Прескочи до съдържание

Бързи въпроси за Италия?


micobg

Препоръчани мнения

преди 17 минути , neuromancer каза:

Револют или Wise не може ли? Щом имаш account number...

Знам ли, не ми изглежда като нормален номер, ами е като нещо вътрешно на италианските пощи:

Post Offices
Payment can be made at all post offices by transferring the amount due to account no. 001055906752 in the name of SALERNO-POMPEI-NAPOLI SPA, indicating the vehicle's license plate number and the non-payment number.

 

Иначе има и IBAN, но там пак е греда, защото не мога да пратя с всички такси към мен, задължително е да са споделени, някаква директива и не знам колко трябва да изпратя, за да се получат тези 0.10Е

Връзка към коментар

Ами ако има iban трябва да може с Револют или wise без такси, или поне да си платиш таксите ти, става автоматично. Иначе другото като го гледам не мога да определя как става, сигурно на място в пощата.

Връзка към коментар
  • 5 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

Някакви идеи за отсядане и съвети за Пескиера дел Гарда? Около 6-ти септември планувам да заведа малкия на Гарда и леголенд паркове. Благодаря!

Връзка към коментар

Планирам 5 дни в Рим средата на ноември и имам няколко въпроса .

За първи път ще бъдем там , намерени са билети и са набелязани места за посещение. Основения въпрос е - хора с увреждания имат ли право на безплатни билети и срещу Телк преведен на Англиийки или как ? Трябва ли ми печат за легализаран превод ? Има ли шанс такъв билет да бъде " закупен " онлайн ? Двама сме , като само единия е с Телк - идеята е да резервираме всичко , за да не чакаме по опашки , като за човека с Телк , да не трябва да се редим на такива.Т.е. един Roma pass  , и нещо такова , но за хора с увреждания . Не знам дали стана ясно . 

И да питам от къде да търся изгодни места за нощувки ?

Мерси 🙂

Връзка към коментар
преди 4 минути , ValentinaTsekova каза:

Планирам 5 дни в Рим средата на ноември и имам няколко въпроса .

За първи път ще бъдем там , намерени са билети и са набелязани места за посещение. Основения въпрос е - хора с увреждания имат ли право на безплатни билети и срещу Телк преведен на Англиийки или как ? Трябва ли ми печат за легализаран превод ? Има ли шанс такъв билет да бъде " закупен " онлайн ? Двама сме , като само единия е с Телк - идеята е да резервираме всичко , за да не чакаме по опашки , като за човека с Телк , да не трябва да се редим на такива.Т.е. един Roma pass  , и нещо такова , но за хора с увреждания . Не знам дали стана ясно . 

И да питам от къде да търся изгодни места за нощувки ?

Мерси 🙂

За ТЕЛК са писали в темата за Рим:

 

 

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Моля за идеи/ съвет. Купих билети до Бари - 30.10 - 2.11. Първата вечер ще се спи в Бари, щото кацаме в 17.50. Иска ми се втората вечер да е в Матера и третата - не знам къде. Видях Бари - Матера , че е с влак. А от Матера с какво и докъде - Мартина Франка, Алберобело, ... - за нощувка и разглеждане.

 

Връзка към коментар
преди 35 минути , clevermary каза:

Моля за идеи/ съвет. Купих билети до Бари - 30.10 - 2.11. Първата вечер ще се спи в Бари, щото кацаме в 17.50. Иска ми се втората вечер да е в Матера и третата - не знам къде. Видях Бари - Матера , че е с влак. А от Матера с какво и докъде - Мартина Франка, Алберобело, ... - за нощувка и разглеждане.

 

Hаемате си кола ,както правят всички,избирате от навигацията целта и тръгвате-какво имате толкова да умувате за три дена ,та само Бари ще отнеме два дена,стига да не са ограничени интересите ви да минете по главната улица и  си направите едно селфи.

Алберобелло е като някои части на езерото Гарда - базар за масовия туризъм без грам автентичност.

Алтамура е малка община в провинция Бари, известна в целия свят благодарение на уникалния хляб Altamura DOP, който още през 37 г. пр.н.е. C. e взел титлата "най-добрият хляб в света" от латинския поет Хораций; лещата IGP и изключителния принос към историята на човека с откриването на единствените останки от цели човешки скелети от палеолита принадлежащ към „Homo neanderthalensis“ -тоест концентрат на история,археология,кулинария и уникално качество - какво повече търсите?

 

 

 

Връзка към коментар
преди 32 минути , clevermary каза:

Моля за идеи/ съвет. Купих билети до Бари - 30.10 - 2.11. Първата вечер ще се спи в Бари, щото кацаме в 17.50. Иска ми се втората вечер да е в Матера и третата - не знам къде. Видях Бари - Матера , че е с влак. А от Матера с какво и докъде - Мартина Франка, Алберобело, ... - за нощувка и разглеждане.

 

Има си достатъчно подробна тема за Пулия, където ще намерите отговори на всички логистични въпроси и може би вдъхновение кой точно град да изберете за нощувка №3.
Защото един ще ви прати в Алберобело, друг – в Полиняно, а трети – в Остуни според неговия си вкус. :wink:
 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 12.09.2024 г. в 22:20, jul каза:

Работи ли dropticket за Сицилия?

Проигравам билети примерно за Алибус, обаче само по 1. Не виждам опция за повече, както е за други места?

Купуваш един по един, колкото ти трябват и после пак ги валидираш един по един, като се качиш в автобуса. В едната посока шофьора искаше да ги валидираме пред него, но мисля, че е изключение. Това от летището на Катания. За автобуса от летище Палермо мисля, че не можеше да се купува от dropticket.

А аз да питам за приложение за градски транспорт в Неапол, най -добре за Кампания. Бях мернала преди време такова, но сега не мога да се ориентирам от многото, които излизат.

Не ми трябва за купуване на билети, а за планиране на маршрут в реално време. По принцип moovit или Google maps ми вършат работа, но често не се отбелязват ремонти и промяна на маршрути. А чета, че има такива.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , iMari каза:

Купуваш един по един, колкото ти трябват и после пак ги валидираш един по един, като се качиш в автобуса. В едната посока шофьора искаше да ги валидираме пред него, но мисля, че е изключение. Това от летището на Катания. За автобуса от летище Палермо мисля, че не можеше да се купува от dropticket.

А аз да питам за приложение за градски транспорт в Неапол, най -добре за Кампания. Бях мернала преди време такова, но сега не мога да се ориентирам от многото, които излизат.

Не ми трябва за купуване на билети, а за планиране на маршрут в реално време. По принцип moovit или Google maps ми вършат работа, но често не се отбелязват ремонти и промяна на маршрути. А чета, че има такива.

Unico Campania не ти ли върши работа? Да, по-скоро е за продажба на билети, но има и plan your trip. Е, не е като мапс🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 12.09.2024 г. в 22:20, jul каза:

Работи ли dropticket за Сицилия?

Проигравам билети примерно за Алибус, обаче само по 1. Не виждам опция за повече, както е за други места?

Аз мислех да го пробвам, ама когато в Катания, вместо редовен автобус на автогарата дойде селския, на който ни прехвърлиха и ни закара до един паркинг накрая на града, където ни чакаше редовен до Сиракуза, реших да не рискувам с такива дигитални нововъведения.

 

  • Смея се 1
Връзка към коментар

То метрото в Неапол е пълна трагедия, след чакане 30 минути, в следващите 2 влака не можахме да се качим и това между коледа и нова година и накрая се принудихме да ходим пеша въпреки че детето бе с вискока температура.

Връзка към коментар

Ще ходим с приятели в Рим, гледам, че билетите за Колизеума с екстрите - подземни нива, арена и т.н., не са налични или са ограничени бройки с гид. Налични са само стандартните билети за период от месец напред. Освен това, виждам, че часът за Колизеума се задава предварително, а последователността на посещение на форумите или Палатин не са от значение. По-рано влизахме от Палатин, за да избегнем опашката, но явно сега влизането е променено. Така ли е или има нещо, което пропускам?

 

Връзка към коментар

Здравейте, обмислям за Коледа да отидем семейно до Бари. Полетът е на 25.12. и сега съм в чуденка ще има ли работещи заведения и магазини на 25. и 26.12. Все пак е Коледа и може да не работи нищо, пък да я изкараме в хотелската стая, не ми се ще. Някой бил ли е по това време там и хареса ли ви?

Връзка към коментар

Въпрос относно dropticket app. Купих си билет за Alibus до летището в Неапол. Дойдоха две потвърждения на мейла ми, като нито едно не съдържаше QR код. В приложението също не се появи билета, както обикновено се случва. Шофьора на автобуса не прие потвържденията от пощата, каза, че му трябва QR коди и се наложи да си купя билет от него. Отдавна не бях ползвала приложението, да не би да има някаква промяна или просто е станал бъг? Писах на съпорта на dropticket, получих неадекватен отговор да съм им пратила кодовете на билетите, които имам в аппа, за да ме идентифицират. Ами те са 20+, пратих им последния от преди година. Така и не отговориха. 

Питам не за друго,ами да знам дали въобще да използвам за в бъдеще аппа, който всъщност беше много удобен и не съм имала проблеми с него до сега. А и за едната бройка щях да изпусна автобуса, докато се разправям за билета, все попадам в някакви ситуации с транспорта от/до това летище. 🙂

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.