Прескочи до съдържание

Флоренция и околностите през автуст. С кола или със самолет.


EliDion

Препоръчани мнения

А картата ISIC трябва ли да е в комбинация с под 25г. или щом имаш(т.е. студент си), не е проблем, че си над тази възраст. Информацията в сайтовете ми е малко мъглява.  кога важи за под 25, кога за групи студенти, кога за студенти, ама само италиански, кога за студенти, но под 25г. За да не стане обърквация - да взема билет он-лайн с намаление за студент, а на място да не ни пуснат, след като сме чакали 1 час опашка примерно.

Връзка към мнение

Преминавам към забележителностите и тука се обърках. За Дуомо билетите важат 3 дни - т.е. мога да влизам колкото пъти и където искам без да чакам на опашка или по веднъж в рамките на тези дни без да чакам на опашка, освен в кулата където трябва да имаш час? За Уфици -билет за 5 дни включващ всичко, като първо трябва са влезеш на определеното място /палациото май беше, за да валидираш билета/, а на другите може и друг ден или да излезеш и да влезеш пак след няколко часа и  трябва ли да чакаш опашката всеки път или си с предимство. И накрая има ли значение дали ще купиш билетите по-рано или може и предния ден - може ли да няма билети за дадената седмица или часове за качване, това по повод постоянните врътки на WIZZ.

 

Връзка към мнение

Миналата година в началото на Август летяхме до Болоня и оттам с кола под наем 3 дена във Флоренция и 5 дена в Лука. Имаше потресаващи задръствания по пътищата, много от тях бяха в ремонт, а на една магистрала за Сиена чакахме около 2 часа неподвижно, заради някаква катастрофа. Разстоянието Болоня - Флоренция мисля че го взехме за над два часа и половина. Аз бих препоръчал високоскоростните влакове ...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 4.06.2022 г. в 9:21, EliDion каза:

А картата ISIC трябва ли да е в комбинация с под 25г. или щом имаш(т.е. студент си), не е проблем, че си над тази възраст. Информацията в сайтовете ми е малко мъглява.  кога важи за под 25, кога за групи студенти, кога за студенти, ама само италиански, кога за студенти, но под 25г. За да не стане обърквация - да взема билет он-лайн с намаление за студент, а на място да не ни пуснат, след като сме чакали 1 час опашка примерно.

Като имаш ISIC, възрастта няма значение. Мисля, че за студенти беше дори до 27 години. Помня, че когато се дипломирах преди години (беше в началото на годината) си извадих карта още докато документално се водех студент и до края на годината си важеше. Никой не те гледа на колко години си.

 

Цитат

За Дуомо билетите важат 3 дни - т.е. мога да влизам колкото пъти и където искам без да чакам на опашка или по веднъж в рамките на тези дни без да чакам на опашка

 В рамките на 3 дни можеш да посетиш всеки от обектите. Няма такъв филм да си влизаш колкото пъти искаш.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 часа, Snail5930 каза:

Миналата година в началото на Август летяхме до Болоня и оттам с кола под наем 3 дена във Флоренция и 5 дена в Лука. Имаше потресаващи задръствания по пътищата, много от тях бяха в ремонт, а на една магистрала за Сиена чакахме около 2 часа неподвижно, заради някаква катастрофа. Разстоянието Болоня - Флоренция мисля че го взехме за над два часа и половина. Аз бих препоръчал високоскоростните влакове ...

Август е отпускарски сезон и в тази част на Италия очаквано често стават задръствания. Аз затова по-горе пиша, че специално Тоскана се обикаля с кола по регионалните пътища, а не по магистралите. Така получаваш 2 в 1 - уникални гледки по време на лежерно пътуване с чести спирки в крайпътните имения с винарни за дегустация на зехтин и вино, както и спокойно пътуване по пътища без почти никакво натоварване...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Хм , виж ти , и друг се е запътил към Тоскана през август ! Не е желаната дестинация , даже е последната желана за Италия , освен това трябваше да е през юли . Дано сте се справили по-добре с нощувките .Ние ще сме  в Лука .Аз пропуснах доста възможности за около 55-70 евро + възможности за вили - селски туризъм за по около 80-100 евро . Обаче съм напълно съгласна с Duke - за Тоскана си трябва кола . Ние това избрахме , четирима сме ,цените на  билети за самолет , влакове и автобуси също са по четири . Да си изкарате страхотно ! Дано и ние така !

Връзка към мнение
преди 58 минути , АнтонияАн каза:

 Обаче съм напълно съгласна с Duke - за Тоскана си трябва кола . 

Определено. Имайки предвид евтините полети до Болоня, защо не и Рим за мен Тоскана е добре да се направи на 2 Тоскани:

- с кола из провинцията;

- влак/рейс до Флоренция/Сиена/Пиза/Лука и другите по големи градове.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние заминаваме в понеделник. Фиксирахме Флоренция /самолет до Болоня и автобус от там и на връщане/. Надяваме се всичко да е наред и да си изкараме страхотно. Към момента само не мога да разбера в сайта на градския и околоградския транспорт има някакви автобуси 131 до Сиена, но не мога да разбера нито какви са билетите, нито от къде се купуват. Всъщност второто е по-ясно, но в таблицата за цени не мога да разбера нищо. Ето тук. https://www.at-bus.it/en/

Връзка към мнение

Да дам и моите 5 стотинки по темата, макар че много отдавна бяхме там. Пак беше през август, но за щастие улучихме някаква по-хладна седмица и си обикаляхме без проблем. Иначе жегата е сериозна и си казва думата. Тогава летяхме до Болоня и взехме кола под наем. По магистралите стават страшни задръствания (за млако да си изтървем полета наобратно), но по вътрешните е спокойно. Това за мен е най-добрият начин за обикаляне на Тоскана.

 

Който е на 16.08. в Тоскана е добре да посети на този ден Сиена. Тогава е едната дата за Il Palio - конно надбягване на площада в старата част. Мисля, че имат и още една през юли. Отидете доста рано, за да паркирате. Търсете паркинги до стара част, но не в нея и веднага отидете на площада, за да си намерите местенце. Голямо преживяване е това надбягване. https://radseason.com/event/il-palio-siena-italy/

 

Тогава запазихме хотел през Tchibo.de (не е само за кафе 😉) за седмица. Винаги ги проверявам за оферти, когато планирам пътуване: https://reisen.tchibo.de/reiseziele/

Хотелът беше на 17 км от Флоренция и на 3 км от ж.п.гара. Паркирахме колата на гарата (имаха си голям безплатен паркинг) и за 3 евро (тогавашни цени) за двамата на посока отивахме в центъра на Флоренция почти всяка вечер, а през деня обикаляхме с колата из региона. Препоръчвам посещение на замъка Сан Веразано: https://www.verrazzano.com/en/ с дегустация на тяхното вино, особено десертното.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако не сте пациенти на образователната система, през септември Тоскана е чудесна и прекрасна. Може да си намерите хотели с безплатен паркинг от Trip Advisor, в Сиена паркирането е уредено с подземни паркинги. Мен понеже не ме слуша главата, паля колата от София и не съм имал проблеми с трафик и чакане по границите. 😂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.