Прескочи до съдържание

Бързи въпроси за Италия?


micobg

Препоръчани мнения

преди 40 минути , Balkanka каза:

Здравейте!

За посещение на двореца в Казерта необходимо ли е да се купи предварително билет?

Благодаря предварително!

Може би лятото , сега няма чак толкова много посетители.

2021 го посетих между Коледа и Нова година и нямаше прблем да се вземат билети на място

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Костов каза:

Здравейте. Някой знае ли дали на гарата в Бергамо има къде да се остави багаж?

image.png.673a7c5ec7871c3442c136222758533b.png

Точно с/у гаража има (поне до преди няколко години) едно място на самообслужване.

Явно вече има и това (или е преместено):

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Костов каза:

Здравейте. Някой знае ли дали на гарата в Бергамо има къде да се остави багаж?

 

преди 1 час, jorocontrola каза:

image.png.673a7c5ec7871c3442c136222758533b.png

Точно с/у гаража има (поне до преди няколко години) едно място на самообслужване.

Явно вече има и това (или е преместено):

 

Точно там е - работи с монети. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, пътешественици!

Не си спомням как стоеше въпроса в обществения транспорт в Неапол. Преди 3 години бях в този град и предварително си бях свалила аплищазия, която беше за транспорт и музеи. Сега как стои въпросът? Специално общественият транспорт ме вълнува основно - пак ли е с някаква апликация, която се валидира в началото или има някакви физически карти, които се купуват на определени места.

Благодаря предварително!

Връзка към коментар
преди 1 час, Balkanka каза:

Здравейте, пътешественици!

Не си спомням как стоеше въпроса в обществения транспорт в Неапол. Преди 3 години бях в този град и предварително си бях свалила аплищазия, която беше за транспорт и музеи. Сега как стои въпросът? Специално общественият транспорт ме вълнува основно - пак ли е с някаква апликация, която се валидира в началото или има някакви физически карти, които се купуват на определени места.

Благодаря предварително!

Ами за тебе, като почитател на музеите и галериите, може би най-добрият вариант ще е да си вземеш някоя campaniartecard. Има различни варианти с включен транспорт за града Неапол или за областта Кампания и определен брой безплатни музеи, след което следващите се плащат на половин цена.

https://www.campaniartecard.it/?lang=en

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте 🙂 Да се похваля, че без да искам купих едни билетки до Бергамо с идеята за 3 нощувки някъде по езерата 🙂 

Чудя се къде да направя настаняването, май Леко е най-добре /удобно като транспорт от Бергамо, пък и по-евтинко/? 

Или като гледам картата май Варенна е по-добре?

 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 31 минути , Eva eva каза:

Здравейте 🙂 Да се похваля, че без да искам купих едни билетки до Бергамо с идеята за 3 нощувки някъде по езерата 🙂 

Чудя се къде да направя настаняването, май Леко е най-добре /удобно като транспорт от Бергамо, пък и по-евтинко/? 

Или като гледам картата май Варенна е по-добре?

 

Погледни цените на настаняването и прецени какво те устройва. Аз в сезон бях ужасена от опашките пред заведенията във Варена, така че и да ми се дават пари за хотел, бих избягала малко по-далеч, поне за да се нахраня 😄

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Eva eva каза:

Здравейте 🙂 Да се похваля, че

без да искам купих едни билетки :lol:

до Бергамо с идеята за 3 нощувки някъде по езерата 🙂 

Чудя се къде да направя настаняването, май Леко е най-добре /удобно като транспорт от Бергамо, пък и по-евтинко/? 

Или като гледам картата май Варенна е по-добре?

 

Аз съм била на това езеро с база в Лекко, при това в края на юли. Във Варена беше лудница през деня, по улиците се изчаквахме, за да се разминем. Лекко е леснодостъпно от Бергамо с влак. От Лекко правихме един ден Варена с влак + корабчета до Беладжо, Карлота и Менаджо. И един ден Комо (пак сравнително достъпно с влак) с Брунате и фаро Волтиано плюс Чернобио.

В центъра на Лекко има читави заведения (не като варенските за туристи) плюс някакъв Карфур, а гарата е близо. Петък-събота вечер през лятото е доста пълно с местни. Не можахме да се класираме в настаняване с гледка вода, но пък бяхме в старата част със закътано дворче с гледка камбанария (Casette Di Osvaldo). 

 

DSC_8866.JPG.a8b737fd3390a522df34148aeb0d9d04.JPG

 

DSC_8824.JPG.68710b12a645deed3b87cf9e4c24d328.JPG

 

При наличие на сили може да се иде на кръчма (препоръчвана от собственика пивоварна) на другия бряг на река Ада, но ние много се раздавахме денем и не стигнахме до там. 

 

DSC_8885.JPG.ac989b1aac01a07a1419c4c35929a5d1.JPG

 

Всичко това не го написах „безплатно“, а ще се радвам да ми препоръчаш божествено вкусно заведение в Лече. :smile3: Знам от опит едно, пък и като цяло салентинската кухня предизвиква у мен мучащи от удоволствие звуци, но не пречи да чуя някое прясно, че и експертно мнение. :wink:

 

 

 

  • Харесвам 3
  • Смея се 3
Връзка към коментар

@Lindt@Argentique, благодаря за мненията 🙂 Прекрасни снимки. Ние ще сме в края на април, дано туристите все още да спят зимен сън 😄 

За съжаление нищо не мога да препоръчам в Лече. Нещо този път наблегнахме на винения туризъм и храна много не употребявахме. Само по обяд сядахме в някакви случайни заведения, дори не ги и запомних. Вечер поръчвахме по нещо за мезе. Извинявай, ама не мога да препоръчам нищо конкретно. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 16 часа, master_of_germs каза:

Ами за тебе, като почитател на музеите и галериите, може би най-добрият вариант ще е да си вземеш някоя campaniartecard. Има различни варианти с включен транспорт за града Неапол или за областта Кампания и определен брой безплатни музеи, след което следващите се плащат на половин цена.

https://www.campaniartecard.it/?lang=en

Благодаря за припомнянето!  🙂 

Този път мисля да посетя двореца в Казерта, а в Неапол да позяпам църкви (предния път пообиколих музеите, които ме интересуват). Та сега се чудя тази кампаниякард дали ми е нужна или по-добре да си купя карта само за транспорта карта. Доколкото разбрах има за 3 и 7 дни. Останах с впечатление, че пак е някаква апликация, но дали е така или се купува карта за 1 ден или повече от някъде.

Връзка към коментар
преди 13 часа, Eva eva каза:

Ние ще сме в края на април, дано туристите все още да спят зимен сън

Извинявай, ама не мога да препоръчам нищо конкретно. 

За жалост, уикендите всичко се юрва натам, през седмицата по бива. За Лече и аз съм на мезета, брускети и залъгалки. Предния път седнахме на първото срещнато и беше невероятно, та не ме мисли.  🙂

 

@Balkanka, в DropTicket обикновено купувам билети за градски автобуси за Италия. Няма всички градове, но за Неапол, Бари, Рим и т.н. има.

 

20240227_130651.jpg.4eb31df777459170a898bdaa09b6bd5a.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Свалих приложение за билети unico campania за Неапол  и купих за 7 дни карта за 12.50 Евро. Днес вече я изплатих.

Кажете в Казерта колко време сте стояли, да направя средно аритметично?

Благодаря Ви!

Връзка към коментар

Обявена е стачка в транспорта от четвъртък вечерта до 21 ч на 8.03.

https://www.wantedinrome.com/news/italy-faces-national-general-strike-on-8-march.html


 

На 8.03 всички жени са с безплатен вход за държавните музеи и архиологически места.

https://www.wantedinrome.com/news/italy-museums-free-for-women-on-8-march.html

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой, който е наемал кола от летището в Бергамо без допълнителни застраховки и иска да сподели своя опит? 

За пръв път се замсилям да купя от застраховките, които предлагат самите компании заради лошите мнения....

Връзка към коментар
преди 11 часа, tch каза:

Някой, който е наемал кола от летището в Бергамо без допълнителни застраховки и иска да сподели своя опит? 

За пръв път се замсилям да купя от застраховките, които предлагат самите компании заради лошите мнения....

Ето тук един колега е споделил своя опит с Centauro в Бергамо. 

Връзка към коментар

Здравейте,

имаме билети за Бари 31.03 - 04.04, да се възползваме от ученическата ваканция, но току що видях, че на тази година католическият Великден е на 31.03 .

Сега съм в лека паника и се чудя как това ще се отрази на пътуването - ще има ли работещи ресторанти, магазини и т.н.

Мислим да вземем кола под наем, къде според вас, в кой град, е най-подходящо да прекараме Easter Monday?

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
преди 4 минути , Titina каза:

По долу са дадени датите, в които можете да посетите музеите без да плащате за вход

431428252_913993830729686_6348975353663216302_n.jpg

С други думи всяка първа неделя от месеца.

Но това важи и за доста други държави. Поне Гърция и Франция... 😉

Връзка към коментар
На 15.03.2024 г. в 19:40, Емилия каза:

Здравейте,

имаме билети за Бари 31.03 - 04.04, да се възползваме от ученическата ваканция, но току що видях, че на тази година католическият Великден е на 31.03 .

Сега съм в лека паника и се чудя как това ще се отрази на пътуването - ще има ли работещи ресторанти, магазини и т.н.

Мислим да вземем кола под наем, къде според вас, в кой град, е най-подходящо да прекараме Easter Monday?

Да си самоотговоря, ако има някой друг, който да се чуди догодина - в понеделник след Великден има работещи доста ресторанти и магазини. Не всички, но достатъчно.

Ние бяхме в Матера през този ден и беше пълно с туристи - предимно италианци.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.