този, който ме уреждаше като цена. За всичко има решение. 🙂 

В тази връзка, @Madonna, не очаквай някой друг да ти избере дестинация, защото така ще си още от начало в грешка. Изборът на дестинация е избор на сърцето. Така е в любовта! 🙂 

  • Харесвам 21
  • Браво 1
Връзка към коментар

При мен избирането на дестинация става много лесно. Когато с Императора получим данни, че някъде има бунтовници, качваме се на флота и отиваме да потушаваме.

Понякога след това от мястото не остава много, но аз затова правя много снимки!

  • Смея се 10
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
На 19.08.2022 г. в 22:55, Kristian Desev каза:

Mного, много благодаря! 

Какъв е планът за Румъния? 

За Коледа и НГ препоръчвам Северна Африка - Египет, Тунис и Мароко. В Мароко спокойно може да прекарате 10 дни без да ви доскучее - заслужават си Маракеш, Фес, Мекнес, Тетуан, Танжер, Рабат, Казабланка е за няколко часа, Шефшауен, различни римски останки и задължително екскурзия в пустинята. Погледнете полети през Италия или Испания. Може да кацнете във Фес или Тетуан и да се върнете от Маракеш. 

В Европа препоръчвам Андалусия, Малта или Сицилия, ако искате топли температури. Ако пътувате през есента, погледнете Узбекистан (Ташкент, планинските езера около столицата, Самарканд, Бухара, Шахрисабз, Нурота, езерото Айдър Кул, Гиджуван, Хива, пустинните замъци около града, Аралско море, Нукус, провинция Каракалпакстан, Ферганската долина, Андиджан, Рищан и Коканд, много има за гледане), много впечатляваща страна, има полети през Истанбул, температурите ще бъдат приятни без да е прекалено горещо. Декември според мен не е добър период за там. За ранната есен препоръчвам и Азербайджан - Баку е много хубав град, селцата Лагич, Laza и Khinalug са прекрасни през октомври, а Шеки е много интересен град на пътя на коприната. Погледнете полети през Истанбул или Будапеща с Уиз. 

Дубай и ОАЕ са много подходящи през декември. Препоръчвам да наемете кола и да отидете до пустинята, крепостта Fujairah, селцето Hatta с язовира, призрачния град Al Madam, джамията Шейх Зайед във Фуджайра. Навсякъде е прекрасно и много автентично. Препоръчвам и круиз в Оман в района на Касаб. Може да отскочите до Мускат с Уиз от Абу Даби и да отидете до крепостта в Низва, Сур, и да обиколите крайбрежието, много автентична арабска страна. Израел и Йордания също е много добър вариант, температурите ще са приятни, в пустинята Вади Рум вечерта е студено. Ливан също е вариант, там има и крайбрежие, и стари градове, и планини. Погледнете полети през Истанбул, Атина, Букурещ или Ларнака.  Кажете повече за интересите на семейството, за да препоръчаме по-конкретно 🙂

Мога ли и аз да попитам за препоръка? Искаме с мъжа ми да отидем на екзотично място през януари- началото до към 12-ти. Хем искаме нещо по-тропическо в хубав резорт и опция за дневни трипчета, гмуркане, но не искаме Малдиви или Занзибар... Ще съм благодарна да ни насочите 🙂 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.